» »

Kateri električni avto?

Kateri električni avto?

««
46 / 47
»»

m0LN4r ::

Kok je kej cena rabljenega EV kjer je bivsi lastnik mal nasedel na steber ograje z baterijo?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Leo II ::

Sparkxl je izjavil:

Utk je izjavil:

Niso merilo, ampak mislijo da so, in Evropi lahko naredijo kar nekaj škode s tem. Predvsem in največ pa sebi.


Sebi ne bodo naredili škode, v to si lahko prepričan. Bo politika poskrbela za to.


;)), a tako kot so poskrbeli da sebi niso naredili škode z gonjo proti nuklearnim elektrarnam?

stara mama ::

m0LN4r je izjavil:

Kok je kej cena rabljenega EV kjer je bivsi lastnik mal nasedel na steber ograje z baterijo?

Če je modul poškodovan, manj kot nič - si boš vsaj požar na nepremičnini prišparal.

Drugače se pa take zadeve razmontira in pregleda, niti običen mehanik ne more/sme tega počet, ker na nekateri avtih software ne dovoli iz varnostnih (pa še kakih drugih zagotovo) razlogov.
Spet odvisno od avta seveda, ampak v vsakem primeru rabi strokovno pozornost.
Ekologija™ in Trajnost™

codeMonkey ::

stara mama je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Kok je kej cena rabljenega EV kjer je bivsi lastnik mal nasedel na steber ograje z baterijo?

Če je modul poškodovan, manj kot nič - si boš vsaj požar na nepremičnini prišparal.

Drugače se pa take zadeve razmontira in pregleda, niti običen mehanik ne more/sme tega počet, ker na nekateri avtih software ne dovoli iz varnostnih (pa še kakih drugih zagotovo) razlogov.
Spet odvisno od avta seveda, ampak v vsakem primeru rabi strokovno pozornost.


Delavnica mora biti opremljena za te stvari, pa ljudje ustrezno usposobljeni. Ze odklop baterije je cel psotopek, ki se izvaja v posebni zascitni opremi.

Gregor P ::

Naše izkušnje pri "klasikih" kažejo na to, da je težko dobiti mehanika, ki res zna odpraviti okvaro; večina jih menja dele dokler ne pridejo do pravega, če pridejo (in za vso to "eksperimentiranje" moraš seveda plačati - če je vozilo že izven garancije). In to je rezultat desetletja izobraževanj in specializacij avtomehanikov idr.

Tako da si nekako ne predstavljam, da bomo te specializirane e-garaže imeli tako hitro oz. da bodo tam dovolj usposobljeni strokovnjaki za vsa ta sodobna in tudi kakovostna e-popravila.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Utk ::

Jah...lahko se sekiraš okoli tega, lahko pa kupiš EV, ki ni nemški.

codeMonkey ::

Stvari postajajo prevec zakomplicirane za klasicne mehanike. Se bo potrebno sprijazniti, da je menjavanje modulov way to go.

pegasus ::

Dobro da imamo Rimaca in njegov bazen elektromaherjev v bližnji soseščini ...

Utk ::

codeMonkey je izjavil:

Stvari postajajo prevec zakomplicirane za klasicne mehanike. Se bo potrebno sprijazniti, da je menjavanje modulov way to go.

Normalno, pač ni realno, da bi vsak mehanik lotal čipe, kot ne delajo tega niti zdaj, ko imajo tudi avti po 15 računalnikov. Kar crkne se zamenja, če je to cel modul baterije, je to cel modul baterije, pa naj potem delajo refurbish v neki specialni delavnici, stranki pa na ta račun malo manj zaračunajo za "novega".

To v resnici ne podraži zadev, je pa res da bo en čas verjetno možno zaračunavat nenormalne zneske za take stvari. Ampak se bo tudi hitro videlo kater avto je kolk vreden...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Utk ::

2dark ::

stara mama je izjavil:



Najbolj mi bo relevantno, ko bom odprl avto.net in videl, kakšna je dejanska ponudba ko bom to rabil.


Dvomi, da si priprabljen plačat. Pri ev_ju poceni poti ni.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

deco16 ::

Seveda je, sam jo ne vidite :D Rajš se v sosedni temi bunite kolk vas uradni servisi lupijo za normalne servise ;)

trancer01 ::

Električni avti so hipsterska jajca.

Utk ::

Naj uganem, elektrarne tudi.

trancer01 ::

Sončnice in vetrnice vsekakor!

Utk ::

Zastonj ogrevanje in vožnja...v naslednjih 10 letih pričakujem še veliko norčevanja od tistih, ki so zamudili netmetering. Čeprav vsi normalni vemo komu se bolj smeji...

PacificBlue ::

Nah, cene bodo navili pa bomo placevali kt žuti.

Gre se samo za denar.

Magic1 ::

Točno tako. Vsi bomo šparali in gledali, kdaj bomo kaj vklopili, a hkrati x kratnik plačevali elektriko. Zdaj samo čakajo priliko kako prepovedat vse ostalo. Plin jim je že skor uspelo, nato drva in na koncu še bencin. Potem pa bomo monopolistom energenta plačevali, kilikor jim bo pasalo.
Magic

mikhaair ::

Jaz bi rekel, da država bo vedno hotela imeti xx Eur od kilometra. Ne glede na energent.
Kako, to pa bo za počakati, da naumijo davščine.

2dark ::

Cene ele. energije bodo šle navzgor. Za vožnjo se bo plačevalo več, ne manj. zato se pospešeno gradijo kolesarske steze, da se bodo ljudje vozili kot azijci s kolesi in motocikli. Avtomobili bodo le še za premožne. To ja pa že težko razumljivo SLovencu. Včasih avto ni bil samoumneven. Še konec 90 ih ne. Potem smo se razvadili. Zdaj mora ime tvsak, ko je star 18 svoj avto. To se bo spremenilo. In to zelo kmalu. Ali se boste naučili kolesarit v radiju 7-10 km ali boste stali v kolonah. Vaša odločitev.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

codeMonkey ::

2dark je izjavil:

Zdaj mora ime tvsak, ko je star 18 svoj avto. To se bo spremenilo. In to zelo kmalu. Ali se boste naučili kolesarit v radiju 7-10 km ali boste stali v kolonah. Vaša odločitev.



Ce bo samo za premozne, zakaj bodo kolone?

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

2dark je izjavil:

Cene ele. energije bodo šle navzgor. Za vožnjo se bo plačevalo več, ne manj. zato se pospešeno gradijo kolesarske steze, da se bodo ljudje vozili kot azijci s kolesi in motocikli. Avtomobili bodo le še za premožne. To ja pa že težko razumljivo SLovencu. Včasih avto ni bil samoumneven. Še konec 90 ih ne. Potem smo se razvadili. Zdaj mora ime tvsak, ko je star 18 svoj avto. To se bo spremenilo. In to zelo kmalu. Ali se boste naučili kolesarit v radiju 7-10 km ali boste stali v kolonah. Vaša odločitev.

Se boš ti fural iz vukojebine v mesto s kolesom? Pa nimam nič proti kolesu, se dnevno vozim v službo. Ne, ne. Ti boš priden in se boš zaposlil pri najbližnjemu delodajalcu za minilaca, da boš se fural s kolesom
Magic

stara mama ::

Take izjave kot jih daje @2dark, bi še 10 let nazaj mogoče koga prepričale, zdaj je pa samo mešanje bikovga kakca in konjskih fig.
Ekologija™ in Trajnost™

red_baron ::

Zdravo,
Pred točno mesecem dni sem kupil skoraj 3 leta starega ID3 z 63kWh baterijo in 46000 km.
Po skoraj 3000 km mi je super avto.
Zadnjič sem naredi 350 km večinoma avtocesta z hitrostjo 110 km/h. Kaj več mi vzhodnoevropski tovornjakarji itak niso pustili.
Je pa 204KM model uvožen, tako da sem dobil še 3000€ subvencije.
Doma imam tudi sončno z viški, ki jih pretakam v EV.
Za enkrat super zadovoljen!!!

Jebomir ::

Super!
Smo veseli za tebe.

G0zdar ::

red_baron je izjavil:

Zdravo,
Pred točno mesecem dni sem kupil skoraj 3 leta starega ID3 z 63kWh baterijo in 46000 km.
Po skoraj 3000 km mi je super avto.
Zadnjič sem naredi 350 km večinoma avtocesta z hitrostjo 110 km/h. Kaj več mi vzhodnoevropski tovornjakarji itak niso pustili.
Je pa 204KM model uvožen, tako da sem dobil še 3000€ subvencije.
Doma imam tudi sončno z viški, ki jih pretakam v EV.
Za enkrat super zadovoljen!!!


Voziti 350 km z maksimalno hitrostjo 110 km/h po avtocesti je eno navadno matranje.

pegasus ::

G0zdar je izjavil:

Voziti 350 km z maksimalno hitrostjo 110 km/h po avtocesti je eno navadno matranje.
Drži. Raje prevozim 800km z 90km/h, je veliko bolj sproščeno.

mn ::

red_baron je izjavil:

Zdravo,
Pred točno mesecem dni sem kupil skoraj 3 leta starega ID3 z 63kWh baterijo in 46000 km.
Po skoraj 3000 km mi je super avto.
Zadnjič sem naredi 350 km večinoma avtocesta z hitrostjo 110 km/h. Kaj več mi vzhodnoevropski tovornjakarji itak niso pustili.
Je pa 204KM model uvožen, tako da sem dobil še 3000€ subvencije.
Doma imam tudi sončno z viški, ki jih pretakam v EV.
Za enkrat super zadovoljen!!!


Koliko cca si pa dal zanj?

Gambino ::

Utk je izjavil:

Zastonj ogrevanje in vožnja...v naslednjih 10 letih pričakujem še veliko norčevanja od tistih, ki so zamudili netmetering. Čeprav vsi normalni vemo komu se bolj smeji...


To lahko ukinejo, kadar koli se jim sprdne. In nič bat, ne bo dolgo, ko bodo tudi to ukinili, samo trenutek mora bit pravi!

nejc_nejc ::

Gambino je izjavil:

Utk je izjavil:

Zastonj ogrevanje in vožnja...v naslednjih 10 letih pričakujem še veliko norčevanja od tistih, ki so zamudili netmetering. Čeprav vsi normalni vemo komu se bolj smeji...


To lahko ukinejo, kadar koli se jim sprdne. In nič bat, ne bo dolgo, ko bodo tudi to ukinili, samo trenutek mora bit pravi!


jep

Utk ::

2dark ::

red_baron je izjavil:

Zdravo,
Pred točno mesecem dni sem kupil skoraj 3 leta starega ID3 z 63kWh baterijo in 46000 km.
Po skoraj 3000 km mi je super avto.
Zadnjič sem naredi 350 km večinoma avtocesta z hitrostjo 110 km/h.
Za enkrat super zadovoljen!!!


iD.3 ima razpložljivo uporavnost 57kWh.

Samo pozabil si napisat, da si šel vmes polnit.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

red_baron ::

mn je izjavil:

red_baron je izjavil:

Zdravo,
Pred točno mesecem dni sem kupil skoraj 3 leta starega ID3 z 63kWh baterijo in 46000 km.
Po skoraj 3000 km mi je super avto.
Zadnjič sem naredi 350 km večinoma avtocesta z hitrostjo 110 km/h. Kaj več mi vzhodnoevropski tovornjakarji itak niso pustili.
Je pa 204KM model uvožen, tako da sem dobil še 3000EUR subvencije.
Doma imam tudi sončno z viški, ki jih pretakam v EV.
Za enkrat super zadovoljen!!!


Koliko cca si pa dal zanj?


Če odbijem subvencijo je bil 20.900EUR.

2dark je izjavil:

red_baron je izjavil:

Zdravo,
Pred točno mesecem dni sem kupil skoraj 3 leta starega ID3 z 63kWh baterijo in 46000 km.
Po skoraj 3000 km mi je super avto.
Zadnjič sem naredi 350 km večinoma avtocesta z hitrostjo 110 km/h.
Za enkrat super zadovoljen!!!


iD.3 ima razpložljivo uporavnost 57kWh.

Samo pozabil si napisat, da si šel vmes polnit.

Zdravo. Nisem šel polnit. Je bilo pa toplo vreme. Poraba pod 15kWh.
Dnevno se vozim v Lj in sedaj ko je (bilo) toplo zjutraj je bila poraba pod 12kWh pa prevozim polovico obvoznice med drugim in ja sem na prehitevalnem pasu.
Res je kul avto. Sw verzija 3.2.
Bruto baterija je 63 neto pa 58kWh.
Doseg tudi mene preseneča v pozitivnem smislu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: red_baron ()

2dark ::

red_baron je izjavil:


Zdravo. Nisem šel polnit. Je bilo pa toplo vreme. Poraba pod 15kWh.
Dnevno se vozim v Lj in sedaj ko je (bilo) toplo zjutraj je bila poraba pod 12kWh pa prevozim polovico obvoznice med drugim in ja sem na prehitevalnem pasu.


Tole bi rad videl.

2dark je izjavil:


Zadnjič sem naredi 350 km večinoma avtocesta z hitrostjo 110 km/h.
Za enkrat super zadovoljen!!!




Nikol in nikdar.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

red_baron ::

2dark je izjavil:

red_baron je izjavil:


Zdravo. Nisem šel polnit. Je bilo pa toplo vreme. Poraba pod 15kWh.
Dnevno se vozim v Lj in sedaj ko je (bilo) toplo zjutraj je bila poraba pod 12kWh pa prevozim polovico obvoznice med drugim in ja sem na prehitevalnem pasu.


Tole bi rad videl.

2dark je izjavil:


Zadnjič sem naredi 350 km večinoma avtocesta z hitrostjo 110 km/h.
Za enkrat super zadovoljen!!!




Nikol in nikdar.


V glavnem avto je meni osebno super. slik pa ne znam naložiti, da bi vam pokazal porabo. Pa saj ni to point tega pisanja
Lahko pa uporabite matematiko. Pri 80% napolnjenosti je doseg 310km (trenutno). Pri 100% pa pač več.
Poglejte si tudi na youtubu videe od Bjorna ko dela 1000 km range test z ID3 in tudi on ni verjel glede porabe.
Kdor želi kak podatek več me lahko kontaktira zs glede ID3.
Tu se mi ne da nekaj dokazovati ljudjem ki so proti kakršnim koli spremembam.
Lep večer še naprej in veiko varnih kilometrov vsem.

mugen999 ::

Trenutno so še el. avti samo za tiste ki ne vedo kam z denarjem. Čez par let ko bo pa byd začel prodajati svoje male poceni(10k eur) a solidne avtomobilcke iz novozgrajene fabrike na madžarski, takrat bo pa pri vsaki drugi, tretji hiši en tak avtoček parkiran.

a_borlak ::

2dark je izjavil:

red_baron je izjavil:


Zdravo. Nisem šel polnit. Je bilo pa toplo vreme. Poraba pod 15kWh.
Dnevno se vozim v Lj in sedaj ko je (bilo) toplo zjutraj je bila poraba pod 12kWh pa prevozim polovico obvoznice med drugim in ja sem na prehitevalnem pasu.


Tole bi rad videl.

2dark je izjavil:


Zadnjič sem naredi 350 km večinoma avtocesta z hitrostjo 110 km/h.
Za enkrat super zadovoljen!!!




Nikol in nikdar.


Imam Kono, žena ima povprečno porabo pod 12, zdaj, ko je (bilo) toplo, pa računaj. Aja, po avtocesti vozi okoli 120 in ne vozi za tovornjaki.

2dark ::

a_borlak je izjavil:



Imam Kono, žena ima povprečno porabo pod 12, zdaj, ko je (bilo) toplo, pa računaj. Aja, po avtocesti vozi okoli 120 in ne vozi za tovornjaki.



Še kakšna pravljica?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

stara mama ::

To so bivši VW fahrerji, ki so si že od nekdaj bili sposobni razlagat porabo goriva po svoje.
Ekologija™ in Trajnost™

DamijanD ::


Ta tipo naredi 287km pri realni povprečni 122km/h (po števcu poskušal držat 130), če to znižamo za približno 20km/h bi lahko pridobili tistih 60km, ki manjkajo do 350.

deco16 ::

2dark in ostali pač niso še videli električnega avta od blizu. Da porabe so lahko tudi nižje in doseg velik. Je blo res toplo zadnje dni in u bistvi idealno, pol poleti je že prevroče. ID.3 ma v toplih časih kar solidno porabo, zima ga bolj matra. Kona pa itak. Ampak mi pravljice govorimo tko kot ponavadi ;)

a_borlak ::

2dark je izjavil:

a_borlak je izjavil:



Imam Kono, žena ima povprečno porabo pod 12, zdaj, ko je (bilo) toplo, pa računaj. Aja, po avtocesti vozi okoli 120 in ne vozi za tovornjaki.



Še kakšna pravljica?



Glej, posebej zate, poročilo za praktično cel zadnji mesec.
[KonaEV]
]

BigBoss ::

Zakaj mislite, da ga je treba priklapljat kadar stoji ? Se vidi da niste nikoli imeli el. avtomobila.

Tesla Y long range.
NE polnim vsak dan. Enkrat, max 2x na teden.

FoxKnox ::

Iz današnjih medijev :
Električnega BMW je polnil na Tesla polnilni postaji. Uspešno, za cca 55 centov na kWh, teslini vozniki polnijo še ceneje, od 40 do 46 centov.
Torej te vožnja z E BMW pri porabi 18 kWh na 100 km stane slabih 10 evrov. Ja, res. Z EV se voziš praktično zastonj.

Utk ::

Na hitrih polnilnicah se polni izjemoma. 95% polnjenj se naredi doma ali na počasni. Na počasni ima zdaj Elektro ceno lahko tudi samo 22 centov, kar je minimalno več kot imaš ceno doma.
Poraba 18 kwh je pa ekvivalent tam nekje blizu 6,5-7 litrov pri ICE. Kar je tudi 10 evrov. S tem da ICE ne moreš napolnit nekje drugje za 3 evre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

kow ::

FoxKnox je izjavil:

Iz današnjih medijev :
Električnega BMW je polnil na Tesla polnilni postaji. Uspešno, za cca 55 centov na kWh, teslini vozniki polnijo še ceneje, od 40 do 46 centov.
Torej te vožnja z E BMW pri porabi 18 kWh na 100 km stane slabih 10 evrov. Ja, res. Z EV se voziš praktično zastonj.


Skoraj nikoli, razen ce gres na izlet, na hitri polnilnici ne bos polnil vec kot nekaj kwh.

mugen999 je izjavil:

Trenutno so še el. avti samo za tiste ki ne vedo kam z denarjem. Čez par let ko bo pa byd začel prodajati svoje male poceni(10k eur) a solidne avtomobilcke iz novozgrajene fabrike na madžarski, takrat bo pa pri vsaki drugi, tretji hiši en tak avtoček parkiran.


V resnici so tudi za tiste, ki se vsak dan vozijo 100km+ v sluzbo in domov. Nato pa ponoci polnejo doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

2dark ::

a_borlak je izjavil:

2dark je izjavil:

a_borlak je izjavil:



Imam Kono, žena ima povprečno porabo pod 12, zdaj, ko je (bilo) toplo, pa računaj. Aja, po avtocesti vozi okoli 120 in ne vozi za tovornjaki.



Še kakšna pravljica?



Glej, posebej zate, poročilo za praktično cel zadnji mesec.
[KonaEV]
]


Tu manjka hitrost. Sama poraba ne pove ničesar.

deco16 je izjavil:

2dark in ostali pač niso še videli električnega avta od blizu. Da porabe so lahko tudi nižje in doseg velik. Je blo res toplo zadnje dni in u bistvi idealno, pol poleti je že prevroče. ID.3 ma v toplih časih kar solidno porabo, zima ga bolj matra. Kona pa itak. Ampak mi pravljice govorimo tko kot ponavadi ;)


Porab je lahko nizka samo, če se voziš do 70 km/H. Takoj, ko začnete pisat pravljice, kako ima id.3 porabo pri 120 km/H 15 kWh je konec pogovora. Eno same zavajanje vas je. Avto ma čez 20 kWh pri hitrosti 120 km/h.

stara mama je izjavil:

To so bivši VW fahrerji, ki so si že od nekdaj bili sposobni razlagat porabo goriva po svoje.


Z oviranjem na cesti in vožnjo v eco načinu so pozabili. Do zdej še nisem videl ID.3-ja , ki bi se peljal po AC-ju 130 km/H, ker bi moral po dobrih 230 km na polnilnico.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

mikhaair ::

mugen999 je izjavil:

Trenutno so še el. avti samo za tiste ki ne vedo kam z denarjem. Čez par let ko bo pa byd začel prodajati svoje male poceni(10k eur) a solidne avtomobilcke iz novozgrajene fabrike na madžarski, takrat bo pa pri vsaki drugi, tretji hiši en tak avtoček parkiran.

Od kje pa tebi informacije kaj bodo proizvajali in za koliko prodajali?

Sparkxl ::

BYD in tudi noben drugi kitajc ne bo prodajalal avtočkov in avtomobilčkov za 10k€

fikus_ ::

deco16 je izjavil:

2dark in ostali pač niso še videli električnega avta od blizu. Da porabe so lahko tudi nižje in doseg velik. Je blo res toplo zadnje dni in u bistvi idealno, pol poleti je že prevroče. ID.3 ma v toplih časih kar solidno porabo, zima ga bolj matra. Kona pa itak. Ampak mi pravljice govorimo tko kot ponavadi ;)


V osnovi pozabljate na fiziko, ki je za vse enaka.
Saj se da tako nizka poraba, samo mora biti hitrost temu primerna.


Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.
««
46 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Resnica o škodljivosti dizla (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1058110174 (70239) D3m
»

Norvežani bodo že prihodnje leto kupovali le še električne avtomobile (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
68156077 (35917) gruntfürmich

Umazana resnica o motorju z notranjim zgorevanjem: 8 milionov smrti vsako leto + more (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25628293 (24824) bluefish

Zakaj vodikovi avtomobili in tovornjaki NISO prava stvar (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
17921248 (19285) bluefish

Več podobnih tem