» »

Starlink Slovenija

Starlink Slovenija

chort ::

starfotr hvala, moram pa najprej posodobit MT RB2011 na ROS 7+, moja verzija nima dobro rešenega IPv6, potem bo upam teh težav konec.

Daniel, as far as it gets :) sicer ni 30km zračne linije do najbližjega oddajnika (ta je cca 10km stran), je pa toliko do edinega, ki je vsaj približno viden iz bližine moje lokacije. Do ostalih imam vmes precej hribovja in gozda.

xseki ::

Čestitke za 1.5m naročnikov.
https://twitter.com/Starlink/status/165...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

BigWhale ::

Hvala, neb blo treba. <3

sasko2k ::

Za tiste ki jih zanima kako stvar deluje pri nas:

Po 4 mesecih uporabe je stanje tako:

- Lokacija: Slovenska Bistrica (okolica)
- Trenutna cena 60 EUR / mesec
- Hitrost dol med 150 in 350 mbit/s (tudi v slabem vremenu)
- Hitrost gor med 30 in 40 mbit/s
- Ping med 20 in 50ms

xseki ::

Križarjenje z slabim internetom je postalo preteklost.

Starlink bo uporabljalo več kot 150 križark po vsem svetu, ki bodo svojim potnikom omogočile še bolj prijetno potovalno izkušnjo.
https://twitter.com/Starlink/status/165...

BigWhale ::

xseki je izjavil:

Križarjenje z slabim internetom je postalo preteklost.

Starlink bo uporabljalo več kot 150 križark po vsem svetu, ki bodo svojim potnikom omogočile še bolj prijetno potovalno izkušnjo.
https://twitter.com/Starlink/status/165...


To bo zanimivo spremljati. Na taksnih ladjah je lahko po par tisoc ljudi.

link_up ::

sasko2k je izjavil:

Za tiste ki jih zanima kako stvar deluje pri nas:

Po 4 mesecih uporabe je stanje tako:

- Lokacija: Slovenska Bistrica (okolica)
- Trenutna cena 60 EUR / mesec
- Hitrost dol med 150 in 350 mbit/s (tudi v slabem vremenu)
- Hitrost gor med 30 in 40 mbit/s
- Ping med 20 in 50ms


Podpisem. SL je kul alternativa optiki oz ce se hoces losat nasih operaterjev.
In and Out

starfotr ::

BigWhale je izjavil:

xseki je izjavil:

Križarjenje z slabim internetom je postalo preteklost.

Starlink bo uporabljalo več kot 150 križark po vsem svetu, ki bodo svojim potnikom omogočile še bolj prijetno potovalno izkušnjo.
https://twitter.com/Starlink/status/165...


To bo zanimivo spremljati. Na taksnih ladjah je lahko po par tisoc ljudi.


Imajo 6 anten.

https://www.royalcaribbeanblog.com/2022...

J.McLane ::

Saj sredi morja je samo tista ladja pač koncentrirana v točki, na zemlji je pa malo bolj razpršeno, enemu satelitu visko v zraku je to načeloma vseeno, ali pač?

Na ladjo pač daš poljubno anten, toliko kot je povpraševanja od potnikov, to sproti vidiš, oz. določaš s ceno.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

BigWhale ::

starfotr je izjavil:

BigWhale je izjavil:

xseki je izjavil:

Križarjenje z slabim internetom je postalo preteklost.

Starlink bo uporabljalo več kot 150 križark po vsem svetu, ki bodo svojim potnikom omogočile še bolj prijetno potovalno izkušnjo.
https://twitter.com/Starlink/status/165...


To bo zanimivo spremljati. Na taksnih ladjah je lahko po par tisoc ljudi.


Imajo 6 anten.

https://www.royalcaribbeanblog.com/2022...


3Gbps za 3000 ljudi je glih 1Mbps na cloveka :> Pa ce samo 1/3 ljudi uporablja internet, je to samo 3Mbps. Je sicer bolje kot nic, se vseeno je pa bolj zalost.

GupeM ::

Če greš na križarko, menda ne boš visel na socialnih omrežjih, Youtubu, Netflixu? Za kakšno fotko ali dve objavit na Instagram je pa menda tudi to zgoraj dovolj. Ali pa za kakšno sporočilo poslat prijateljem ali družinskim članom. Pa tudi, če je na križarjenju nekaj takih, ki bojo viseli na zgoraj omenjenem, jih ni ena tretjina. Če pa jih je toliko, je pa itak bolje, da dela počasi. Mogoče bojo potem odložili zadevo iz rok.

starfotr ::

Se prav smo zdaj ugotovili, da so obstojece kapacitete cist ok, al kako? Itak noben ne uporablja? :>

BigWhale je izjavil:


A ti veš kako so projektirana fiksna in mobilna omrežja? Na enega pride izredno malo. Upošteva se faktor istočasnosti in zahtevana količina prometa. Prometa je pa v povprečju na 1000 fiksnih priključkov 2 Gbit down/ 100 Mbit up. Špice so seveda višje, gredo do nekje 4 Gbit. Torej ni noben problem za SL in 6 anten na križarki kjer penziči pošljejo kako sliko ipd.


To govoris nekaj na pamet. :)

Contention ratio je razlicen za razlicne ponudnike, ce privzames da je 50:1, to pomeni 50 uporabnikov na eno Starlink anteno, ce vsem prodas max kot ponuja Starlink. Ce jim prodas 10Mbps, potem je to toliko vec.

Moje vprasanje se vedno ostaja. Zanima me kako bo to delalo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

_Denny_ ::

En manjši Squid cache server, da ne bo treba ravno vsakemu servirati čisto svoje kopije CNN-ove strani ali nove epizode Mandaloriana in je. Sicer se pa glede na to, da morajo imeti ladje mrtvašnice (ki so včasih tudi prehitro polne) itak ve kak tip populacije hodi na križarjenja, zato bo kar uporabnikov interneta 10% ali manj.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

J.McLane ::

Takim na križarki se prenos podatkov itak zaračuna in če jim zaračunaš, hitrost ni problem.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Juzh ::

Je možno tudi, da anteno premikaš po raznih lokacijah znotraj nekega radija - recimo 40 km? Specifično gre za gradbeno podjetje, ki je na terenu pogosto brez mobilnega signala, ki bi omogočal neko osnovno uporabno interneta (edge je že luksuz). Starlink bi bil kar idealna rešitev v tem primeru, če je to možno. Ne vem koliko so striktni glede fiksne lokacije na rezidenčnih paketih.

Lightning5 ::

Na spletni strani je možno zaslediti
https://www.starlink.com/roam

Ne vem pa kakšna je cena in kakšne so omejitve

Juzh ::

Tole roam opcijo sem zgrešil prej. Torej v bistvu isti šmorn kot rezidenčni paket za 60€, s tem da lahko anteno nosiš kamor hočeš znotraj neke regije. cena pa +40€ na mesec.

kajnepoves ::

Pozdravljeni, ima kateri uporabnik kakšne izkušnje s Starlinkovim kablom. Doma bi potreboval cca 30 m kabla z Starlink. Ker je v osnovi priloženo le 15 metrov, me zanima, ali bi si izdelal podaljšek na tak način kot je na priloženi povezavi spodaj. Ali s tem ko prerežeš kabel in ustvariš podaljšek pride do izgube kvalitete (hitrosti) signala ali ne?
Lahko kdo poda kak nasvet iz izkušenj?

Link:

matevz1337 ::

Načeloma lahko narediš tako kot je v temu videu. Bo pa pomoje lažje če kupiš I člen in 15m dodatnega kabla.

edit:
eh, tanov starlink ima nek special connector, ampak ga lahko odrežeš in nakrimpaš gor navaden rj45.

Zgodovina sprememb…

kajnepoves ::

Prosim vse uporabnike (lastnike) Starlinka če odgovorijo na moje vprašanje in sicer:

Ali priporočate nakup Starlinka ali bi danes storili drugače? Kakšne so prednosti in slabosti?

Ker se odločam za nakup Starlinka in sem še v dilemi ja ali ne (moti me majhen prenos podatkov (upload), ki je zelo majhen v primerjavi s prenosom navzdol). Zanima me ali lahko pričakujemo da se bo z leti ali meseci povišala tudi hitrost prenosa navzgor ali lahko pričakujem še majnšo hitrost?

Hvala vsem že v naprej za iskren odgovor

starfotr ::

Še vedno je polizdelek. Vedno je kaj narobe ali pa kaj ne dela kot bi moralo.

Samo ilon musk, tesla in starlink fani ti bodo rekli, da je super. V resnici je pa precenjen polizdelek. Uporabi ga, če res nimaš druge opcije. 99 % ljudi ina na voljo LTE. Če nisi med njimi, potem vzemi SL.

Ales ::

starfotr je izjavil:

Še vedno je polizdelek. Vedno je kaj narobe ali pa kaj ne dela kot bi moralo.

Samo ilon musk, tesla in starlink fani ti bodo rekli, da je super. V resnici je pa precenjen polizdelek. Uporabi ga, če res nimaš druge opcije. 99 % ljudi ina na voljo LTE. Če nisi med njimi, potem vzemi SL.

Ga dejansko imaš, si uporabljal v Sloveniji?

kajnepoves ::

Žal nimam niti LTE-ja niti 5G-ja, zato sprašujem. Živim v dolini ampak med hribovitim območjem, kjer imam mobilni signal na odboj, medtem ko imam internet in TV preko PTT kabla. Hitrost interneta (upload je max 15 Mbps, upload 0.8 Mbps, zato sprašujem kakšen upload ima Starlink in ali ga priporočate.
Žal noben od operaterjev ne Telekom, A1 ne Telemach ne prisluhnejo želji po dodatnem LTE ali 5G oddajniku na našem koncu. O optiki ne duha ne sluha. Ko pokličeš na občino ti noben ne zna povedat kje smo z optiko? Naj povem da čakajo na izgradnjo s strani RUNE. Ali ta bo ali ne še sam bog ne ve. Tudi Rune nas je potisnil na stranski tir ...
Potem imamo opcijo WIFI interneta (MDE Elektronika). Tudi tukaj ni neke želje po oddajni točki na katero bi se povezali ljudje. Dobesedno se vidi nezainteresiranost vlagateljev.
Vsi bi imeli naročnike, vendar noben ni pripravljen investirat! Žal je to vse večja praksa v tej naši deželi.
Hvala vsem za odgovore, pričakujem še kakšno mnenje glede Starlinka glede hitrosti prenosov, ali lahko pričakujemo še manjše hitrosti penosa navzgor (uploada)? Se mi zdi ko tako prebiram forume, da se z večanjem števila naročnikov manjšajo prenosi navzgor (upload).
Ali z dodajanjem novih staelitov lahko pričakujemo izboljšanje hitrosti prenosa navzgor ali bo prenos ostal do cca 20 Mbps? S čem se pogujejo prenosi? Ali z odpiranjem pipice ali s čem drugim?

Lep pozdrav vsem

Mikrohard ::

Če ti ni prevelik strošek, si naroči in zmontiraj. Bolje od 15/1 bo v vsakem primeru. Mogoče ti bo kdaj za par sekund prekinilo povezavo... sicer pa ne bi smel imeti večjih težav. Mene osebno bi najbolj motilo to, da nimaš javnega IPv4 naslova.... naj bi pa sedaj spet delal IPv6, če se ne motim.

Jaz mislim, da se hitrosti navzgor še nekaj časa ne bodo spreminjale (razen, če bodo ponudili pakte za višjo ceno). Boš pomoje prej dobil optiko.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

kajnepoves je izjavil:

Žal nimam niti LTE-ja niti 5G-ja, zato sprašujem. Živim v dolini ampak med hribovitim območjem, kjer imam mobilni signal na odboj, medtem ko imam internet in TV preko PTT kabla. Hitrost interneta (upload je max 15 Mbps, upload 0.8 Mbps, zato sprašujem kakšen upload ima Starlink in ali ga priporočate.
Žal noben od operaterjev ne Telekom, A1 ne Telemach ne prisluhnejo želji po dodatnem LTE ali 5G oddajniku na našem koncu. O optiki ne duha ne sluha. Ko pokličeš na občino ti noben ne zna povedat kje smo z optiko? Naj povem da čakajo na izgradnjo s strani RUNE. Ali ta bo ali ne še sam bog ne ve. Tudi Rune nas je potisnil na stranski tir ...
Potem imamo opcijo WIFI interneta (MDE Elektronika). Tudi tukaj ni neke želje po oddajni točki na katero bi se povezali ljudje. Dobesedno se vidi nezainteresiranost vlagateljev.
Vsi bi imeli naročnike, vendar noben ni pripravljen investirat! Žal je to vse večja praksa v tej naši deželi.
Hvala vsem za odgovore, pričakujem še kakšno mnenje glede Starlinka glede hitrosti prenosov, ali lahko pričakujemo še manjše hitrosti penosa navzgor (uploada)? Se mi zdi ko tako prebiram forume, da se z večanjem števila naročnikov manjšajo prenosi navzgor (upload).
Ali z dodajanjem novih staelitov lahko pričakujemo izboljšanje hitrosti prenosa navzgor ali bo prenos ostal do cca 20 Mbps? S čem se pogujejo prenosi? Ali z odpiranjem pipice ali s čem drugim?

Lep pozdrav vsem


Ti WiFi od MDE lovi ali sploh ne vidiš dostopne točke?

kajnepoves ::

@Daniel

Ne vidim dostopne točke. Bi se jo dalo uredit, samo nekdo mora malo naokrog prit, si ogledat teren ...

matevz1337 ::

Ping je visok, upload je do 20mbps, kaj več verjetno ne bo nikol, ob močnih nalivih ne dela, parkrat na leto je mal daljši izpad, ampak dokler je moja edina alternativa 10/1 ADSL (LTE oddajnikov zaradi hribov direktno ne vidim) se mi zdi da je starlink zelo dobra opcija.
Če pa kdaj pride optika do mene bom pa starlink z veseljem nehal uporabljat.

Daniel ::

kajnepoves je izjavil:

@Daniel

Ne vidim dostopne točke. Bi se jo dalo uredit, samo nekdo mora malo naokrog prit, si ogledat teren ...


Si že kontaktiral Danila? Vem, da uporablja opremo od Ubiqiti oz. jo je, takrat, ko smo še bili nekaj v kontaktu, torej bi zadeva morala delati.

Si poskusil skenirati na 5 Ghz? Sicer če si doma v kakšni dolini verjetno res ni signala do tebe, ne bi pa škodilo testirati.

Sicer mi nekje leži en Nanobeam AC s katerim se lahko te zadeve malo potestira. Sam sem se enkrat testno priklopil na svojo domačo anteno 9km daleč iz Hrvaškega Zagorja, tako, da se marsikaj da, če je vsaj nekaj signala. Tudi signal iz tega Danilovega Wifi omrežja lovim od doma.

Ali pa, če obstaja možnost se s kakim sosedom na hribu zmeniš, da ti deli svoj internet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

kajnepoves ::

Sem kontaktiral Danila, ampak z njegove strani tudi ni pravega odziva. Celo z gospo županjo je imel pogovor da bi pomagal z wifi povezavo, ampak kot pravim, vse je na mrtvi točki, nikamor se ne premakne.
Samo od sebe se ne bo nič naredilo in ne spremenilo. Meni je osebno pisalo kar nekaj ljudi, da si želijo internetne povezave, ampak tudi tisti ponudnik ni imel neke prevelike želje...
Lastniki internetnih ponudb bi se morali oglasiti na terenu, si ogledati točke za postavitev anten, se dogovoriti z občino o postavitvi anten in sofinanciranju občine ... Kaj ti pomaga mobilni telefon, če ni oddajnika. Tako je tudi pri tej zadevi. Postaviti je treba antene, takrat pa dobiš ljudi, ki se bodo na njih priklopili. Poskrbeti je treba ljudi ki živijo v dolinah katere obdajajajo hribi, ki nimajo drugih možnosti ... Tisti ki živijo na hribovitem predelu, tisti imajo možnost izkoristiti moboilni LTE signal ...

Daniel ::

Mogoče boš pa mor postati malo bolj siten in vztrajen. Verjetno so si malo preveč dela nakopali na glavo in zato niso tako odzivni.

Soseda nimaš nobenega v vidni liniji na hribu?

Ker dejansko je opcij kar nekaj ampak z razdaljo se strošek precej veča.

Recimo en čas nazaj smo tam na hrvaškem razglabljali o tem ali bi lastnik po vinogradu potegnil kabel in bi potem na nekje 200M z ojačevalcem preko POE napajali anteno na vrhu za internet v dolini. Na koncu sicer niso šli v to, ker so premalokrat na vikendu, da bi bilo smiselno, ker bi bil strošek zaradi razdalje več kot 600 eur.

Camouflage ::

link_up je izjavil:

sasko2k je izjavil:

Za tiste ki jih zanima kako stvar deluje pri nas:

Po 4 mesecih uporabe je stanje tako:

- Lokacija: Slovenska Bistrica (okolica)
- Trenutna cena 60 EUR / mesec
- Hitrost dol med 150 in 350 mbit/s (tudi v slabem vremenu)
- Hitrost gor med 30 in 40 mbit/s
- Ping med 20 in 50ms


Podpisem. SL je kul alternativa optiki oz ce se hoces losat nasih operaterjev.


Hmmmm me pa zelo mika tale Starlink, glede na to, da nimam možnosti za optiko niti baker se mi zdi veliko boljša opcija kot Telekomov neomejeni brezžicni internet, na lep dan mam 50 downloada in 15 uploada, placujem pa 55EUR

Zgodovina sprememb…

moat ::

Seveda tudi sam in že dalj časa razmišljam o nabavi Starlinka, predvsem zdaj, ko je cena kar solidna. Toda, to je samo internet, potrebujem tudi našega ponudnika internetnih storitev zaradi paketa TV (starejše osebe pač ne bodo za netflix, ker ne razumejo jezikov, slovenščine pa ni). In sam TV paket pride okoli 35 €. To pa je že blizu 100 €. Trenutno uporabljam hibridni modem Billion LTE4, za TV pa bakerene parice (do 50/10). Nekako še gre, toda, nisem zadovoljen, itak. 5G ali optika pa je na mojem območju še utopija.

markwwd ::

Nova spletna stran glede novic in informacij Starlinka: https://starlinks.si/ 8-)

Mikrohard ::

moat je izjavil:

Seveda tudi sam in že dalj časa razmišljam o nabavi Starlinka, predvsem zdaj, ko je cena kar solidna. Toda, to je samo internet, potrebujem tudi našega ponudnika internetnih storitev zaradi paketa TV (starejše osebe pač ne bodo za netflix, ker ne razumejo jezikov, slovenščine pa ni). In sam TV paket pride okoli 35 €. To pa je že blizu 100 €. Trenutno uporabljam hibridni modem Billion LTE4, za TV pa bakerene parice (do 50/10). Nekako še gre, toda, nisem zadovoljen, itak. 5G ali optika pa je na mojem območju še utopija.


Dobiš samo TV tudi ceneje od 35€ mesečno...
https://tv.t-2.net
http://www.predvajaj.si

kajnepoves ::

markwwd je izjavil:

Nova spletna stran glede novic in informacij Starlinka: https://starlinks.si/ 8-)


R.I.P

markwwd ::

kajnepoves je izjavil:

markwwd je izjavil:

Nova spletna stran glede novic in informacij Starlinka: https://starlinks.si/ 8-)


R.I.P


yup, nekdo se je vtakno :D

kajnepoves ::

Danes pogledal na Starlink stran in so že dvignili nazaj ceno opreme na 450 eurov! Musk potrebuje keš, revež ker ga nima!
Bo treba počakat na novo znižanje opreme.

kajnepoves ::

Zanimivo oprema se je podražila samo v Sloveniji, medtem ko cena na Hrvaškem ostaja 300 eurov. Mesečno je cena interneta na Hrvaškem 50 eurov medtem ko je pri nas 60 eurov! Zakaj takšna razlika?
Cena opreme je pri nas ista kot v Avstiji in Nemčiji, Italiji, je pa zanimivo, da imajo v Italiji 50 eurov naročnine mesečno! Sam bog ve, kdo si izmišljuje cenik pri Starlinku?

DOOM_er ::

kajnepoves je izjavil:

Danes pogledal na Starlink stran in so že dvignili nazaj ceno opreme na 450 eurov! Musk potrebuje keš, revež ker ga nima!
Bo treba počakat na novo znižanje opreme.


mislim, glede na to kar dobiš je zadeva ugodna. Pri nas lahko samo sanjamo o optiki in stabilnem LTE-ju, dejansko sedaj ko imamo Starlink lahko rečem, hvala daddy Musk. Od Januarja ko ga imamo, smo sedaj med neurji imeli izpade, vse ostalo lahko rečem da dela precej stabilno, dejansko lahko spet igram multiplayer špile.
Robots will steal your job. But that's OK

kajnepoves ::

Zdaj gledam cenik za Francijo, ki znaša 40 eurov mesečno in 199 oprema! Zakaj taka razlika med državami? A dobijo francozijo slabši internet in slabšo opremo? Ne bi rekel!

guano ::

francija ima dobro infrastrukturo in relativno nizke cene fiksnih storitev. starlink se mora temu prilagoditi

flisko ::

Nekje na jadranu na colnu dela u nulo https://www.speedtest.net/result/i/5709...

kajnepoves ::

guano je izjavil:

francija ima dobro infrastrukturo in relativno nizke cene fiksnih storitev. starlink se mora temu prilagoditi


To je tak kot da bi kupil popolna isti model mercedesa v SLO in zanj plačal 100000 eurov, v Franciji pa bi ga dobil za 45000! Prepričan sem, da tu nekaj smrdi! Res me zanima zakaj takšna razlika! Največji hudič pa je, da tega vprašanja ne moreš naslovit na Starlink, ker ni nikjer kontaktnih podatkov (npr. da bi imeli el. naslov za vprašanja kupcev)!

Zgodovina sprememb…

Mikrohard ::

Kaj pa misliš, da smrdi? Pač cene postavljajo glede na povpraševanje in ocenjeno kupno moč. Zakaj so pa določili take cene, ti pa nihče ne bo izdal (tudi, če bi imeli objavljene podatke za stik).

J.McLane ::

Morda je tudi problem v tem da ima Starlink lahko probleme z velikim številom uporabnikov na nekem gostem območju, torej satelit leki okoli zemlje celo pot ne dela nič kaj, potem pa prileti na območje z veliko uporabniki je pa preobremenjen.

Zato lahko na območjih kjer je malo uporabnikov z nizko ceno delajo sistem privlačen, nekaj pokasirjo na njihovo zasedenost omrežja pa to ne vpliva kaj dosti. Ko na takem območju postane uporabnikov več se tudi cene prilagodi na malo višje, dokler ne povečajo kapacitete.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

starfotr ::

Ko že omenjate avte gor.

Cene avtov so po Evropi različne. Nič novega.

Tudi cene interneta so različne. Pa mobilne telefonije in mobilnih telefonov.

Ali imate eni glavo v pesku, da tega ne vidite? Vsak dan imate nove primerjave cen, od živil do naftnih derivatov.

In ne boste verjeli, še plače so različne. Ne samo med državami, celo v isti državi.

DamijanD ::

Logično, da imajo lokalni ponudniki/proizvajalci različne cene.

Je pa "zanimivo", da imajo globalni ponudniki različne pristope:
- spotify (ali je to netflix eden od teh dveh zihr) ima v Sloveniji malo nižjo ceno, če se ne motim, ker nismo razviti trg
- strava nas uvršča med razvite (torej najdražja cena)
- kar me najbolj preseneča, da so avti (vsaj nekateri) v Nemčiji cenejši kot pri nas, glede na kupno moč bi pričakoval ravno obratno (razen, če so tukaj upoštevali odnos do avtov "nov audi pa zelje za južno" :D)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

kajnepoves ::

starfotr je izjavil:

Ko že omenjate avte gor.

Cene avtov so po Evropi različne. Nič novega.

Tudi cene interneta so različne. Pa mobilne telefonije in mobilnih telefonov.

Ali imate eni glavo v pesku, da tega ne vidite? Vsak dan imate nove primerjave cen, od živil do naftnih derivatov.

In ne boste verjeli, še plače so različne. Ne samo med državami, celo v isti državi.


Vem, da so razlike, ampak da je pri nas stala oprema 450, v Franciji pa ta ista oprema 199, to pa je precejšnja razlika! Se ti ne zdi?

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Piši Ilonu, lahko kar na omrežju X, prikaži mu primer. Razloži, da je njihova cenovna politika nelogična in sem prepričan, da te bo povabil za svetovalca, da se te nelogičnosti odpravijo.

Predlagam, da začeš tu študirat.

http://www.ef.uni-lj.si/content/static_...

BigWhale ::

Joj, daj ne pametuj no. Cena pri nas je taksna kot je, ker se noben z nami ne ukvarja in niti ne vedo, da smo na zemljevidu. Ne pa zato ker so pri Starlinku neki vrhunski ekonomisti, ki ceno nastavljajo v vsaki jebeni zepni drzavi po obsezni trzni raziskavi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starlink izstrelil satelite, ki prinašajo satelitski internet na telefone

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
499665 (3745) chort
»

Kitajska: sateliti SpaceX so se skoraj zaleteli v vesoljsko postajo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
397934 (4212) Mr.B
»

MWC: Vmesno poročilo o delovanju Starlinka

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
399498 (5913) sija
»

SpaceX-ov satelitski internet Starlink že deluje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
339063 (6631) vostok_1
»

SpaceX polni svojo konstelacijo satelitov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5516063 (12290) M.B.

Več podobnih tem