» »

Starlink Slovenija

Starlink Slovenija

Nullee ::

Pozdravljeni.

Ker tudi sam nimam druge opcije po internetu (selo nad polhovim gradcem) sem narocil starlink.

Zadevo sedaj testiram 3-4 dni in imam par vprašanj.

Net vrže vn ene 2-3x na dan, vecinoma sedaj ko je slabo vreme, je to normalno?

Ce zalaufas v starlink advance speed test pokaze ruter hitrost 150mbps, wifi hitrost pa 50mbps, je to kaj narobe z wifi ali je normalno, da se izgubi toliko?

Glede na to, da starlink ne omogoča niti ene kabelske povezave, a je smiselno povezat dodaten ruter na wifi in iz njega kabel v kak tv al xbox?

DOOM_er ::

Ja ko je slabo vreme in masiven oblak potem vrže vn.
Obstoječi wifi router je k**** od ovce, kupi ethernet adapter in priklopi svoj router gor. Še vseeno sm jst original router pustil na svojem Wifi omrežju, za vsak slučaj če rabim lokaln dostop do starlinka.
Robots will steal your job. But that's OK

mprox ::

Pozdravljeni.

Začel sem raziskovati tale Starlink, ker živim na območju, kjer sicer internet je, ampak je povezava tako slaba, da izgubljamo živce vsi. Optike verjetno še lep čas ne bo in tako smo primorani poiskati nekaj drugega.
Poraja se mi vprašanje glede TVja. Sedaj imamo NEO box in me zanima, če je kakšna možnost, da staro povezavo obdržim in jo nekako s Starlinkom ojačam, da bo tudi TV deloval dovolj gladko? Oz. da pač enostavno koristim NEO box preko Starlink povezave??
Mogoče butasto vprašanje za nekatere ampak si ne znam predstavljati ali je takšna opcija izvedljiva.

Hvala.

SambaShare ::

NEO box preko starlinka ne bo šlo, ker se prijavla na multicast promet, na telekomovo centralo. Edina opcija je tista NEO lite aplikacija, ki jo namestiš na TV, ta gre preko interneta.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

https://fe.uni-lj.si/dogodki/zagovor-ma...

Magisterska naloga Starlink v Sloveniji.

Patrik0 ::

Kak vam kaj deluje starlink ste vec al manj zadovoljni?
Televizija vam tudi dela? Eon od telemacha recimo?

DOOM_er ::

dela super, razen ko so res masivni oblaki (med poplavami naprimer), takrat zadeva pade dol. Ampak overall več kot zadovoljen, tako s pingom kot tudi DL/UP hitrost. Pingi v Counter Striku so tam 50 60, več ali manj konstantni in nemoteč med igranjem. Rabiš pa VPN če želiš torrent, ali pa na TV-ju gledat EON od telemacha, vsaj meni ne dela, ampak imam nek "sharan" račun, napol ilegalen :D
Dodal bi še da sem zadovoljen glede na telekomunikacijsko situacijo pri nas kjer optike ali stabilnega in delujočega 4G signala ne bomo dočakali nikoli, optika je še vedno optika, ampak je pa neprimerno boljša izkušnja s Starlinkom kot pa preko A1 ali Telekoma in 4G
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

kajnepoves ::

DOOM_er je izjavil:

dela super, razen ko so res masivni oblaki (med poplavami naprimer), takrat zadeva pade dol. Ampak overall več kot zadovoljen, tako s pingom kot tudi DL/UP hitrost. Pingi v Counter Striku so tam 50 60, več ali manj konstantni in nemoteč med igranjem. Rabiš pa VPN če želiš torrent, ali pa na TV-ju gledat EON od telemacha, vsaj meni ne dela, ampak imam nek "sharan" račun, napol ilegalen :D
Dodal bi še da sem zadovoljen glede na telekomunikacijsko situacijo pri nas kjer optike ali stabilnega in delujočega 4G signala ne bomo dočakali nikoli, optika je še vedno optika, ampak je pa neprimerno boljša izkušnja s Starlinkom kot pa preko A1 ali Telekoma in 4G


Kateri VPN priporočaš? Jaz uporabljam Mullvad, je to OK za zaščito prenosov torrent datotek?
Naslednje kaj me zanima je to, ker živim ob Hrvaški meji, kolegica pa na Hrvaškem, takoj za mejnim prehodom s SLO, me zanima, če bi lahko naročil Starlink na njen naslov (mesečno bi prihranil 10 eurov in 150 eurov pri nabavi opreme, ker je na Hrvaškem mesečno 50 in za nakup opreme 300 eurov! Naj povem, da sma le nekaj km drug od drugega (max 8km zračne linije)? Namreč na njen naslov bi naročil le opremo, medtem, ko bi opravil montažo pri meni doma! Je to izvedljivo? Kakšen nasvet lepo prosim.

starfotr ::

Lahko probaš. Morda bo pa šlo skozi. Sporoči.

Patrik0 ::

Super hvala za info. Torej po tem takem mi ott opcijq od telemacha eon nebi delal?

Imam pri teemachu ott enojceknki drugo kot interneta ne rabi. Internet pa imam trenutno od ultre in mi dela oboje edino ultra je bol ko ne za en drek zaradi signala. Po tem takem ce mi je eon delal na ultri bi mi tudi naj na starlinku? Saj ti prakticno drugo kot streamanje ni-he skorajda isto. Imam en ott box ki vlece sam internetno povezavo in dela, na drugem tvju pa je eon tv aplikacija namescena.

Dead_Eye ::

Eno vprašanje za imetnike Starlinka? Pri naročilu zahteva kreditno kartico - kako je z mesečnimi plačili? Je opcija samo kreditna ali tudi bančno nakazilo - pride navaden račun?
The one and only

DOOM_er ::

trgajo ti iz kartice direktno, kot subscription kot naprimer Netflix, Deezer, ipd. Račun dobiš na mail.
Robots will steal your job. But that's OK

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DOOM_er ()

kajnepoves ::

Saj ne moreš verjet če ne vidiš. V Avstriji in Nemčjiji je naročnina in oprema velikoooo cenejša kot v Sloveniji! A smo v tej republiki banani res tako bogati, da bi morali dražje plačevat kot pri severnih sosedih in Nemčiji? Standard Nemcev in Jodlarjev VS Slovenistan? Se pravi, še dodatna kazen za vse nas ki živimo na podeželju te banana republike! Že tako ali tako nimamo ne optike, ne mobilne povezave, pa še Musk nas bi olupil do kosti! Preklet naj bo kapitalizem in požrešnost bogatašev!




pegasus ::

Nemčija je proti Sloveniji na področju internetne in mobilne povezljivosti praktično tretjerazredna država, tako da jim mora siromakom Musk mal spustiti cene, da pridejo online...

kajnepoves ::

pegasus je izjavil:

Nemčija je proti Sloveniji na področju internetne in mobilne povezljivosti praktično tretjerazredna država, tako da jim mora siromakom Musk mal spustiti cene, da pridejo online...


Kje pa, tako Avstrija kot Nemčija sta po pokritosti v rangu Slovenistana! Je pa razlika v standardu!
Nisem vedel da smo po standardu prehiteli jodlarje in Švabe, hahahaha! Aja, pr nas je svoboda ...

Ales ::

kajnepoves je izjavil:

pegasus je izjavil:

Nemčija je proti Sloveniji na področju internetne in mobilne povezljivosti praktično tretjerazredna država, tako da jim mora siromakom Musk mal spustiti cene, da pridejo online...


Kje pa, tako Avstrija kot Nemčija sta po pokritosti v rangu Slovenistana! Je pa razlika v standardu!
Nisem vedel da smo po standardu prehiteli jodlarje in Švabe, hahahaha! Aja, pr nas je svoboda ...

Nekako se poraja dvom, da si kdaj Nemčijo videl od blizu... vsaj kar se tiče interneta ne. Morda si bil samo v centru večjega mesta.

DamijanD ::

Saj si tudi avte težje privoščijo, zato jih imajo malo skonto napram nam...

kajnepoves ::

Ales je izjavil:

kajnepoves je izjavil:

pegasus je izjavil:

Nemčija je proti Sloveniji na področju internetne in mobilne povezljivosti praktično tretjerazredna država, tako da jim mora siromakom Musk mal spustiti cene, da pridejo online...


Kje pa, tako Avstrija kot Nemčija sta po pokritosti v rangu Slovenistana! Je pa razlika v standardu!
Nisem vedel da smo po standardu prehiteli jodlarje in Švabe, hahahaha! Aja, pr nas je svoboda ...

Nekako se poraja dvom, da si kdaj Nemčijo videl od blizu... vsaj kar se tiče interneta ne. Morda si bil samo v centru večjega mesta.


Naj se ti nič ne poraja dvom, Nemčijo poznam zelo dobro.

kajnepoves ::

Me pa nekaj zanima, glede na to koliko govorite da smo v naši deželi z optiko prehiteli tako jodlarje kot tudi švabe, a ne bi bilo pol logično, če želi Starlink naročnike pri nas, da bi znižal ceno mesečne naročnine in opreme, da bi bil s tem konkurenčen ponudniku optičnih storitev?

starfotr ::

Starlink ve, da smo mi pripravljeni plačat več. In je temu ustrezna tudi cena.

Tisti, ki ima optiko, 4G/5G ali dober baker, ne bo nikoli vzel starlinka.

link_up ::

jaz sem ga vzel, ker je kul. Optika in ostalo ni pol tolk kul. Resno!
In and Out

neverjetni99 ::

Kako ste kaj zadovoljni, tisti kateri imate Starlink? Lahko kašen sc od speedtesta, zanima me DL in UL speed, ter ping seveda, za kakšen multiplayer. So kakšne omejitve, recimo po prenosu npr. 50gb na dan?
Zdaj za torrent sem prebral, da ne gre downloadat, kaj pa kakšne igre, recimo iz Playstation store, preko PS5, ali pa Steam, origin itd na PC?

Ker vedno bolj se nagibam k Starlinku, zaradi tega, ker sem pristal na telekomovem 4G internetu, z zunanjimi antenami in pridem max na 15mbs, če je dober dan, v povprečju, sem pod 10mbs, tako da še netflix, glih za glih da dela.

Zgodovina sprememb…

kajnepoves ::

Če bi bila mesečna naročnina na Starlinku 40 eurov in spustijo ceno opreme na 300, ga vzamem takoj, brez pomisleka!

@neverjetni

Koliko mi je znano, ni nobenih omejitev prenosov na dan, prav tako lahko dol potegneš torrente, ampak si je potrebno predhodno nabavit kak dober VPN. Vem da 100% zaščite za prenose torrentov ni, je pa boljše VPN kot nič! Predlagam Mullvad VPN, ki ga lahko plačuje mesečno, stane pa 5 eurov! Lahko tudi Nordic VPN odvisno koliko si pripravljen odštet denarja.
Morda bomo tudi mi (v SLO) deležni kakšnih popustov. Namreč Starlink je v Avstriji in Nemčiji spustil mesečno naročnino iz 65 na 50 eurov in ceno opreme iz 450 na 299! Upam, da se nekaj takega kmalu zgodi tudi za našo banana republiko!

lp

BigWhale ::

link_up je izjavil:

jaz sem ga vzel, ker je kul. Optika in ostalo ni pol tolk kul. Resno!


Emmmm. A je to troll post?

Jaz v zadnjih 15 letih nisem imel treh izpadov storitve. S Starlinkom je pa dovolj, da mocneje snezi, pa imas lahko tezave.

GupeM ::

BigWhale je izjavil:

link_up je izjavil:

jaz sem ga vzel, ker je kul. Optika in ostalo ni pol tolk kul. Resno!


Emmmm. A je to troll post?

Jaz v zadnjih 15 letih nisem imel treh izpadov storitve. S Starlinkom je pa dovolj, da mocneje snezi, pa imas lahko tezave.

Ravno to dela Starlink kul. Če ti ves čas vse dela, rata dolgčas in to ni kul.

Patrik0 ::

Zdravo doma imamo starlink in eon ott tv. Dostikrat se zgodi, da začne slika na tvju zamrzevat im zaostajat (live tv in ogled nazaj), speedtest je zmeraj okoli 200 mbit/s down in ponavadi 40 mbit/s uploada. Na streamingu kot so netflix, disney itd. pa nič ne šteka. Kaj lahko storim ali nastavim, da bo stvar delala bolj tekoče? Imamo doma tplink ruter ter unifi dostopne tocke. Dva tvja sta povezana s kablom en tv pa preko chromecasta google tv.
Prosim za pomoč.

Tidule ::

neverjetni99 je izjavil:

Kako ste kaj zadovoljni, tisti kateri imate Starlink? Lahko kašen sc od speedtesta, zanima me DL in UL speed, ter ping seveda, za kakšen multiplayer. So kakšne omejitve, recimo po prenosu npr. 50gb na dan?
Zdaj za torrent sem prebral, da ne gre downloadat, kaj pa kakšne igre, recimo iz Playstation store, preko PS5, ali pa Steam, origin itd na PC?

Ker vedno bolj se nagibam k Starlinku, zaradi tega, ker sem pristal na telekomovem 4G internetu, z zunanjimi antenami in pridem max na 15mbs, če je dober dan, v povprečju, sem pod 10mbs, tako da še netflix, glih za glih da dela.


Super zadeva če nimaš alternative. Če imaš optiko pa je zadeva čisto brezveze. Glede DL nekih posebnih omejitev ni, tudi glede prenosa torrentov. Ne rabiš nikakršnega VPN. Hitrosti DL so tam med 100 in 150 mbps, upload 15-20 mbps. Latenca je med 50 in 150 ms. Za online igranje je uporabnost omejena, sploh kake FPS zadeve. Dodatno je težava, da prihaja do mikroprekinitev in je od igre do igre odvisno kaj se zgodi, če za par ms zmanjka povezave.

Največja pomankljivst starlinka za osebno uporabo je CGNAT s čemer pa si vajen funkcionirat če imaš mobilni internet.

Tako, da glede na opisano bi zate sarlink verjetno naredil kar lepo razliko. Moraš pa seveda imet ustrezen prostor za montažo, ker res ne sme bit ovir, če hočeš da dobro dela.

starfotr ::

IPv4 CGNAT je vedno manjši problem zahvaljujoč native IPv6 /56, tako na Starlinku, kot na mobilnem internetu.

https://slo-tech.com/forum/t795398/p790...

https://www.google.com/intl/en/ipv6/sta...

Scorpy84 ::

Patrik0 je izjavil:

Zdravo doma imamo starlink in eon ott tv. Dostikrat se zgodi, da začne slika na tvju zamrzevat im zaostajat (live tv in ogled nazaj), speedtest je zmeraj okoli 200 mbit/s down in ponavadi 40 mbit/s uploada. Na streamingu kot so netflix, disney itd. pa nič ne šteka. Kaj lahko storim ali nastavim, da bo stvar delala bolj tekoče? Imamo doma tplink ruter ter unifi dostopne tocke. Dva tvja sta povezana s kablom en tv pa preko chromecasta google tv.
Prosim za pomoč.


Nic ne mores, ce bi operaterji ponujali, tako kot pretocne storitve, da se podatki v naprej nalagajo in z nekaj sekudnim zamikom, oni pa silijo realni cas predvajanja, ocitno je shramba prevec draga. Torej ce ti vmes ping poskoci oziroma pogosto niha ali pride do minimalne prekinitve, je pac tako, da prihaja do tega.

Pri meni na vikendu precej pomaga, da si postavim vpn med routerjema, 90% problemi izginejo, pojavi se, ko hitrost prenosa precej vpade. Na visje pinge si skoraj imun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Tidule ::

starfotr je izjavil:

IPv4 CGNAT je vedno manjši problem zahvaljujoč native IPv6 /56, tako na Starlinku, kot na mobilnem internetu.

https://slo-tech.com/forum/t795398/p790...

https://www.google.com/intl/en/ipv6/sta...

Kar je samo na pol res, ker kljub podpori ipv6 zadeva zahteva (vsaj na mikrotiku) kostantno rocno popravljanje.

DOOM_er ::

neverjetni99 je izjavil:

Kako ste kaj zadovoljni, tisti kateri imate Starlink? Lahko kašen sc od speedtesta, zanima me DL in UL speed, ter ping seveda, za kakšen multiplayer. So kakšne omejitve, recimo po prenosu npr. 50gb na dan?
Zdaj za torrent sem prebral, da ne gre downloadat, kaj pa kakšne igre, recimo iz Playstation store, preko PS5, ali pa Steam, origin itd na PC?

Ker vedno bolj se nagibam k Starlinku, zaradi tega, ker sem pristal na telekomovem 4G internetu, z zunanjimi antenami in pridem max na 15mbs, če je dober dan, v povprečju, sem pod 10mbs, tako da še netflix, glih za glih da dela.


jst igram CS2 bp s 60 pinga, DL torrentov preko VPN-ja je tam 12 13 MBit. Napram A1 4G svetlobna leta pred njim. Tudi izpadov, razen ko je reees slabo vreme (masivni oblaki) ni.
Robots will steal your job. But that's OK

kajnepoves ::

Čakam da pade cena naročnine in opreme! Upam da dočakam!

matevz1337 ::

Zgleda da se je naročnina pocenila. Ta mesec sem plačal 50€ namesto 60€.

Tidule ::

Ja, po novem je navadna narocnina 50 eur, roam na isti celini pa 59 (prej je je bil 100).

kajnepoves ::

Imam vprašanje, a ima kateri od vas Starlink v najemu? Namreč zanima me če vzameš Starlink v najem, kako je potem z ethernet adapterjem? Če ga naročim je tudi v najemu in plačam (uporabo-obrabnino) zanj vsak mesec tako kot za opremo, ali si ga moraš kupiti?
Ali lahko ethernet adapter naročiš in ostale pripomočke (npr. cev) ob samem naročilu Starlinka, da ne plačaš dvojne poštnine? Oziroma antena je v najemu, vse ostale pripomočke pa si moraš verjetno dokupit in so tvoja last (ali se motim?).

Hvala vsem za odgovor

lp

Tidule ::

Rentas lahko pac samo tisto kar ponudnik storitve nudi. Ostalo je tvoj problem.

Kje tocno bos pa pri nas nasel koga, da renta starlink je pa druga zgodba. V vem pa je sploh smisel vec mesenega rentanja starlink opreme? Rentanje bi kvecjemu prislo v postev, ce bi rabil kak teden za dopust.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

kajnepoves ::

Tidule je izjavil:

Rentas lahko pac samo tisto kar ponudnik storitve nudi. Ostalo je tvoj problem.

Kje tocno bos pa pri nas nasel koga, da renta starlink je pa druga zgodba. V vem pa je sploh smisel vec mesenega rentanja starlink opreme? Rentanje bi kvecjemu prislo v postev, ce bi rabil kak teden za dopust.


Saj ni res. Sprašujem zato, ker mislijo letos delat pri nas optiko. In sedaj računica: če rentaš za 12 mesecev imaš stroškov v enem letu 720 eurov. Nakup opreme: 450 eurov + 600 eurov za 12 mesecev= 1050 eurov! Zame 330 eurov ni mačji kašelj. Ne splača se rentat le v primeru če želiš imeti Starlink več let.

Apple ::

Jaz ti prodam opremo - Starlink prve generacije.
LP, Apple

Tidule ::

kajnepoves je izjavil:

Tidule je izjavil:

Rentas lahko pac samo tisto kar ponudnik storitve nudi. Ostalo je tvoj problem.

Kje tocno bos pa pri nas nasel koga, da renta starlink je pa druga zgodba. V vem pa je sploh smisel vec mesenega rentanja starlink opreme? Rentanje bi kvecjemu prislo v postev, ce bi rabil kak teden za dopust.


Saj ni res. Sprašujem zato, ker mislijo letos delat pri nas optiko. In sedaj računica: če rentaš za 12 mesecev imaš stroškov v enem letu 720 eurov. Nakup opreme: 450 eurov + 600 eurov za 12 mesecev= 1050 eurov! Zame 330 eurov ni mačji kašelj. Ne splača se rentat le v primeru če želiš imeti Starlink več let.

In kje v sloveniji bos rental starlink z narocnino za 60 eur na mesec, ce pa samo roam stane 59 eur na mesec? Cene najmemnin ze merijo v dvomestnih stevilkah najema NA DAN. V tujini te mesecni najem pride tam med 200 in 300 eur (z roam narocnino).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Daniel ::

kajnepoves je izjavil:

Tidule je izjavil:

Rentas lahko pac samo tisto kar ponudnik storitve nudi. Ostalo je tvoj problem.

Kje tocno bos pa pri nas nasel koga, da renta starlink je pa druga zgodba. V vem pa je sploh smisel vec mesenega rentanja starlink opreme? Rentanje bi kvecjemu prislo v postev, ce bi rabil kak teden za dopust.


Saj ni res. Sprašujem zato, ker mislijo letos delat pri nas optiko. In sedaj računica: če rentaš za 12 mesecev imaš stroškov v enem letu 720 eurov. Nakup opreme: 450 eurov + 600 eurov za 12 mesecev= 1050 eurov! Zame 330 eurov ni mačji kašelj. Ne splača se rentat le v primeru če želiš imeti Starlink več let.


A 4G ne dela za vmesni čas?

kajnepoves ::

Daniel je izjavil:

kajnepoves je izjavil:

Tidule je izjavil:

Rentas lahko pac samo tisto kar ponudnik storitve nudi. Ostalo je tvoj problem.

Kje tocno bos pa pri nas nasel koga, da renta starlink je pa druga zgodba. V vem pa je sploh smisel vec mesenega rentanja starlink opreme? Rentanje bi kvecjemu prislo v postev, ce bi rabil kak teden za dopust.


Saj ni res. Sprašujem zato, ker mislijo letos delat pri nas optiko. In sedaj računica: če rentaš za 12 mesecev imaš stroškov v enem letu 720 eurov. Nakup opreme: 450 eurov + 600 eurov za 12 mesecev= 1050 eurov! Zame 330 eurov ni mačji kašelj. Ne splača se rentat le v primeru če želiš imeti Starlink več let.


A 4G ne dela za vmesni čas?


Ne ne dela niti 4G niti 5G, čeprav imam v hiši 5G signal ampak tako 4G kot 5G signal imam na odboj ki ga lovim z repetitorjem! Bi pa se dalo sigurno kaj uredit. Nekaj metrov (500m zračne linije) od mene bi se morala postaviti vmesna antena, ki bi sprejemala in oddajala signal proti meni, samo ne vem na koga bi se obrnil? Signal je od Telekoma, samo na njih ne moreš računat.
Daniel, če mi lahko kako pomagaš te prosim če se javiš na ZS.
Hvala in lp

Daniel ::

Težko ti jaz tukaj kakorkoli pomagam. Karkoli boš postavljal bo stalo nekaj EUR in rabi elektriko. Torej bi rabil usmerjeno 4G anteno in potem še dve anteni za bridge in pa seveda elektriko. Je izvedljivo ampak nanese kar nekaj eur. Ali pa, če imaš koga v vidni liniji od katerega bi si lahko za ta čas "sposodil" internet.

Sicer če ti sedaj lovi preko repetitorja bi ti morda tudi zgolj dobra usmerjena LTE antena lovila.

neverjetni99 ::

Tidule je izjavil:

kajnepoves je izjavil:

Tidule je izjavil:

Rentas lahko pac samo tisto kar ponudnik storitve nudi. Ostalo je tvoj problem.

Kje tocno bos pa pri nas nasel koga, da renta starlink je pa druga zgodba. V vem pa je sploh smisel vec mesenega rentanja starlink opreme? Rentanje bi kvecjemu prislo v postev, ce bi rabil kak teden za dopust.


Saj ni res. Sprašujem zato, ker mislijo letos delat pri nas optiko. In sedaj računica: če rentaš za 12 mesecev imaš stroškov v enem letu 720 eurov. Nakup opreme: 450 eurov + 600 eurov za 12 mesecev= 1050 eurov! Zame 330 eurov ni mačji kašelj. Ne splača se rentat le v primeru če želiš imeti Starlink več let.

In kje v sloveniji bos rental starlink z narocnino za 60 eur na mesec, ce pa samo roam stane 59 eur na mesec? Cene najmemnin ze merijo v dvomestnih stevilkah najema NA DAN. V tujini te mesecni najem pride tam med 200 in 300 eur (z roam narocnino).


Na uradni starlink strani?

https://www.starlink.com/orders/?proces...

naročnina če kupiš je 50EUR, če rentaš je 60EUR plus 24EUR poštnina. Jaz sem enako razmišljal da bi rental, kupit se mi ne splača, glede na to da bi naj v roku leta ali dva prišla optika. Samo me pa zanima isto, ker pri rentu ni možnosti dodati ethernet adapter? Extra pa tud ne vidim možnosti ga kupit?

Zgodovina sprememb…

link_up ::

BigWhale je izjavil:

link_up je izjavil:

jaz sem ga vzel, ker je kul. Optika in ostalo ni pol tolk kul. Resno!


Emmmm. A je to troll post?

Jaz v zadnjih 15 letih nisem imel treh izpadov storitve. S Starlinkom je pa dovolj, da mocneje snezi, pa imas lahko tezave.


zakaj bi bil troll post?? Ze od nekdaj mi je max thrill, ce gre preko talarja..
In and Out

Tidule ::

neverjetni99 je izjavil:

Tidule je izjavil:

kajnepoves je izjavil:

Tidule je izjavil:

Rentas lahko pac samo tisto kar ponudnik storitve nudi. Ostalo je tvoj problem.

Kje tocno bos pa pri nas nasel koga, da renta starlink je pa druga zgodba. V vem pa je sploh smisel vec mesenega rentanja starlink opreme? Rentanje bi kvecjemu prislo v postev, ce bi rabil kak teden za dopust.


Saj ni res. Sprašujem zato, ker mislijo letos delat pri nas optiko. In sedaj računica: če rentaš za 12 mesecev imaš stroškov v enem letu 720 eurov. Nakup opreme: 450 eurov + 600 eurov za 12 mesecev= 1050 eurov! Zame 330 eurov ni mačji kašelj. Ne splača se rentat le v primeru če želiš imeti Starlink več let.

In kje v sloveniji bos rental starlink z narocnino za 60 eur na mesec, ce pa samo roam stane 59 eur na mesec? Cene najmemnin ze merijo v dvomestnih stevilkah najema NA DAN. V tujini te mesecni najem pride tam med 200 in 300 eur (z roam narocnino).


Na uradni starlink strani?

https://www.starlink.com/orders/?proces...

naročnina če kupiš je 50EUR, če rentaš je 60EUR plus 24EUR poštnina. Jaz sem enako razmišljal da bi rental, kupit se mi ne splača, glede na to da bi naj v roku leta ali dva prišla optika. Samo me pa zanima isto, ker pri rentu ni možnosti dodati ethernet adapter? Extra pa tud ne vidim možnosti ga kupit?

Ko enkrat narocis starlink in imas account dobis moznost dostopa do trgovine in kupovanja dodatne opreme. Vsaj pri klasicnem starlinku je tako.

kajnepoves ::

Tidule je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Tidule je izjavil:

kajnepoves je izjavil:

Tidule je izjavil:

Rentas lahko pac samo tisto kar ponudnik storitve nudi. Ostalo je tvoj problem.

Kje tocno bos pa pri nas nasel koga, da renta starlink je pa druga zgodba. V vem pa je sploh smisel vec mesenega rentanja starlink opreme? Rentanje bi kvecjemu prislo v postev, ce bi rabil kak teden za dopust.


Saj ni res. Sprašujem zato, ker mislijo letos delat pri nas optiko. In sedaj računica: če rentaš za 12 mesecev imaš stroškov v enem letu 720 eurov. Nakup opreme: 450 eurov + 600 eurov za 12 mesecev= 1050 eurov! Zame 330 eurov ni mačji kašelj. Ne splača se rentat le v primeru če želiš imeti Starlink več let.

In kje v sloveniji bos rental starlink z narocnino za 60 eur na mesec, ce pa samo roam stane 59 eur na mesec? Cene najmemnin ze merijo v dvomestnih stevilkah najema NA DAN. V tujini te mesecni najem pride tam med 200 in 300 eur (z roam narocnino).


Na uradni starlink strani?

https://www.starlink.com/orders/?proces...

naročnina če kupiš je 50EUR, če rentaš je 60EUR plus 24EUR poštnina. Jaz sem enako razmišljal da bi rental, kupit se mi ne splača, glede na to da bi naj v roku leta ali dva prišla optika. Samo me pa zanima isto, ker pri rentu ni možnosti dodati ethernet adapter? Extra pa tud ne vidim možnosti ga kupit?

Ko enkrat narocis starlink in imas account dobis moznost dostopa do trgovine in kupovanja dodatne opreme. Vsaj pri klasicnem starlinku je tako.



Izvoli link pa preveri
https://www.starlink.com/orders/?proces...

lp

kajnepoves ::

Starlink je znižal ceno opreme za 50%. Zdaj stane 225 eurov namesto 450!

Apple ::

Razprodaja kroznika 2. generacije.
LP, Apple

kajnepoves ::

Včeraj sem namestil anteno Starlink. Net dela dobro, sem pa naletel na težavo pri gledanju IPTV. Težava je, da se slika ustavlja (ne teče gladko), medtem ko na Telekomovem omrežju deluje brezhibno! Ali je za ustavljanje kriv ping? Druga za enkrat ne vidim, kajti Telekom ima cca 20 ms, medtem ko je imel Starlink 56 ms. Kljub temu, da imam slabo linijo Telekoma (12/1) deluje IPTV brez problema, Starlink s 197/25 pa se ustavlja.
Kakšen nasvet, če se da kaj urediti? Ima še kdo takšno težavo?

Daniel ::

Ping do slovenskih strežnikov je 57 ms? Vprašanje, če se da tukaj kaj storiti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starlink izstrelil satelite, ki prinašajo satelitski internet na telefone

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
499665 (3745) chort
»

Kitajska: sateliti SpaceX so se skoraj zaleteli v vesoljsko postajo

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
397934 (4212) Mr.B
»

MWC: Vmesno poročilo o delovanju Starlinka

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
399499 (5914) sija
»

SpaceX-ov satelitski internet Starlink že deluje

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
339063 (6631) vostok_1
»

SpaceX polni svojo konstelacijo satelitov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5516063 (12290) M.B.

Več podobnih tem