» »

Podaljsanje vozniskega dovoljenja v tujini

Podaljsanje vozniskega dovoljenja v tujini

Kapitan Jack ::

Kmalu mi potece voznisko dovoljenje in le tega naj bi moral podaljsati v kraju bivanja.

Zanima me, ce lahko vseeno podaljsam voznisko v Sloveniji, ker s to drzavo razen bivanja in dela nimam nic.

V Sloveniji nimam ne stalnega ne zacasnega prebivalisca vec.

zee ::

Formalno ti niti trenutno vozniško dovoljenje ne velja več. Pretvori ga v lokalno.

Sem bil v enakem položaju pred leti in to je bil odgovor na slovenski UE.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tidule ::

Pogoj za voznisko je bivalisce. Ce ga nimas v Sloveniji ti upravna enota ne bo izdala novega in moras stvari urejat v drzavi kjer zivis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

MisterM ::

Če si v EU, ni težav pri menjavi vozniške za lokalno. Jaz sem to storil na Cipru.

one too many ::

Ko sem sam urejal, so mi na UE pojasnili takole: s spremembo stalnega prebivališča je postalo vozniško dovoljenje neveljavno, saj je na njem naveden napačen naslov. Kako je za roza dovoljenja, ne vem. Predvidevam, da ostanejo veljavna. Meni na upravni enoti vozniškega dovoljenja niso uničili ali je bilo morda veljavno še dva tedna, zato da sem se sploh lahko vrnil v Francijo. Kako poteka izdaja dovoljenja EU državljanom je odvisno od tvoje države.*

Če imate stalno prebivališče še vedno v Sloveniji, bi vam moralo dovoljenje izdati v Sloveniji. Po mojem.

Druga stvar je pa prometno dovoljenje in registracija, ki ju je potrebno urediti v novi državi, če tudi je še veljavno. Spet odvisno od države, mislim, da je po navadi rok eno leto.

* Pri meni je potekalo takole. V Franciji je za izdajo vozniških dovoljenj tujcem odgovorna samo prefektura v Nantesu. Leta 2019 sem moral še urejati v papirnati obliki. Po 11 mesecih so mi odgovorili, da dovoljenja itak ne potrebujem! Toliko o počasnosti slovenske javne uprave.
Jeseni 2021 pa mi je celo potekla veljavnost na izkaznici in še selil sem se v Nemčijo, za kar sem res potreboval vozniško. Vmes se je Francija digitalizirala in celoten postopek je bil gladko urejen v dveh tednih. Edino papirno poslovanje je bilo, da sem jim na urad poslal staro vozniško.
Sedaj si res želim, da me policist ustavi. Slovenec, ki živi v Nemčiji, s francosko vozniško. :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delo v tujini nasveti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18749926 (20062) DOOM_er
»

Davčna rezidenca vprašanje

Oddelek: Loža
313639 (2798) Alamar
»

cena osebne izkaznice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6523985 (22419) matter
»

Nova pravila v prometu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
799229 (7940) Zdravko

Več podobnih tem