» »

Feta

Feta

Hypathia ::

Po celem netu berem hvalnice siru feta, kako je zdrav, kako je okusen, "feta makes everything better" etc. Meni se zdi pa grenek, kiselkast, skoraj neužiten, 10x slabši od kakšne mocarele denimo. Zdaj pa ne vem, ali imam pač drugačen okus kot ostali, ali kupujem napačne znamke, ga ne znam pravilno uporabiti ....

Kakšno je vaše mnenje o feti, lahko priporočate kakšno blagovno znamko, ki je dejansko okusna? Tnx.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

VladarP ::

Men je tale v sparu dober. Ornk slan kar mi odgovarja zdaj poleti, ko je se svica in izgublja elektrolite.

https://www.spar.si/online/danish-white...
Akhmat sila

Ganon ::

Obožujem ga. Sem pravkar pojedel paradižnikovo solato, z dodanim feta sirom. Največkrat kupim v Hoferju.

VladarP ::

Drgac pa kupi si sirilo(naj ti nekdo prinese iz Bosne ali Srbije) , 5-6 litrov neprekuhanega mleka direkt od kmeta, posoli, popopraj, segrej na 80 stopinj in si jo naredi po svoje. Tak mladi sir lahko tudi peces ali dimis.
Akhmat sila

PrimoZ_ ::

Zakaj ne raje iz Rusije?
Bedak en.

Kot da se tega ne dobi pri nas brez težav.

Pa dvomim da bo sama šla delat sir, če išče odgovor ali ji feta ustreza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

tikitoki ::

Hypathia je izjavil:

Po celem netu berem hvalnice siru feta, kako je zdrav, kako je okusen, "feta makes everything better" etc. Meni se zdi pa grenek, kiselkast, skoraj neužiten, 10x slabši od kakšne mocarele denimo. Zdaj pa ne vem, ali imam pač drugačen okus kot ostali, ali kupujem napačne znamke, ga ne znam pravilno uporabiti ....

Kakšno je vaše mnenje o feti, lahko priporočate kakšno blagovno znamko, ki je dejansko okusna? Tnx.


Ocitno je problem v tebi:). Ce je tvoja feta grenka, kiselkasta, neuzitna,..., ocitno kupujes slabo feto. Pa feta, tko k kaksen parmezan, se ne da veliko, ker ima premocan okuse, da bi se jo jedlo, kot lahko pojes npe. Mozzarello.

sentiš ::

Vprašanje, ker nisem velika kulinarična navdušenka, je to tudi feta sir: https://www.spar.si/online/mehki-beli-s...

?

tikitoki ::

sentiš je izjavil:

Vprašanje, ker nisem velika kulinarična navdušenka, je to tudi feta sir: https://www.spar.si/online/mehki-beli-s...

?


Se ti ne zdi, da z razlogom ne pise na pakungi FETA? Pri sirih moras ponavadi kupiti pravega in ponavadi ni najcenejsi.

PacificBlue ::

Tradicionalni grski feta sir je iz ovcjega mleka. Dela se tudi iz mesanice ovcjega in kozjega mleka ali pa iz kravjeva mleka.
Siri znamke President so ok, imaš v Šparu. Če ti pa okus ni všeč, ga pač ne jej:)

sentiš ::

tikitoki je izjavil:

sentiš je izjavil:

Vprašanje, ker nisem velika kulinarična navdušenka, je to tudi feta sir: https://www.spar.si/online/mehki-beli-s...

?


Se ti ne zdi, da z razlogom ne pise na pakungi FETA? Pri sirih moras ponavadi kupiti pravega in ponavadi ni najcenejsi.


Pa ne vem, zato sprašujem. Feta naj bi bila grška, tole iz spara je verjetno nekje iz Njemaćke, pa je offbrand, mogoče zato ne smejo napisati Feta. Je pa vseeno nek kisel proizvod iz mleka, v slanici, ni to nekako podobno?

Alayne ::

Midva jo jeva cca 1x tedensko. Jaz jo imam zelo rada, ima pa seveda specificen okus.

Osebno mi je najboljsa v grski solati - kumare, paradiznik, paprika in kaj pac najdes in nadrobljena feta. Podobno dobra mi je v spinacni piti (delam kot verzijo bureka na bolj zdrav nacin), v tej piti zmesam pol rikote in pol fete. Moj poje celo sam za malico.

Hypathia ::

tikitoki je izjavil:

Hypathia je izjavil:

Po celem netu berem hvalnice siru feta, kako je zdrav, kako je okusen, "feta makes everything better" etc. Meni se zdi pa grenek, kiselkast, skoraj neužiten, 10x slabši od kakšne mocarele denimo. Zdaj pa ne vem, ali imam pač drugačen okus kot ostali, ali kupujem napačne znamke, ga ne znam pravilno uporabiti ....

Kakšno je vaše mnenje o feti, lahko priporočate kakšno blagovno znamko, ki je dejansko okusna? Tnx.


Ocitno je problem v tebi:). Ce je tvoja feta grenka, kiselkasta, neuzitna,..., ocitno kupujes slabo feto. Pa feta, tko k kaksen parmezan, se ne da veliko, ker ima premocan okuse, da bi se jo jedlo, kot lahko pojes npe. Mozzarello.


Kupujem bio kvaliteto ala



Sem pa šele zdaj opazila, da je cenejša kot običajna feta iste teže, kar je zelo nenavadno, ker je ponavadi ravno obratno. Morda je fora v razmerju med ovčjim in kozjim mlekom, dobi se tudi 100% iz ovčjega. Očitno se mi splača preizkusiti še druge znamke, preden naredim križ čez feto, saj zato sem pa odprla to temo.

Kar se količini tiče, je pa očitno odvisno od priprave, ravno videla en recept kjer se speče cel blok, v primeru parmezana še nisem slišala, da se ga cel kos naenkrat poje.



If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Mike_Rotch ::

Primerjat feto in mocarelo je podobno kot primerjat jagode in lešnike. Vsak je dober za nekaj, niti približno ni feta zamenjava za mocarelo.

Rahlo kiselkast in slan okus je normalen, grenka pa načeloma ne bi smela biti. Ali kupuješ slabo feto ali pa je pokvarjena.

To, da na embalaži piše "bio eko" še ne garantira, da ti bo okus všeč.

starfotr ::

VladarP je izjavil:

Men je tale v sparu dober. Ornk slan kar mi odgovarja zdaj poleti, ko je se svica in izgublja elektrolite.

https://www.spar.si/online/danish-white...


+1

Fete so dobre, samo ne kupovat ravno najcenejše. Vsaj meni niso ok tiste pocenske. Enostavno nimajo tako izrazitega okusa.

Bud_Bundy ::

Ni vsak za sir, najbrž. Jaz naprimer še nisem jedel slabega sira. Sicer pa greš na kakšen sejem pa malo degustiraš, da si razširiš paleto.

"Franci, si že pil kdaj slabo vin?"
"sem"
"kakšen je pa bil?"
"dobr"

dexterboy ::

A zdej je pa Feta sir tista čudežna modra tabletka, ki zdravi vse bolezni? :))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Hypathia ::

Mike_Rotch je izjavil:


Rahlo kiselkast in slan okus je normalen, grenka pa načeloma ne bi smela biti. Ali kupuješ slabo feto ali pa je pokvarjena.


Torej daj kakšen predlog za dobro feto, zato sem odprla to temo.

Mike_Rotch je izjavil:

To, da na embalaži piše "bio eko" še ne garantira, da ti bo okus všeč.

Seveda ne, ampak ker vse drugo kupujem bio eko, celo iz iste linije, in mi je okusno ( skuta, camembert, halumi, jogurti, maslo, mocarela, kisla smetana, sladka smetana...) me pač čudi, da je feta tako neužitna in se sprašujem v čem je fora.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

IL_DIAVOLO ::

Ljudje smo si razlicni, imamo različno občutljive brbončice in nam je nekaterim vsaka zadeva, ki je malenkost preveč izrazita v svojem okusu, neuzitna.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bedarija ::

kupujem beli sir v slanici (ala feta) v lidlu, tiste velike piksne. odličen za v solato poleti

tikitoki ::

Hypathia je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:


Rahlo kiselkast in slan okus je normalen, grenka pa načeloma ne bi smela biti. Ali kupuješ slabo feto ali pa je pokvarjena.


Torej daj kakšen predlog za dobro feto, zato sem odprla to temo.

Mike_Rotch je izjavil:

To, da na embalaži piše "bio eko" še ne garantira, da ti bo okus všeč.

Seveda ne, ampak ker vse drugo kupujem bio eko, celo iz iste linije, in mi je okusno ( skuta, camembert, halumi, jogurti, maslo, mocarela, kisla smetana, sladka smetana...) me pač čudi, da je feta tako neužitna in se sprašujem v čem je fora.


Ce je sir grenak, pomeni, da je ali pokvarjen, al pa slab.

Obstajajo tudi slabi recepti. Ta, ki vsebuje kose popecene fete, prakticno brez dvoma spada v to katergorijo.

bedarija je izjavil:

kupujem beli sir v slanici (ala feta) v lidlu, tiste velike piksne. odličen za v solato poleti


Ja, ponavadi je vredu. Za probat:).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

donvito ::

ripmork ::

Različne vrste sirov pašejo v zelo različnih situacijah; Feta je načeloma zelo slan in super doda okus v grško solato (v bistvu je ena glavnih sestavin le-te). Mocarela ima skoraj diametralno zelo blag okus / teksturo in ker praktično ni slana, večje količine niso problem, pa pomoje pašejo v širši spekter jedi. Ponavadi sem od fete vzel zapakiran Salakis ali pa Fitaki pa mi je bil dober, ga pa sicer že dolgo nisem jedel.

Zoprno pri Feti je, da se hitro pokvari (če ne porabiš celega v enem kosu). Pravilno shranjen zdrži max še kak dan, potem pa čuden postane...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

wajdujc ::

ripmork je izjavil:

Zoprno pri Feti je, da se hitro pokvari (če ne porabiš celega v enem kosu). Pravilno shranjen zdrži max še kak dan, potem pa čuden postane...

Lepo stisnjena v svojem zavitku in hkrati v čim manjšem zaprtem tupperwareju zdrži komot 5 dni.

Hipatija pa naj proba feto še kakega drugega proizvajalca


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peka pizze (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1228211260 (5575) MrGTO
»

Kaj malicate v službi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10810091 (6017) FireSnack

Domača pica (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22453157 (33030) bluefish
»

Vegeterjanski nasveti-recepti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313288 (4021) c3p0
»

Kaj kupiti v trgovini za jest?

Oddelek: Loža
184118 (3045) freserovski

Več podobnih tem