» »

A1 ULTRA

A1 ULTRA

««
11 / 13
»»

starfotr ::

Bolj je problem, da najbrž tudi tisti zaposleni v poslovalnici nima pojma kaj prodaja in kaj je na neki lokaciji sploh mogoče.

janKotnik ::

A ve kdo kako je s temi porti, namreč ome tv mi ne deluje, pa tudi npr sem potem probal podobne strani, omegle tudi ne.

Na telekomovem brezžičnem internetu je to funkcionoralo

ratek ::

Pred kratkim sem dobil Ultro. Na A1 ruterju sem si nastavil port forwarding za lastni VPN server, vendar se ne morem povezat (nimam statičnega IP-ja, ampak uporabljam DDNS)
Ali kdo ve, če se da pri Ultri od zunaj (iz interneta) dostopat do A1 ruterja, ali je tu še NAT vmes?

dzeto ::

ratek je izjavil:

Pred kratkim sem dobil Ultro. Na A1 ruterju sem si nastavil port forwarding za lastni VPN server, vendar se ne morem povezat (nimam statičnega IP-ja, ampak uporabljam DDNS)
Ali kdo ve, če se da pri Ultri od zunaj (iz interneta) dostopat do A1 ruterja, ali je tu še NAT vmes?


Tudi mene zanima ali je mogoče na ULTRA NET odpreti različne porte in da je IP javno dostopen.
Vidim, da lahko za 1€ doplačila pridobim statični IP naslov. Ali je mogoče v tem primeru odpreti vse porte in dostopati do IPja iz vseh omrežij (brez NAT, CGNAT)?

Recimo PIA VPN s port forwardingom + Cloudflare DDNS je sicer rešitev, ki deluje na vseh omrežjih, vendar je potem potrebno narediti za vsak port posebej še dodatni forwarding preko Nginx, ipd. Veliko lažje bi bilo nastavitve narediti na modemu, vendar žal trenutno še nimam podatka ali ULTRA to omogoča.

V primeru, da sam najdem rešitev bom napisal ugotovitve.
Žal pa dvomim, da bo zadeva pri A1 kmalu jasna, ker imam sedaj že dober teden doma opremo, ki pa se v omrežje niti noče povezati. Od A1 nisem prejel še niti informacij zakaj mi oprema ne deluje, kaj šele da bi pridobil odgovore na številna dodatna vprašanja.

starfotr ::

Lahko pridobiš nativni IPv6 pri A1.

Patrik0 ::

Meni pa se je internwtna hitrost izredno v zadnjem tednu poslabšala, kaj bi lahko bilo to krivo? Imam ga povezanega na 4g lte omrezje pa je hitrost tam 50, prej je obcutno bila nad 100. Pa sem ga znova zagnal, mankdo kaki predlog kaj bi bilo ali kaj se da nastavit pametnega na modemu?

Patrik0 ::

Katere frekvencne pasove naj uporabljam na ultri z zunanjo enoto in zyxel modemom. Anteno imam nastavljeno na 4g only in dosegam konkretne in dobre hitrosti. Me panzanima za lte/4g ce aktiviram/deaktiviram dolocene frekvence pasove ali je najbolje pustit na samodejno??

Patrik0 ::

A bi modem zyxel lahko nadomestil z fritzboxom 4040? Bi stvar delala??

issak ::

> Ali kdo ve, če se da pri Ultri od zunaj (iz interneta) dostopat do A1 ruterja, ali je tu še NAT vmes?

> Tudi mene zanima ali je mogoče na ULTRA NET odpreti različne porte in da je IP javno dostopen.
Vidim, da lahko za 1€ doplačila pridobim statični IP naslov. Ali je mogoče v tem primeru odpreti vse porte in dostopati do IPja iz vseh omrežij (brez NAT, CGNAT)?


Z dinamičnim IPjem ne moreš uporabljati port forwardinga, ker si za CGNATom, če plačaš za statični IP (1eur mesečno mislim da je), dobiš pa tudi dostop direktno od zunaj. Imam statični IP na Ultra, preverjetno deluje dostop do vseh portov od zunaj. No, nisem 100% za 25 in 53, ampak teh itak nočeš odpirati.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

jure6j ::

A mi lahko kdo razloži če je to v redu signal.Uporabljam ZTE 801A z zunanjo anteno.Download je do 100Mb/s upload do 50 MB/s.Naročeno imam ultro preko A1.Od oddajnika sem oddaljen 380 metrov.
 Opis

Opis

dzeto ::

Na žalost je velik dejavnik dejanska zasedenost 5G omrežja na vaši lokaciji (signal v tem primeru ne igra vloge pri doseganju hitrosti). Pravkar sem želel naročiti dodatni paket A1 ULTRA in sem prejel obvestilo, da v Domžalah in Lukovici ne morejo prodati več nobenega paketa, ker je omrežje preveč obremenjeno. Sam dosegam hitrosti 200 / 25 Mbps (na dober dan in preko 4G+, ker je 5G praktično neuporaben).

jure6j ::

Se mi je zdelo da bo nekaj takega.Hvala za pojasnilo.
Lp Jure

starfotr ::

V Domžalah je na primer brez veze imeti 5G stacionarni internet, ker je povsod optika.

total ::

starfotr je izjavil:

Lahko pridobiš nativni IPv6 pri A1.

Kako pa?

starfotr ::

Kontaktiraš podporo.

Na mobilnem omrežju pa v APN vklopiš protokol IPv4/IPv6.

total ::

starfotr je izjavil:

Kontaktiraš podporo.

Na mobilnem omrežju pa v APN vklopiš protokol IPv4/IPv6.

Koliko časa pa traja, da podpora vklopi? Rabiš še kaj spreminjati v Zyxlu?

starfotr ::

Dosti hitro. Lahko v eni uri, lahko v enem ali dveh dneh.

Nič ti ni treba naredit. Morda samo reset modema po vklopu.

total ::

starfotr je izjavil:

Dosti hitro. Lahko v eni uri, lahko v enem ali dveh dneh.

Nič ti ni treba naredit. Morda samo reset modema po vklopu.

Ravno sem dobil odgovor, da ni možno in da je podprt samo statičen IPv4 naslov.

nenno80 ::

Katere modeme dajejo v Ultra paket trenutno?

total ::

nenno80 je izjavil:

Katere modeme dajejo v Ultra paket trenutno?

Če imaš 'zelen' signal dobiš ZTE notranji modem. Če imaš manj optimalen signal dobiš Askey RTL630 zunanjo anteno/ in Zyxel modem.

https://www.a1.si/ultra-vodic

nenno80 ::

total je izjavil:

nenno80 je izjavil:

Katere modeme dajejo v Ultra paket trenutno?

Če imaš 'zelen' signal dobiš ZTE notranji modem. Če imaš manj optimalen signal dobiš Askey RTL630 zunanjo anteno/ in Zyxel modem.

https://www.a1.si/ultra-vodic


Svojo opremo imaš lahko ali je sim zaklenjen na njihovo opremo?

total ::

Ne vem, nimam doma drugega modema, da bi poskusil.

ZveeZ ::

Telefon?;)

archer ::

Kako vam dela Ultra zadnje čase? Meni vrže ven parkrat na dan in ni povezave tudi po pol ure. Pred pol leta je bilo dosti bolje. Čez hitrost se sicer ne morem pritoževati. Zanimivo je, da ko ugasnem Wifi, ki je vezan na Ultra modem preko mojega routerja in preizkusim 5G signal na telefonu, pa deluje brez problemov.

pixelzgaming ::

archer je izjavil:

Kako vam dela Ultra zadnje čase? Meni vrže ven parkrat na dan in ni povezave tudi po pol ure. Pred pol leta je bilo dosti bolje. Čez hitrost se sicer ne morem pritoževati. Zanimivo je, da ko ugasnem Wifi, ki je vezan na Ultra modem preko mojega routerja in preizkusim 5G signal na telefonu, pa deluje brez problemov.

Možno da se ti menjujejo celice na katere se povezuje askey, daj mi userline na direktno ti preverim kaj se dogaja. lahko se sicer tudi sam povezes na zunanjo in nastavis na katere frekvence se povezuje.
pa če nisi imel tehnika na lokaciji za priklop bi mogoč blo fajn da se pravilno usmeri antena.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Zgodovina sprememb…

ZveeZ ::

Jaz imam tezave od aprila dalje.
Vmes mi je uporabnik mag3 preveril kaj je narobe in je bilo to, da so se menjavale celice.
Zato sem sam premaknil anteno tam kjer lovi samo eno celico. In je bilo nekaj casa ok. Signal imam 3 crtice (obcasno pade na 2). Sedaj od nekje sredine oktobra pa spet sranje..
Hitrosti padajo tudi pod 10/1, prejsnji teden sem imel lightshow, ko je povezava, veckrat na minuto preklapljala med 4g/5g, kar se mi je zgodilo prvic. Do sedaj, ko je 5g zatajil, sem bil brez povezave dokler nisem rocno preklopil na 4g only.
Vceraj pa iznenada, 400/40mbit. Cez dan, ko je bilo ponavadi cca 30/1 pa celih 250/30.

Sedaj cakam, da tehnik ponovno klice, ker me je klical pred dvema tednoma in sem mu dejal, da v jutranjem casu bo mozno samo ta teden. Kot kaze, do sredine decembra ne bo nic..

pixelzgaming ::

ZveeZ je izjavil:

Jaz imam tezave od aprila dalje.
Vmes mi je uporabnik mag3 preveril kaj je narobe in je bilo to, da so se menjavale celice.
Zato sem sam premaknil anteno tam kjer lovi samo eno celico. In je bilo nekaj casa ok. Signal imam 3 crtice (obcasno pade na 2). Sedaj od nekje sredine oktobra pa spet sranje..
Hitrosti padajo tudi pod 10/1, prejsnji teden sem imel lightshow, ko je povezava, veckrat na minuto preklapljala med 4g/5g, kar se mi je zgodilo prvic. Do sedaj, ko je 5g zatajil, sem bil brez povezave dokler nisem rocno preklopil na 4g only.
Vceraj pa iznenada, 400/40mbit. Cez dan, ko je bilo ponavadi cca 30/1 pa celih 250/30.

Sedaj cakam, da tehnik ponovno klice, ker me je klical pred dvema tednoma in sem mu dejal, da v jutranjem casu bo mozno samo ta teden. Kot kaze, do sredine decembra ne bo nic..


lahko mi pošlješ userline na private pa preverim če je teren sploh še odprt, ker če je vse up se ponavadi zapre teren - ni napake.
Mozno tudi da so bila kaka dela ali preobremenitev bazne.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

archer ::

Ok, dobil sem za test zunanjo anteno, da vidim kaj se bo dogajalo. Na hitro, da ne iščem - notranja enota ostane enako kot je, samo povežem jo z zunanjo anteno? Ali gre SIM v zunanjo anteno?

dzeto ::

Je morda še kakšen uporabnik A1 Ultra opazil, da je stanje zadnje 2 meseca postalo nevzdržno? Prvih 14 dni po sklenitvi pogodbe sem dosegal super hitrosti (tudi 300/100 Mbps), vendar sedaj zadnja dva meseca na dober dan pridobim najvišjo hitrost 70/10 Mbps. Zadnjih 24ur pa je postalo stanje nenormalno slabo, dosegam zgolj hitrost 0.46 / 0.04 Mbps. Praktično mi skoraj 5 minut odpira samo spletno stran za preizkus hitrosti.

Na spletnem klepetu A1 so mi samo resetirali modem, čeprav sem poudaril, da ne deluje praktično noben frekvenčni pas 4G ali 5G. Potem so klepet samo zaprli. Sem potem oddal tudi zahtevek za tehnično podporo, vendar ni videti še nobene rešitve. Opazil sem tudi, da če uporabljam 5G omrežje, da se povezava večkrat tekom dneva prekine, brez da modem oziroma antena sploh zazna prekinitev z bazno postajo. Tako posledično antena niti ne preklopi samodejno na 4G omrežje.

Zanima me ali sprejmejo pri A1 za reklamacijo računa zgolj teste izvedene preko "akostest" spletne strani? Sprašujem, ker bi si želel urediti samodejno beleženje hitrosti vsako uro in potem mesečno odpiral reklamacijski postopek vse dokler mi ne zagotovijo pogodbene minimalno določene hitrosti (100/20 Mbps).

lebang1 ::

Hja, imajo kar veliko drobnega tiska:

https://ibb.co/k0NNPkm


Povsod je DO xx Mb/s, poglej če kjerkoli piše koliko je najmanj kar zagotavljajo?

Dejansko dosežene hitrosti širokopasovnega priključka pri Uporabnikih so lahko nižje od pogodbenih in so
odvisne so od stanja omrežja, kakovosti radijskega signala, povezave, naprav in drugih dejavnikov na
prenosni poti. Naročnik lahko dejansko hitrost širokopasovnega priključka preveri z izvajanjem preizkusa
hitrosti na spletni strani https://moj.a1.si/ oziroma https://moj.amis.net/. Meritve so orientacijske narave in z
njimi ni mogoče dokazovati ustreznosti zagotavljanja pogodbenih hitrosti dostopa do interneta.


V primeru, da Naročnik utemeljeno domneva, da hitrost širokopasovnega priključka na priključni točki ne
dosega pogodbeno dogovorjene hitrosti lahko zahteva od A1, da brezplačno s svojimi orodji opravi potrebne
meritve. Naročnik mora sodelovati pri izvedbi meritev ter pri tem upoštevati navodila A1. V primeru
ugotovljenega odstopanja od pogodbeno dogovorjene hitrosti širokopasovnega priključka, ugotovljenega na
podlagi profesionalnih orodij A1, Naročnik ni upravičen do zmanjšanja mesečne naročnine, lahko pa izbere
drug naročniški paket oz. drugačen obseg storitev iz ponudbe A1

scythe ::

dzeto je izjavil:

Je morda še kakšen uporabnik A1 Ultra opazil, da je stanje zadnje 2 meseca postalo nevzdržno? Prvih 14 dni po sklenitvi pogodbe sem dosegal super hitrosti (tudi 300/100 Mbps), vendar sedaj zadnja dva meseca na dober dan pridobim najvišjo hitrost 70/10 Mbps. Zadnjih 24ur pa je postalo stanje nenormalno slabo, dosegam zgolj hitrost 0.46 / 0.04 Mbps. Praktično mi skoraj 5 minut odpira samo spletno stran za preizkus hitrosti.

Na spletnem klepetu A1 so mi samo resetirali modem, čeprav sem poudaril, da ne deluje praktično noben frekvenčni pas 4G ali 5G. Potem so klepet samo zaprli. Sem potem oddal tudi zahtevek za tehnično podporo, vendar ni videti še nobene rešitve. Opazil sem tudi, da če uporabljam 5G omrežje, da se povezava večkrat tekom dneva prekine, brez da modem oziroma antena sploh zazna prekinitev z bazno postajo. Tako posledično antena niti ne preklopi samodejno na 4G omrežje.

Zanima me ali sprejmejo pri A1 za reklamacijo računa zgolj teste izvedene preko "akostest" spletne strani? Sprašujem, ker bi si želel urediti samodejno beleženje hitrosti vsako uro in potem mesečno odpiral reklamacijski postopek vse dokler mi ne zagotovijo pogodbene minimalno določene hitrosti (100/20 Mbps).



Ko je na oddajniku preveč uporabnikov, se hitrost pošteno zmanjša. Jaz imam 350-400/170Mbps, ko se ljude obesijo na oddajnik, potem imam tudi 40/70Mbps ali celo majn. TO treba vzeti v zakup pri A1 Ultra, če imaš A1 Ultra, še ne pomeni da imaš zakupljeno moč.

Prekinja ti zato, ker dela samodejni prehod med 4G in 5G, sem imel isti problem. Poglej na katerim imaš boljši signal in potem nastavi na to omrežje, v najboljšem primeru ti lahko tehnik to uredi in zaklene za določeno omrežje.

Še enkrat, ti nimaš garantirano da boš imel takšno hitrost.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

simnov ::

Ali na tist tv box gre namestit netflix

dzeto ::

Na pogodbi imam zapisano takole:
MAKSIMALNA HITROST: 300 / 100 Mbps;
OBIČAJNO RAZPOLOŽLJIVA HITROST: 150 / 50 Mbps;
MINIMALNA HITROST: 75 / 25 Mbps.

Vsekakor bi bil z minimalno hitrostjo čisto zadovoljen, vendar redko pridobim hitrost 75/25 Mbps (odhodna hitrost praktično nikoli ni višja od 7-15 Mbps).

Trenutno še vedno čakam na rešitev, čeprav sem uporabil že vse možne kanale za prijavo tehnične težave.
Sedaj mi hitrost že 2 dni neprekinjeno dosega samo 0.46 / 0.04 Mbps in je vse skupaj popolnoma neuporabno.

Sem pa opazil, da mi ko sem trenutno povezan na isto bazno postajo, z drugo A1 mobilno naročnino mi preko mobilnega telefona doseže A1 omrežje trenutno 85/2 Mbps.

Izgleda se bom s podporo še načakal in bo morda hitreje, če pri Telekomu naročim podobno storitev. :(

Kosek1 ::

Zahtevaj, naj pride tehnik. Pri meni je našel odlično lokacijo za zunanjo anteno. Seveda pa sem kasneje odpovedal, izgleda, da sem na lokaciji, kjer preklaplja tako med baznimi postajami in frekvenco in kljub temu izgubi signal. So mi odobrili prekiniev brez da vrnem prejeto ugodnost.

Verjame, da je sicer A1 Ultra sicer OK, seveda odvisno od lokacije.

dzeto ::

Sem pravkar probal še za 20 minut pustiti brez elektrike modem in anteno. Na srečo sedaj ponovno deluje OK na 240/50 Mbps.
Izgleda "na hitro" resetiranje modema in antene ni bilo dovolj in je bilo potrebno pustiti ugasnjeno oboje za več minut. Upam, da bo sedaj delovalo vsaj tako kot je v preteklosti.

simnov ::

Meni na telefonu hot hofer lovi skoraj 1giga ko vidim antene 300m stran a1 ultra je pa antena v hiši pa lovi komaj 20mbps.

Kadunc ::

Od A1 sem dobil RTL6300-D354 + SIM kartico in Zyxel VMG8623. Oboje sem povezaval in zadeva deluje.
Na Zyxel VMG8623 sem priklopil NVR enoto za snemanje kamer, ki med drugim omogoča tudi P2P povezavo. Sedaj pa nikakor ne morem vzpostaviti P2P na snemalniku. Na Zyxel VMG8623 sem odpiral UDP in TCP porte za P2P (37778 in 37777), ampak brez uspeha. Mogoče kdo ve kako to rešiti?

pixelzgaming ::

Kadunc je izjavil:

Od A1 sem dobil RTL6300-D354 + SIM kartico in Zyxel VMG8623. Oboje sem povezaval in zadeva deluje.
Na Zyxel VMG8623 sem priklopil NVR enoto za snemanje kamer, ki med drugim omogoča tudi P2P povezavo. Sedaj pa nikakor ne morem vzpostaviti P2P na snemalniku. Na Zyxel VMG8623 sem odpiral UDP in TCP porte za P2P (37778 in 37777), ampak brez uspeha. Mogoče kdo ve kako to rešiti?

Verjetno ti manjka statični ip
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

ax7200 ::

Hja, kaj na rečem, deluje kadar deluje.
Ampak pozor na nekaterih lokacijah A1 varčuje z signalom tudi po varčevalnem času (00:59 - 05:59)
https://www.a1.si/o-kakovosti-in-pokrit...

Primer pri meni ob 06:35 hitrost 10/2, ob 14:15 pa 267/70.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ax7200 ()

scythe ::

Dvomim, da bi varčevali, saj pri meni padajo rekordi ponoči na A1 Ultra. Od 100/100 do 490/160.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

okna ::

Sem naročnik A1 Ultra Net, ki uporabljam internetno povezavo izključno za internet. Pri izvajanju meritev hitrosti internetne povezave preko žične povezave iz modema sem naletel na težavo. Zunanja antena 5G prikazuje 3 modre lučke, kar označuje 5G povezavo.
Izvedel sem meritve z uporabo treh različnih programov ob enakih pogojih. Na spletni strani speedtest.net sem dosegel hitrost 34,8/21 Mb, na programu Network SpeedTest pa 33/22 Mb, medtem ko sem pri AKOS SpeedTest dosegel hitrost 390/78 Mb. Zanima me, katera izmed teh meritev je najbolj realna oziroma kateremu sistemu za merjenje hitrosti naj bolj zaupam?

scythe ::

X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

okna ::

scythe je izjavil:

https://www.nperf.com/sl/

Hvala vidim da so podobne meritve kot akos, zakaj pa druge drugače izmerijo...

okna ::

Katerim programom najbolj verjeti za natačne meritve za internetno hitrost?

ax7200 ::

scythe je izjavil:

Dvomim, da bi varčevali, saj pri meni padajo rekordi ponoči na A1 Ultra. Od 100/100 do 490/160.


https://www.a1.si/o-kakovosti-in-pokrit...
"Poleg tega mobilno omrežje A1 ob izjemno nizkih obremenitvah baznih postaj zlasti v nočnem času (od 00:00 do 05.59 ure) deluje v pametnem energetsko varčnem načinu, ki se samodejno prilagaja potrebam po signalu, tako da omogoča nemoteno uporabniško izkušnjo dostopa do vseh širokopasovnih storitev vsaj z LTE kakovostjo, kot izhaja iz tabele zgoraj. Posledično je lahko v tem času hitrost dostopa do interneta do ustreznega povečanja obremenitve posamezne bazne postaje, ki je sicer (kot prikazano na zemljevidu) opremljena z opremo, ki omogoča LTE+ kakovost, nižja od ocenjene najvišje hitrosti na vplivnem območju te bazne postaje in ustreza ocenjeni hitrosti za LTE. Z navedenim A1 znatno zmanjšuje svoj ogljični odtis, vpliv na okolje ter varčuje z omejenimi energetskimi viri."

starfotr ::

Podnapisi PR nebuloz: Če bi jih skrbel oglični odtis, bi ugasnili bazne postaje, podrli stole in zaprli firmo. Namreč ne potrebujemo 4 ločenih ponudnikov mobilnih storitev v državi. Če se gremo izključno gledanje na oglični odtis, potem je 1 dovolj.

Tako jih pa skrbi samo lasten profit oz. nižji stroški. Ponoči je odstotek uporabnikov majhen in morebiten odliv uporabnikov h konkurenci je zanemarljiv v primerjavi s prihranki.

CyberPunk ::

okna je izjavil:

Katerim programom najbolj verjeti za natačne meritve za internetno hitrost?

Jaz uporabljam Nperf, ampak za kaksno dokazovanje ali reklamacije mislim da pri nas "zdrzi" samo Akostest.

ax7200 ::

Glede Akostest-a, A1 izvaja meritve tudi na sami napravi.
"Prav tako pojasnjujemo, da ko nam uporabnik sporoči, da utemeljeno domneva, da hitrost širokopasovnega priključka na priključni točki ne dosega pogodbenih hitrosti, opravimo brezplačno strokovno meritev hitrosti in drugih parametrov kakovosti povezave na omrežni priključni točki s svojimi orodji. V primeru ponavljajočih zahtev uporabnika za ugotavljanje dejanske prenosne hitrosti, ki bodo potrdile ustreznost zagotavljane prenosne hitrosti, lahko uporabniku naslednjo meritev zaračunamo v skladu z veljavnim cenikom, če meritve ne pokažejo odstopanj od pogodbenih obveznosti."

ganesh ::

Zdravo, malo drugačno vprašanje.

Je kdo od vas delal podobno rešitev, kot jo ima A1 (zunanja antena+modem, notranji router) le, da z enako / podobno opremo.

Kjer sem namreč A1 ne deluje OK, pa sem dal notri Mobitel kartico in je veliko bolje + hitrejše (sedaj gre na 150Mbit / 50Mbit), poleg tega je stabilno. A1 je bilo treba non stop resetirati. Tako mi je škoda plačevati teh 26 al koliko € A1 za "najem opreme".

starfotr ::

Tole: https://mikrotik.com/product/lhg_lte18


Kupiš pri najbližjem ditributerju:
https://mikrotik.com/buy

Pogleg tega jih prosiš, da ti uredijo še konfiguracijo in svetujejo kateri router vzameš.

https://mikrotik.com/products/group/wir...
««
11 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kater 5g modem (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
794544 (107) nenno80
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1087939 (170) WaterBoy
»

A1 Ultra net

Oddelek: Pomoč in nasveti
141950 (1273) Patrik0
»

težave z internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
171746 (1121) Voluharr
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183715 (2968) rofl_1

Več podobnih tem