» »

A1 ULTRA

A1 ULTRA

««
12 / 13
»»

starfotr ::

Če se cena ne spremeni, je treba pa druge stvari spreminjat.

Dokler ni odiva bodo zategovali.
In poskušali bodo iz puščavskega peska iztisnit kapljo vode.

ax7200 ::

Točno, se strinjam.

Daniel ::

starfotr je izjavil:

Tole: https://mikrotik.com/product/lhg_lte18


Kupiš pri najbližjem ditributerju:
https://mikrotik.com/buy

Pogleg tega jih prosiš, da ti uredijo še konfiguracijo in svetujejo kateri router vzameš.

https://mikrotik.com/products/group/wir...


Mislim, da bo z ATL modelom bolj zadovoljen. Je vsaj na oko malenkost bolj kompakten. Imam velik LHG doma za testiranje wifija in je to kar precej velika antena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

total ::

Kdor ob sklenitvi uporabi mojo kodo u24trC22 prejme katerikoli paket A1 Ultra za 14,99 eur na mesec za eno leto :D

Kodo lahko uporabijo 3 osebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: total ()

skodars ::

Zdravo,
Mene pa zanima, če morda kdo ve ali gre xplore go na xiaomi tv stick? Ali se inštalira samo app, ki je namenjen za tv?

neverjetni99 ::

Zdravo,

včeraj sem dobil po pošti A1 ultra net (modem in zunanjo anteno). Zunanjo anteno sem zalepil zunaj na okno(obrnil proti oddajniku), povezal poe adapter z modemom, skratka vse kot mora biti.

Problem je nastal, ker je slab 5g signal na moji lokaciji in mi skoz preklaplja iz 4g na 5g. Se pravi skoz se spreminjajo lučke iz zelene na modro in obratno. Zaradi tega ni interneta.
Prvo sem se še uspel povezat na modem preko IP-ja, šel skozi tisti setup wizard ampak nisem uspel nič rešit. Sem klical na podporo, čakal 10 minut da sem prišel na vrsto, potem še naslednjih 15 minut visel na telefonu s podporo, da na koncu nismo nič rešili. Dala je zahtevek naprej tehnikom in tudi pripisala da mi naj izklopijo 5g da bo delalo samo na 4g. Do danes še vedno nisem prejel sms-a da je bil delovni nalog zaključen. Skratka katastrofa.

Ali je imel kdo podoben primer in kako ga je rešil? Ima kdo ultra net na 4g omrežju? Kakšne hitrosti kaj dosegate?

ZveeZ ::

neverjetni99 je izjavil:

Zdravo,

včeraj sem dobil po pošti A1 ultra net (modem in zunanjo anteno). Zunanjo anteno sem zalepil zunaj na okno(obrnil proti oddajniku), povezal poe adapter z modemom, skratka vse kot mora biti.

Problem je nastal, ker je slab 5g signal na moji lokaciji in mi skoz preklaplja iz 4g na 5g. Se pravi skoz se spreminjajo lučke iz zelene na modro in obratno. Zaradi tega ni interneta.
Prvo sem se še uspel povezat na modem preko IP-ja, šel skozi tisti setup wizard ampak nisem uspel nič rešit. Sem klical na podporo, čakal 10 minut da sem prišel na vrsto, potem še naslednjih 15 minut visel na telefonu s podporo, da na koncu nismo nič rešili. Dala je zahtevek naprej tehnikom in tudi pripisala da mi naj izklopijo 5g da bo delalo samo na 4g. Do danes še vedno nisem prejel sms-a da je bil delovni nalog zaključen. Skratka katastrofa.

Ali je imel kdo podoben primer in kako ga je rešil? Ima kdo ultra net na 4g omrežju? Kakšne hitrosti kaj dosegate?

Bos najhitreje uredil sam.
Korak 1: 172.20.168.1 in nastavi na 4g only
Korak 2: znebi se njihovega ruterja in anteno priklopi direktno na svoj router

Notranja enota je tako sranje, da boli glava.

neverjetni99 ::

ZveeZ je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

Zdravo,

včeraj sem dobil po pošti A1 ultra net (modem in zunanjo anteno). Zunanjo anteno sem zalepil zunaj na okno(obrnil proti oddajniku), povezal poe adapter z modemom, skratka vse kot mora biti.

Problem je nastal, ker je slab 5g signal na moji lokaciji in mi skoz preklaplja iz 4g na 5g. Se pravi skoz se spreminjajo lučke iz zelene na modro in obratno. Zaradi tega ni interneta.
Prvo sem se še uspel povezat na modem preko IP-ja, šel skozi tisti setup wizard ampak nisem uspel nič rešit. Sem klical na podporo, čakal 10 minut da sem prišel na vrsto, potem še naslednjih 15 minut visel na telefonu s podporo, da na koncu nismo nič rešili. Dala je zahtevek naprej tehnikom in tudi pripisala da mi naj izklopijo 5g da bo delalo samo na 4g. Do danes še vedno nisem prejel sms-a da je bil delovni nalog zaključen. Skratka katastrofa.

Ali je imel kdo podoben primer in kako ga je rešil? Ima kdo ultra net na 4g omrežju? Kakšne hitrosti kaj dosegate?

Bos najhitreje uredil sam.
Korak 1: 172.20.168.1 in nastavi na 4g only
Korak 2: znebi se njihovega ruterja in anteno priklopi direktno na svoj router

Notranja enota je tako sranje, da boli glava.


Hvala bom probal ko bom doma. Prvo sem se še uspel povezati na modem da sem šel skozi setup wizard, potem pa ni več šlo. Mi je skoz metalo da je narobno uporabniško ime ali pa geslo. Čeprav nisem spreminjal, tudi resetiral sem ga s tistim reset gumbom da povrne na tovarniške nastavitve in vseeno ni šlo. Ali bi delovalo brez njihovega modema?

ZveeZ ::

neverjetni99 je izjavil:


Hvala bom probal ko bom doma. Prvo sem se še uspel povezati na modem da sem šel skozi setup wizard, potem pa ni več šlo. Mi je skoz metalo da je narobno uporabniško ime ali pa geslo. Čeprav nisem spreminjal, tudi resetiral sem ga s tistim reset gumbom da povrne na tovarniške nastavitve in vseeno ni šlo. Ali bi delovalo brez njihovega modema?

Enako se je zgodilo pri meni in sedaj pociva v skatli ze od septembra 2022.
Ali bo delovalo brez njihovega modema?:)) Delovalo bo LE brez njihovega modema.
Sorodniki ga imajo priklopljenega na optiki.. preko wifi dosegajo vrtoglavih 30/20mbps na 20cm razdalje:)))

neverjetni99 ::

ZveeZ je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:


Hvala bom probal ko bom doma. Prvo sem se še uspel povezati na modem da sem šel skozi setup wizard, potem pa ni več šlo. Mi je skoz metalo da je narobno uporabniško ime ali pa geslo. Čeprav nisem spreminjal, tudi resetiral sem ga s tistim reset gumbom da povrne na tovarniške nastavitve in vseeno ni šlo. Ali bi delovalo brez njihovega modema?

Enako se je zgodilo pri meni in sedaj pociva v skatli ze od septembra 2022.
Ali bo delovalo brez njihovega modema?:)) Delovalo bo LE brez njihovega modema.
Sorodniki ga imajo priklopljenega na optiki.. preko wifi dosegajo vrtoglavih 30/20mbps na 20cm razdalje:)))


Bom takoj probal ko pridem domov, zanima me še ali lahko potem sam tudi nazaj "vklopim" 5g? če bi hotel testirat kdaj če že dela? Ali moram spet oddat vlogo preko telefona? Tako kot da me preklopijo na 4g, ampak me še niso.

ZveeZ ::

neverjetni99 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:


Hvala bom probal ko bom doma. Prvo sem se še uspel povezati na modem da sem šel skozi setup wizard, potem pa ni več šlo. Mi je skoz metalo da je narobno uporabniško ime ali pa geslo. Čeprav nisem spreminjal, tudi resetiral sem ga s tistim reset gumbom da povrne na tovarniške nastavitve in vseeno ni šlo. Ali bi delovalo brez njihovega modema?

Enako se je zgodilo pri meni in sedaj pociva v skatli ze od septembra 2022.
Ali bo delovalo brez njihovega modema?:)) Delovalo bo LE brez njihovega modema.
Sorodniki ga imajo priklopljenega na optiki.. preko wifi dosegajo vrtoglavih 30/20mbps na 20cm razdalje:)))


Bom takoj probal ko pridem domov, zanima me še ali lahko potem sam tudi nazaj "vklopim" 5g? če bi hotel testirat kdaj če že dela? Ali moram spet oddat vlogo preko telefona? Tako kot da me preklopijo na 4g, ampak me še niso.

Komot sam nastavis, kot bi npr na telefonu.

neverjetni99 ::

ZveeZ je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:

ZveeZ je izjavil:

neverjetni99 je izjavil:


Hvala bom probal ko bom doma. Prvo sem se še uspel povezati na modem da sem šel skozi setup wizard, potem pa ni več šlo. Mi je skoz metalo da je narobno uporabniško ime ali pa geslo. Čeprav nisem spreminjal, tudi resetiral sem ga s tistim reset gumbom da povrne na tovarniške nastavitve in vseeno ni šlo. Ali bi delovalo brez njihovega modema?

Enako se je zgodilo pri meni in sedaj pociva v skatli ze od septembra 2022.
Ali bo delovalo brez njihovega modema?:)) Delovalo bo LE brez njihovega modema.
Sorodniki ga imajo priklopljenega na optiki.. preko wifi dosegajo vrtoglavih 30/20mbps na 20cm razdalje:)))


Bom takoj probal ko pridem domov, zanima me še ali lahko potem sam tudi nazaj "vklopim" 5g? če bi hotel testirat kdaj če že dela? Ali moram spet oddat vlogo preko telefona? Tako kot da me preklopijo na 4g, ampak me še niso.

Komot sam nastavis, kot bi npr na telefonu.


Najlepša ti hvala! Sem naredil na 4g only in dela zaenkrat konstantno 120mb+ dl in 20mb+ ul, čeprav na pogodbi piše max 70/30mbs. Tako da svetlobna leta pred telekom ko mi v povprečju še do 5mbs dl ne pride na speedtestu.

dzeto ::

Danes sem od A1 prejel dopis, da jim preko A1 ULTRA porabim preveč podatkov.

Če imate namen mesečno prenesti več kot 500GB podatkov vam bodo poslali obvestilo pred izklopom storitve. Še več, obtožujejo me da jim s prenosom povzročam škodo in z 50-100mbps prekomerno obremenjujem bazno postajo, da menda storitve zato ne delujejo drugim uporabnikom. Žalostno, očitno si vsi uporabniki delimo 100mbps.


Sem zelo razočaran nad njihovim obljubami glede "neomejenega" prenosa podatkov. So mi namreč pred sklenitvijo pogodbe poslali več pisnih zagotovil, da lahko linijo obremenjujem 24/7, sedaj pa mi pošljejo takšen dopis.

Ne priporočam.

starfotr ::

Kje so sedaj tisti, ki govorijo o tem, da je optika in kabli na splošno itak neumnost.

Skratka, kaj si pa drugega pričakoval? Kapacitete so omejene. In ni jih mogoče kar enostavno povečat. Bolje da enega problematičnega opozorijo in tudi odrežejo in tako imajo ostalih 99 % ljudi, ki plačuje naročnino normalno delujočo storitev. Bolje se ukvarjat z enim jeznim, kot s 100 jeznimi.

Kralj5 ::

Prvo oglašujejo, da je prenos podatkov neomejen, nato pa dopisi, da te bodo izklopili ker preveč porabiš.... Tole pa je en fail.8-O

Hvala za prispevek, si ne bi mislil, da res pošiljajo take dopise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kralj5 ()

dzeto ::

Sem bil tudi sam presenečen nad dopisom. Zmotilo jih je dobrih 11TB podatkov v 30 dneh. Toliko podatkov preneseš v 30 dneh na 33 Mbit/s liniji, če je obremenjena 24/7.

Glede na to, da omenjajo v dopisu da je dopustna povprečna mesečna poraba zgolj 500GB na gospodinjstvo, imaš preko A1 Ultra dejansko na voljo samo 1.5 Mbit/s (daleč od oglaševanih 350 Mbps).

Žal na naslovu nimam možnosti optike, sem pa v dogovoru z DARS, da se priklopim na njihovo optično omrežje preko "AirFiber" antene in jim plačujem naročnino.

Upam, da mi DARS čimprej uredi rešitev in da lahko odstopim od tele absurdne A1 pogodbe.

Daniel ::

A doma poganjaš datacenter na A1 Ultra? 11 TB mi ne prenesemo par mesecev na gigabitni liniji, pa gre vsa televizija čez to, pa še kolega je čez Wifi priklopljen.

Poskusi DARSu omeniti, da rabiš 11TB prenosa mesečno. Sicer pa, od kdaj je DARS operater?

Tole ne bo za tako ceno kot A1 Ultra

https://www.dars.si/Telekomunikacijske_...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

dzeto ::

Ubistvu poganjam samo dodatne varnostne sisteme (mesečni backup podatkov podjetja na lokalni strežnik oziroma 2. varnostna kopija na 2. lokaciji).

DARS ima menda vzdolž celotne avtoceste svoje optične kable, več o ponudbi se nahaja tukaj: https://www.dars.si/Telekomunikacijske_...

Načeloma bi potreboval prenosa za okoli 300TB mesečno.

Sem pa želel pred meseci vzeti 10x A1 Ultra naročnin in so mi po večih preizkusih le povedali, da bazna postaja tega pri nas tega ne zmore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dzeto ()

Daniel ::

No kakorkoli obrneš, če boš moral najeti dark fiber bo že zgolj to naneslo res konkretne stroške. Nisem videl, da bi imel DARS kje ob avtocesti kakršnekoli antene za Wifi, da bi se lahko priklopil nanje.

dzeto ::

Na srečo je lokacija z njihovo anteno oddaljena 300m in mi že sedaj lovi njihov WiFI signal na sredini hiše (preko antene od telefona). Nisem pa prepričan ali bom priklopljen preko te antene, ta je namreč namenjena tistim ki na Petrol blagajni zakupijo internet preko kupona za 1.5€ / 24h.

Daniel ::

To je torej javna dostopna točka? Dvomim, da bi ti dovolili, da se priklopiš na dostopno točko preko katere boš konstantno vlekel 100+ Mbps, ker potem za ostale uporabnike ne bo ostalo nič.

scythe ::

A1 Ultra bo moral dodelati splošne pogoje glede omejitev, 1-2TB je vrh glave za normalnega uporabnika. A1 Ultra pač ni za večje prenose, meni je to čisto logično. Jaz porabljam med 0.8-1.3TB na mesec in nisem dobil nobenega opozorila iz strani A1.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

xseki ::

Yup, 1-2TB je vrh glave za povprečno gospodinjstvo pri nas. To kar potrebuje @dzeto je čisto nekaj drugega, 300TB na mesec mu noben mobilni operater v državi ne bo zagotovil.

delavec44 ::

Predvsem ne za tako ceno.

Kaj Telekom ima neomejeno?

starfotr ::

Mislim, da gre za trol post.

Ne nasedajte mu več.

Ni pripel nobenega dokaza. In lahko je iz konkurenčnega podjetja ter anonimno blati A1.

dzeto ::

Evo še dokazilo za tiste, ki ne verjamejo:
https://ibb.co/HVS8Lqf

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dzeto ()

scythe ::

Če ga toliko moti na A1 Ultra, pač prekineš pogodbo in je problem rešen. Iščeš novo rešitev, probaj Telemach, kupi svojo anteno in daj njihovo Sim notri.

Meni je na A1 Ultra jasno, več uporabnikov kot je na oddajniku, majn je pasovne širine. Jaz imam povezavo 450/180Mbps, pridejo dnevi ko jo imam 60/90Mbps ali celo majn. To treba vzeti v zakup pri 5G povezavi. To pač niso optični kabli.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: scythe ()

delavec44 ::

Kaj bo na Telemachu, vsakih 20GB sms za odklep hitrosti pošiljal. Koliko sms-ov (ročnih, skriptirati se ne da) je to na 300TB na mesec?

Pustimo ob strani, da če ima srečo ima 100MBs povprečne hitrosti na oddajniku in s tem naredi na mesec le 30TB, če jo 100% izkoristi.

Zgodovina sprememb…

dzeto ::

Sem že preverjal pri Telemach, če drži neomejena količina podatkov in če bi samodejno pošiljanje sporočil za vsakih 20GB kršilo splošne pogoje. Pravijo sicer, da je to sprejemljivo, vendar močno dvomim glede na zadnjo A1 izkušnjo z "neomejeno".

Sem pa danes ob ponovnem pregledu opcij na Akos Geoportal ugotovili, da so v sosednji stavbi, kjer ima Telekom svojo bakreno centralo, približno 1 mesec nazaj priklopili optični priključek. Upam, da imam sedaj malo več možnosti, da se uredi priklop na optično omrežje in bo zadeva končno rešena.

Glede A1 Ultra, ne pravim da je storitev slaba. Prvi mesec sem bil zelo zadovoljen, če primerjam bakreni vdsl. Moti me samo to, da bi mi morali ob sklenitvi naročniškega razmerja enostavno povedati kakšna je njihova realna zmogljivosti prenosa podatkov.

starfotr ::

Če bi prebral splošne pogoje, bi to vedel. Celo povedali so ti v katerih členih in po kakšni metodologiji delajo.

Drugače pa vprašaš operaterja. In tudi to so ti povedali, tako da ti ni treba iskat.

delavec44 ::

dzeto je izjavil:

Sem že preverjal pri Telemach, če drži neomejena količina podatkov in če bi samodejno pošiljanje sporočil za vsakih 20GB kršilo splošne pogoje. Pravijo sicer, da je to sprejemljivo, vendar močno dvomim glede na zadnjo A1 izkušnjo z "neomejeno".


Jaz še nisem videl avtomatike, ki bi delovala zadovoljivo. Če ga prehitro pošlješ, pa ne prime. S tem, da je tudi njihov števec podatkov zelo nezanesljiv in včasih blokado sproži veliko prepozno.

Poleg tega moraš še pri ročnem sms velikokrat ponovno vzpostaviti povezavo, drugače traja celo večnost, da na aktivni seji spet dvignejo hitrost.

Zgodovina sprememb…

Jack Herrer ::

Zdravo,
Kod zgleda optike ne bo pri nam še lep čas ( nimajo še tehnične rešitve za potek omrežja iz razvodne omarice do posameznih priključkov ).
Sem šel v nabavo a1 ultre. Ponoči in dopoldne imam povprečje okoli 45 Mbps dow in 30 Mbps up. Med 14 h in nekje do 17 h pade na 30 dow in 20 up. Nastopi pa problem, ko pride spica uporabnikov po 18h ( še posebej v nedeljo ) imam pa dow tudi po 3 Mbps. Pa me zanima, če nabavim sam zunanjo anteno 4g lte od mikrotika ali kaj podobnega, da bo v špici vsaj kakšnih 30 Mbps dow. Imam pa sedaj od ultre to zunanjo anteno in modem. Od odajnika a1 sem odaljen 1820m zračne linije. Preko stare telefonske linije , ko se prižge tv vmesnik imam max 1,9Mbps dow in 0,86 Mbps up. lp.

jerry2 ::

Vse je lepo in prav, lahko pišete, da je poraba 11 TB mesečno preveč. Sploh ni v tem poanta kakor razumem uporabnika dzeto. Napaka je na strani A1, kjer piše, da je poraba neomejena, a v resnici ni tako. Večina drugih vsaj napiše, kje je njihova meja za "pošteno uporabo". Pri A1 so tudi meni zagotovili, da je poraba neomejena. Kar ni res, kajne? Omejena je na 500 GB mesečno. Zato gre tu v resnici za zavajanje, ker bi bilo potrebno biti v zvezi s tem transparenten, pa niso. Razprava, ali porabi preveč ali ne je tu irelevantna. Neomejena uporaba, če ima dejansko omejitev (500 GB niti ni veliko za internet + 2 TV-ja recimo v hiši), je zavajanje. To je vse.
tom & jerry

starfotr ::

Dober dan. Ste vi danes prišli na svet?

Telkoti vedno prodajajo več, kot imajo. In vedno se hudič skriva v drobnem tisku pogodbe in splošnih pogojev.

Njih ne bo bolelo, če odrežejo enega uporabnika. Jih bodo že na isti bazni postaji pridobili nazaj, ker bodo zadeve delovale bolj tekoče.

Za operaterja in za večino uporabnikov je to plus.

A za enega uporabnika z visoko porabo se sedaj sekiramo? Nikakor ne.

jerry2 ::

Ne razumeš poante. Ni treba drugega kot napisati transparentne pogoje uporabe. Verjetno če te na tak način odrežejo, jih lahko tudi tožiš zaradi zavajanja. Če vsi zavajajo ne pomeni niti da je prav, niti da je legalno. Poleg tega je tudi za uporabnike bolje, da se napiše poraba do xyz GB. Vsi vemo potem pri em smo in se lahko tudi pazi na porabo. Tako pa... če ne napišejo kje je meja? Pri njem je bila 500 GB, en kot piše "toči" 1,5 TB na mesec pa ne dobi tega dopisa... tudi to ni fer.
tom & jerry

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jerry2 ()

starfotr ::

Cela telko industrija temelji na tem, da so zadeve netransparentne in neprimerljive s konkurenco.

Pri prodaji teh storitev so si ljudje izmislili nešteto trikov, kako človeka nategnit.

Legalno je najbrž vse ok, saj cela vojska PRAVnikov pove, kako mora biti zapisano, da jih nihče ne toži ali če jih, da ne morejo izgubit tožbe.

Seveda to ni transparentno in PRAV. Vendar PRAVniki morajo tudi živeti in od (legalnih) nategov se lepo živi.

Legalni nategi so tudi "davčne optimizacije". Vse je PRAVno legalno ok. Legitimno seveda ni. Vendar koga briga to, zaradi legitimnosti ni še nihče šel sedet.

Skratka, oni ti dajo formulo, ne pa številk. Robni primeri so vedno problematični - izjeme potrjujejo pravilo. Ne boš nič dosegel. Lahko samo požreš morda manjše zlo od konkurence.

Zaenkrat smo lahko srečni, da nam fiksnega intereta ne prodajo na kile. Mobilnega neomejenega nam seveda že od nekdaj prodajajo na kile.

jerry2 ::

:-( Ja imaš prav...
tom & jerry

delavec44 ::

Saj ti v splošne pogoje napišejo, da te lahko izklopijo, če "rušiš" omrežje :D

Pri taki porabi, bi ti po moje še optiko izklopili, če nimaš ravno super paketa ali poslovno. Ajde pri 11TB ne, pri 100TB pa že vprašanje.

Zgodovina sprememb…

jerry2 ::

Samo kdaj rušiš omrežje? Saj ne veš, kako močno je omrežje tam, kjer živiš.
tom & jerry

starfotr ::

Prekomerna raba omrežja ja takrat, ko oni tako odločijo.

TelemachSLO ::

Zdravo rad bi posredoval vam kateri želi uporabljati A1 Ultro dodam kodo kjer prejmete popust na naročnino za leto dni !

Za vsakega prijatelja, ki se nam pridruži, prejmeš 3 mesece brezplačne naročnine. Prijatelj pa prejme ultra nizko ceno 14,99 €/m za 12 mesecev!

https://www.a1.si/ultra-prijatelj?utm_s...

Moja koda: u24PDhrl

LP

Pep3Laugh ::

koda za naročnino 2 leti brez vezave -50%

Prejmite kar 50% popusta na narocnino za 2 leti. Delite kodo PP-L7HJB4DU z bliznjim. Ko z vaso kodo sklene novo narocnino pri A1, obema podarimo 50% popusta. Ponudba velja do 30. 4. 2024, vec na web.a1.si/pripelji-prijatelja. A1

forumfov ::

pozdravljeni

Sem oddaljen cca 3km od bazne postaje in bi rad uporabljal 5G TV od A1. Rabim samo za TV, A1 pravijo da se da uredit.

Zanima me, ali bo TV "gledljiva", da ne bo vse štekalo, noro visok ping in metanje slike ven? Kako ste zadovoljni z A1 v 2024? Priporočate koga drugega ponudnika, ker mi je vseeno pei kom sklenem pogodbo, želim samo normalno gledljivo TV. Optike nimam oz niti telefonskega priključka ne!

scythe ::

Vzami testnih 14dni za A1 Ultra + TV in boš videl.


TV dela brez problema na 2.4km, povezava nastavljena 4G Only, hitrost 130/70.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Lightning5 ::

Pri tej razdalji bi osebno razmišljal o zunanji anteni.
Izbral bi Mikrotik.

scythe ::

Saj pri A1 Ultra dobiš zunanjo enoto/anteno.
X670F | 7700X | 2x16Gb | 6000Mhz/CL30 | RTX3090FTW3 | HP X27i | Phanteks NV7|

Lightning5 ::

Potem pa ne bi smelo biti problema.
Poglej tudi Telemachov EON 5G paket. Sicer z A1 Xplore TV nimam izkušenj. Je pa bila na optiki pri A1 slika malo nižje kvalitete (Za staro mamo je bilo vredu, zame ne). Telemach pa ima na svoji aplikaciji (oz. boxu, kar je pri njih isto) boljšo sliko.

Ne vem, kako je z njihovim signalom pri tebi oz. če pri Telemachu dobiš zunanjo anteno.

Zgodovina sprememb…

impsub31 ::

Lep pozdrav
Ali kdo ve na kateri frekvenci ima A1 5g omrežje.
Zanima me zato,ker imam zte mc801a in bom moral kupiti zunanjo anteno
,zato da vem v katerem frekvenčnem razponu anteno moram vzeti.
Hvala

Jakkob ::

Torrex ::

Pozdravljeni.
Sam imam A1 ultra, ker pač glede na lokacijo nimam druge izbire. Deluje OK, tudi TV ni težava. Imam pa problem, ker lahko priklopim oz. uporabim samo en TV preko njihove škatle. Na telefonu deluje OK, tako da bi rad priklopil en android box, pa gledal televizijo preko tega. Zanima me, če ima kdo android box in da na njem preverjeno deluje xplore tv app
Hvala za informacije
««
12 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kater 5g modem (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
794559 (122) nenno80
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1087947 (178) WaterBoy
»

A1 Ultra net

Oddelek: Pomoč in nasveti
141951 (1274) Patrik0
»

težave z internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
171747 (1122) Voluharr
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183716 (2969) rofl_1

Več podobnih tem