» »

Umrla je britanska kraljica Elizabeta II

Umrla je britanska kraljica Elizabeta II

Temo vidijo: vsi
«
1
2

xseki ::

Stara 96 let.

The Queen died peacefully at Balmoral this afternoon.

The King and The Queen Consort will remain at Balmoral this evening and will return to London tomorrow.

https://twitter.com/RoyalFamily/status/...

tilen03 ::

In z njo verjetno del angleške identitete :)

xseki ::

Britanci imajo novega kralja.

King Charles

l0g1t3ch ::

Men je bla kul stara mama.

Naj počiva v miru.

mtosev ::

RIP. Dolgo je živela. Vladala je 70let.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

janezvalva ::

Počivaj v Miru.
Bog ohrani Kralja!

Britanski monarh je tudi Božji zastopnik in voditelj Anglikanske Cerkve. Naj novega kralja vodi Božja roka v teh turbulentnih časih v katerih cvetijo vojna, korupcija, kriminal, ateizem in komunizem. Pred Charlesom so težki časi vladanja.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

FlyingBee ::

Težko bi rekli vladanje, ker je le še nekaj ceremonije in simbolike.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Akira_ ::

FlyingBee je izjavil:

Težko bi rekli vladanje, ker je le še nekaj ceremonije in simbolike.


Mogoč je bila pa teta iz ozadja :)

sbawe64 ::

Tile monarhi morajo vladati do konca ali kakšna je praksa ?


2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Kapitan Jack ::

Bo kaksen skupni izlet v Anglijo organiziran?

l0g1t3ch ::

Kapitan Jack je izjavil:

Bo kaksen skupni izlet v Anglijo organiziran?


Boš kupil kak lonček s sliko kraljice?

Baje zaslužijo 2 milijarde :)

StarMafijec ::

Me prav zanima, koliko časa bo Charles III tudi kralj Avstralije. Tam že dolgo časa razmišljajo o preoblikovanju v republiko.

Scaramouche3 ::

StarMafijec je izjavil:

Me prav zanima, koliko časa bo Charles III tudi kralj Avstralije. Tam že dolgo časa razmišljajo o preoblikovanju v republiko.


Edino pametno, Angleži jim pravijo down under, morajo imeti na zastavi union jack...
Smešiti se toliko let je nepotrebno!

wcpapir ::



A se ta norce dela iz smrti kraljice?

wcpapir ::

Pa se brez lektoriranja



Dobro da nam ne dela vec sramote, da sedaj bolj na njega samega leti

dronyx ::

Monarhija je nekaj podobnega kot RKC. Predvsem zelo dobro vodena organizacija. Očitno pa imajo take organizacije še vedno mesto v sodobni družbi, glede na to, kako dobro uspevajo in koliko simpatizerjev imajo.

Natto ::

xseki je izjavil:

Britanci imajo novega kralja.

King Charles



Kaksen ima pa zdaj naziv Kamela?

wcpapir je izjavil:

Pa se brez lektoriranja



Dobro da nam ne dela vec sramote, da sedaj bolj na njega samega leti


Omg, z leti se mu je poslabsalo... facepalm...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Natto ()

ginekk ::

Ja in že zdaleč da imajo zgolj simbolično vlogo v UK. Če se jim sprdne lahko pojebejo vlado, pa kot je en zapisal, je vsa zemlja še vedno od monarha in se jo daje v najem "tlačanom".

c3p0 ::

V bistvu je vse njihovo, z "nakupom" ti kraljevina da v uporabo neko ozemlje.

dronyx ::

(King Charles III )...will have some unusual rights, which include travelling without a passport, driving without a licence and owning all the mute swans in England.

:D

mtosev ::

Sedaj bodo imeli coronation? No prvič po sedemdesetih letih bo svet to spet videl.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

c3p0 ::

U, komaj čakam. Sploh ta nov kralj bo nekaj posebnega, dobesedno.

DamijanD ::

Je pa funny, na sliki skupaj zgleda pokojna kraljica mlajša od novega kralja - kronanja bodo verjetno zdaj bolj pogosta

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

GupeM ::

Ja, ravno včeraj sem razmišljal, kako malo verjetno je, da bo kmalu spet nov kralj ali kraljica star_a 25 let.

dronyx ::

Sem šel gledat novice v Avstraliji, Kanadi in Novi Zelandiji. Na njihovih spletnih straneh je manj novic o smrti kraljice, kot pa na marsikateri naši, pa je bila ona kraljica tudi za njih. Očitno bi pri nas bolj potrebovali nekega takega vladarja. ne vem pa kako daleč je prišel tale lik z inavguracijo. Videti je obetavno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

darkolord ::

dronyx je izjavil:

Sem šel gledat novice v Avstraliji, Kanadi in Novi Zelandiji. Na njihovih spletnih straneh je manj novic o smrti kraljice, kot pa na marsikateri naši, pa je bila ona kraljica tudi za njih. Očitno bi pri nas bolj potrebovali nekega takega vladarja.
Sem odprl prvih deset kanadskih novičarskih strani na Googlu, in je novica o kraljici povsod prva.

Edit: enako v Avstraliji.

Ne vem kaj si gledal.

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

darkolord je izjavil:

Sem odprl prvih deset kanadskih novičarskih strani na Googlu, in je novica o kraljici povsod prva.

To že, samo recimo 24ur je pripravil članke, kot bi bili mi del tega njihove monarhije. Take obsežne članke sem redko kje zasledil na njihovih straneh. Jaz tega pač ne štekam. Ampak važno da ostalim dogaja.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

darkolord je izjavil:

Sem odprl prvih deset kanadskih novičarskih strani na Googlu, in je novica o kraljici povsod prva.

To že, samo recimo 24ur je pripravil članke, kot bi bili mi del tega njihove monarhije. Take obsežne članke sem redko kje zasledil na njihovih straneh. Jaz tega pač ne štekam. Ampak važno da ostalim dogaja.


Čakaj, praktično v vseh Commonwealth državah je prva ti pa praviš da praktično ignorirajo novico?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Čakaj, praktično v vseh Commonwealth državah je prva ti pa praviš da praktično ignorirajo novico?

Nisem napisal da ignorirajo, ampak pri nas so neki članki kot da bi bili mi del monarhije.

GupeM ::

Zato, ker oni verjetno poznajo zgodovino, kako je ona postala kraljica, kakšen vpliv je imela... Mi je pa ne (tako dobro). In marsikaj je zanimivo prebrati. Tako na novičarskih portalih, kot na slo-techu.

Je pa manj zanimivo brat, kako malo pišejo na njihovih portalih in kako veliko pri nas in kako pameten si. To nas pa ne zanima.

Natto ::

dronyx je izjavil:

Sem šel gledat novice v Avstraliji, Kanadi in Novi Zelandiji. Na njihovih spletnih straneh je manj novic o smrti kraljice, kot pa na marsikateri naši, pa je bila ona kraljica tudi za njih. Očitno bi pri nas bolj potrebovali nekega takega vladarja. ne vem pa kako daleč je prišel tale lik z inavguracijo. Videti je obetavno. :)


Ne ne rabimo "takega vladarja" (sploh pa mentalno motenega ne), ce bi rad ocetovski lik imas za to JJa z enakimi tendencami - pac ne kralj ampak diktator, potejto potato.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Natto ()

dronyx ::

Mato989 je izjavil:

Čakaj, praktično v vseh Commonwealth državah je prva ti pa praviš da praktično ignorirajo novico?

Poglej še Indijo. Oni so tudi del Commonwealth-a.

Mato989 ::

dronyx je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Čakaj, praktično v vseh Commonwealth državah je prva ti pa praviš da praktično ignorirajo novico?

Poglej še Indijo. Oni so tudi del Commonwealth-a.


Kolikor vem se je Modi kr hitro oglasil =) Me zanima če bi se Modi oglasil če bi umrl Pahor ali Janša 8-)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

ripmork ::

Se počutim precej indiferentno ob novici; po eni strani si predstavljam občutek izgube pri tistih angležih, ki jim monarhija veliko pomeni. Po drugi strani, v vsem tem nikoli nisem videl dosti smisla, IMO dolgo preživeti družbeni koncepti ureditve pač. 96 - lepa leta, marsikdo bi podpisal za kaj takega.

dronyx ::

ripmork je izjavil:

Se počutim precej indiferentno ob novici; po eni strani si predstavljam občutek izgube pri tistih angležih, ki jim monarhija veliko pomeni.

Jaz razumem Angleže in ostale bivše kolonije, da je to za njih neka tradicija (in razumem tudi tiste, ki ne marajo angleškega imperializma), me pa moti ta kult osebnosti pri nas, ki pa nismo bili nikdar kolonija, niti nismo imeli s tem kadarkoli karkoli, razen da nekateri radi berejo trače o kraljevski družini v Lady in podobnih revijah. Po moje bi en članek na spletni portal povsem zadoščal. Ampak ker GupeM to rad bere verjetno ni brez veze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

GupeM ::

Ravnokar pri nas pristaja Airbus A400M od Royal Airforce. Mislite, da je kaj povezano s tem, ali gre zgolj za slučaj?

RRR4522 from Brize Norton https://fr24.com/RRR4522/2d6578db

Pa da ne bo dronyx spet imel kaj preveč za povedat... Slučajno sem ga videl, nisem ga iskal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

yayo ::

D3m ::

GupeM je izjavil:

Ravnokar pri nas pristaja Airbus A400M od Royal Airforce. Mislite, da je kaj povezano s tem, ali gre zgolj za slučaj?

RRR4522 from Brize Norton https://fr24.com/RRR4522/2d6578db

Pa da ne bo dronyx spet imel kaj preveč za povedat... Slučajno sem ga videl, nisem ga iskal.



Sem ga videl, ko sem bil v Mengšu.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Glugy ::

Ena redkih oseb ki je držala isti sloves skozi praktično vso svojo zgodovino. Kraljevo dostojanstvo je utelešala skoraj brez karšnihkoli odstopanj. Res je celo svoje življenje podarila Britancem. Ni veliko ljudi ki dejansko ne samo da verjamejo ampak da dejansko res imajo svoje poslanstvo. Težko bo po tej generaciji kraljeve družine kdo tako resen za to delo. Težka bo.

lynxslo5 ::

Ne razumem zakaj so se naši jezikoslovci sedaj spomnili, da je Charles postal Karel. Ko je bil še princ, je bil Charles, sedaj ko je pa kralj, ga moramo pa v Sloveniji imenovati Karel. Tukaj gre za za nedoslednost in zmešnjavo. Španskega kralja v naših medijih včasih imenujejo Felipe včasih pa Filip.

bluefish ::

Pordečeli - bonton, pieteta pa te fore.

jb_j ::



brez besed, ker je bila res najbrž dobra oseba in prisrčna ......

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Matevz96 ::

lynxslo5 je izjavil:

Ne razumem zakaj so se naši jezikoslovci sedaj spomnili, da je Charles postal Karel. Ko je bil še princ, je bil Charles, sedaj ko je pa kralj, ga moramo pa v Sloveniji imenovati Karel. Tukaj gre za za nedoslednost in zmešnjavo. Španskega kralja v naših medijih včasih imenujejo Felipe včasih pa Filip.


Tudi mene zanima enako, včeraj so še pisali da je nov kralj Chrales III danes je pa postal Karel III. Razumem da bi poslovenili če bi imel neko hudo vezo s Slovenijo ne pa sedaj.
#hooldthedoor

jb_j ::

Matevz96 je izjavil:

lynxslo5 je izjavil:

Ne razumem zakaj so se naši jezikoslovci sedaj spomnili, da je Charles postal Karel. Ko je bil še princ, je bil Charles, sedaj ko je pa kralj, ga moramo pa v Sloveniji imenovati Karel. Tukaj gre za za nedoslednost in zmešnjavo. Španskega kralja v naših medijih včasih imenujejo Felipe včasih pa Filip.


Tudi mene zanima enako, včeraj so še pisali da je nov kralj Chrales III danes je pa postal Karel III. Razumem da bi poslovenili če bi imel neko hudo vezo s Slovenijo ne pa sedaj.


to bi morali že prej posloveniti, ko je bil še princ,
tega se ni poslužila nobena balkanska država,

da bi z novim nazivom kralj, dobil tudi novo ime



smešno bi bilo, da bi to sedaj naredili še Hrvatje,
kjer so bili prej kralji Karel, a v vseh medijih pišejo kralj Charles,
(še bolj smešno bi bilo, če bi se Hrvatje tega držali, ker potem bi moral biti princ George,
ki bo najbrž kralj, Imenovan Kralj Đuro)
ker so v preteklosti tako poimenovali George in tj. namreč Đuro

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

slovenska slovnica, ni imela takšne zagonetke, še posebej v novejši zgodovini,
glede na to, da so tukaj novi slovarji in pravopisi, ki so se pisali, po rojstvu elizabete,

bi najbrž tudi lahko izbrali bolj primerno ime
(in ne takšno, ki se nanaša na več kot 100let stare zapise)

še Čarli, bi bil bolj primerno ime, kot Karel
(oz. bi pisali tako, kot piše celoten svet, Charles III.)


--------------------------------------------------------------------------

navsezadnje, danes zna večina prebrati tudi angleško ime !!!!!

kar pred 100imi leti ni bil primer,
(in so morali za ne tako pismene Slovence, posloveniti tudi imena tujih veljakov)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

lynxslo5 ::


Tucker tells it as it is.

gazibo ::

 https://i.ibb.co/d2g1FFp/66016638.jpg

https://i.ibb.co/d2g1FFp/66016638.jpg



brez besed 8-O

IL_DIAVOLO ::

D3m je izjavil:



Kot da bi socialca vrgel na cesto in rekel zdaj pa delaj kot ves in znas.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Nikonja ::

Žal mi je kraljice ker je baje bila kar ok kot oseba, ampak kot monarha/vladarja mislim da je čas da se tisto preseravanje z kralji, kraljicami, lordovi in drugimi sranji počasi neha. Te stvari so za zgodovino in pravljice.
Itak nimajo čisto nobenih obveznosti razen črpanja denarja iz državnega budgeta, ampak Britanci nikoli ne bodo preboleli da so nekoć bili največja svetovna sila, danes so pa mejhn izloriran otoček odj... od vseh, in zato se še vedno držijo kraljice in Comonweltha čeprav ga vse države prezirajo...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj nimamo diktature - drugič?

Oddelek: Problemi človeštva
191958 (1356) FrRoSt

Matej ali Matjaz po anglesko?

Oddelek: Šola
477864 (5468) Okapi
»

angleška monarhija

Oddelek: Loža
282854 (2494) Timurlenk

Kraljevska poroka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11314871 (11999) Ziga Dolhar

Več podobnih tem