» »

Kje bi živeli?

Kje bi živeli?

«
1
2 3
...
5

l0wc4 ::

Recimo; družina, šoloobvezni otrok, oba delava od doma, mesečno cca. 7000 EUR prihodkov.

Kje v Sloveniji se ustalit za normalno življenje. V Ljubljani je to vedno težje. Ni trol tema.

l0g1t3ch ::

Če oba delata od doma, potem bi gledal kak manjši kraj ki pa je vseeno toliko velik da ima svojo OŠ in da živiš nekje blizu.

To da gredo otroci sami v šolo in iz nje je neprecenljivo.
Pa na razne krožke in obšolske dejavnosti.

Meni ustreza Škofja Loka pa poljanska dolina.

gruntfürmich ::

nekje na južnem štajerskem ali posavje, dolenjska.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Kodrnusa ::

Živel v Ljubljani v bloku do 35. leta. Preselil se v hišo v Radomlje. Šola blizu, pošta blizu, trgovina blizu, narava vsepovsod (peš do Arboretuma, poti ob Bistrici...) Je pa res da se moraš vedno v avto usesti, kamorkoli greš (recimo trgovina).
Do Ljubljane 15 minut.
Včasih zagret Ljubljančan, sedaj ne bi več živel v tej turistično-klošarski greznici za noben denar.
Poleti bazen pred hišo, žar, sploh ne bi rabil na morje hodt :)
So pa cene nepremičnin enake kot v Ljubljani - bolane

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kodrnusa ()

enemon ::

Nekje poceni - Goričko, Haloze in investiral čimveč, kar bi ostalo, da bi šel v penzijo. Goričko je fajn, ker si v bistvu v centru :D - do Ljubljane, Zagreba, Dunaja in Budimpešte imaš dve uri. Blizu je Gradec in Madžarska za poceni nakupe. Vsaka mala večja vas je svoja občina in ima devetletko, trgovino, bankomat, frizerja, avtobus, ene še celo policijo in železniško postajo. Ogromno lepe narave, neprometnih cest za kolesarjenje, kmečki turizmi, relativno prijazni ljudje.

TheTrick ::

Še en glas za Goričko. Nekje v bližini Moravskih tako da bi imel otroc bliz do šole. Hiša z veliko vrta, delo od doma, narava v bližini. Večja mesta vsa dosti blizu in s tem tudi več letališč za popotovanja. Ta betonska gužva v Ljubljani me ne gane pa ne živim v bloku.

Kayzon ::

Kodrnusa je izjavil:

Živel v Ljubljani v bloku do 35. leta. Preselil se v hišo v Radomlje. Šola blizu, pošta blizu, trgovina blizu, narava vsepovsod (peš do Arboretuma, poti ob Bistrici...) Je pa res da se moraš vedno v avto usesti, kamorkoli greš (recimo trgovina).
Do Ljubljane 15 minut.
Včasih zagret Ljubljančan, sedaj ne bi več živel v tej turistično-klošarski greznici za noben denar.
Poleti bazen pred hišo, žar, sploh ne bi rabil na morje hodt :)
So pa cene nepremičnin enake kot v Ljubljani - bolane



Haha prebral sem "v tej tursko-klosarski greznici :))

enemon ::

TheTrick je izjavil:

Še en glas za Goričko. Nekje v bližini Moravskih tako da bi imel otroc bliz do šole. Hiša z veliko vrta, delo od doma, narava v bližini. Večja mesta vsa dosti blizu in s tem tudi več letališč za popotovanja. Ta betonska gužva v Ljubljani me ne gane pa ne živim v bloku.


Devetletke na Goričkem so po določenih vaseh, ki so hkrati tudi občine: Gornji Petrovci, Šalovci, Grad itd. Tam so tudi zdravstveni domovi.

V Kuzmi pa je recimo tudi celo naselje novih hiš, katerih lastniki hodijo delat v Avstrijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

nejc_nejc ::

Kjerkoli, samo, da ima deca do sole in ostalih zgodb, samostojno dostavo ter je kakšen dohtar blizu.
Ostalo so osebne preference.....

˙janezvalva ::

v sečovljah

IL_DIAVOLO ::

Okolica stare loke in podlubnika deluje izredno mirna in lepa lokacija.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Alien123 ::

Bi ostal kar na ptuju, ni lepšega mesta

IL_DIAVOLO ::

Alien123 je izjavil:

Bi ostal kar na ptuju, ni lepšega mesta


Haha :))

Smrdljivi piscanci, ki jih voha celo "mesto"
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

enemon ::

A res tako smrdi na Ptuju? Sem bil kar nekajkrat tam, pa nikoli nisem vohal piščancev.

mtosev ::

Jaz živim v Mariboru od leta 1991. Slabo to, da je center mesta med vikendom prazen. Nekak bi raje bil v lj.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

enemon ::

mtosev je izjavil:

Jaz živim v Mariboru od leta 1991. Slabo to, da je center mesta med vikendom prazen. Nekak bi raje bil v lj.


Saj je tudi Ljubljana med vikendom prazna. No, đankiji (de)žurajo v centru tudi med vikendom.

IL_DIAVOLO ::

enemon je izjavil:

A res tako smrdi na Ptuju? Sem bil kar nekajkrat tam, pa nikoli nisem vohal piščancev.


Delam tam, na Ptuju mislim, tak da trust me. Najhujse so pozne popoldanske ure.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Meee ::

enemon je izjavil:

mtosev je izjavil:

Jaz živim v Mariboru od leta 1991. Slabo to, da je center mesta med vikendom prazen. Nekak bi raje bil v lj.


Saj je tudi Ljubljana med vikendom prazna. No, đankiji (de)žurajo v centru tudi med vikendom.


center mesta pa res ni več prazen med vikendi! Čim je približno lepo vreme, je povsod polno folka - tako domačini (tržnica, Rožnik, kafiči...) kot turistov. Še poleti ni več prazno, saj je povsod polno turistov (kot je bilo pred leti, ko je bila Ljubljana mrtva čez poletje).

Drugače sem ljubljančan, pa se počasi selim na primorsko bolj v naravo - rad bi dal otrokom vrt, gozd, svež zrak. Ljubljana je res fejst in tudi parkov/gozda...itd ima kar veliko ampak vseeno. Vsaka luknja se zazidava z "luksuznimi" bloki, ceste se širijo, namesto da bi jih bilo manj v središču, javni prevoz ni nič boljši (ajde bicikLJ je gud) in avtov je vedno vedno več povsod. Treba ven.

miha98 ::

V mestu ne smrdi . Prismrdi samo na oni strani dravi , ko je obrat perutnine pa včasih prismrdi čez puhov most. Ter enkrat sem zavohal ob dravi pri železniškem mostu. Mesto ne smrdi. Ni tako hudo kot govorijo tukaj. To kar se teme tiče .... dejstvo je da se daleč največ denarja obrne ravno v Ljubljani. Tam je pač center in se največ dogaja. Ne vem kakšno tele bi šlo živet v prekmurje na goričko ko je sama ravnica in ničesar v bližini.... da ne omenjam založenost trgovin itd... bolj ko si vstran od centralnega dela Slovenije slabše je....
Meni je to jasno kot beli dan ko živim ceu život na Ptuju... grem raje nekej obrnit....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

enemon ::

miha98 je izjavil:

V mestu ne smrdi . Prismrdi samo na oni strani dravi , ko je obrat perutnine pa včasih prismrdi čez puhov most. Ter enkrat sem zavohal ob dravi pri železniškem mostu. Mesto ne smrdi. Ni tako hudo kot govorijo tukaj. To kar se teme tiče .... dejstvo je da se daleč največ denarja obrne ravno v Ljubljani. Tam je pač center in se največ dogaja. Ne vem kakšno tele bi šlo živet v prekmurje na goričko ko je sama ravnica in ničesar v bližini.... da ne omenjam založenost trgovin itd... bolj ko si vstran od centralnega dela Slovenije slabše je....
Meni je to jasno kot beli dan ko živim ceu život na Ptuju... grem raje nekej obrnit....


Goričko je ravnina? :D no, saj si blizu, pa si pojdi pogledat enkrat to ravnino. :D je pa tudi blizu Murske Sobote, ki je regionalno središče in je vsaj na takem, če ne na višjem nivoju kot Ptuj. S tem da Ptuj ima blizu Hrvaško, Goričko pa meji na Avstrijo, pa oceni sam, kaj je bolje. :D

mtosev ::

Ko sem šel par krat v LJ so povsod bili ljudje in turisti, tak da je to fajn. Želel bi, da bi v MB bilo več dogajanja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

cortez ::

Naslednja pametna vlada bo de-centralizirala ministrstva in jih pozicionirala od Kopra do Murske Sobote in Kranja do Novega mesta.

S tem bo omejila dnevne migracije v LJ; tudi nove obvoznice ne bo potrebno zgradit.

Mariborčani bodo lahko delali v svojem mestu, kakor Koprčani.

Ljubljana bo postala nov Washington D.C., ljubljančani pa si bodo lahko oddahnili.

nejc_nejc ::

S tem bo omejila dnevne migracije v LJ; tudi nove obvoznice ne bo potrebno zgradit.


Kje si pa to najdu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nejc_nejc ()

IL_DIAVOLO ::

miha98 je izjavil:

V mestu ne smrdi . Prismrdi samo na oni strani dravi , ko je obrat perutnine pa včasih prismrdi čez puhov most. Ter enkrat sem zavohal ob dravi pri železniškem mostu. Mesto ne smrdi. Ni tako hudo kot govorijo tukaj. To kar se teme tiče .... dejstvo je da se daleč največ denarja obrne ravno v Ljubljani. Tam je pač center in se največ dogaja. Ne vem kakšno tele bi šlo živet v prekmurje na goričko ko je sama ravnica in ničesar v bližini.... da ne omenjam založenost trgovin itd... bolj ko si vstran od centralnega dela Slovenije slabše je....
Meni je to jasno kot beli dan ko živim ceu život na Ptuju... grem raje nekej obrnit....


Ocitno zivis samo med 4 stenami, ce mislis da Ptuj ne smrdi in je prekmurje ravnina :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

Če nimaš rad mraza, bi šel nekam proti morju, morda tudi na Hrvaško, če ni to problem.
Če imaš rad, da kaj dogaja, Brežice (se ne hecam), si 15 min od Zagreba, ki je dejansko neko mesto, v nasprotju z...

klemenSLO ::

l0wc4 je izjavil:

Recimo; družina, šoloobvezni otrok, oba delava od doma, mesečno cca. 7000 EUR prihodkov.

Kje v Sloveniji se ustalit za normalno življenje. V Ljubljani je to vedno težje. Ni trol tema.

S takimi neto dohodki denar ni problem.... torej iz vidika denarja vseeno.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

starfotr ::

cortez je izjavil:

Naslednja pametna vlada bo de-centralizirala ministrstva in jih pozicionirala od Kopra do Murske Sobote in Kranja do Novega mesta.

S tem bo omejila dnevne migracije v LJ; tudi nove obvoznice ne bo potrebno zgradit.

Mariborčani bodo lahko delali v svojem mestu, kakor Koprčani.

Ljubljana bo postala nov Washington D.C., ljubljančani pa si bodo lahko oddahnili.


Tega ne boš videl. Vlada se bo pa na teamsih sestajala ali kaj? Ministri pa izgubljali ogromno časa na poti.

ginekk ::

Če lahko delata od doma, potem v Piranu. Vse je na peš razdalji. Trgovina, tržnica, plaža, vrtec, lekarna, občina, osnovna šola, glasbena šola in gimnazija. Prometa ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Alien123 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Bi ostal kar na ptuju, ni lepšega mesta


Haha :))

Smrdljivi piscanci, ki jih voha celo "mesto"


Ne ti meni o smradu :)) bilokdaj sem službeno v lj se moram kar psihično pripravit na žabarski smrad. Je pa res, da kdaj butne od perutnine ptuj, samo to je enkrat na leto. Mogoče delaš s piščanci pa ti zato smrdi :))

m0LN4r ::

l0wc4 je izjavil:

Recimo; družina, šoloobvezni otrok, oba delava od doma, mesečno cca. 7000 EUR prihodkov.

Kje v Sloveniji se ustalit za normalno življenje. V Ljubljani je to vedno težje. Ni trol tema.

Isto sem se spraseval nekaj casa nazaj in po 7 letih v mestu, potem v strnjenem naselju se vedno bolj oz. skoraj ze 100% gre vse v smeri, da v neki majhni vasi v prekmurju, z veliko parcelo, da si lahko clovek kaj hrane pridela po moznosti ima opcijo za rejo kokosi, zajcev al kaj jaz vem.
Druga stvar pa je, da so ljudje tam enostavno zelo sprosceni in uizi, to se opazi tudi v soli in vrtcih.

Glede soloobveznosti, vazno samo da je avtobus, recimo med Lendava, Dobrovnik, Murska Sobota je linija, tako da ni problem.
Trgovin blizu sebe ne rabim, prometa tudi ne. Je pa fajn da so vasi v pomurju 10 minut od avtoceste vseeno. Avstrija je blizu, Madzarska je blizu, tudi Hrvaska.

Tak na prvo zogo bi rekel recimo Kobilje, Dobrovnik, s kolesom z otroci od doma do bukovniskega jezera 15-20 minut ali nabiranje gob ob meji itn. Vsega po malem.
Skratka veliko narave, ampak vseeno dovolj blizu civilizacije. Vse ostalo je online.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

nejc_nejc ::

V Ljubljani ni niti ene državne ceste, tako, da teh že zdaj ne plačuješ in se lahko veseliš že

Od kje pa ta bedarija?

OutOfTheBox ::

mtosev je izjavil:

Ko sem šel par krat v LJ so povsod bili ljudje in turisti, tak da je to fajn.


In kaj te drži nazaj, da ne greš živet v LJ?

Excalibur ::

l0wc4 je izjavil:

Recimo; družina, šoloobvezni otrok, oba delava od doma, mesečno cca. 7000 EUR prihodkov.

Kje v Sloveniji se ustalit za normalno življenje. V Ljubljani je to vedno težje. Ni trol tema.


Imata tako delo da bosta vedno delala od doma? Če ja, potem lahko greste kamorkoli v manjše mesto oz. njegov okoliš - odvisno kaj vam paše. Gore? Morje? itd.

Sicer pa sem sam v podobni situaciji. Faimilija, otroci še v vrtcu in trenutno živimo v LJ. Iz dneva v dan mi gre LJ bolj na k* :)) Pa moram priznat da nam je sicer na papirju zelo lagodno.. vrtec blizu, s kolesom v službo, stanovanje odplačano, ni kreditov in leasingov, dobre plače itd. Skratka na prvo žogo zgleda vse super ampak ta konstanta gužva in tempo mi najeda iz dneva v dan bolj.

Mi iščemo pa lokacijo ki bi imela relativno ok povezavo z vlakom, ker partnerica dela v centru in se noče vozit z avtom tako da je pogoj vlak.

Nama se iskreno zelo dopade Šk. Loka in njen okoliš. Vlak, tudi če zamuja, ne traja dolgo oz. isto kot če greš na trolo v Ljubljani.

Okapi ::

l0wc4 je izjavil:

Recimo; družina, šoloobvezni otrok, oba delava od doma, mesečno cca. 7000 EUR prihodkov.

Kje v Sloveniji se ustalit za normalno življenje. V Ljubljani je to vedno težje. Ni trol tema.

Malo pa seveda je trol;)

Kot prvo, kjerkoli v Sloveniji lahko normalno živiš.
Kot drugo, družina s 7000 evri mesečno lahko tudi v Ljubljani normalno živi.
Kot tretje, če oba delata od doma, zakaj se omejiti samo na Slovenijo?
Kot četrto, če ne poveš, kje in kako sedaj živite, kaj ti trenutno ni všeč in kakšno življenje, družbo, okolico... bi rad imel, ti je popolnoma nemogoče kaj pametnega povedati.

enemon ::

m0LN4r je izjavil:



Je pa fajn da so vasi v pomurju 10 minut od avtoceste vseeno. Avstrija je blizu, Madzarska je blizu, tudi Hrvaska.

Tak na prvo zogo bi rekel recimo Kobilje, Dobrovnik, s kolesom z otroci od doma do bukovniskega jezera 15-20 minut ali nabiranje gob ob meji itn. Vsega po malem.
Skratka veliko narave, ampak vseeno dovolj blizu civilizacije. Vse ostalo je online.


Kobilje in Dobrovnik sta kar daleč od Avstrije, sta pa na pragu Madžarske, to drži. Tako na Goričkem bi rekel, da je najbolje nekje okoli Petrovcev, taka centralna lokacija, relativno dobra in hitra povezava do MS, Avstrije in Madžarske in pa železnica. Madžarska je še vedno relativno poceni, kar se tiče restavracij in pa kakšnih zobozdravstvenih storitev, pa mogoče so tudi trgovine malenkost cenejše kot pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

Okapi ::

Excalibur je izjavil:

ampak ta konstanta gužva in tempo mi najeda iz dneva v dan bolj.

Tempo si delaš sam, nima to popolnoma nič skupnega s tem, kje živiš.
Kar se gužve tiče, če hodiš v službo v Ljubljano, se je ne boš rešil. Kvečjemu še slabše bo, ker največja gužva je, ko vsi tisti iz Škofje Loke, Medvod, Domžal, Kamnika, Vrhnike, Logatca, Grosupljega, Litije... zjutraj hitijo v Ljubljano in popoldan domov.

l0wc4 ::

ginekk je izjavil:

Če lahko delata od doma, potem v Piranu. Vse je na peš razdalji. Trgovina, tržnica, plaža, vrtec, lekarna, občina, osnovna šola, glasbena šola in gimnazija. Prometa ni.


Ja, Piran mi je super, Izola prav tako, ampak cene nepremičnin so pa verjetno nenormalne. Prekmurje se mi zdi super. Saj v Ljubljani je super, vse je blizu ampak, ko sem pred 25 leti prišel v Ljubljano, proti temu kar se je z Ljubljano zgodilo danes pa je porazno. Če gledamo primorsko, kaj pa recimo Trst oz. vasice / mesteca ob meji?

Kayzon ::

mtosev je izjavil:

Jaz živim v Mariboru od leta 1991. Slabo to, da je center mesta med vikendom prazen. Nekak bi raje bil v lj.


Ej ne zamujas nic,nocno zivlenje v ljubljani je MRTVO. Med tednom po deseti uri vse zaprto,med vikendi pa tud ni nc za plesat. Nocni klubi pesajo,nvm kinda sranje za metropolo.

m0LN4r ::

enemon je izjavil:

m0LN4r je izjavil:



Je pa fajn da so vasi v pomurju 10 minut od avtoceste vseeno. Avstrija je blizu, Madzarska je blizu, tudi Hrvaska.

Tak na prvo zogo bi rekel recimo Kobilje, Dobrovnik, s kolesom z otroci od doma do bukovniskega jezera 15-20 minut ali nabiranje gob ob meji itn. Vsega po malem.
Skratka veliko narave, ampak vseeno dovolj blizu civilizacije. Vse ostalo je online.


Kobilje in Dobrovnik sta kar daleč od Avstrije, sta pa na pragu Madžarske, to drži. Tako na Goričkem bi rekel, da je najbolje nekje okoli Petrovcev, taka centralna lokacija, relativno dobra in hitra povezava do MS, Avstrije in Madžarske in pa železnica. Madžarska je še vedno relativno poceni, kar se tiče restavracij in pa kakšnih zobozdravstvenih storitev, pa mogoče so tudi trgovine malenkost cenejše kot pri nas.

Al pa to ja, tudi lepo. Veliko neposredne narave naokoli.
Meni se edino juzni del bolj dopade zaradi dvojezicnosti pa da bi bil med Lendavo in MS doma, tako imam vedno dve opciji za vse.
Recimo ce otroka prijavis na tecaj madzarscine, ti placajo vrtec madzari.

Seveda so tudi cene nizje, sicer nisem sel gledat, ampak jaz bi gledal da dobim cim vecjo parcelo za svoj denar. En hektar recimo, pa na sredino bajto postavt okol drevesa, njam njam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

l0wc4 ::

Okapi je izjavil:

l0wc4 je izjavil:

Recimo; družina, šoloobvezni otrok, oba delava od doma, mesečno cca. 7000 EUR prihodkov.

Kje v Sloveniji se ustalit za normalno življenje. V Ljubljani je to vedno težje. Ni trol tema.

Malo pa seveda je trol;)

Kot prvo, kjerkoli v Sloveniji lahko normalno živiš.
Kot drugo, družina s 7000 evri mesečno lahko tudi v Ljubljani normalno živi.
Kot tretje, če oba delata od doma, zakaj se omejiti samo na Slovenijo?
Kot četrto, če ne poveš, kje in kako sedaj živite, kaj ti trenutno ni všeč in kakšno življenje, družbo, okolico... bi rad imel, ti je popolnoma nemogoče kaj pametnega povedati.


Saj se ne gre za denar, najem, nakup. Gre se, da se je kvaliteta življenja poslabšala. Vedno več ljudi, vedno večji promet. Zakaj na Slovenijo? Zato ker je sin proti koncu OŠ in sedaj it v Italijo je kar hud preskok. V Ljubljani mi nič ne manjka, mogoče smo je malo naveličani.

Scaramouche3 ::

l0wc4 je izjavil:

proti temu kar se je z Ljubljano zgodilo danes pa je porazno.


Sem ves čas v LJ, kaj je tako porazno?

l0wc4 ::

Promet, vedno več ljudi, vedno več vsega pozidanega, na vsak travnik postavijo nadstandardno bajto, prekriejo s parkirišči, vedno manj narave. Pred 20 let na to ne bi bil občutljiv, ko pa postaja človek starejši, pa vedno bolj ceni naravo.

Scaramouche3 ::

l0wc4 je izjavil:

Promet, vedno več ljudi, vedno več vsega pozidanega, na vsak travnik postavijo nadstandardno bajto, prekriejo s parkirišči, vedno manj narave. Pred 20 let na to ne bi bil občutljiv, ko pa postaja človek starejši, pa vedno bolj ceni naravo.


Pa to ni povsod po LJ, vsako mesto ki je produktivno se širi!

enemon ::

m0LN4r je izjavil:


Al pa to ja, tudi lepo. Veliko neposredne narave naokoli.
Meni se edino juzni del bolj dopade zaradi dvojezicnosti pa da bi bil med Lendavo in MS doma, tako imam vedno dve opciji za vse.
Recimo ce otroka prijavis na tecaj madzarscine, ti placajo vrtec madzari.

Seveda so tudi cene nizje, sicer nisem sel gledat, ampak jaz bi gledal da dobim cim vecjo parcelo za svoj denar. En hektar recimo, pa na sredino bajto postavt okol drevesa, njam njam.


Ja, pa še južni del imaš tudi avtocesto bližje. Glede vrtca tega nisem vedel, zanimivo ... Imaš pa severneje dvojezično tudi Hodoš in Domanjševce.

A misliš, da je en hektar okoli hiše zadosti, da ne vidiš / slišiš sosedov? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: enemon ()

brett ::

Prvotno sem iz okolice Arboretuma Volčji Potok in sem srednjih let. V 90tih je bilo ob Kamniški Bistrici res top narava, malo ljudi, pogled na gore in njihova bližina za vzpone (kdor to pač ima rad). LJ blizu, več opcij za dostop do LJ. In je bilo top. Potem pa se je malo letu 2000 začelo vse skupaj podirati: naval novih prebivalcev, ceste zabasane, v naravi horde folka. Pa ne samo pes, ampak s kolesi, skuterji, 4kolesniki,...skratka mirnih kotičkov skoraj ni bilo več. Po poroki sem se odselil v ženine konce. Domačih krajev niti ne pogrešam. Vedno raje imam mir, vaško življenje, četudi ni družabnega dogajanja!

Če pa bi delal(a) od doma, bi izbral(a):
- okolico Cerkelj na Gorenjskem,
- okolico Mozirij,
- Gorenja vas z okolico,
- Sorica,
- Tolmin z okolico (pa ne znam razložiti za slednjega zakaj - nič racionalnega, le ambientalno top: hribi, gore, vodni viri, gozdovi,... Narava)

johnnyyy ::

Za ta odgovor boš pač moral povedati malce več, ker to da LJ ni več normalna drugje pa je, ne bo rešilo tvoje situacije. Vsak kraj/regija/mesto ima svoje značilnosti in svoje pluse in minuse. Zato moraš pretehtati na način, da iz lokacije potegneš čim več plusov in čim manj minusov.

IL_DIAVOLO ::

l0wc4 je izjavil:

Promet, vedno več ljudi, vedno več vsega pozidanega, na vsak travnik postavijo nadstandardno bajto, prekriejo s parkirišči, vedno manj narave. Pred 20 let na to ne bi bil občutljiv, ko pa postaja človek starejši, pa vedno bolj ceni naravo.


Potem pa prekmurje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m0LN4r ::

enemon je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Al pa to ja, tudi lepo. Veliko neposredne narave naokoli.
Meni se edino juzni del bolj dopade zaradi dvojezicnosti pa da bi bil med Lendavo in MS doma, tako imam vedno dve opciji za vse.
Recimo ce otroka prijavis na tecaj madzarscine, ti placajo vrtec madzari.

Seveda so tudi cene nizje, sicer nisem sel gledat, ampak jaz bi gledal da dobim cim vecjo parcelo za svoj denar. En hektar recimo, pa na sredino bajto postavt okol drevesa, njam njam.


Ja, pa še južni del imaš tudi avtocesto bližje. Glede vrtca tega nisem vedel, zanimivo ... Imaš pa severneje dvojezično tudi Hodoš in Domanjševce.

A misliš, da je en hektar okoli hiše zadosti, da ne vidiš / slišiš sosedov? :D

Recimo da je, glej eni so v teh novih naseljih na 400-500 kvadratih, kjer se iz ene dnevne sobe vidi televizija druge dnevne sobe :)
Tastar je dokupoval parcele okoli bajte, tako da je zdaj po dolzini 250m iz obeh strani ceste od potoka do njiv, kr kul.
Je pa tam zravn se ena zelo zelo lepa parcela, kot en mali park, ampak je notr 5 lastnikov, ki so po razpresni po sloveniji in tujini.
Je pa res carsko, zazidljivo na sredini, okoli pa 30-50 let stari orehi in jablane. Maybe one day.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mancini ::

miha98 je izjavil:

V mestu ne smrdi . Prismrdi samo na oni strani dravi , ko je obrat perutnine pa včasih prismrdi čez puhov most. Ter enkrat sem zavohal ob dravi pri železniškem mostu. Mesto ne smrdi. Ni tako hudo kot govorijo tukaj. To kar se teme tiče .... dejstvo je da se daleč največ denarja obrne ravno v Ljubljani. Tam je pač center in se največ dogaja. Ne vem kakšno tele bi šlo živet v prekmurje na goričko ko je sama ravnica in ničesar v bližini.... da ne omenjam založenost trgovin itd... bolj ko si vstran od centralnega dela Slovenije slabše je....
Meni je to jasno kot beli dan ko živim ceu život na Ptuju... grem raje nekej obrnit....


Prekmurje je sestavljeno nekje približno 60% ravnice in 40% hribovito. Ta hribovit del se imenuje Goričko in ga z lahkoto primerjaš s Slovenskimi goricami, Haloze so pa bolj strme.
Kot Ptujčan upam da razumeš to primerjavo

IL_DIAVOLO je izjavil:

enemon je izjavil:

A res tako smrdi na Ptuju? Sem bil kar nekajkrat tam, pa nikoli nisem vohal piščancev.


Delam tam, na Ptuju mislim, tak da trust me. Najhujse so pozne popoldanske ure.


Kje smrdi, okrog term, okrog Supernove, bolnice, srednješolski center, tržnica in mestna hiša, ... si lahko bolj natančen

Smrdi zjutraj pri farmah v Dražencih, tam ko se ptujčani priključijo na AC. Isto pa smrdi tudi v Ihanu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mancini ()

Zimonem ::

Farma Ihan ne obstaja več. Vsaj v Ihanu ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Življenje v Ljubljani (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43934720 (22385) kuglvinkl
»

Nakup hiše na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17519989 (12290) link_up
»

Zaznan trend porasta povpraševanja po hišah na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17818949 (14028) trancer01
»

Kje v Sloveniji se splača živeti, zakaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15620779 (15089) Vitez
»

V katero slovensko regijo bi šli živet? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11016965 (12469) zobnik

Več podobnih tem