» »

Radeon 9600 in 9600 Pro

Radeon 9600 in 9600 Pro

Baza ::

Ja mene bi pa zanima v cem se razlikujeta te dve graficni kartici, pa ce bi kdo vedu kje se da dubit ksne toolse za navijat graficno oz. toolse ki ti pokazejo kaksne specifikacije ima graficna kartica (do najvecjih moznih podrobnosti).Aja pa se to bi me zanimal: ali se da 9600Pro se kej navit al je ze do konca pri proizvodni??

Hvala ze v naprej
  • spremenilo: Baza ()

AngelEyes ::

Edino v čem se razlikujeta so frekvence delovanja:
Radeon 9600 : 325mhz core in 200mhz memory
Radeon 9600pro : 400mhz core in 300mhz memory
Poleg tega imajo 9600 pasivno hlajenje in imajo v Catalyst gonilnikih onemogočeno navijanje (kar se da brez problema odpravit).

Je pa treba biti pozoren, obstaja še Radeon9600SE (isto kot 9600 , le da ima 64-bitni namesto 128-bitni dostop do pomnilnika in je čisti crap) ter Radeon 9600pro LITE (ki ima 400mhz core in 200mhz memory - Pozor! prodaja se kot R9600pro in ponavadi ni nikjer omenjeno da ni pravi pro! Mislim da so vse 256MB pro kartice LITE)

Za pro ne vem koliko se navija, je pa moj Sapphire 9600 ne-pro kar uporaben, trenutno imam na 425mhz core in 243mhz memory in dela brez problemov, več še nisem sprobal, sem pa siguren da bo deloval najmanj na 450/250, zdaj ko sem si porihtal aktivno hlajenje.

Baza ::

AngelEyes thx za tvoj odgovor! Pa tko bi se zanima glede navijanja a je ksn software al se to niti ne da tko softwearko delat? Kako pa lahko preveris oz. kje lahko vidis frekvence cora in memoryja?

AJd

Senitel ::

Poizkusi PowerStrip...

Baza ::

Hvala ti pa zanimal bi me se glede P4.Katero jedro je bolse oz v cem je razlika Nrthwood al Prescott?

Thx

Zheegec ::

Ne Powerstrip, temveč za Radeona itaq da Rage3d
Northwood - "C" > 800FSB, zelo malo L1 (:D naj nekdo pove koliko L1 ima Northy, ker ne vem na pamet), 512MB L2, ima HT
Prescott - izboljšan branching, daljši cevovodi ter mislim da tudi več cevovodov (kar je slabo, zato pa je izboljšan branching nujen), malo več L1 cacha, 1MB L2 cacha, 800FSB, izboljšan HT, ter SSE3 - ki na začetku itaq ne bo uporaben, prav tako kot recimo AMD64.

Pa Northwoodov je v trgovinah polno, Prescotti so pa samo neki Celeroni, ker ima Intel težave z doseganjem 800FSB (200Mhz 4-pumped) ter bo te Prescotte prodal kot Celerone s 533FSB naslednje leto, ko bodo Prescotti dejansko prišli na police, ker sedaj jih itaq ni, prav tako ima Intel težave z veliko oddane toplote.

Northwood je 0.13u SS (Strained Silicon), Prescott je 0.09u SS.

Vse jasno?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Pa še to: H2 2004 bodo Prescotti dobili tudi novi socket (T), ob začetku prodaje (Q1 2004) bodo še kompatibilni z NEKATERIMI Springdale/Centerwod platami, ki jih lahko trenutno dobiš v trgovini. Torej nova plata za P4 "C", potem nova plata za Prescotta 3.4GHz ter potem nova plata za Prescotta s frekvenco okoli 3.8-4GHz.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Baza ::

ALIEN hvala ti za pojasnila zdej saj prblizn vem kva ma zaen racunalink ;)) Ce me bo pa se kej zanimal pa se prasam!

THX vsem seenkrat!

Zheegec ::

Pa Northwoodov je v trgovinah polno, Prescotti so pa samo neki Celeroni, ker ima Intel težave z doseganjem 800FSB

Da te ne bo tale stavek kaj zavedel, Prescott še v nobeni obliki ni v trgovini in še nekaj časa ne bo:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Intel Prescott, Socket T (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
906693 (4525) Zheegec
»

533 vs. 800 FSB P4

Oddelek: Strojna oprema
191227 (850) Boki_
»

Pomagajte

Oddelek: Kaj kupiti
7901 (857) Zheegec
»

Do koliko ste navili svojega 9600XT?

Oddelek: Navijanje
221417 (1123) ferdo
»

Prescotti v avstriji

Oddelek: Kaj kupiti
221339 (893) JustVi

Več podobnih tem