» »

Koliko Ram-a=?

Koliko Ram-a=?

«
1
2 3

Sade ::

Ker grem v ponedeljek spet po rahlih nakupih za moj pc se morem odlocit kolk Ram-a se kupit.
Imam Abit-ovo ploščo BH6, procesor pentium 3( verjetno 500), s 512 cach-a, in pa Sdr PC 133 1x 128M in pa 1x64M, sedaj pa se odlocam ali bi dal not se 256 ali pa 512 ram-a, kaj pravite vi=?

Lp Sade!

OZZY ::

Jaz bi probal prodat tisti tvoj ram pa kupit enega 512Mb.

Če pa ne, pa bi na tvojem mestu vzel 512mb. Ker nekako minimum je zdej prav ta količina. Ti bi mel pa mal več pol.
Go with the flow.

BoLhCa ::

Jaz bi probal prodat tisti tvoj ram pa kupit enega 512Mb.


se strinjam

Lith ::

največji problem ti bo nastal zato, ker BX čipovje na plošči ne podpira novejših RAMnikov in ti bo zato zaznala plošča samo 256MB namesto 512MB (verjemi, sem preskusil veliko RAMnikov), edina šansa ti je dobit 2x 256MB RAM, ki ga podpirajo starejše plošče (takrat pač niso delali 1x 512MB modulov), skoraj najbolj zanesljivo pa je preizkus RAMa v trgovini kamor greš kupit (vzemi kišto zraven in pazi na RAM ploščice, ki morajo imet čipe na obeh straneh ploščice, drugače bo prepoznal samo 1/2 nazivne vrednosti)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lith ()

schurda ::

Odvisno za kaj boš uporabljal toliko ram-a . Če imaš W98, potem ga res ne rabiš, ker ima OS probleme z njim. Za W2000 ali Linux pa je to res optimalno.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Sade ::

Mam windows 2000, sam so mi zdej drugi v bistvu rekl, da ce dam not se 256, da bo to cist dost!

Lp !

der_Alte ::

BX podpira lepo 4giga (pa SMP). Potem je pa Intel pametno 'na svitlo' dal naslednika i815 (810 brez grafike), ki podpira samo pol giga. lahko sicer zatlacis 4x512 sdram dimme v vse slote... ampak imel bos samo pol giga pomnilnika :)

podtalje ::

256 RAM je za navadno uporabo več kot dovolj in glede na tvoj računalnik, mislim, da več sploh
ne rabiš(ti ne bo nič hitreje delovalo). Zelo redko rabiš več kot 256, razen če ga uporabljaš
za naslednje zadeve:
- igraš veliko igric
- obdeluješ video in grafiko

Tilen ::

jaz mislim da je 256 MB rama vseeno premalo ce pa se pristejemo stalisce ki govori da so to SDR rami pa itk ni treba vec nic povedat :) 256 SDR je minimum ce hocs kaj "pametnega" kdaj zaigrat potem manj kot 512 sploh ne pride v postev za "normalno" igranje :) glede videa in graficnega obdelovanja pa na tem tvojem sistemu ... :D res je cas da gres malo po nakupih >:D

podtalje ::

saj ravno to govorim.

če imaš 500 MHz računalnik, kakšnih novejših in bolj zahtevnih igric ne boš igral, zato je
dovolj 256 MB rama.

Če pa že hočeš več, pa raje razmisli o nakupu novega računalnika

ali3n ::

BH6 ne podpira 512mb modulov!!! torej - 2x 256, pa še to take, da delajo; najbolj da kišto vzameš sabo.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Caligula ::

Win XP laufajo pocasneje z 1 giga RAMa kakor z 512 Mb.

Specifika OSa.

512 je kar optimalna kolicina.

Tilen ::

Caligula i disagree !


sicer nimam 1 Gb rama ampak baje majo win XP dobro podporo glede tega. zatakne se pri starejsih sistemih win 98,2000 ...

DjTonic ::

LOL, Caligula verjetno si zamenjal XP-je z win 95:D Za XP-je 1GB nič ni preveč;)

Tilen ::

se mi je zdelo smesno ja kr jih poznam kr nekaj osebkov z vec kot 512 rama na XP pa ne vem ce bi sl iv to ce bi delalo slabse :)

Dr_M ::

win2k/xp pro sicer podpirajo do 2gb rama, ampak nad 512 preformance pade (sicer ne drasticno) pa ce se na glavo postavite. poiscite ksn test na netu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

poisci ti men da pade :D :D :D

perci ::

Dr_M: Tolk neumnosti v enem postu pa ze dolgo ne.

Kot prvo, XP-ji in Win2k podpirajo 4GB rama, server verzije pa vse tja do 32GB.

Od kje ti ideja, da performanse padejo če imaš nad 512MB? To mogoče (ble so tut novice o tem na ST-ju) še drži, če ti vse aplikacije in sistem ne pokurijo tolko, če pa ga pokuriš (kar se dost hitro zgodi) ti pride prav tudi 2GB rama.

Tko da govort o tem, kako je nesmiselno imet več kot 512MB rama, je preprosto povedano nesmiselno in zavajajoče.

Dr_M ::

". . . the Platinum Pro generally lags behind every Athlon 1900+ XP system we've benchmarked on all fronts, performing more like an 1800+. How could such a souped-up system be so comparatively slow? Memory testing with SiSoft's Sandra reveals that the CyberPower's 1GB memory bandwidth lags behind that of the 512MB-equipped Polywell by about 16 percent."

mam tut link...ampak na zalost ne dela vec...

perci: se opravicujem...res podpirajo 4gb.
drugac pa tut ti resne neumnosti klatis.


PS: sej verjetno bi blo v linuxu mal drugac kot v windowsih, ker winsi majo rahle tezave z veliki kolicinami rama.
upad hitrosti je pa verjetno tudi zaradi slabe optimizacije memory kontrolerjev.
za primer lohk tut uzamete kolicino palc v slotih. vec jih je, nizje frekvence dosezes in slabsi timingi so.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Caligula ::

Jaz sem na vec mestih konsistentno zasledil ,da XPji laufajo pocasneje z 1 giga kot z 512 Mb in za razliko od Dr.Movih navedkov, so povsod omenjali kar opazno razlliko. 1Giga pride v postev, ce gre za izrazito graficne programe-tipa dizajniranje. Pri igrah,... zadeva XPje upocasni.

Tudi brat je na P4 2400 (800mnz) proball imet 1 giga rama, pa so mu igre pocasneje laufale pa nasploh je jamral. Ram je bil Samsungov 400Mhz in rac dela bolje z samo 512 Mb.

LP

Lith ::

|O

Ljudje, koliko ram-a (ali 256mb ali 512mb) bo njemu najbolj pomembno to, da bo ram sploh delal na njegovi bh6 plošči.
To sva mu lepo napisala jaz in ali3n, vi pa kar 'mlatite' mimo o tem kako sistem dela z 1 gb ali 512mb, ki ga verjetno sploh ne bo nikdar imel (ker se ga zeeelooo težko - po mojih izkušnjah, dobi)

|O

Lp, vsem...
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Sej fajn-sam po naslovu sodec bo to temo bralo veliko folka, ki jih res zanima koliko rama je dobro met in ni nic narobe, ce se omeni ta specifika Microsoftovega polovicarskega OSa.

perci ::

Kdo je tolk pogumen, da mi bo rekel, da je pri XP-jih podpora za več kot 512MB odveč? Bi ga rad videl, junaka.

Dejstvo, je da do teh minimalnih razlik, ki jih nastevate lahko pride (ni pa pravilo), vendar samo v benchmarkih, pri resnem delu pa boš veliko bolj pogrešal še dodatne pol giga rama, kot tist 1% višje hitrosti.

boštjan ::

če vas sam nisem opozoril da ste malce off topic,pol je vse OK.kam pa bi prišli,če bi za vsaki drek se tukaj drl off topic.

Tilen ::

do premaknjenega topica nekam drugam :)

Dr_M ::

Kdo je tolk pogumen, da mi bo rekel, da je pri XP-jih podpora za več kot 512MB odveč?

ja res je. XP so tok zanic OS, da samo za svoje resource porabijo 512mb rama. win2k naprimer potrebujejo pol mn rama za delovanje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

ali3n ::

Sade - lej - tale link ti bo v pomoč, da boš vedu kaj kupit (vsaj specifikacije rama): http://www.crucial.com/
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Caligula ::

Jaz sem toliko pogumen. Samo pri raznih oblikovalskih programi trenutno pride prav 1 giga rama ali vec. Drugace XP OS bolje deluje z 512 Mb.

Bodo pa nekateri vedno vztrajali pri tem, da vec je bolje...

Vsak po svoje pac. Je pa smiselno pol vsaj rect, da se ljudem bolj splaca investirat v boljso plato, procesor,.. kot v razsiritev RAMa na vec kot 512Mb,.. sploh za igre,..

Tilen ::

neumnost

Dr_M ::

neumnost

tocno to je neumnost.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

Sploh ne morem verjet, da vam take po glavi hodjo ;).

Naenkrat laufam:

- nav2003
- MS sql server
- Outlook
- Winamp
- Mirc
- emule
- 2 * windows explorer
- 10 * internet explorer
- Photoshop
- pečem CD z vklopljenim normalize filtrom

Pri 512MB se vklaplja burnproof, če še kaj delam zraven, pri 1024MB se ne.

Caligula in Dr_M: Pojma nimata - resno.

Over and out

Dr_M ::

perci: zal nism jest kriv ce ti NE razumes kaj ti hocem dopovedat.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Kiri ::

ahja
512MB rama laufa:
XFree86
KDE 3.1.4
firebird z devetimi tabi odprtimi
sest konzol odprtih
bitchx pa par eggdropov v ozadju
xmule
openoffice
gimp
apache, sql, mail, dns pa se kaksen server...
mplayer predvaja posnetek enga koncerta (video seveda)
k3b pa pece CD....brez burnproofa...

linux powah!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kiri ()

Dr_M ::

ja dobr..jest mam 384mb rama, pa sploh nevem kako zgleda burnproof...pa pecem cdje z 24x, pa se bl pocasn disk mam. pa da ne recem da lohk tut ksn q3 zalaufam med pecenjem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BoLhCa ::

o bad, kam ste pa vi zasli z debato...

Caligula ::

JAz laufam pri 512 Mb:
Win media player-video,
Kazaa
Overnet
Firewall
Messenger
Dva protivirusna programa(ki se ne tepeta)
Pecem CDje na 52 kratni hitrosti
Mozilla ali IE
Explorer

Pa se kaj, pa mi nikoli ne vklaplja burn proofa, pa se ce bi mi ga,.. bi sel zaradi tega dajat skoraj 20k?
Raje dam za toliko boljso plato, grafo,... a stekas?

Teslo je tisti, ki bi bil pripravljen 20k alocirat v nekaj samo zato, da mu nebi vklapljalo burnproof, ker bi mu CD peka potrebovala 20 sekund dlje!!

Bog pomagaj.

Ekonomisti bi te zazgalli!

Pa se enkrat-vecino aplikacij vec rama upocasni. Edini razlog za vec rama je, ce dejansko furas posamezne programe, ki ga rabijo toliko-igre to niso-spoloh pa ne toliko, a bi to sploh lahko opazil, ali pa, ce hoces met naenkrat na racunalniku zalaufano cisto vse! Pa se pol moras met po mojem malo zagiftane winse, da ti burnproof vklaplja- Bi prej rekel, da ti nefragmentiran disk serje, k ti ga z P2P mrcvari,..

Skratka nalozba v 1giga rama je zgresenea. Winsi laufajo pocasneje. Ce pa ti za tistih par minut ne gre izklopiti enega izmed tistih programov, potem pa le vlozit hitro denar v vec rama. Samo ti se prav trudis, da bi ga kuril, ker si ga pac kupil. Precej nespametno, a vsak po svoje.

Dam pol raj ze 10k zraven, pa si kupim DVD R.


Pa raje si popucaj sistem, ce ti burnproof vklaplja. Probaj disk defragmentirat.
Meni ga ne vklaplja nikoli-Liteon 52246.

Pa ne bluzi o neumnostih. To, da se WON XP upocasnijo pri vec rama je dejstvo. Sem se brata vprasal. Je rekel, da je to dejasnko specifika OSa in, da to pravi tudi Microsoft. Ce se ti da, poisci na njihovi strani. Pa njim povej, da je to neumnost.

Neumnost je dati za nekaj 20k in se pol truditi na vse nacine, da to uporabis samo zato, ker to pac ze imas. Se nakup volana za igrice se mi ne zdi tako butasta nalozba kot to.

Ze boljsa plata bi verjetno tako optimizirala rabo rama, da bi ti nehalo burnproof vklapljat. Da ne recem da pol ce si ze pripravljen za te stvari denar metati, si raje kupis intela 800Mhz, pa ti sploh ne bo to delalo.

Pa se enkrat-pritozi se Microsoftu.

Specifika OSa.

LP

Caligula ::

PA se to:

Vi ne locite med uporabo RAMa in hitrostjo delvoanja racunalnika.
Vec RAMa kot 512 Mb, WIN XPje upocasni. Ne drasticno, a vendar.

Ce ga pa vec rabis, je pa to drugo. Samo tukaj od nas ga noben ne rabi. Rabijo ga grafiki.
Za igrice,.. pac ne.

Je bolj pomembna hitrost compa kot kolicina RAMa.

Caligula ::

Sej res, ne 20k, glede na to, kako ste tukaj vsi napsihirani glede RAMa, za dodatnih 512Mb polacujete po 30k in vec, zato, da potem laufa na tajmingih, ki ih Nforce2 cipovje sploh ne prebavja dobro. Mater kok vas starsi doma premalo stradajo!;((

Naucit se vsak mega RAMa optimizirat! Vcasih so bosi po snegu hodili! Vi smrkavci bi si pa Corsaier kupovali!!! :D

[SkA] ::

Caligua, od kje pa tebi informacije da 1 gigabayt rama opočasni Windows XP?

Se pa strinjam s tvojo trditvijo da je gigabayt rama težko zasesti. Odvisno seveda za kaj ga uporabljaš, meni ga rata zaradi virtualnih pcjev pokuriti mnogo mnogo. Tako doma kot v službi.

Caligula ::

Bral na vecih mestih-bil nekje tudi link-preverjen-na Microsoftovo stran,.. brat mi povedl to, nasploh velikokrat zasledil, brat tudi probal,..

skratka to je dejstvo. Dostkrat prebiram vse tuje boljse forume,.. pa je to ze veckrat vmes prslo..

Pa tuki na forumu ni folka, ki bi dejansko rabli trenutno vec rama. Razen res ce se kak z graficnim designom,.. ukvaja.

Skratka na tem forumu je vs vredu, samo folk da za zdrave razmere cist prevec na znamke(in to v industriji, ker itak na koncu vse skupi vrzejo na istih proizvodnih trakih v istih tovarnah,..), prevec je fetisarjev ko gre za RAM(tudi znamke pa timinge-razlike so pa na koncu majhne), ohisja in pa par tipov hladilnikov.

Skratka kje je kr nerazumljivo kako neproporcialno so razporejeni interesi folka. Kje stiskat zandji atom iz graficne, po drugi strani pa razmetavat denar za ohisja, bedne coolerje, predrag RAM,..

Pa za brand name!!!;((

perci ::

Pa tuki na forumu ni folka, ki bi dejansko rabli trenutno vec rama. Razen res ce se kak z graficnim designom,.. ukvaja.


Zanimivo, dva meseca si na forumu in mislis, da ves vse o vseh uporabnikih. Zanimivo.

kuglvinkl ::

bil nekje tudi link-preverjen-na Microsoftovo stran,..

Prosim, če daš link na MS strank, ki pravi, da če hočemo pravo hitrost, ne smemo uporabiti več kot 0.5 Gb RAMa.


...
Your focus determines your reallity

Caligula ::

Meni se ne da linkov iskat.
Kdo pravi,da sem 2 meseca na forumu?
Sam prej se mi ni dalo vclanit, pa me je parkar par oislarij prevec pogrelo.

Ce te res zanima bos ze pobrskal malo.
Dvomim, da si tako odzagan, da mislis, da si folk kr zmisljuje te stvari.

XPji ocitno se vedno ne znajo dost dobro z RAMom delat. Bolje kot prejsnje verzije, a se vedno ne dobro.

Pa ne pise tko idiotsko tam . A res prcakujes, da bodo tako napoisali? Pa to firma, ki sistematicno z updati v navezi z hardwerskimi proizvajalci upocasnjuje OS, da bi folk nadgrajeval.

Nekje je omenjenoi, da dodajanje rama "lahko" rezultira v upocasnitvi nekaterih aplikacij,..

Tako kot za mojo Microsoftovo Bluetooth tipkovnico in mis pise, da lahko, da se ne bo dalu njenega dongla uporabljati za dlancnike in telefone, ko je ocitno, da so debili pozabili na to funkcijo..

Pa to je nekako common knowledge-vsaj po vecjh forumih. Ce delas z grafiko vec kot 512 Mb, drugace ne.
Za igrice NE!

Beri kdaj se kaj drugega kot slot-tech.

Caligula ::

Pa glede na to specifiko, ki sem jo omenil ni folka na forumu, ki bi rabil vec, ce se ne ukvarja z grafiko.. Ce se ne ukvarjajo z grafiko, ne rabijo toliko. Ce se, pol rabijo. To je logicno in vedno res, stekas?

Ce je eno ni drugo,.. ce je drugo ni eno.. ne rabim nobenega poznat. :D

zlobcek ::

Torej da še jest pristavim lonček...

Ker gonim autocad pa pro engineer, sem bil dejansko primoran povečat ram. Zdej mam 3 ploščice po 512M 333Mhz DDR na nforce 2. Prej sem imel "le" 512.

Caligula sistem se ni upočasnil popolnoma nič. Še benchmarki mi dajo povsem enake rezultate kot prej. Mogoče še odtenek višje.Poln kufer mam ljudi, ki si naprdnejo, da ne rabjo veliko rama, dober procesor itd itd in pol prepričujejo okol, da drugi isto ne rabjo zarad teh in onih trapastih razlogov, kakor je recimo ta, ki ga obravnavamo zdele.

512M rama je zakon, še 3x večji zakon je G rama, in tako naprej. Caligula serverji majo po 10G rama, da bi zato delal počasnej ane? Ne ga srat..

Hvala.

zlobcek ::

Aja Caligula lol gor si napisu da ni nobenga na tem forumu k rab več k 512M rama, jest sm tak, ki rabi več rama k 512M haha, pa če sem jest tak verjemi, da je zihr še malo morje takih.

Lej itak nas je mala grupa proti enmu k misle da je njegov bratec car. Bi mal popustu prosim, da zaključmo to debato? Al se bomo kregal za brezveze, ker v nobenem postu nism vidu enga linka, ki bi potrdu to kar govoriš. Najrajs bi vidu to kar je kuglvinkl napisu - link do MS strani kjer piše, da ne priporočajo več k 512M rama lol.

Ti si car morm rečt.

kuglvinkl ::

Caligula :)

Dokler ne bo linka s strani MS, enostavno nalagaš (da komaj odpelješ s šajtrgo). Mi, ki smo sprobal vemo, da temu ni tako.

Da ne morem zabit 0.5 GB RAMa? Kaj ti misliš, da jaz kišto gledam?!

Pa ne pise tko idiotsko tam

Pazi na besede.

Beri kdaj se kaj drugega kot slot-tech.

Kljub temu, da mi ST, tudi zaradi takih kot si ti, vzame precej časa, dokaj redno spremljam štiri forume + news in reviews page...
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

In, če misliš še nabijat brez linkov, bom posegel po sankcijah (kršitev 3. člena).
Your focus determines your reallity

boštjan ::

mislim da je ta tema že kar lepo off topic,tako da predlagam uporabniku Caliguli,da ustvari novo temo v oddelku STROJAN OPREMA z naslovom:Več kot 512mb RAMA XP upočasni,res ali ni res?
Ta tema pa se naj pusti na miru.

PS:caligula,a ti kaj čekiraš privatna sporočila

Caligula ::

Wiessy kateri OS pa laufas na toliko RAMa? Pa dvomim da si benchal takoj po dodajanju RAMa,..

Kuglwinker, men se iskat ne da. Briga mene kdo misl da nabijam.
Mogoce se kakmu folku da potvarjat info, men se ne pa ni mi jasno zakaj bi.

PA ITAK DA CE LAUFAS CAD pa take programe, da ga rabis vec. Vsaj polpismeni bi v mojih postih prebrali, da ne rabis vec RAMa razen CE UPORABLJAS posamezne programe, ki ga rabijo.

In se enkrat Wiesseju-tebi branje povzroca tezave.

Moj post pravi, da ne rabijo, se je nnasal NA VSE LJUDI NA FORUMI, KI NE uporabljaho takih specificnih programov. Stekas? Brati preden pises :D

Pa kuglwinkler, vskmu debilu rata zafilat ram. Ampak folk, ki tovrstne pocene zilice v v lobanjskem prostoru nima, ga ne bo sel kurit zato da ga kuri.

HALO! Bistvo je, da ne nabavljas cesar ne rabis! Da das denar raje za kaj kar ti bolj prav pride.

Wiesel-dva RAMa ti zdaj delata v dual modu, kar je verjetno pospesilo tvoj rac a na racun vec RAMa zdaj ni hitrejsi kot prej, ko nisi mel duala!

Pa Wiesel, serverji ne laufajo na XPjih.
Pa serverji majo drugacen RAM, pa da ne govorimo o BUS ramu, ki sploh popapa te rame, k jih mamo mi v nasih skatlicah.

Ce niste polpismeni, preberete prejsnje poste. Drugace zavezite.

Za Wiesla :D je bilo jasno, da nima kaj piskat, ker je pisalo, da folk KI NE UPORABLJA TAKIH POSAMEZNIH PROGRAMOV...

PA SE ENKRAT: Ram ce ga rabis, ga rabis, vec kot 512 Mb pa upocasni XPje.

Skratka:
Naj se najde stisti, ki lahko mene z argumenti sesuje.

Pa itak da ne pise tko idiotsko tam: Prcakujes da bo Microsoft napisal-ja nas OS je kilav in tako ne zna delat z RAMom, da se dejansko upocasni, ce ga je vec.

This means WAR!

Bostjan pusti to temo. Hocem prezvecit take, ki ne berejo natancno prejsnjih postov.>:D
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ATI hd 4870 1GB .....

Oddelek: Strojna oprema
222701 (1985) Pyr0Beast
»

512Mb več?

Oddelek: Strojna oprema
442164 (1294) para!
»

ram in hitrost racunalnika

Oddelek: Strojna oprema
101479 (1201) SasoS
»

Kaj vsi z dragimi RAMi pravite na te trditve? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1086835 (4897) Caligula
»

RAM 512 MB vs. 1 GB

Oddelek: Kaj kupiti
111229 (1038) Caligula

Več podobnih tem