» »

Dvojni xp-ji

Dvojni xp-ji

kostogher ::

Na 1 fizičnem disku mam dve particiji (diska) 10gb in 70gb. Rad bi postavil na vsako particijo xp-je, s tem da bi manjšo imel za testiranja novih programov, in v primeru da kaj zaj... Lahko lepo sformatiram particijo in še enkrat naložim novi sistem.
Zanima me če je potrebno na kaj posebaj paziti. Oziroma se bo zgodilo kaj "hudega", ko bom prvič sformatiral particijo za testiranje. Uporabljam partition magic.
Kaj mi svetujete? 8-O

prix ::

Elow!:D

Kar delas je bedarija! Programe lahko "Testiras" tudi kr tko ce pa zajebes oziroma mislis da bos zajebal pa naredis prej oziroma si na nek datum postavis System Restore Point kar WinXP podpira ze v osnovi. To je bil samo namig odloc se sam js bi to particijo uporabu za pomemben stuff in formatiral z NTFS datotecnim sistemom. Drgac pa uporab particijo za Linux in Zazivi.
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prix ()

ginekolog ::

pametno razmišljaš, jaz mam enako. 50G diska, particije pa 4 + 4 + 42

Imam 2 xpje, vse programe pa inštaliram na skupino(42) particijo. System restore je bedarija, ker ko kaj res zašteka, več nix ne pomaga. Greš pač v druge XPje in rešiš kar je vrednega (mail, nastavitve, eetc) in to je to :)
Divers do it deeper.

prix ::

Elow!:D

To je bedarija. Nevem no ampak tko al tko je treba potem reinstall WinXP tisti ki so "broken" in se vrtis v zacaranem ciklusu. BTW podatke resis tudi lahko z arhiviranjem ali pac naredis eno particijo na kater shranjujes pomemben stuff in ko je potrebn reinstall pac formatiras samo prvo particijo. (C:\ win D:\ stuff) Newem kje je problem za 2 enaka OSja.
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

ToniT ::

kostogher: Če boš uporabil dve inštalaciji XP-jev, ti v bistvu ni treba paziti na nič posebnega, ker se nima kaj zgoditi. Jaz bi samo dal tisto inštalacijo, ki jo boš testiral, na D: oz. ne na sistemsko particijo (ne na C:).

Ne vidim razloga, zakaj ne bi smel imeti dveh instalacij XP-jev, če ti je tako všeč.

[SkA] ::

Predlagam da za testiranje raje uporabiš VMWare ali Connectix Virtual PC. Slednjega je sicer pred kratkim kupil Microsoft in je v pripravi nova verzija, ampak verzija 5.2 deluje in je funkcionalna.

V tem primeru ne rabiš dvojne inštalacije, pripraviš si "clean image" (ki je dejansko ena velika datoteka na izbrani particiji), ki ga potem po milji volji v parih sekundah prepišeš in ponovno uporabiš. Je pa res da za take zadeve potrebuješ malce močnešjo mašino (no ja, predvsem malce več RAMa, ostalo se že preživi). Definitivno pa v tem primeru ne boš mogel "uničiti" svoje osnovne namestitve Windows XP. Skratka.. je veliko prednosti zakaj raje testirati na tak način.

To je drugače best pratice za testiranje programske opreme dan danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

kostogher ::

Saj to mi je jasno, da ne smem dati dveh sistemov na eno particijo...


Skratka rad bi uporabljal določene trial programe in eni programi so skrajno zaje.... za crackat in potem se nekam bogu za hrbet na tisoč mest v register zapiše in ni variante da kasneje po trial expire program normalno dela. Tudi z shranjevanjem določene zgodovine in fajlov in podobnih fint stvar ne rata.
Edina možnost je formatiranje in tistih 5, 6 programov daš na novo gor in maš mirne živce programi pa delajo.

Mogoče bi bilo še v redu imel še nastavitev, da če se me loti kaki virus na testing sistemu, da mi ne more do drugega sistema (registra, podatkov...)
Skratka, da ne vidi druge particije. (ampak potem je verjetno tudi jaz ne bom?)

Torej pravite da generalno ni blema?

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

Ne! Ni!

Kekec ::

Je pa neumno!

prix ::

Elow!:D

Začaran krog.

Samo namig:

Poleg Windows obstaja tudi drugo zivljenje, ki ima ime Linux.>:D
-------------------------------------------------
Errare humanum est, in errore perservare stultum.
-------------------------------------------------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: prix ()

kostogher ::

Hvala ToniT!



Potem pa bom pač moral še za Linuxe narediti eno particijo, pa še en disk zraven dati!!!
:D

Saj Linuxi so fajn stvar, samo kaj če miljon programov ne dela na Linuxih.
Potem pa zaživi če lahko??!!

prix ::

Elow!:D

Smem vprasat kater? Sam ne reci 0 dokler prej ne premislis!
(OpenOffice, Mozilla, Igre(!), vsi server daemoni, p2p, xmms,...)

[SkA] ::

verjetno je mislim s tem da programe, ki jih sam uporablja, na Linuxu ni (pa ne govorimo enakovrednosti)... ;)

Yohan del Sud ::

Tudi sam imam podoben sistem. Zihr je zihr. Prepričan sem, da mi je prihranil TEDNE reinštalacij in MILJAVŽENT živčnih končičev. Moj sistem je xp z 98 backup, ki ni samo na drugi particiji ampak na drugem disku. Oba OS-ja imam tudi backupirana v stanju perfektnega zdravja z zdravimi gonilniki in čistimi registri. Če gre karkoli hudo narobe, preseliš pomembne podatke na drugi disk (itak imam vklopljeno avtomatiko za vsakodnevno kopiranje določenih msp), format x in copy to x. 10 min dela. Temu jaz rečem polavtomatski mirroring... :D

2g00d4u ::

Glej obstaja pa še ena rešitev. Inštaliraš si Norton Ghost in si nardiš boot disketo, potem pa nardiš backup sistema, tak da ce se ti kaj zalomi samo Ghosta zeženeš in na novo naložiš sistem. Kar pa ti naredi full hitro... nekaj giga ti v 10 minutah razpakira... plus tega ti backup stisne...to se mi zdi optimalna rešitev


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk in particije (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
597143 (5515) solatko
»

koliko particij priporočate imeti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5811954 (7435) carota
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395580 (4175) TICKO
»

Ali linux podpira NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
141694 (1469) Gandalfar
»

Norton Ghost

Oddelek: Programska oprema
373465 (2695) smirnof

Več podobnih tem