» »

Kurilna sezona 2023

Kurilna sezona 2023

TheTrick ::

2dark je izjavil:

TheTrick je izjavil:

Notri je včeraj prvič v dnevni padlo pod 22 stopinj v spalnicah na 20,5. Tako da je bil to prvi dan, ko smo prešli v vmesno kurilno obdobje. Zvečer se bo po potrebi v dnevni zakuril kamin, ki ogreje vse spodnje prostore, ponavadi če se kuha tudi to ni potrebno. V spalnicah se po potrebi malo pogreje s klimami, zamenjali smo poletne deke za zimske. Glede na napovedi bo tako vsaj 1 mesec potem bo verjetno na svoj račun prišla TČ.
Lokacija LJ. Zunaj trenutno 8 stopinj ponoči je bilo 5.



Vidim, da ste eni še kar v prazgodovini.

Bellzmet je izjavil:

Se pravi vsi z mrzlimi nosovi hodite po bajti, sam da se lahko reče, da se TČ zalaufa šele decembra...ajajaj.


In v debelih jopicah in dolgih termo štumfih. Je treba razumet, da ogrvanje bajte na prijetno temperaturo stane. Za 60€ na mesec lahko oni samo sanjajo prijetnih 24 stopinj.


Ne smo kar v kratkih rokavih skoz :D. Poletna vs zimska deka je pač samo stvar debeline nič posebnega. Takoj ko bom doma mogu oblečt pulover bom zakurblal TČ.

sbawe64 ::

Da se ne boš načakal.
Švedi in Irci hodijo pri 16C v kratkih rokavih :)).
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

2dark ::

TheTrick je izjavil:


Takoj ko bom doma mogu oblečt pulover bom zakurblal TČ.


Kdor ima pozimi v hiši 20 stopinj in hodi po bajti oblečen v dolgih gatah pa jopci.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Mato989 ::

Razvajenci bi pač radi pozimi doma bili v kratkih in brezokavni majici ali s kratkimi rokavi... to pač ne gre tako

Meni je idealna temperatura tam 20 stopinj...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Razvajenci bi pač radi pozimi doma bili v kratkih in brezokavni majici ali s kratkimi rokavi... to pač ne gre tako

Meni je idealna temperatura tam 20 stopinj...


Seveda gre. Jaz imam v hisi stalno 24, spalnice 22.

TheTrick ::

Če te zebe pri 22 stopinjah potem si verjetno lačen. Priporočam en snickers :)). Je pa trenutno v hiši 24.3 stopinje, ker se je včeri kamin zakuru zvečer.
To pač ni nek star gašperček ampak kamin norveške izdelave ki akumulira toploto v nekem tem svojem patentiranem materialu za 8-12 ur. Kar noro da skurim 5 polen in mi greje prostor še celo noč. Kdor ne vidi ne vrjame. No ni bla pa glih Bauhaus cena.

2dark ::

Mato989 je izjavil:



Meni je idealna temperatura tam 20 stopinj...


Kdo je tebe kaj vprašal. Poleti ti je pa idealna temperatura 28 stopinj.

Ni čudno, da si 99% tečen ..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Dimnik ::

Mato989 je izjavil:

Razvajenci bi pač radi pozimi doma bili v kratkih in brezokavni majici ali s kratkimi rokavi... to pač ne gre tako

Meni je idealna temperatura tam 20 stopinj...



Dobra tolažba, ja...

2dark ::

Ko zuanja pade temepratura v hladnih mesecih pod ledišče in pisanje, da se udobno počutiš pri 20 stopinjah, ko se diš v dnevni in gledaš tv je laž.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Mato989 ::

2dark je izjavil:

Ko zuanja pade temepratura v hladnih mesecih pod ledišče in pisanje, da se udobno počutiš pri 20 stopinjah, ko se diš v dnevni in gledaš tv je laž.


Se je težko pokrit s koco ko ležiš pred TVjem? Če pucaš ali delaš sklece ali karkoli je 20 super... ko se pa vležeš na kavč pa se pač pokriješ... itak pa TVja ne gledam tako da če ne bi nikol mel obiska bi redko šel na kavč.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

2dark je izjavil:

Ko zuanja pade temepratura v hladnih mesecih pod ledišče in pisanje, da se udobno počutiš pri 20 stopinjah, ko se diš v dnevni in gledaš tv je laž.


Se je težko pokrit s koco ko ležiš pred TVjem? Če pucaš ali delaš sklece ali karkoli je 20 super... ko se pa vležeš na kavč pa se pač pokriješ... itak pa TVja ne gledam tako da če ne bi nikol mel obiska bi redko šel na kavč.


A 24/7 pucas in treniras v stanovanju? akaj bi se pokrival, ce si lahko na komot?

Dimnik ::

Mato....zakaj sploh 20 ogrrvaš, če se z deko pokrivaš?

IL_DIAVOLO ::

Mato989 je izjavil:

Razvajenci bi pač radi pozimi doma bili v kratkih in brezokavni majici ali s kratkimi rokavi... to pač ne gre tako

Meni je idealna temperatura tam 20 stopinj...


Idealno je takrat ko te ne zebe. Torej 22-23.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Mato989 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Razvajenci bi pač radi pozimi doma bili v kratkih in brezokavni majici ali s kratkimi rokavi... to pač ne gre tako

Meni je idealna temperatura tam 20 stopinj...


Idealno je takrat ko te ne zebe. Torej 22-23.


Različne ljudi različno zebe...

Dimnik je izjavil:

Mato....zakaj sploh 20 ogrrvaš, če se z deko pokrivaš?


Saj načeloma ne kaj dosti, ker 20 stopinj je notri brez ogrevanja like 85-89% dni v letu glede na zadnje 3 leta podatkov... tistih 35-45 dni pa običajno ogrevam... to je običajno tam med 15.dec in 15 feb...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Rias Gremory ::

Se hitro vidi kdo ne športa redno.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

energetik ::

kriptobog je izjavil:


A 24/7 pucas in treniras v stanovanju? akaj bi se pokrival, ce si lahko na komot?
Ja, praktično vedno kadar sem doma, nekaj počnemo. Ali pucamo, kuhamo, sesamo, se podimo za otroci. In to počnem v kratkih rokavih pri 21°. Če je več švicam. To je tako, ko imaš male otroke.
V spalnici je trenutno 20°, tam je vedno zaprto talno. Še raje bi imel 19 za spat, pa ne gre.
vires in numeris

kriptobog ::

Jaz to pocnem pri 23-24. V kratkih hlacah. Sesam ne, kuham pa dosti. Ne svicam pri 24.

energetik ::

Smo si različni. Če poleti hladim na 23, valda ne bom pozimi grel na 24. Od maja do septembra zunaj trpim.
vires in numeris

IL_DIAVOLO ::

Ja seveda, spalni prostor mora biti hladen, trenutno imam 20. V kakih zelo hladnih mesecih verjetno pade na 17. Spalne prostore praviloma ne ogrevamo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

2dark ::

Mato989 je izjavil:



Se je težko pokrit s koco ko ležiš pred TVjem? Če pucaš ali delaš sklece ali karkoli je 20 super... ko se pa vležeš na kavč pa se pač pokriješ... itak pa TVja ne gledam tako da če ne bi nikol mel obiska bi redko šel na kavč.


Jel. Vse za šparanje. Si že malo pozabil, kako je bilo v SFRj. Očitno si želiš nazaj v tiste čase, ko nas je zeblo kot cucke po blokih.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

jest10 ::

Mato989 je izjavil:

Razvajenci bi pač radi pozimi doma bili v kratkih in brezokavni majici ali s kratkimi rokavi... to pač ne gre tako


V bistvu sem jaz pozimi še marsikdaj zunaj v kratkih rokavih... Če kaj delam pa sploh.
Nekatere pa še poleti zebe v kratkih>:D

Vsak ima drugačne preference glede toplote, ter občutka mraza. Tako da je malo bedno takole podjebavanje kdo je softič in kdo ne, če imaš 20 ali 22 stopinj v bajti.

aborko ::

To je vse res ja, ljudje smo različni. Ampak če skupaj živi več ljudi in tistemu ki je hladno se pač obleče, pokrije, če je pa komu vroče pa kaj bo naredil? Sem eden tistih ki sem skoraj vedno v kratkih rokavih, tudi pozimi, ko večino drugih že konkretno zebe. Ampak vrocina, predvsem pa vlaga me pa ubija, tako da je klima poleti kr obvezna pri nas, to sem pa jst razvajen. Včasih sem težko razumel da so takšne razlike med ljudmi, odkar pa sem kupil termalno kamero pa vidim da je vse res, ni samo v navadah in v glavi ljudi. Prav vidiš neprekrvavljene dele, špeh...modre barve, torej hladnejši od ostalih delov :)

DamijanD ::

kuglvinkl je izjavil:

20 m3 je slo od 1.11, ko sem prpalu. Plina to.

Čak, 20 kubikov v 8ih dneh?

2dark ::

jest10 je izjavil:



Vsak ima drugačne preference glede toplote, ter občutka mraza.


Bomo upošteval večino. Če večina pravimo,da se dobro počutimo na 23- 24 stopinjah, potem bo po naše. Ne po vaše.

Posebneži, ki vam ugaja 19 -20 stopinj pač nimate pravice se oglašat, kaj je dobro za počutje večine.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

DamijanD ::

Še največ je odvisno od aktivnosti: če pri miru sedim za kompom dalj časa, tudi 22 postane hladno. Medtem ko če sem aktiven, je pri 21 toplo/vroče. In posledično se temp nastavi tako, da najboljše pokrije povprečno dejavnost...

jest10 ::

2dark je izjavil:

jest10 je izjavil:



Vsak ima drugačne preference glede toplote, ter občutka mraza.


Bomo upošteval večino. Če večina pravimo,da se dobro počutimo na 23- 24 stopinjah, potem bo po naše. Ne po vaše.

Posebneži, ki vam ugaja 19 -20 stopinj pač nimate pravice se oglašat, kaj je dobro za počutje večine.


Po tvoje bo samo v tvoji bajti. Če te bodo ostali sploh želeli poslušati>:D

2dark ::

DamijanD je izjavil:

Še največ je odvisno od aktivnosti: če pri miru sedim za kompom dalj časa, tudi 22 postane hladno. Medtem ko če sem aktiven, je pri 21 toplo/vroče. In posledično se temp nastavi tako, da najboljše pokrije povprečno dejavnost...


In kje si tako aktiven doma zvečer?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Bostjan_321 ::

Bellzmet je izjavil:

Se pravi vsi z mrzlimi nosovi hodite po bajti, sam da se lahko reče, da se TČ zalaufa šele decembra...ajajaj.


Strokovnjaki pravijo da je bolje kako stopinjo manj, da je manj prehladov in teh obolenj.

Mato989 je izjavil:

Razvajenci bi pač radi pozimi doma bili v kratkih in brezokavni majici ali s kratkimi rokavi... to pač ne gre tako

Meni je idealna temperatura tam 20 stopinj...


Dvignem roko.
23 je minimum. Sploh ko delaš od doma in sediš.

Tudi v spalnici imava samo tanke kovtre, ki so klasificirani kot poletni.
Jaz ne morem spati če imam na sebi neko težko odejo.

Zgodovina sprememb…

DamijanD ::

2dark je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Še največ je odvisno od aktivnosti: če pri miru sedim za kompom dalj časa, tudi 22 postane hladno. Medtem ko če sem aktiven, je pri 21 toplo/vroče. In posledično se temp nastavi tako, da najboljše pokrije povprečno dejavnost...


In kje si tako aktiven doma zvečer?

Karkoli ni nepremično sedenje, me ogreva... Če pa simracam, pa itak švicam kljub temu, da sedim :D

m0LN4r ::


Smo mal vec doma letos.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DamijanD ::

A to pravilno razumem: 35m3 porabljenega plina, kar znese nekih 375kWh energije (kar je nekih 37EUR)?
Nimam izkušenj s plinom in se 35 kubikov zdi ogromno, ampak, ko preračunaš na kWh je pa količina "normalna"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

kuglvinkl ::

DamijanD je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

20 m3 je slo od 1.11, ko sem prpalu. Plina to.

Čak, 20 kubikov v 8ih dneh?


Ja.

Od maja, ko sem ugasnil pa do prveha novembra je slo pa 80m3, to je za toplo vodo.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

miha98 ::

Ka pa se grejete na ruski plin... Lepo drva in to je to...

m0LN4r ::

DamijanD je izjavil:

A to pravilno razumem: 35m3 porabljenega plina, kar znese nekih 375kWh energije (kar je nekih 37EUR)?
Nimam izkušenj s plinom in se 35 kubikov zdi ogromno, ampak, ko preračunaš na kWh je pa količina "normalna"...

To so kvazi stevilke na podlagi, kok delajo termostati. Za prave stevilke bi moral vtipkati stevilke iz stevca, ampak si kurjavo delimo z drugim stanovanjem to nima smisla.
Je pa razmerje s prejsnim mescem in letom kr natancno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

DamijanD ::

Ja saj se ne gre za točne cifre, ampak samo za velikostne razrede. Ker, kot sem omenil, s plinom nimam izkušenj in se mi je zdelo nekaj kubikov v parih dneh ogromno... Ampak očitno se poraba meri v "raztegnjenem" stanju in ne v "stisnjenem", kot je v cisterni.

Matejjjjj ::

v "stisnjenem" stanju se meri v kg.

miha98 ::

Letos bo verjetno kar mrzla zima , mi smo že porabili nekaj drv. Tako ,da bo treba po nove zaloge v gozd... hmm štajerska

solatjek ::

Bolje liter vina, kot kubik plina :D

V obeh primerih ti je toplo.

miha98 ::

sploh ko zapališ plin ja....

Gregor P ::

Evo konec ogrevanja, vsaj te dni; temperatura znotraj hiše ne pade pod 20 stopinj C oz. je višja. Sploh če posije sonce.

Se pričakuje še kakšna večdnevna ohladitev?

... in pa kdaj se začne sezona komarjev, da pripravim pasti :-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Ganon ::

Jaz sem že zdavnaj izklopil talno ogrevanje. V stanovanju je skoraj 23°C.

wcpapir ::

Jaz ogreva, zracimo pa non stop ker je nevzdržno.

Virusi so že napadli trenutno smo doma 4/4.

Mimohrede energija se ceni:
https://www.finance.si/divje-pocenitve-...

kuglvinkl ::

Letos sem skuril malo pod 1000m3 plina, 220m2,v LJ, hisa obrnjena na jug. Malo pred 1.5 obicajno ugasnem. Od takrat, ko ugansen, do takrat, ko prizgem, letos je blo 1.11., gre okol 90m3.

ROI za toplotno za zaenkrat predolg.
Your focus determines your reallity

stara mama ::

wcpapir je izjavil:


Mimohrede energija se ceni:
https://www.finance.si/divje-pocenitve-...

Seveda, kurilne je bolj al manj konec, zdej bo treba natankat jahte v pristaniščih.
Edin naši še morjo to "notri spravit" na račun razlike med maloprodajo in veleprodajo.

Bellzmet ::

Jao jao kakšne dobičke bodo imele te firme spet samo na račun monopola in lupljena prebivalstva.

starfotr ::

Točno take, kot jim dovolimo. Namesto, da bi jih odnesli na gnoj, skupaj s politiki.

2dark ::

Ne vem za vas, ampak pri nas se kuri, ker je zunaj mrzlo.

Lep dan.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

stara mama ::

Če podnevi pri 20° preluftaš, bo držalo tud ponoči ko pade na nulo.
Povprečje maš tam nekje vmes :)

kixs ::

Ne bo, ker se ne bo uspelo akumulirat. Pa tudi kje imas danes 20stC?

Horas ::

sinoči je že ob 22h bilo 3° , tako da gretje je še marsikje potrebno
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Loža
3862565737 (2693) joez7
»

Toplotna črpalka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
764351 (988) Lonsarg
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16611578 (3893) a_borlak
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21938012 (14652) fikus_
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22558473 (23202) Jurij25

Več podobnih tem