» »

Kurilna sezona 2023

Kurilna sezona 2023

««
6 / 6
»
»»

dussan ::

Bolj kot zanimivost - povezava porabe energije v marcu in zunanja temperatura. Temnomodra barva je poraba TČ za ogrevanje, vijolična za vodo, svetlo modra pa skupaj. Poraba za vodo je več ali manj enaka, za ogrevanje pa je odvisna od zunanje temperature.
Okoli 10. marca smo imeli najnižje dnevne temperature in največjo porabo energije...

Primerjava porabe energije za ogrevanje in vodo in zunanje temperature



Primerjava porabe energije za ogrevanje in zunanje temperature

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Gregor P ::

Da, te mrzle noči so prekinile začetno navdušenje. Tako da je bilo zopet potrebno ogrevanje.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

enemon ::

Za v nedeljo je napovedano 5 stopinj z možnostjo sneženja, tako da zima še ni rekla zadnje... Mi tudi še kar ogrevamo.

link_up ::

drugace smo 21. marca...ce ne najdete koledarja. Ogrevali bomo se najmanj mesec dni...
In and Out

Likalnik ::

Tako je, tudi mi še vedno ogrevamo...in še bomo v aprilu....ponoči je pri nas še vedno okoli 0C...čez dan pa težko, da pride čez 10C.

kuglvinkl ::

Zadnja leta sem ugasnil v maju.
Your focus determines your reallity

Likalnik ::

tako je, pri nas podobno...v maju se zaključi...vključi pa novembra, če je vse po sreči....lahko že kaj prej...vse skupaj se cca 7 mesecev ogreva

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

kuglvinkl ::

Likalnik je izjavil:

tako je, pri nas podobno...v maju se zaključi...vključi pa novembra, če je vse po sreči....lahko že kaj prej...vse skupaj se cca 7 mesecev ogreva


Tako ja.

Bom pogledal ob priliki za leta 2005, 2006 kako je bilo.
Your focus determines your reallity

Gambino ::

Že nekaj dni več ne kurim, zjutraj je temperatura tam od 21C do 22C, sonce mi kar lepo segreje bajto podnevi, kjer se energija akomulira v zidake. Ni potrebe po kurjenju.

Likalnik ::

meni je danes od polnoči pa do 8:00 zjutraj bila poraba naslednja:

21kwh od tega, 6kwh TČ, 2kwh vsi ostali aparati v hiši, 13kwh avto.
če preračunam v EUR je 6kwh = 1,08EUR

ali bi lahko TČ ugasnil in teh 6kwh nadomestil s soncem čez dan...ne vem...nisem še probal

najverjetneje lahko...ampak ne bi imel notri 22-23C ampak 19-20C

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

ReRMh ::

če tč ugašate in ne 'pasivirate' čez poletje, verjetno vodo kako drugače grejete...

miha98 ::

ReRMh je izjavil:

če tč ugašate in ne 'pasivirate' čez poletje, verjetno vodo kako drugače grejete...


siromaško grejemo ja. Na siromakov način - stari način.

Likalnik ::

ReRMh je izjavil:

če tč ugašate in ne 'pasivirate' čez poletje, verjetno vodo kako drugače grejete...


v mojem primeru se voda ogreva STČ...sem jo imel že par let prej pred nakupom TČ....in sem jo pustil oziroma povezal.
V praksi pa deluje tako, da pozimi TČ samo pomaga hitreje ogreti vodo, ko voda pade pod recimo 40C...poleti je pa TČ izklopljena in STČ ogreva vodo

TheTrick ::

Letošnja grelna sezona je trajala 3 mesece. Dec, Jan, Feb. 1 Marca sm TČ ugasnil saj je ratalo dovolj toplo da izolacija drži notr 22-23C. Po potrebi kamin ali klima. Mislim da sem kamin prižgal 3x v marcu, pa klima mogoče zvečer da je laufala urco dve kak teden v otroški sobi. Najbolj drag mesec je bil Januar ko je šlo za ogrevanje + topla voda 120€.

Se je pa štrom podražil kar očitno.

DamijanD ::

Fino. No pri nas je te dni hladnejše kot februarja (pa še vsaj 1 teden bo tako), tako da se bomo še malo greli...
««
6 / 6
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Toplotna črpalka katero izbrati (strani: 1 2 3 475 76 77 78 )

Oddelek: Loža
3862565747 (2703) joez7
»

Toplotna črpalka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
764351 (988) Lonsarg
»

Ena ženska, ki je izgubljena med ponudbami TČ in IR paneli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16611578 (3893) a_borlak
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21938012 (14652) fikus_
»

Izbira toplotne črpalke (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22558474 (23203) Jurij25

Več podobnih tem