» »

Express One Si in njihov odnos glede dostav

Express One Si in njihov odnos glede dostav

««
14 / 14
»
»»

yayo ::

moja sveža izkušnja: zjutraj dobim mail, da mi bodo dostavili pošiljko kupljeno pri Amazonu. Kot moj naslov je navedena sosednja ulica brez hišne številke. Takoj sem izbral opcijo za spremembo naslova in vpisal pravilnega - tistega, ki imam registriranega na Amazonu že petnajst let in, ki je zagotovo na nalepki na paketu. Ker me je taka šlamparija pogrela sem jim odločil pisti na obrazec za kontakt. Napišem sporočilo in kliknem pošlji. Pokaže se captcha, ki od mene zahteva, da najprej kliknem na vse bicikle, potem na semaforje in na koncu še na hidrante... Naredim vso to neumnost in dobim sporočilo o napaki, naj še enkrat vse napiše. Napišem še enkrat in spet sporočilo o napaki. Za popizdit. V par dnevih pričakujem še robo iz Amazona. Če se ne izide kot mora bom kar njim pisal o dostavni službi s katero sodelujejo.

yayo ::

Moram se opravičiti za zgornje sporočilo, ker se je izkazalo, da stvari niso takšne kot sem jih opisal. Express One SI ne nosi nobene krivice, korektno so opravili svoje delo.
Pošiljka katera je prišla ni bila od Amazona ampak od Muziker, velike češke spletne trgovine z glasbenimi inštrumenti, športno opremo in še marsičem (ki ima pogosto najboljše cene v Evropi). Moje Amazonovo naročilo se še nahaja v Belgiji in pride čez par dni. Čeprav sem registriran pri Muziker s svojim pravilnim naslovom so mi pošiljko iz neznanega razloga poslali na naslov "Sosednja" Ulica B.Š. Kako jim je to ratalo nimam blagega pojma, ne razumem zakaj so ime moje ulice zamenjali s sosednjo in kam je zginila številka. Express One SI je pošiljko prevzel in jo dal v dostavo na napačen naslov. Vmes sem jaz dobil informativni mail z opcijo spremembe naslova dostave in sem ga spremenil v pravega. Kurir je očitno bil pravočasno obveščen in je pošiljko dostavil pred moja vrata. Vmes sem jaz klical dostavno službo in govoril s prijazno uslužbenko, ki mi je zatrdila, da je napačen naslov že bil na paketu in, da oni niso nič spreminjali. Seveda sem vzel trditev z rezervo ampak se je izkazala za resnično. Konec dober, vse dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

Steinkauz ::

No, kukr sm jst umiral še par mescev nazaj s to dostavno službo, so se kr popravil
Skoraj vedno dostavljeno na dan, kot je rečeno.

d4vid ::

yayo je izjavil:

V par dnevih pričakujem še robo iz Amazona. Če se ne izide kot mora bom kar njim pisal o dostavni službi s katero sodelujejo.

In kaj točno misliš, da boš dosegu? Tud če vsi pišemo na amazon glede EO, mislim, da večjih sprememb ne bo. Smo enostavno premajhen trg za amazon, da bi se ukvarjali z nami. EO pač dostavlja za drobiž in to je njim cilj.


Steinkauz je izjavil:

No, kukr sm jst umiral še par mescev nazaj s to dostavno službo, so se kr popravil
Skoraj vedno dostavljeno na dan, kot je rečeno.



Par mesecev nazaj je bil božič, novo leto in podobno in itak vsako dostavno službo zasuje. Druge so se prilagodile dokaj hitro, EO zaradi pomanjkanja delavcev pač ni dohajal.
Ker v večini dostavljajo aliexpress in amazon, dvomim da so plače kaj nad minimalno plačo in za tak denar dvomim, da bo folk delal cele dneve.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Steinkauz ::

Ma so mel tudi sistem v kurcu k ti je 5 dni zapored javljal da danes bo pa dostava.
Če imaš gužvo pač FIFO procesiraš pakete, ne pa da folku sporočaš, da bo dostava, čeprov je niti približno nisi planiral tisti dan dostavit.

DePalmo ::

Tudi jaz sem imel v zadnjem mesecu štiri dostave iz tujine, dve Amazon DE, ena druga štacuna iz DE, ter AliExpress. V treh primerih dostava preko Express One in sem se za glavo držal po tem kar sem prebral tukaj, druga štacuna preko DE je pa prišlo preko Pošte Slovenije, me je kar presenetilo.
Z EO pa ni bilo težav, mogoče pomaga da sem v manjšem mestu, pa še s kurirjem sva se ujela in sva že na ti. Tako da me pokliče pred dostavo in se vse zmeniva kje, kdaj in kako.
Edino sistem jih malo heca, to sem dobil pred prvo dostavo:
vas paket bo dostavljen med 20:00 in 23:10 uro.

V-i-p ::

DePalmo, še vedno veliko bolje, kot, da piše Vaš paket bo dostavljen med 08:00 in 18:00 uro.
;).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Gregor P ::

Da, to je res informacija, ki ti je zelo v pomoč pri organizaciji časa npr. če si ravno v Ameriki, da veš kateri dan moraš biti doma:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

connel ::

Smešno, ravno dobil tak SMS :))
Paketi iz Amazona vedno kar precej točna ura prihoda in razpon največ ura ali dve, tale zadnji iz Ebay-a pa 8-18,...

Gregor P ::

Načeloma to za Amazon drži, a glej ga zlomka ravno ta teden sem imel (edini) primer, ko mi je pisalo, da bo dostavljeno do določenega dne do 20. ure, potem mi je pa na ta dan po 20. uri izpisalo, da je novi datum dostave 5 dni kasneje; samo je potem prišla pošiljka naslednji dan.:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

connel ::

No je že prišel paket, pa še minutko prej je poklical kurir.
Zaenkrat so kar v redu, vsaj v mojem koncu. Me je pa skrbelo čisto vsakič, ko sem bral komentarje tukaj kakšne delajo.

hotig ::

Pozdrav, zanima me ali je že kdo od vas po neuspeli dostavi in vsem težavam z samo dostavo že probal s prijavo na TIRS? Zanima me postopek, razlogi oz. podlaga za prijavo, odgovor s strani TIRS in rezultat/rešitev prijave. Sam mam še enih 45 dni do poteka roka za dostavo na AE. Potem bom pa itak zahteval refund ampak ne glede na uspeh le tega mislim EO prijavit tudi na TIRS pa upam da dobijo vsaj orenk kazen. Za moj paket sem pa že obupal, ni bilo nobenega kontakta že en mesec od njih! Upam da mi vsaj AE povrne denar.
L.P.

Bud_Bundy ::

"Vaš paket bo dostavljen med 08:00 in 18:00 uro"
Sem se takoj spomnil na tole temo, čeprav je še nisem odpiral, hehe.

Prišel je okoli 11.00 klical ni, sem bil pa ravno na dvorišču.
Je bila mala vrednost paketa iz AliExpress, tako, da bi mu rekel naj kar pusti pred vrati.

lebang1 ::

03.05.2024 07:00
Pošiljka je bila naložena v dostavno vozilo.

03.05.2024 14:04
Pošiljka ni bila dostavljena zaradi višje sile.

Kaj naj bi pa to pomenilo ;((

delavec44 ::

Da ima dan 24 ur, pa jim je zmanjkalo časa. Pač višja sila :D

hotig ::

Lahko pa da je kakšen dostavljalec ratal preveč "high", sej to gre pol tudi pod "visoko silo" :D

stratosD ::

Mene pa Expr.1 kar razvaja zadnje čase - SLO Obala se je dostava opazno izboljšala.
Pride v časovnem oknu napovedanem v mailu, pa tudi hitro hodijo zdej tej paketi iz Čajne (10 - 15 dni) - naročam pa 90% s CHOICE in Pick3 opcijo...
Še z Anketo o zadovoljstvu z dostavo mi pošiljajo na mail :)

delavec44 ::

Kaj je bil na obali sploh kdaj problem? Meni je vedno ok pripeljal, je pa res da sem bil vedno dopoldne doma (delo od doma).

GupeM ::

Ravno dobil obvestilo:
Spostovani, vas paket bo dostavljen med 21:30 in 22:40 uro. Sledite dostavi ...


A to pomeni med 9:30 in 10:40, pa jih 24 urni format malo zafrkava, al pač kar nekaj napišejo? Ponavadi sem dobil obvestilo, da bo med 08:00 in 18:00 :)

Machete ::

Kar neki napišejo pomoje, da zgleda obvestilo bolj pro.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

val46 ::

Mogoče majo pa tolk dela, da so uvedli izmensko delo...ruski turnus morda :))

Pomoje je sam napaka v sistemu. Jaz teh predvidenih dostav glede ur sploh ne gledam več. Pač, pride ko pride. Do sedaj je hvala bogu še vse prišlo, pa četudi s kakim dnevom zamude. Je pa res da mam ta "luksus", da sem v hiši in ne rabim čakat doma v 8 štuku v stanovanju, kdaj me bo kdo poklical za dostavo.

GupeM ::

Tudi jaz se ne oziram na te čase dostav. Pri nobeni dostavni službi, ne samo pri EO. Ampak ko pač odpreš sporočilo, itak vidiš uro. Pa mi je bilo pač malo smešno :)

Tako ali tako pa vem, da bo paket najverjetneje pristal za zadnjim brisalcem modela, ki živi dva štuka nižje. Brez kakršnegakoli obvestila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()
««
14 / 14
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Electronic4you (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6017626 (425) d12345
»

DPD in njihovi paketniki - vse dela, dokler ne pač ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
807671 (3568) AndrejO
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545969 (16810) uporabnik50
»

DPD pustil paket v veži bloka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310324 (8322) Zelnick

Več podobnih tem