» »

Express One Si in njihov odnos glede dostav

Express One Si in njihov odnos glede dostav

««
3 / 14
»»

Cr00k ::

Groot je izjavil:

Vidim, da ste danes vsi navdušeni nad Express One :)) no bom pa jaz presekal tole pozitivo z novo njihovo cvetko. Včeraj dobil obvestilo, da bo paket dostavljen in ker me ni bilo doma na njihovi strani že takoj zjutraj preusmerim paket v paketnik. Kasneje me sicer kliče kurir, če sem doma pa mu povem da ne in da sem stvari preusmeril. Reče ja to bo pa potem jutri. Do tukaj vse lepo in prav, sem pričakoval takšen potek. No cvetka se pojavi pa danes, ko dobim obvestilo da me paket čaka v paketniku, ampak ne v izbranem in tudi ne v kakšnem relativno blizu, ampak v paketniku na dobesedno povsem drugem koncu Ljubljane. MEd izbranim paketnikom in tistim kjer paket sedaj je (zaenkrat ubistvu samo upam da je dejansko tam) je vsaj še 7 paketnikov. Pač neresna kurirska služba, drugače jih ne moreš opisati


Naj uganem... paketnik pri gostilni Vinka na Dunajski?

Groot ::

Haha točno tako :)) torej očitno standard odlagališče kurirja, ki se mu ne da voziti okrog?

val46 ::

Bellzmet je izjavil:

Relanium je izjavil:

Ja, men je tud zakon!!
Storitev je vsaj dve stopnji višje od pošte.
Pakete dobivam skoraj vsak teden, v roku faking dveh tednov iz kitajske!!!


No Express One je samo last mile dostavljalec. Da pride tako hitro do njih v Slo imajo drugi zasluge.


Seveda imajo. Sam prej je rabilo od takrat, ko je paket prišel v slovenijo, še en do dva tedna. Zdaj je dostavljen najkasneje 3 delovni dan od kar mi piše, da ga je prevzel ExOne. In ja, edina dostavna služba do sedaj, ki dostavlja tudi ob sobotah pri meni. Pa sem do sedaj naročil preko interneta sigurno že ogromno stvari. In ne, nisem niti približno tečna stranka, da bi mi zato ob sobotah dostavljali. Za paketke iz kitajske mi je po pravici povedano vseeno kdaj pridejo, v enem dnevu, al pa 3 mesecih...itak ne naročujem tam zadev, ki bi jih nujno rabil. Je pa vseeno fajn, če pridejo prej, kot so hodili leta in leta pred tem ExOne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: val46 ()

Groot ::

val46 je izjavil:

Bellzmet je izjavil:

Relanium je izjavil:

Ja, men je tud zakon!!
Storitev je vsaj dve stopnji višje od pošte.
Pakete dobivam skoraj vsak teden, v roku faking dveh tednov iz kitajske!!!


No Express One je samo last mile dostavljalec. Da pride tako hitro do njih v Slo imajo drugi zasluge.


Seveda imajo. Sam prej je rabilo od takrat, ko je paket prišel v slovenijo, še en do dva tedna. Zdaj je dostavljen najkasneje 3 delovni dan od kar mi piše, da ga je prevzel ExOne. In ja, edina dostavna služba do sedaj, ki dostavlja tudi ob sobotah pri meni. Pa sem do sedaj naročil preko interneta sigurno že ogromno stvari. In ne, nisem niti približno tečna stranka, da bi mi zato ob sobotah dostavljali. Za paketke iz kitajske mi je po pravici povedano vseeno kdaj pridejo, v enem dnevu, al pa 3 mesecih...itak ne naročujem tam zadev, ki bi jih nujno rabil. Je pa vseeno fajn, če pridejo prej, kot so hodili leta in leta pred tem ExOne.


No pri meni pa je tudi prej ko je dostavljala Pošta Slovenije vedno prišlo v največ 3 dneh. Mislim da ti malo mešaš stvari, ker ko prvič prejmeš obvestilo od Aliexpress da je stvar v državi dostave, je stvar dejansko prišla na Madžarsko. Tam pa je vedno trajalo nekje dober teden, da se je stvar premaknila naprej in potem bila v roku 3 dneh dostavljena. Tako da tukaj Pošta Slovenije nima nobenega vpliva. Pa ne želim braniti Pošto, ker imam sicer vse prej kot dobro mnenje o njih.

Law&justice ::

Resno. Dostavljajo v soboto, ker vedo, da so pod drobnogledom!

tomaz- ::

danes znova dobil paket - ene deseti ta mesec.. Vse ok, poklical okoli osmih zjutraj, če sem na naslovu , paketek čez par minut prevzet

Dosedaj vse OK, naj tako ostane

Pithlit ::

Law&justice je izjavil:

Resno. Dostavljajo v soboto, ker vedo, da so pod drobnogledom!

Ja pa ja.

Dostavljajo v soboto zato ker so poplavljeni s paketi in imajo premalo kadra. Ne pa zato ker nek lolek na netu jamra kako jih bo prijavil.
Life is as complicated as we make it...

tomaz- ::

ne ne ne. Oni so se prestrašili. Ker če te pod drobnogled vzame nekdo, inkognito na novo pravkar prijavljen s tako zvenečim nickom iz TV serij, se pač malce podelaš v hlače in začneš še v soboto naganjat fante po terenu.. V prvih postih se je bilo treba bati mafijskih šefov podjetja,zdaj pa se oni bojijo našega "zakon in red" in njegovega drobnogleda.

Law&justice ::

Pithlit je izjavil:

Law&justice je izjavil:

Resno. Dostavljajo v soboto, ker vedo, da so pod drobnogledom!

Ja pa ja.

Dostavljajo v soboto zato ker so poplavljeni s paketi in imajo premalo kadra. Ne pa zato ker nek lolek na netu jamra kako jih bo prijavil.


Namesto, da jih zagovarjaš pojdi Expressu v nategovanju, pomagat pri razvažanju pošiljk! Prejemniki pošiljk ti bodo hvaležni!

tomaz- je izjavil:

ne ne ne. Oni so se prestrašili. Ker če te pod drobnogled vzame nekdo, inkognito na novo pravkar prijavljen s tako zvenečim nickom iz TV serij, se pač malce podelaš v hlače in začneš še v soboto naganjat fante po terenu.. V prvih postih se je bilo treba bati mafijskih šefov podjetja,zdaj pa se oni bojijo našega "zakon in red" in njegovega drobnogleda.


Mi smo samo sprožili postopke!

Firma, ki izkorišča delavce dolgoročno nima prihodnosti!

Zato ima tudi premalo delovne sile! Lahko pa se zaposliš pri njih! Boš srečen z njihovo plačo? Poročaj!

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Še enkrat... ker niste pismeni: ne zagovarjam nikogar.

In še enkrat: kdo ste "mi"? Kar kar jaz vidim je sam en lolek ki se skriva za tipkovnico. ?te sproži ki postopke? Pol se ve kdo ste in je to skrivanje po forumih popolnoma brezpredmetno. Še huje, vso kredibilnost izgubljate.
Life is as complicated as we make it...

Srečko12 ::

Pithlit je izjavil:

Še enkrat... ker niste pismeni: ne zagovarjam nikogar.

In še enkrat: kdo ste "mi"? Kar kar jaz vidim je sam en lolek ki se skriva za tipkovnico. ?te sproži ki postopke? Pol se ve kdo ste in je to skrivanje po forumih popolnoma brezpredmetno. Še huje, vso kredibilnost izgubljate.


To je naš bivši sodelavec kurir kateri je kradel pakete in bil odpuščen zdaj pa hoče potopit firmo.
Zelo podlo od tebe Slobodan..

chittax ::

Groot je izjavil:

Vidim, da ste danes vsi navdušeni nad Express One :)) no bom pa jaz presekal tole pozitivo z novo njihovo cvetko. Včeraj dobil obvestilo, da bo paket dostavljen in ker me ni bilo doma na njihovi strani že takoj zjutraj preusmerim paket v paketnik. Kasneje me sicer kliče kurir, če sem doma pa mu povem da ne in da sem stvari preusmeril. Reče ja to bo pa potem jutri. Do tukaj vse lepo in prav, sem pričakoval takšen potek. No cvetka se pojavi pa danes, ko dobim obvestilo da me paket čaka v paketniku, ampak ne v izbranem in tudi ne v kakšnem relativno blizu, ampak v paketniku na dobesedno povsem drugem koncu Ljubljane. MEd izbranim paketnikom in tistim kjer paket sedaj je (zaenkrat ubistvu samo upam da je dejansko tam) je vsaj še 7 paketnikov. Pač neresna kurirska služba, drugače jih ne moreš opisati

Na drugem koncu Ljubljane? Saj ni to NYC za božjo voljo...

Groot ::

chittax je izjavil:


Na drugem koncu Ljubljane? Saj ni to NYC za božjo voljo...


Ni NYC, ampak imam za razliko od tebe očitno še kaj drugega za početi v prostem času kot pa se vozit za brezveze po mestu gor in dol. Razumem, da imate nekateri res preveč časa, ampak da ti je pa tole logično, potem pa tudi ne vem kam smo prišli.

forplan ::

Moja izkušnja z Express One zaenkrat z mešanimi občutki oz. obupna

2 paketa poleti sem dobil OK hitro, pripeljal nekje sredi dneva. (en stari kombi 2x prišel in 2x pustil oljni madež na dvorišču :) )

1 Paket pa bi moral dobiti ravno na dan ko so bile v avgustu poplave. Človek še razume, čeprav smo pri Mariboru... Na tisti dan sem dobil obvestilo da je paket naložen v kombi. Zvečer pa da ga ni bilo možno dostaviti. V naslednjih dnevih nič. Na mail oz. telefon jih tako ne moreš dobiti. Konec meseca sem odprl refund na AE. Nato pa nepričakovano sredi septembra na soboto pripelje ta paket, skoraj 1,5 po tistem ko je paket že bil v kombiju.

Bogi kitajčki se trudijo pa spravijo do Maribora prej kot v 2 tednih. Express one pa 10km iz Maribora v 1,5 meseca
da se strinjam

miko22 ::

Danes mi je paket pustil na dežju pred vrati na tleh. Kljub temu, da je ob vratih klopca pod streho.

Yaqwsx ::

Jaz sem na amazonu narocil par stvari, pa so narocilo razdelili na 2 paketa. Oba sta v slovenijo prispela isti dan.
Ampak enega je prevzela nasa posta, drugegega pa EO. Enega imam ze 3 dni doma. drugi, pa je bil danes prestavljen na naslednji delovni dan.
Ce pogledas naslov teme ni tezko uganiti kateri. Javim ko/ce paket prispe in v kaksnem stanju bo.

APPluk ::

To pa je zato ker želijo postaviti nove standarde dostave v Sloveniji :D:
https://www.finance.si/clanki/avstrijsk...

V-i-p ::

Zjutraj sem tudi jaz dobil SMS, da je paketić naložen. Klica nobenega in zato tudi nisem pričakoval, da bo kaj v kaslcu, čeprav je majhen, gre fix notri. Seveda ga ni bilo. Ampak za hec preverim zdaj na Aliču in javi neuspešno dostavo. Opice zahojene, naj gredo raje znamke prodajat, če jim dostava ne gre :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Textron ::

Popolnoma ista izkusnja, danes zjutraj sms, potem pa dostavljalca enostavno ni.

xseki ::

Jaz sem imel identično izkušnjo. Čez nekaj urc boste morda dobili SMS/Email, da je bil paket nedostavljen zaradi višje sile.

ssokec ::

Danes dobil obvestilo (Viber), da je pošiljka naložena za dostavo, ob dostavi dobim telefonski klic na katerega se nisem mogel javiti zaradi trenutnega aktivnega klica. Kličem nazaj čez 8 minut, prvič zasedeno, nato zvoni in nihče ne dvigne telefona, zaradi narave dela (servisno vzdrževanje) sem večkrat v naslednji uri poskušal vspostaviti klic, vendar se nihče ne javi. Na viberu opzim novo obvestilo "pošiljka ni bila dostavljena ker prejemnik v času dostave ni bil na naslovu".
Pošiljka katero bi mogel prejeti je naslovljena na podjetje (Lastna stavba s parkiriščem in zvoncem, kar pomeni da bi lahko moj paket prevzela tudi receptorka, če bi dostavljalec pozvonil na naslovu). Tko da moja iskušnja z njimi je NEGATIVNA.
Prek njihove spletne strani sem naročil ponovno dostavo za ponedeljek.

MadMax ::

Pri meni je bila "višja sila" pomanjkanje ulice v naslovu. Ime, priimek, hišna številka, poštna št., kraj in telefonska, vse to je pa bilo na nalepki.
2 klica v center rešila stvar.
Je pa tragikomedija to, da so ulico izgubili oni, pri preetiketiranju. Dvojna tragikomika pa, da je na originalni nalepki bila lepo razvidna tudi ulica... 3cm stran od njihovega prostorčka za ulico...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Toiletman ::

Groot je izjavil:

Vidim, da ste danes vsi navdušeni nad Express One :)) no bom pa jaz presekal tole pozitivo z novo njihovo cvetko. Včeraj dobil obvestilo, da bo paket dostavljen in ker me ni bilo doma na njihovi strani že takoj zjutraj preusmerim paket v paketnik. Kasneje me sicer kliče kurir, če sem doma pa mu povem da ne in da sem stvari preusmeril. Reče ja to bo pa potem jutri. Do tukaj vse lepo in prav, sem pričakoval takšen potek. No cvetka se pojavi pa danes, ko dobim obvestilo da me paket čaka v paketniku, ampak ne v izbranem in tudi ne v kakšnem relativno blizu, ampak v paketniku na dobesedno povsem drugem koncu Ljubljane. MEd izbranim paketnikom in tistim kjer paket sedaj je (zaenkrat ubistvu samo upam da je dejansko tam) je vsaj še 7 paketnikov. Pač neresna kurirska služba, drugače jih ne moreš opisati


jaz sem tudi spremenil način dostave na Petrol - in me je naslednji dan klical kurir, da nimajo pogodbe s tem Petrolom in če mi lahko dostavi na dom ali v službo ampak je spet potem dostavil naslednji dan. Sem pa poklical centralo in gospa ni mogla verjeti, kako mi je lahko to rekel da ne dostavljajo na Petrol je šla v računalnik pogledat in sem njej povedal da njej lahko pošljem posnetek pogovora če ne verjame in da naj se zmeni s kurirjem... No na koncu so mi naslednji dan dostavili pošiljko.
Tudi danes sem prejel še en nov paket - tokrat je bila na pravilni datum dostava - tako kot se spodobi - verjetno me že poznajo in so zato tudi zvišali standarde :D
No.. do naslednjič ko bo nova cvetka

Veron ::

Danes dobil paket ... zmečkana koverta 1/3 potisnjena v poštni nabiralnik, 2/3 je gledalo vn (blok).
Me pokliče in mi samo reče "sem dal v nabiralnik" :))

OK bolje to kot izgubljen paket, tko da nekako OK
Kdo je podpisal "prevzet" paket nimam pojma, kmalu za tem sem od Aliexpress dobil potrdilo, da je pošiljka uspešno dostavljena

PS: vsebina je OK, ker je šlo zgolj za usb-b > usb-c adapter

Law&justice ::

Prekarci svoje nezadovoljstvo stresajo na stranke. Na MGRT tuhtajo kaj naj naredijo, ker je slovenska javnost ogorčena nad avstrijsko firmo, ki nimata nobenega namena spoštovati etiko poslovne politike! Firma je brez premoženja!

Law&justice ::

APPluk je izjavil:

To pa je zato ker želijo postaviti nove standarde dostave v Sloveniji :D:
https://www.finance.si/clanki/avstrijsk...


V Financah:
"»Naše prvo leto v Sloveniji je bilo popoln uspeh. Vzpostavili smo državno mrežo in sedaj lahko nenehno povečujemo količine paketov, zaradi česar smo vedno bolj privlačni tudi za mednarodne in avstrijske pošiljatelje. Ker želimo tudi v Sloveniji postavljati nove standarde paketne dostave, se ne osredotočamo le na kakovost, temveč tudi na trajnost dostave,« pravi član uprave avstrijske pošte Peter Umundum."

Res je dosegli nov standard dna v dostavi in izkoriščanju prekarcev! Uspeh je popoln! Očitno Peter U. živi v paralelenem svetu! Verjetno meni, da je Slovenija balkanska država, ki je navdušena nad košarkarskimi spretnostmi dostavljalcev in zamudami!

borisk ::

ne jamrat o prekarcih in balkancih, vse dostavne službe so enake, kar se zaposlenih tiče, (razen državna pošta). Pri nas samo DHL vozi en fant že nekaj let, vedno prijazen, hiter, točen. vse ostalo se menja na mesečni ali celo tedenski bazi. Aja, pa gold express, fura en stric, pred penzjonom, on je še hitreši kot js, ob pol šestih zjutraj me že paket čaka pred vrati, ali pa ga ravno srečam ko se odpravlja.

Law&justice ::

Vse dostavne službe niso enake. Enake so v tem, kako ravnajo s pošiljkami v svojih skladiščih. Ne plačujejo pa vse slabo svoje zaposlene in prekarcev! Večina ima tudi svoja dostavna vozila! EO pač pa ne! Pošta Slovenija je bila pred leti na zelo slabem glasu. So se pa poboljšali. DHL, DPD normalno dostavljajo. Bile so težave z GLS in še je, ker imajo sklenjene pogodbe, da dostavljajo v paketomate. To v večjih mestih ni tak problem. No, problem nastane, da imajo več paketomatov, kontatni center pa ne zna opisati, kje se nahaja! Ali pa odprejo novega stranka pa gre iskat na starega, kjer ga avtomat preusmeri na drugega! Poleg tega so paketomatov na odročnih lokacijah!

val46 ::

Ma če pišeš tako pritožbe in obtožbe na sodišču kot jih pišeš tu, so že zmagali.

Pithlit ::

Law&justice je izjavil:

Vse dostavne službe niso enake. Enake so v tem, kako ravnajo s pošiljkami v svojih skladiščih. Ne plačujejo pa vse slabo svoje zaposlene in prekarcev! Večina ima tudi svoja dostavna vozila! EO pač pa ne! Pošta Slovenija je bila pred leti na zelo slabem glasu. So se pa poboljšali. DHL, DPD normalno dostavljajo. Bile so težave z GLS in še je, ker imajo sklenjene pogodbe, da dostavljajo v paketomate. To v večjih mestih ni tak problem. No, problem nastane, da imajo več paketomatov, kontatni center pa ne zna opisati, kje se nahaja! Ali pa odprejo novega stranka pa gre iskat na starega, kjer ga avtomat preusmeri na drugega! Poleg tega so paketomatov na odročnih lokacijah!

Dej ne budali. Paketomat ti točno povejo kje je. Če ga ti ne najdeš si ti sam butl. Če greš na napačnega pa še tolk bolj.

Pa vse dostavne službe ki pekarno zaposlujejo, prepuščajo prekarcev naj se sami znajdejo z vozili kakor vejo in znajo. Vse. Ni EO nobena izjema pri tem. Pa za vsako dostavno službo ti lahko horror zgodbice najdemo. Jaz sem recimo doživela DHL-ovca ki se je zelo, zelo grdo znesel nad paketi v kombiju. Spet, EO ni nobena izjema. Sam ti si taka snežinkica da kar res ni. Strahopetna do amena.

val46 je izjavil:

Ma če pišeš tako pritožbe in obtožbe na sodišču kot jih pišeš tu, so že zmagali.

Mah ni on nič na sodišče dal. Tu se ko balon napihuje da bo zdaj zdaj počil. Pa skriva se k da bi EO s tanki dostavljal in mu bodo bajto u luft vrgli če se izda.

Mislim a kdo sploh verjame temu izgovoru? Kaj pa naj bi mu EO tako groznega lahko naredil če jih javno toži? Mislim ja, vem da je obrekovanje zajeban stvar, in mislim da se sam zarad tega skriva. Ker je pač hinavski pussy.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

miko22 ::

Evo, nekaj paketov imam v tem statusu.
https://ibb.co/0Z6s42Q

Seveda je v odzadju Express one. Šalabajzerji.

https://ibb.co/7v277s1

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miko22 ()

val46 ::

Ja in jutri, kljub temu da je praznik, ti celo znajo dostaviti. Če bi bla navadna pošta slovenije, bi se zdej še vedno svaljkalo nekje na madžarskem...pa še kak dan dlje bi rabilo potem do tebe.

Law&justice ::

miko22 je izjavil:

Evo, nekaj paketov imam v tem statusu.
https://ibb.co/0Z6s42Q

Seveda je v odzadju Express one. Šalabajzerji.

https://ibb.co/7v277s1


Mogoče bodo, mogoče ne! Njihove skladiščne kapacitete so tako majhne, da morajo dostavljati tudi ob praznikih in vikendih! To ni izraz kvalitete storitev, ampak so dejansko prisiljeni!

Yaqwsx ::

Meni ze par dni zapored javljajo, da bo paket dostavljen med 9 in 12 uro.
Pol ob 13 uri pa, da je bil paket nalozen v napacno vozilo pa, da bo dostavljen naslednji delovni dan.
Kolikokrat zapored te lahko paket nalozis v napacno vozilo?

Ce pogledas na bizi, da imajo 10 zaposlenih za celo slovenijo, ne pricakuj paketa ta tedn. Ce bos mel sreco bo do bozica.

V-i-p ::

Šalabajzerji sami sebi delo delajo. Kaj nalagaš v vozilo, če boš nazaj peljal in jutri zopet nalagal, kekec :).

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Yaqwsx ::

Ne vem, kaj delajo?

starfotr ::

Pošta je včasih dostavila vse notranje pošiljke v enem dnevu. Danes je 5 dni kar normalno za njih. Katastrofa.

Torej kakovost storitev jim je drastično padla. Nekateri tu govorite, da so se poboljšali. Jaz to ne vidim kot izboljšanje.

Problem pošte je, da so takrat med korono najeli ogromno ljudi, da vozijo za njih. Se spomnim, da mi je poštar rekel, da nima dela, ker so pogodbe z zunanjimi take, da jim zagotavljajo neko minimalno količino paketov na dan za dostavo in so seveda plačani za to. Ko so se zadeve umirile, so seveda bile te pogodbe direktna škoda firmi. Skratka glede na takratno politično nastavljeno nesposobno vodstvo, se niti ne čudim takim zadevam.

Pošta tone proti dnu. Zapirajo poslovalnice, na tistih poslovalnicah, kjer še kaj imajo, pa prodajajo svašta. In navadno je odprto samo eno okence od 5+.

Yaqwsx ::

Mislim, da si ti malo zgresil temo. Govora je o EXPRESS ONE.
Drugace pa posta slovenije se vedno dostavlja pakete v 1 dnevu. 5 dni so imeli samo v casu corone, ko so bile vse fizicne trgovine zaprte in je spletni nakup bil edina opcija.
Jaz osebno dobim 90% paketov z naso posto, in jo tudi vedno izberem ce je opcija. Nikoli se naletel na tezave. Plus 300m od mene imajo stacuno in lahko paket tam dvignem, ce ni bilo nikogar doma.
Tako izgleda ko POSTA SLOVENIJE dobi paket v roke. Za primerjavo.

LukiYo ::

Toiletman je izjavil:

Oba sta bila pripadnika spodnje rase z običajno izraženim L-jem. Kurir je bil prijazen - ampak s prijaznostjo ne moreš popraviti neprofesionalnosti. Kako si on dovoli z mano dopisovati preko SMS sporočil? prilagam screenshot pogovora https://imgur.com/a/c6sNuQZ


Lol, le kako si upa tale rasa s tabo komunicirat o dostavi paketa, ki ga čakaš? Drugič zahtevaj drugo raso: vikinge!

starfotr ::

Priporočene (s sledenjem) uredijo v enem dnevu na pošti. Navadno pismo ali paket pa čakaš ko bedak.

LukiYo ::

Law&justice je izjavil:


Seveda je tvoj odgovor joke. Kaj tovorijo in s čim še ukvarjal poleg uradne dejavnosti ve le tisti, ki nas je posvaril! Pa morda sova!


Pazi, gre za družbo, ki ima dostavljalce specialce iz vojne iz bosne. Paketi so samo krinka, v kombiju imajo opremo, ki so jo dobili na misijah v afriki v boju proti gusarjem od ZDA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

ssokec ::

ssokec je izjavil:

Danes dobil obvestilo (Viber), da je pošiljka naložena za dostavo, ob dostavi dobim telefonski klic na katerega se nisem mogel javiti zaradi trenutnega aktivnega klica. Kličem nazaj čez 8 minut, prvič zasedeno, nato zvoni in nihče ne dvigne telefona, zaradi narave dela (servisno vzdrževanje) sem večkrat v naslednji uri poskušal vspostaviti klic, vendar se nihče ne javi. Na viberu opzim novo obvestilo "pošiljka ni bila dostavljena ker prejemnik v času dostave ni bil na naslovu".
Pošiljka katero bi mogel prejeti je naslovljena na podjetje (Lastna stavba s parkiriščem in zvoncem, kar pomeni da bi lahko moj paket prevzela tudi receptorka, če bi dostavljalec pozvonil na naslovu). Tko da moja iskušnja z njimi je NEGATIVNA.
Prek njihove spletne strani sem naročil ponovno dostavo za ponedeljek.


Ponedeljkova dostava zopet neuspešna ampak ne po moji krivdi.
Zopet dobim zjutraj obvestilo, da je pošiljka naložena za dostavo, malo pred 14 uro zopet obvestilo "pošiljka ni bila dostavljena ker prejemnik v času dostave ni bil na naslovu". Ker nisem prejel nikakršnega klica o morebitni dostavi kličem na njihovo številko katera je objavljena na spletni strani in šele ob 9 klicu se mi oglasi "operaterka" kateri pojasni, da dejansko je kurirka v njihovem sistemu izbrala opcijo, da ji ne bo uspelo dostaviti paketa ta dan. Poskušam biti prilagodljiv in jim pojasnim, da sem pripravljen v naslednji uri priti nasproti kurirki na območju Ljubljane in jih prosim za povratni klic, da mi javijo kje lahko prevzamem pošiljko. Povratnega klica seveda ni bilo.
Saga se nadaljuje jutri.

V-i-p ::

Zanimivo. Tisti paketič, ki ga čakam od prejšnjega tedna danes padalci niti skušali niso dostavit. Nobenega SMS-a ali klica. Alič seveda kaže neuspešno dostavo. Tako se za refund lahko pod nosom obrišem, plus to, da če vpišem tisto cifro pišiljke na njihovi spletni strani ne morem izbrat niti datuma dostave, niti dostave v paketnik. Res smo šli 20 let nazaj s tole golaznijo nesposobno :].
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Yaqwsx ::

Mene je v cetrtek klical z napacnega naslova, da ima paket za mene. Mu recem, da to ni moj naslov. Rece dobro te pa jutri pripelje, ker danes(cetrtek) ni na mojem koncu.
Danes (v petek) ga seveda ni bilo. Na telefon se pa seveda ni vec javil. Na "centrali" tudi zvoni v prazno.
Sem pol sel gledat status narocila. Pa pise, da dostave ni bilo ker sem kao spremenil naslov.
So pa zgleda placali podjetje za fake reviewe na googlu, ker je 90% ocen v zadnjih dveh dneh 5zvezdic. So iz 1.7 prilezli na 2.3. Do ponedeljka bo 3+.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yaqwsx ()

Yaqwsx ::

Ne pusti mi vec editirat. Tako, da duble post
Ko pogledam status na amazonu pa tudi pise kot, da so oni paket poskusali dostavit pa ga ti nisi sprejel. Zato, da ti nikoli ne bos dobil refunda. Zalostno samo, da paketa verjetno tudi ne.

delavec44 ::

Sem zgleda imel srečo, ker je amazon.de poslal iz IT in je danes iz Brnika dostavila Pošta. Razen tega, da nisem dobil nobenega predhodnega sms-a ali maila dokler ni klical, ko je bil pred vrati, nimam pripomb.

Sedaj pa samo čakam, kdo mi bo pripeljal Aliexpress robo.

LeXani ::

Do sedaj vse pravočasno dostavljeno tudi ob sobotah. Zdaj pa čakam napajalnik iz Amazona, že 3 dan čez rok dobave.. Pac SMS dobim pa mail da je neuspešna vročitev.. Ah ja..
Čas prve prijave 04.11.2005

ssokec ::

ssokec je izjavil:

ssokec je izjavil:

Danes dobil obvestilo (Viber), da je pošiljka naložena za dostavo, ob dostavi dobim telefonski klic na katerega se nisem mogel javiti zaradi trenutnega aktivnega klica. Kličem nazaj čez 8 minut, prvič zasedeno, nato zvoni in nihče ne dvigne telefona, zaradi narave dela (servisno vzdrževanje) sem večkrat v naslednji uri poskušal vspostaviti klic, vendar se nihče ne javi. Na viberu opzim novo obvestilo "pošiljka ni bila dostavljena ker prejemnik v času dostave ni bil na naslovu".
Pošiljka katero bi mogel prejeti je naslovljena na podjetje (Lastna stavba s parkiriščem in zvoncem, kar pomeni da bi lahko moj paket prevzela tudi receptorka, če bi dostavljalec pozvonil na naslovu). Tko da moja iskušnja z njimi je NEGATIVNA.
Prek njihove spletne strani sem naročil ponovno dostavo za ponedeljek.


Ponedeljkova dostava zopet neuspešna ampak ne po moji krivdi.
Zopet dobim zjutraj obvestilo, da je pošiljka naložena za dostavo, malo pred 14 uro zopet obvestilo "pošiljka ni bila dostavljena ker prejemnik v času dostave ni bil na naslovu". Ker nisem prejel nikakršnega klica o morebitni dostavi kličem na njihovo številko katera je objavljena na spletni strani in šele ob 9 klicu se mi oglasi "operaterka" kateri pojasni, da dejansko je kurirka v njihovem sistemu izbrala opcijo, da ji ne bo uspelo dostaviti paketa ta dan. Poskušam biti prilagodljiv in jim pojasnim, da sem pripravljen v naslednji uri priti nasproti kurirki na območju Ljubljane in jih prosim za povratni klic, da mi javijo kje lahko prevzamem pošiljko. Povratnega klica seveda ni bilo.
Saga se nadaljuje jutri.


Da zaključim zgodbo v Četrtek so mi končno uspešno dostavili paket (V tretje jim je uspelo).
Še vedno pa ostaja moja iskušnja negativna:
- posredujejo ti mobilno št. kurirja kateri se ne oglaša na telefon
- pri klicu v center moraš biti vstrajen da jih prikličeš
- generična obvestila o neuspešni dostavi katera pa ne odražajo dejanskega stanja

Ales ::

Iz napisanega se da sklepati, da obvestila o neuspešni dostavi niti niso generična temveč, v nekaterih primerih, namenoma napačna...

Yaqwsx ::

Sem poslal na amazon email in opisal malo kak fejkajo dostave. Pa so mi v roku pol ure odpisali, da lahko poslejo se 1x ali mi vrnejo denar.
Plus, da bo moj mail posredovan dalje odgovorni osebi za to. Ce bo dovol prijav upam, da nehajo uporabljat ATpost/express one za dostave v slovenijo.
Ker to kaj delajo meji ze na krajo. Moj placan paket zadrzujejo v svojem skladiscu in mi ga nocejo izrocit.

Drugace pa jim ocena na googlu pocasi raste. Vceraj se 2.3 danes ze 2.5 zvezdic. Mislim, da so v zadnjih treh dneh dobili 1/3 vseh ocen ceprav obratujejo ze vec kot leto. Pa od katerih je vecina 5 zvezdic. Ocitno ceneje placat za fake reviewe kot zaposlit kakega dodatnega dostavljalca in si prisluzit zvezdice na posten nacin.
««
3 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Electronic4you (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6017623 (422) d12345
»

DPD in njihovi paketniki - vse dela, dokler ne pač ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
807669 (3566) AndrejO
»

DHL in dostava Pošte Slovenije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9545968 (16809) uporabnik50
»

DPD pustil paket v veži bloka (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310322 (8320) Zelnick

Več podobnih tem