» »

Vodni bloki na voljo

Vodni bloki na voljo

1
2
»

kuglvinkl ::

Verjetno bi bil čas, da se oceni ali je ta trg v RS še vedno zanemarljiv, ali pa temu ni več tako. :)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Ja bo treba tale trg malo pošlihtat>:D

Bilo bi fino, če bi dali v en sticky post maile od vseh tistih, ki so "pripravljeni" narediti vodni blok na željo uporabnika foruma. Sej ne da bi kdo kaj služil s tem. Tako da se ne teži tistim, ki se s tem ne ukvarjajo ter da ni treba po forumu spraševat kdo bi naredil kakšen vodni blok, pa kje ga kupit, ipd.

Glede na to da se ta trg počasi razvija bi bilo dobro to malo organizirat.


Bloki za AMD imajo pa manj razmaknjene luknje kot P4 če se ne motim. Torej bodo bloki malo bolj kompaktni.
OM, F, G!

kuglvinkl ::

Bilo bi fino, če bi dali v en sticky post maile od vseh tistih, ki so "pripravljeni" narediti vodni blok na željo uporabnika foruma.

Bom razmislil o tem.
Your focus determines your reallity

andrejg ::

Ti bloki so res dobra zadeva. Jaz bi ga takoj nabavil, če bi le približno vedel kaka je cena. Rabil pa bi blok za AMD proc..

Za kakšne informacije o ceni sem dosegljiv na email: andrej.gre981@siol.net

frenk ::

če koga zanima cena naj pošlje gizmotu PM al pa mail...jest pa že poznam ceno:D

celica ::

Hojla ...

:D :D Potem pa imas ti vecje veze kot jas ..he he Jas sem samo dobil obvestilo, da se bo nekaj delalo, nic pa cen, nic pa kdaj, nic pa ....itd ..
Fanta, malce prehitro sta dala informacijo o blokih na trzisce.;(( ;(( ;((
Ce spremljata situacijo, bi morala vedeti, da bo trg zahteval svoj krvni davek :)) :)) .
Roba mora biti pripravljena, vsaj nekaj kosov, sele potem reklama.
Vama verjamem, da imasta veliko povprasevanje, samo, na to bi morala biti pripravljena ...:| :|
negre..! gre ..? joj GORI ..!

frenk ::

sej cene še niso točno določene...so le okvirne...ker točne cene ne smem povedat lahko povem da je med 10k in 15k:)

Gizmo1 ::

Hi!

Evo mene, sem se malo uspel pozdravit, me je gripa zdelala zadnje dni...
Veseli me, da je kar nekaj odgovorov na tole našo temo tle gor nastal, vidim, da zanimanje je, tako, da gremo naprej...
Takole, o cenah je nekaj znanega, sam tle gor o tem ne, no Frenk že ve, je dobil informacijo. Kar se tiče prehitrega dajanja informacij v tok, se strinjam 20%, enostavno je bilo treba potipat, koliko ste zainteresirani za nakup blokov od dveh tipov, ki sta se pojavila od ne vem kje. Vsi smo vajeni Morplinga in Edvarda, ki sta carja, kapo dol, zato sva bila skeptika. Pač ideja se je porodila in hitro so se pojavili prvi primerki, ki jih imava v zbirki. Bloki se bodo dali dobit, izdobavljivost ne bo problem, na dan se jih lahko naredi tudi 5-10, odvisno od časa, saj ko je program narejen, jih mašina naredi tolk, kolk ji daš materiala v primež, s tem se strinjamo vsi, ostali postopki pač gredo zraven, se pravi poliranje, vrtanje lukenj, vrez navojev, test tesnilnosti, itd. in to vzame kar nekaj časa. Ker sva se odločila, da bova v drugem planu ponudila zadevo z pleksijem, ki bo rezan na laserju, se je tle pojavila še manjša težava, ker sva časovno odvisna od najinega izvajalca, kako hitro nama on to naredi. Če bo kriza jih bova delala čisto sama kot do sedaj, se pravi, da se rob porezka. Imava tudi idejo, da bi naredila samo eno telo za oba tipa procesorja, se pravi da bo blok pasal na AMD in INTEL, spreminjal se bo samo pokrov za blok. Zanima me, kaj o tem menite vi....Ste za en design ali za več različnih. Vam bi bili všeč tudi barvni bloki v smislu, modro-Intel, zeleno AMD, peskani seveda? Seveda se bova o tem odločila tudi na bazi podatkov o testu, ki se pripravlja.Trg bo definitvno dobil kar želi, trenutno pa se še design malo popravlja da dobimo ven to kar vsaj vizuelno želimo....Tudi WWW stran bo, upam da čimprej....
Glej Celica, upam, da si predstavljaš kako velik projekt je izvedba vsega tega kar se dela. V glavnem veliko je vsega, samo v vednost...
Za cene pišite.....

LP

frenk ::

ja najbol je če se odločta al bosta delala high edn bloke ali pa bo to cenovno nižji razred...vprašat se je treba tud al ma folk raj efektivnost ali pa izgled

torej mal povejte kva hočte, ker gizmo in yavarye se bosta itaq odločala glede na to kaj rabte:)

jest osebno sem 100% high end:)

p.s.: za AMD in INTE raj delajta različne bloke, ker intel ma proce z večjo površino, amd pa z manjšo in je pri amd-ju treba toploto najprej prenest na večjo površino

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Gizmo1 ::

Hvala Frenk,
....pravilno razmišljaš, za shit robo nisva, ker je moj frend Yavarye perfekcionist in človek ki dela lepe očesu in stvari v nulo, bi rekel na stotinko natančno 8-) ....zato sva za dobro robo, ki poleg efikasnosti tud zgleda dobro....;)

LP

ferdo ::

lepo povedano.

gizmo1: kaj pa, če ti jzt pošlem moj načrt, pa mi naredita mojo revizijo bloka?

ali pa vsaj shematsko, pa upoštevate mojo idejo, ostalo vama prepuščeno?

frenk ::

zdele sem se nekj spomnu:D...lahko bi recimo vsak mesec zbiral različne načrte blokov, in vidva bi si nakonc enga izbrala ter nardila...tako bi ubistvu lahko prišli do neke idealnga dizajna:)

p.s.: ta bloke bi seveda tud sprobala:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Gizmo1 ::

Ferdo, Frenk,

Lepo od vaju za nesebičnost, ni problema, naredi in upošteva se lahko vajina ideja, tudi sama sva za to, v glavnem Yavarye pravi, da se naredit da vse in to tako, da nimaš pojma kolk dobro...jaz mu vrjamem, ker vem kako dobro dela....vajine vizije o bloku ni problema naredit samo idejo je treba skup preštudirat in izluščit tisto najbolje...mi smo za :)

Ferdo pošlji ni problema, bomo naštudiral kaj pametnega skupaj....

rfmw ::

@Gizmo1 check PS plz
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

Gizmo1 ::

Rfmw imaš odgovor..

Frenk, dej preveri ZS prosim....

planetparty ::

Upam da bom bar od Gizmo1 dobil odgovor, sem še pisla večini proizvajalcem blokov, pa ni odgovora, torej brez veze.
Ali je kaj narobe z mojim PM ali pa nekdo nekaj j***;((

ferdo ::

kdo mi lahko tle prilima sliko? .jpg 21kB
skica bloka za northbridge.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

Keyser Soze ::

Fantje, čim manj govort pa čim hitrej delat bloke za AMDje pa GF4. ;)

KAr se pa kvalitete tiče. Na tem forumu je bilo že veliko predelanega o različnih designih blokov. Tako da ene smernice kam ter kako je treba delati ni problem dobit.

Konec koncev, važn je preformans. Izgled lahko iščeš v komercialnih blokih.

P.S.: Je pa lepo slišati, da bi bilo mogoče narediti tudi kakšen blok po meri naročnika. Redkost na našem forumu.:\
OM, F, G!

frenk ::

gizmo1: jest tud nism dobil PM...al si zihr da si me spodaj obkljukal?:\

ferdo ::

gizmo1: poglej slike, in komentirej.

upam da bo vredu.

Eddy ::

No vidim da se že nekaj dogaja...

Glede testov blokov sem pripravljen dati svoj(e) blok(e) za primerjavo, ker tisto kar je bilo z Morphom sem malo razočaran, samo saj ni kej, ima pač veliko dela in ga po eni strani zastopim.

Še vedno sem prepričan v svoje bloke :D
Malo za šalo malo zares!

LP! Pa komaj čakam da vidim končni dizajn P4 in AMD blokov.
www.ekwaterblocks.com

tiborrr ::

Fanta, ker sta tezka frajerja, vama odstopim moj dizajn vodnega bloka za R9500PRO/9600PRO/non-pro. Evo ga, poglej mejl, tam si dobil stiri skice, pa povej, ce bi rad imel celega.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

UWO (un.walking obj.) ::

Tudi jazst sem za to da se naredi en test!

planetparty ::

tiborrr, ti si mi nekam znan iz Joker foruma:D

Resno maš bloke za radeona 9500? Pošlji mi ZS za ceno pa za podatke, pa povej kako hladi:)

tiborrr ::

Jap, iz Jokerja :P

Blok je le skiciran, ker se nisem spravil delat (prehitro sem prodal R9500PRO). Drugace pa si poglej, ce ti iskanje vstavis "NV Cooling". To ti bo povedalo vse.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

planetparty ::

Kot vidim to ne bo za mene...imam R9700 PCB :(

Se da kaj postoriti?:\

tiborrr ::

Ne, ne bo.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Keyser Soze ::

No fantje. KAko kaj napredujejo bloki? Bomo kmalu lahko začeli pošiljati naročila?:\
OM, F, G!

flisko ::

danes sem dobil blok od gizmota in njegovega prijatelja boštija in vam povem da je super.prej sem ime cc02 pa heat spreder zdej sem ga pa odstranil in sta mi prijazna fanta naredila blok za mene posebej(samo dno) ostalo je enako originalu ,pa lahko zdej mašino furam na 20 mhz fsb višjem kot prej,pa še temperatura je manjša za cca5stopinj.Zaenkrat sem zelo zadovoljen,ker tako naprej fanta.če bi ker rad mel ta blok vam povem da je odličen. L.P. Bojan

frenk ::

kako bo pa z NB bloki?...jest še NB blok rabm:)

BaRtMaN ::

Mene bolj zanima, če imata fanta kakšen blok za Athlone XP. :)

ferdo ::

malo še počakite, vsi bomo dobili odgovore>:D

Gizmo1 ::

Hi!

Samo nekaj, če Vas zanima...

Na voljo je en blok za AMD ATHLON XP in dva bloka pa P4, to so testni primerki, ki gredo ven ultra ugodno....

Če koga zanima naj mi se oglasi po mailu ali ZS.....

LP

Eddy ::

Kajzdej?
A se bomo kej zmenil za test?
A boš vse testne bloke prodal?

Kaj pa slike AMD bloka? Ne moreš prodajat mačka v žaklju. :P

LP!
www.ekwaterblocks.com

ferdo ::

za kolko denarja?

PS: Gizmo1, svetujem ti, da naredite test oz. primerjavo z ostalimi bloki. "to sploh ni teško naredit"

Phoebus ::

Pa ja fantje, naredite en test blokov (mislim na ST). Zmente se s suplyjerji naj vam dajo po en primerek na test in potem mucite bloke in napisite kaj menite o blokih. Da ne bomo samo razmislal ker bi bil boljsi :-/

ferdo ::

eddy, kam se tebi tako mudi?:D

Eddy ::

Kaj mudi?!

Test je za nardit... seveda ce je sploh zainteresiran?

Jaz sem!
www.ekwaterblocks.com

ferdo ::

Lej, zelo velko vprašanje JE, kako bi vi to stestirali.
najprej se to dogovorite, šele po tem, če ste za takšen test zainteresirani VSI.
v takih primerih brez neodvisnih opazovalcev ne gre, ker lahko pride do zlorab postopka:D "malo pretirano" ampak, zamisli se.

naj bo volk sit in koza cela.

eddy: malo se zrelaxserej, 2x močno vdihni, sej se boste zmenil, boš vidu. tvoj bloki so vredu, ti si str mačk, uglavnm sej kupci tvojih blokov to dobro vedo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

morphling1 ::

Mislim, da ni treba dvomit o kaki pristranskosti. Če bova z Eddijem nekako spravila skupaj cpu simulator, potem bo tudi test kaj kmalu sledil in rezultati bodo ponovljivi kar ne morem trdit za noben test na osnovnih ploščah.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

ferdo ::

o kakem CPU simulatorju ti tuki pišeš?

Fury ::

govori o grelcu, ki simulira oddajanje toplote CPUja
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Doma narejeni vodni bloki in hladilna rebra.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
3511501 (4985) sash
»

Rabil bi načrte za CPU / GPU blok ! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
554455 (3634) steev
»

razlika med vodnimi bloki

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201361 (1017) DejaVu
»

EK Water Blocks presents generation 2004! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19012056 (7189) Malecky
»

Najboljsi vodni blok za CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
625103 (4118) Phoebus

Več podobnih tem