» »

Zavarovanje Avtomobila

Zavarovanje Avtomobila

1
2
»

Utk ::

DePalmo je izjavil:

Jaz imam Kio Ceed dizla, 2017 letnik in sem polni kasko plačal tudi okoli 560e, nato je šlo samo gor, izgovor je bil da so se novi avto toliko podražili. Mi agent ni znal odgovoriti kaj ima to veze z mojim avtom, če se zanj nova cena ni spremenila. Zadnja ponudba za letos je bila okoli 850, nato sem sklenil drugje za 730.

Je pa takole. Sam raje plačam kasko kot da čakam da se zgodi kaj hujšega. Sem slišal že za kar nekaj primerov ko so ljudje imeli avto kasko zavarovan, nato pa takoj naslednje leto ko ni bil več, je bilo kaj hujšega. Čeprav skozi leta "vržem" kar nekaj denarja stran, lažje spim. To mi je pa tudi nekaj vredno. Sploh pa ker ljudje vozijo iz dneva v dan slabše in samo čakam da se zgodi kaj hujšega.

Polni kasko, pod to nekateri razumete tudi nekaj kombinacij ali celo vse, je drag. Polni kasko brez kombinacij in z nekaj odbitne, je pa za avto z nabavno ceno 30 jurjev še zmeraj cca 400 evrov. Odkup prve škode je potem še 50 evrov ali malo več. Če je totalka, ga sesuje toča, divjad itd in je škode 10 jurjev, boš pač dal tistih par 100 evrov franšize. Za vsako prasko se pa ne bo splačalo koristit.
Če ima nekdo 8 let stara premium jajca in tudi tak kasko stane jurja pa normalno da se ne splača. Ker boš dal jurja, dobil pa max 5. Novega audija za 50 jurjev pa nihče tu nima jajc kupit in vozit brez kaskega.

kamiKaZaA ::

bemfa je izjavil:

Hja, če avto še niti odplačan ni, potem boljše da maš kasko. Jaz lahko jutri novega skeširam, zato tudi brez kaska lahko mirno spim.

To se absolutno strinjam in bi tudi sam skenslal ful kasko avta, če bi imel keš za novega ali dva njih kot bi tudi skenslal vsa ostala zavarovanja (stanovanjsko, nadstandardno zdravstveno, življensko, nezgodno) če bi imel dovolj prihrankov in bi si iz danes na jutri lahko kupil drugo stanovanje ali plačal preko vrste nepredvideno zdravljenje, da bi bil takoj na vrsti. Zavarovanja so dejansko za tiste, ki nimamo velikih prihrankov, tisti, kateri pa imajo, pa je za njih dejansko vsako zavarovanje, katero ni obvezno ali osnovno dejansko metanje denarja skozi okno. :)

bemfa ::

To je OSNOVNI kasko. Je pa treba pazit, določene kombinacije niso krite s franšizo (kraja, toča, ...), odvisno od zavarovalnice.

Utk ::

Osnovni kasko je isto kot polni kasko, odvisno od poimenovanja. Krije (skoraj) vse, razen tisto za kar res rabiš kombinacijo, odvisno od zavarovalnice. Polni kasko z vsemi kombinacijami ti pa odstrani franšize, izgubo bonusa itd.

kamiKaZaA ::

Recimo moj kasko na Sava:

1% odbitne franšize v primeru povzročitve prometne nesreče in nisem doplačal za odkup 1. škode (torej izgubim še 3 razrede)

0% (brez odbitne franšize) za svetila, šipo, ogledala, točo, divjad in parkirišče. Imam lahko največ 3 takšne škodne primere letno.

Lahko pa bi imel odbitno franšizo na svetila, šipo, ogledala, točo, divjad, parkirišče in bi posledično nekaj manj plačal zavarovanje ful kaska. Kot bi tudi lahko imel odbitno franšizo za povzročitev prometne nesreče višjo od 1% in bi spet bila nižja premija zavarovanja.

Letos sem tako plačal 770 eurov za ful kasko (AO, AO+ in vse ostalo ful kasko, razen nimam odkupa 1. škode), lani pa za isto 740 eurov. Ni neke razlike med lani in letos. Za letos štejem, ker sem avto zavaroval v sredini decembra 2023.

Zgodovina sprememb…

MadMen ::

zobnik je izjavil:

Material se je podražila ja, samo je zadnje obdobje vse dol padl na raven pred podražitvam, tako da tist +30% dražje zavarovanje je navadna kraja, idi drugam.

Ni edini faktor samo cena dela/materiala/novih avtomobilov, podražila so se tudi pozavarovanja. Predvidevam da večina "naših" zavarovalnic saj en del rizika prenesejo naprej in pozavarujejo zadeve. Predvidevam da so tuji giganti tukaj v prednosti in si lahko privoščijo nižje premije.

Ahim ::

DePalmo je izjavil:

Jaz imam Kio Ceed dizla, 2017 letnik in sem polni kasko plačal tudi okoli 560e, nato je šlo samo gor, izgovor je bil da so se novi avto toliko podražili. Mi agent ni znal odgovoriti kaj ima to veze z mojim avtom, če se zanj nova cena ni spremenila. Zadnja ponudba za letos je bila okoli 850, nato sem sklenil drugje za 730.

Njihov izgovor je v resnici "deli za servisiranje tvojega avta so se podrazili", ne "novi modeli tvojega avta so se podrazili". Ali je agent smotan, in ti ni znal tako utemeljiti, ali ga pa ti nisi pozorno poslusal. Nima veze koliko stane novejsi model/letnik tvojega avta, ker za visino zavarovalnine izgajajo iz tvojega konkretnega modela, letnika, opreme.

tinodj ::

A priporoca kdo kaksen agent, ki ureja ugodno? Prosim za kontakt?

Ahim ::

tinodj je izjavil:

A priporoca kdo kaksen agent, ki ureja ugodno? Prosim za kontakt?

Meni info@fiserzavarovanja.si maredi korektno (bolj ugodno kot smotani zaposleni od zavarovalnice). Stane te ne nic ce vprasas za ponudbo.

IL_DIAVOLO ::

tinodj je izjavil:

A priporoca kdo kaksen agent, ki ureja ugodno? Prosim za kontakt?


Ce si z štajerske, ti lahko dam kontakt, na zs.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

tinodj ::

hvala Ahim.

@Il_diavolo: ne, lj

MrGTO ::

Vsekakor so se podrazli materiali, tudi za starejse avte. Tako prides se prej do totalke :)
To, da so zavarovalnice boge zaradi poplav ne verjamem. Folk je itak v vecini imel police z minimalnim kritjem za poplavo, ker so od zmeraj visoke premije za ta kritja. Zato je pa folk jokal, da bo dobil sam par jurjev.
Kot drugo pa so zavarovalnice tudi pozavarovane, tako da one en del dajo naprej na drugo zavarovalnico itd.. tako se breme in verjetnost da zavarovalnica bankrotira krepko zniza.
Pri avto zavarovanju pac pridobis ponudbe od vec zavarovalnic in se odlocis za najbolj ugodno. Je pa seveda potrebno polico prebrat in razumet :) se boljse, ce preberes se splosne pogoje..
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Na cesti
854214772 (459) jeremenen
»

Kasko za nov avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
736072 (2217) MadMax
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916802 (2069) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16841886 (7952) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670804 (38395) ;-)

Več podobnih tem