» »

Zavarovanje Avtomobila

Zavarovanje Avtomobila

«
1
2

Samsung06 ::

Pozdravljeni

Tole pišem iz principa.

Nisem imel nobenih nesrec ali kaj drugega.

Leta 2023 sem plačal za zavarovanje avta full kasko pri Triglavu 800€.

Za leto 2024 sem dobil ponudbo pri Triglavu 1350e. (550e razlike)
Pri Generali so mi dal cirka 1000e.

A so normalni pri Triglavu!?
Zakaj bi ostal pri njih, en razlog mi povejte?

edi45 ::

Biti lojalen pri taki stvari kot je zavarovalnica je brez veze, greš kjer je ceneje. Je pa šlo zavarovanje za avto od lani cca 20-30% gor, zaradi podražitve materiala. Poglej še pri Savi in Grawe, če ne pa idi k Generaliju.

Bellzmet ::

Triglav nenormalno navija cene. Zaradi poplav bodo imeli manjši dobiček in od takrat naprej morajo agenti dobesedno lupiti ljudi, da bodo čimveč notri prinesli. Izgovarjajo se pa na cene materialov (ki so se v 2023 že stabilizirale) in na poplave. Skratka nateg.

Kralj5 ::

Preveri še pri Allianzu. Se da dobiti ugodno, če zadnjih 7 let nisi imel nesreč. Nekaj dni nazaj smo za Getza 2008 pri Generaliju dobili ponudbo za 240 (osnovno zavarovanje + asistenca), na Allianzu, pa za podobno polico 155.

Shait ::

2022 Generali kasko (ni bil polni) cca 750€, 2023 so dvignili na 900€ (pri njih imel zavarovan avto skoraj 10 let, na koncu sklenil ful kasko zavarovanje pri Allianz za 550€. Se splača preverit vse zavarovalnice. Je*** zvestobo.

neverjetni99 ::

Vse zavarovalnice so lani podražile avtomobilska in premoženjska zavarovanja, zaradi podražitve materialov. Greš tja kjer so boljši pogoji. Edino pri Alianz in Croatia, znajo bit malo zapleti pri uveljavljanju škode, kolikor sem slišal?

nokken ::

Definitivno preveri Allianz... mene je prisel (skupaj s polnim kasko) vec kot 1300eur ceneje kot Generali. So sle pa cene zadnje leto precej gor.

kixs ::

Vsako leto od 2021 gre zavarovanje ful gor. Meni do lani za ~30% smo AO+. Nikoli dosti...

LeQuack ::

Vsako leto gre 10-20% gor, vsaj od korone napej. To je tako če imaš kvazi monopol, kjer je zavarovanje obvezno, in pa ene par kartelno dogovorjenih zavarovalnic.
Quack !

Samsung06 ::

Zato sem tudi odprl temo, da se o tem piše, govori, informira ljudi o tem cenovnem nategu...

Upam, da vsak, ki je v podobnem položaju stori enako in odpre temo kje drugje na drugem forumu. Ali pa omeni to v kakem "small talk-u" v svoji družbi, prijatelji, družina, sodelvaci, itd.

Ne moremo biti tiho. Le tako mogoče premaknemo kaj. Če vsak prepriča 3 osebe ... :D Revolucija! :D

Če bomo tiho bomo imeli čez leto ali 2 znesek 2000e.

LeQuack ::

Saj ne moreš nič naresti, kartel je premočen. Edina rešitev je da nimaš avta in javni prevoz ali car sharing. Ali pa še bolje selitev tujino.
Quack !

IL_DIAVOLO ::

Samsung06 je izjavil:

Zato sem tudi odprl temo, da se o tem piše, govori, informira ljudi o tem cenovnem nategu...

Upam, da vsak, ki je v podobnem položaju stori enako in odpre temo kje drugje na drugem forumu. Ali pa omeni to v kakem "small talk-u" v svoji družbi, prijatelji, družina, sodelvaci, itd.

Ne moremo biti tiho. Le tako mogoče premaknemo kaj. Če vsak prepriča 3 osebe ... :D Revolucija! :D

Če bomo tiho bomo imeli čez leto ali 2 znesek 2000e.


Ali pa ~500€ za rabljeno vozilo in to vsako leto zadnjih 10 let. Kdor pa hoce kasko, pa ga naj placa.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kamiKaZaA ::

Zdaj ne vem, če sem imel srečo, ker sem decembra 2023 podaljšal zavarovanje in je od 1.1.24 šlo vse ful gor? Zavarovanje avta imam pri Savi. Lani plačal 740€. Letos 770€. Vse isto zavarovano (ful kasko).

Vem pa za eno zadevo. 1. leto ko kupiš avto preko lizinga in če nimaš 50% oz. 55% bonifikacije dobiš komercialni popust -50% (to delajo vse zavarovalnice) in plačaš krepko nižjo ceno, naslednje leto pa sledi šok, ker se ti upošteva samo tvoj bonus in še mogoče ti dajo -10% komercialnega popusta. Lahko, da je Samsung06 točno ta primer imel, ker razlika se mi zdi blazna (+550€). Pri meni je bilo +30€ kar znese nekje slabih 5% več glede na lansko leto.

zobnik ::

Material se je podražila ja, samo je zadnje obdobje vse dol padl na raven pred podražitvam, tako da tist +30% dražje zavarovanje je navadna kraja, idi drugam.

DePalmo ::

Fora podražitev je mentalnost da "če lahko drugi, zakaj pa nebi še mi". In očitno temu še kar ni konca.

Tudi sam sem bil zvest Generaliju, še pred tem Adriatic Slovenija. Ampak po kar nekaj letih, mislim da lahko rečem dobrih 20, sem letos šel na Grawe. Razlog je bil da ker sem imel v 2022 škodni primer (ne, ni napaka), mi ne morejo dati izrednega popusta in zato je šlo zavarovanje gor. Da pa pred tem nisem imel nobenega škodnega primera, je pa za njih brezpredmetno.

Je pa Alianz zanimiva opcija. Meni neznana zavarovalnica, a ko sem že sklenil zavarovanje pri Grawe, sem od njih dobil še bolj ugodno ponudbo. Kako je s to zavarovalnico? Ima kdo izkušnje? Se sploh ve kdo se skriva za njimi?

bciciban ::

Croatia Zavarovanje zapira vrata v Sloveniji?
https://www.croatiazavarovanje.si/

Lani so bili za moj primer daleč najcenejši ponudnik avtomobilskega zavarovanja. Očitno se jim ni izšlo.

Tilen ::

Sam sem imel popolnoma enak Triglav primer in za enako ceno podpisal z Allianz.

Z agentom na Triglavu sem si lep čas pisal in nikakor ni šlo. Od ust si je komaj odtrgal 50€ popusta na 500€ dviga cene premije. Nisem imel nesreče, polni kasko. Sem mislil, da gre za šalo, ker res nikakor ni želel popustiti.

Na koncu sem se mu zahvalil za sodelovanje in šel na Allianz. Niti odpisal ni na e-mail. Toliko o tem.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

wcpapir ::

bciciban je izjavil:

Croatia Zavarovanje zapira vrata v Sloveniji?
https://www.croatiazavarovanje.si/

Lani so bili za moj primer daleč najcenejši ponudnik avtomobilskega zavarovanja. Očitno se jim ni izšlo.

Croatia se umika ker Allianz prodira obe zavarovalnici pa sta nekaj x večji od vseh treh naših ki so omembe vredne. Allianz kupuje eno naših večjih zavarovalnic.

Xserces ::

Zgleda od agenta do agenta razlika. Jaz imam super izkušnjo z Triglav. Res da imamo komplet vse pri triglavu. Tudi mene je agent opozoril da so cene šle gor za skoraj 30%. Mi je pa potem dal neke popuste da je vse to malo "ublažil". Kasko za avto v vrednosti cca 45-50k€ me pride 1000€ z popusti . Polna cena brez popustov bi bila 1900€. Zraven je pa še DRAJV 25%.
Imam pa dobre izkušnje glede prijave škod in iztrženje le tega preko zavarovanja. Nikoli problemov, ne za avto in ne za hišo. Zato tudi vztrajam pri triglavu.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

MadMen ::

wcpapir je izjavil:

bciciban je izjavil:

Croatia Zavarovanje zapira vrata v Sloveniji?
https://www.croatiazavarovanje.si/

Lani so bili za moj primer daleč najcenejši ponudnik avtomobilskega zavarovanja. Očitno se jim ni izšlo.

Croatia se umika ker Allianz prodira obe zavarovalnici pa sta nekaj x večji od vseh treh naših ki so omembe vredne. Allianz kupuje eno naših večjih zavarovalnic.

Kupuje jo že od leta 2019, pa brez vpletenosti države ne bo mogel kupiti.

Han ::

Lani do poletja je bila Sava v povprečju 100 eur ceješa od Triglava za identične postavke. Predvidevam, da je še vedno tako ali pa je razlika celo večja.

Ker je foter trmast, je ostal pri Triglavu, zato je za 1 leto starega T-Crossa decembra plačal 1450 eur, eno leto prej pa dobrega tisočaka. ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Scorpy84 ::

Ko sem jaz avto zavaroval, sem bil v podobni situaciji. Alianz je bil daleč najcenejši, ampak po brskanju na spletu, so zelo nezadovoljni, ko je treba škodo izplačati. Sem raje dal 200€ več pri savi, pa tudi nimam slabe izkušnje, glede prijave škode.

FoxKnox ::

Triglav je podlažil osnovno za 15% in kasko za 20 %, skenslal pa je tudi večino popusta
Pri Generaliju sem plačal 100 € manj kot lani pri Triglavu.

LeQuack ::

Zavarovalnice se maščujejo zaradi poplav, čeprav kakor vem je na koncu itak vse država častilo oz. bo.
Quack !

dvihtelic ::

LeQuack je izjavil:

Zavarovalnice se maščujejo zaradi poplav, čeprav kakor vem je na koncu itak vse država častilo oz. bo.

Država častila? Se hecaš? Prej bojo pobral ko pa kaj dali.

wcpapir ::

MadMen je izjavil:

wcpapir je izjavil:

bciciban je izjavil:

Croatia Zavarovanje zapira vrata v Sloveniji?
https://www.croatiazavarovanje.si/

Lani so bili za moj primer daleč najcenejši ponudnik avtomobilskega zavarovanja. Očitno se jim ni izšlo.

Croatia se umika ker Allianz prodira obe zavarovalnici pa sta nekaj x večji od vseh treh naših ki so omembe vredne. Allianz kupuje eno naših večjih zavarovalnic.

Kupuje jo že od leta 2019, pa brez vpletenosti države ne bo mogel kupiti.

Mogoce ze letos ;)

Samsung06 ::

Torej vzel sem pri Generali za 1000e. Dobil popust za prvič član in plačilo celoten znesek.

Imel sem še ponudbo za Allianz samo sem dobil informacije, da imajo ljudje težave pri izplačilih. Bili bi cirka 200e cenejši.

Pri Triglavu bi plačal 1350e. Niso želeli dati nobenega popusta.

Za naslednje leto ponovna menjava zavarovalnice, če ne bo popusta.

delavec44 ::

Saj ko bo Allianz prevzel Savo, se bodo spet karte premešale in izkušnje ne bodo pomenile več nič. Pa še manj konkurence.

starfotr ::

Zavarovanje bo dražje in pogoji bodo slabši. To bo prinesel nakup.

kixs ::

To moras kar orenk na glavo past, da das 1000+€ za zavarovanje avta :lol:

LeQuack ::

kixs je izjavil:

To moras kar orenk na glavo past, da das 1000+€ za zavarovanje avta :lol:


Ali pa da daš za avto 30k in več, to je tud za na glavo past.
Quack !

bemfa ::

30k je lahko že novi Golf, sploh se ne rabiš preseravat. In zavarovalnice hitro zavohajo, da se ovce pustijo stričt in navijejo cene. Meni so tudi probali dvignit iz 600 na 800, sem jih poslal v 3PM in vzel AO in AO+ za 200, kasko pa naj si vtaknejo nekam.

delavec44 ::

Saj AO+ tudi ne rabiš ;)

kixs ::

Meni je v zadnjih letih sel AO+ iz 73 na 93€. Ce bom kanto imel se do septembra, bo verjetno ze okoli 100€. Bom sel samo na AO.

Glede na to kako dobro mi kanta sluzi, ze resno studiram ali it v nakup druge za 20K€+. Edino kot statusni simbol ni dobra :lol:

bemfa ::

AO+ ne vem če se 20eur pozna, je nek popust na celoto če vzameš v paketu. Bi pa šlo ceneje ja.

delavec44 ::

Pri mojih izračunih je bil AO+ vedno konkretno dražji od 20EUR. Še posebej v zadnjih časih. Lahko imaš le srečo s tvojo kombinacijo ali pa bi sam AO dobil drugje ceneje.

Zgodovina sprememb…

solatjek ::

Skoraj 30 let vozim, nikoli nisem imel druga kot osnovno zavarovanje. Pri dveh avtih, ker ni nič zavarovano, letno tako prihranimo vsaj 1500€. V vseh letih prihranka 45000€, avto lahko zdaj po skalovju spustim, pa kupim novega in sem še vedno v plusu.

Zavarovalnice nikoli niso, ne delajo in nikoli ne bodo delale za ljudi!

IL_DIAVOLO ::

Solatko familija.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kixs ::

bemfa je izjavil:

AO+ ne vem če se 20eur pozna, je nek popust na celoto če vzameš v paketu. Bi pa šlo ceneje ja.


Toliko je slo gor celo zavarovanje avta.

Sicer pa sem ravno pogledal na polico in lazem :|

Septembra 2023 sem placal 97,48€ za AO in AO+ skupaj. 2020 sem za isto rec placal 73,81€.

Scorpy84 ::

solatjek je izjavil:

Skoraj 30 let vozim, nikoli nisem imel druga kot osnovno zavarovanje. Pri dveh avtih, ker ni nič zavarovano, letno tako prihranimo vsaj 1500€. V vseh letih prihranka 45000€, avto lahko zdaj po skalovju spustim, pa kupim novega in sem še vedno v plusu.

Zavarovalnice nikoli niso, ne delajo in nikoli ne bodo delale za ljudi!


Jaz bi isto, ampak dokler drugi ne pazijo na parkirišču ali na el. skiroju, kjer si avtomatsko kriv, tudi če so oni ne vem kaj vse počeli, tudi če ti iz zraka padejo. Ja imel to glupo izkušnjo, ti še dobiš kazen, oni še večjo kazen, ampak tebi ostane privat tožba za popravilo avta. Tudi več nas voznikov zletelo v ograjo zaradi leda, vsi pokasirali kazen zaradi neprilagojene hitrost. Avtocesta, pa še na avtokameri sem imel posneto hitrost, ki je bila samo 30 na uro, še policaj je takrat padel, ko je šel cestišče preverjati. Pa vseeno bi moral dati iz svojega žepa, že razbita luč je taka cena... ajde, če bi živel kje na vasi, manjše mesto, tko pa...

krneki ::

Isto jaz vozim že 25 let in nikoli vzel kasko in tudi nikoli še nisem imel nesreče. Razumem da se nekateri bolje počutijo s kaskom. Vsak presodi sam, ampak meni se zdi mal too much dajat še 1000+ na leto za neko zavarovanje. Ista mi je filozofija z dopolnilnim zavarovanjem...ga nisem nikoli imel,ampak zdaj ga zgleda bom moral če hočem ali nočem lol. Upam da ne bo isto za avto zavarovanjem.

solatjek ::

Scorpy84 je izjavil:

Jaz bi isto, ampak dokler drugi ne pazijo na parkirišču ali na el. skiroju, kjer si avtomatsko kriv, tudi če so oni ne vem kaj vse počeli, tudi če ti iz zraka padejo. Ja imel to glupo izkušnjo, ti še dobiš kazen, oni še večjo kazen, ampak tebi ostane privat tožba za popravilo avta. Tudi več nas voznikov zletelo v ograjo zaradi leda, vsi pokasirali kazen zaradi neprilagojene hitrost. Avtocesta, pa še na avtokameri sem imel posneto hitrost, ki je bila samo 30 na uro, še policaj je takrat padel, ko je šel cestišče preverjati. Pa vseeno bi moral dati iz svojega žepa, že razbita luč je taka cena... ajde, če bi živel kje na vasi, manjše mesto, tko pa...


Drži, ne rečem, da se mi ne more nič naredit. 45.000 sem prihranil, imel sem pa tudi nekaj sranja, pač sprejmem ta riziko. V vseh teh letih vsega ni bilo za 5000€, dva avta malo naklofana od toče, dve prednji šipi in eno manjše kleparsko delo. Še vedno sem za en nov avto v plusu. Marsikaj se da poštimati za mali denar iz avtoodpada, če le ne voziš kakšne eksotike od avta.

krneki je izjavil:

Isto jaz vozim že 25 let in nikoli vzel kasko in tudi nikoli še nisem imel nesreče. Razumem da se nekateri bolje počutijo s kaskom. Vsak presodi sam, ampak meni se zdi mal too much dajat še 1000+ na leto za neko zavarovanje. Ista mi je filozofija z dopolnilnim zavarovanjem...ga nisem nikoli imel,ampak zdaj ga zgleda bom moral če hočem ali nočem lol. Upam da ne bo isto za avto zavarovanjem.


Zdravstveno sem plačeval, ampak sem vedno se spraševal, zakaj to sploh plačujem. Sem imel eno obdobje, ko sem precej koristil storitve, tudi nekaj operacij. Ko sem seštel letno premijo, sem jo plačal bistveno več, kot je bil prispevek pri kritju storitev na računih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

solatjek ::

Zavarovalnice so mi v vseh pogledih nagravžne, zavarovanje se sklepa s figo v žepu. Iz prve roke vem, da imajo zaposleni navodila za zavračanje zahtevkov in tudi stimulacijo glede na uspešnost le-tega.

Nešteto je primerov, ko je bil zahtevek zavrnjen ali pa ponujena mizerija, po pritožbi pa je bilo ponujeno bistveno več. Če bi delale zavarovalnice pošteno in se točno ve, kaj in za koliko je zavarovano, se točno ve, koliko bi naj bila odškodnina, brez pritožb in prerekanja. In če je po pritožbi več, pomeni to samo to, da igrajo nepošteno igro in ti na začetku ponudijo manj, kot ti pripada.

Tilen ::

Zato moraš imeti takšno polico, ki ni odvisna od dobre volje agenta ali zavarovalnice ali cenilca. Avto vedno pelješ na pooblaščen servis, ki tudi cenilca pokliče na zagovor, če bedno oceni.

Polni kasko z odkupom prve škode na kasko, brez izgube premijskih razredov in odbitno franšizo 0,5%.

Potem pa samo iščeš najboljšo ceno.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Utk ::

solatjek je izjavil:

Skoraj 30 let vozim, nikoli nisem imel druga kot osnovno zavarovanje. Pri dveh avtih, ker ni nič zavarovano, letno tako prihranimo vsaj 1500€. V vseh letih prihranka 45000€, avto lahko zdaj po skalovju spustim, pa kupim novega in sem še vedno v plusu.

Zavarovalnice nikoli niso, ne delajo in nikoli ne bodo delale za ljudi!

Katera dva avta pa to imaš, da samo kasko stane 750 evrov za vsakega?

DePalmo ::

Jaz imam Kio Ceed dizla, 2017 letnik in sem polni kasko plačal tudi okoli 560e, nato je šlo samo gor, izgovor je bil da so se novi avto toliko podražili. Mi agent ni znal odgovoriti kaj ima to veze z mojim avtom, če se zanj nova cena ni spremenila. Zadnja ponudba za letos je bila okoli 850, nato sem sklenil drugje za 730.

Je pa takole. Sam raje plačam kasko kot da čakam da se zgodi kaj hujšega. Sem slišal že za kar nekaj primerov ko so ljudje imeli avto kasko zavarovan, nato pa takoj naslednje leto ko ni bil več, je bilo kaj hujšega. Čeprav skozi leta "vržem" kar nekaj denarja stran, lažje spim. To mi je pa tudi nekaj vredno. Sploh pa ker ljudje vozijo iz dneva v dan slabše in samo čakam da se zgodi kaj hujšega.

kuglvinkl ::

Če bi moral resno zavarovat avto, bi se zanimal na Alianz, za asistenco pa članstvo na AMZS. bottomline bi moralo bit še vedno cenejše.
Your focus determines your reallity

kamiKaZaA ::

DePalmo je izjavil:


Je pa takole. Sam raje plačam kasko kot da čakam da se zgodi kaj hujšega. Sem slišal že za kar nekaj primerov ko so ljudje imeli avto kasko zavarovan, nato pa takoj naslednje leto ko ni bil več, je bilo kaj hujšega. Čeprav skozi leta "vržem" kar nekaj denarja stran, lažje spim.

Moja zgodba izpred več let. Kupil sem rabljeni avto na 3 leta lizinga. V tem času je moral biti ful kasko zavarovan. Izplačam avto, pa ga grem zavarovat. Vprašam, koliko pride ful kasko, reče agent tolko. OK, dam karambol in krajo vstran. Koliko? Cena nižja. OK, koliko nižja še je, če dam parking vstran (bilo je še okoli 100€ nižje). OK, grem šparat, ne vzamem več ful kaska, ampak samo delni. Nova polica: AO, AO+ + svetila, šipe, ogledala, toča, divjad in asistenca. Prišparam par 100€. V tistem letu pa potem sledi šok. V razmiku 2 mesecev sem doživel 2 trka na parkirišču (enkrat v blatnik, enkrat pa v vrata, da sem lahko samo šipo za 1/3 dol odprl). Od naslednjega leta sem spet imel isti avto ful kasko zavarovan in še danes imam (drugi avto) in bom tudi imel da bom lažje spal.

Mi pa je za tem toča stolkla ta isti avto, so ga popravili in sem pogledal račun in je pisalo 1400€. Če seštejem vse škodne primere (šipa, toča, ogledalo, blatnik in vrata sem moral sam kriti) sem v debelemu minusu s ful kasko, je pa bolj pomembno da lažje spim in se ne sekiram, če me dobi toča, da bi se kje ustvalil v podvozih in izzval prometno nesrečo, ampak vozim upočasnjeno dalje, ker je tako ali tako vse zavarovano. :)

dexterboy ::

LeQuack je izjavil:

Zavarovalnice se maščujejo zaradi poplav, čeprav kakor vem je na koncu itak vse država častilo oz. bo.

MAŠČUJEJO ?!?!?!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

bemfa ::

Hja, če avto še niti odplačan ni, potem boljše da maš kasko. Jaz lahko jutri novega skeširam, zato tudi brez kaska lahko mirno spim.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Na cesti
854216326 (2013) jeremenen
»

Kasko za nov avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
736196 (2341) MadMax
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916935 (2202) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16842142 (8208) Mateja88
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26671170 (38761) ;-)

Več podobnih tem