» »

Stavka zdravnikov 2024

Stavka zdravnikov 2024

««
95 / 97
»»

PrihajaNodi ::

Z dodatki sta obogatela kar si sam pisal
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Slopek ::

111111111111 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Pri urgenci so točno določeni protokoli, ravno tako v bolnici. In ko je zajeb komisija najprej preveri, če se je sledilo protokolu.


To gospodu ki je izgubil mod ne pomaga nic!

In ker sem ti povedal dejansko stanje, sem sedaj privoščljivec? Ne razumem tvoje logike. No, mogoče jo Philit, ona je bolj na tvojem nivoju.

PrihajaNodi je izjavil:


A nisva z denarjem kupovala stanovanj? Bi se počasi odločil?


Ja, v bitkojn sta ga premetavala pol pa flete pokupla, tako si rekel. Zdj mas pa noge u luftu

Hja, ne vem tvoje informacije se spreminjajo iz posta v post. V enem kupujem kriptovalute, v drugem stanovanja, v tretjem si z lopato odmetavam denar. Če že lažeš se vsaj drži ene zgodbe. :D

Dej ne glumi majmuna. Kaj palamudiš nekaj? Čisto politično.
Fajn je zaslužila, to ti naprej mečejo. In ne mečejo ti zato, ker so nevoščljivi, ampak zato, ker je bilo to skrajno barabinsko. Verjaaaameeem pa, da je bilo lepo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

111111111111 ::

Slopek je izjavil:


Dej ne glumi majmuna. Kaj palamudiš nekaj? Čisto politično.
Fajn je zaslužila, to ti naprej mečejo. In ne mečejo tinzato, ker so nevoščljivi, ampak zato, ker je bilo to skrajno barabinsko. Verjaaaameeem, da je bilo lepo.

Pa od kje si se ti našel majmun? :D Moja je družinska dohtarca, takrat je bila še specializantka.

Seveda pa lahko Nodija vprašaš ti bo povedal da je 7.000.000 EUR + od Pfeizerja ferari + jahta. Ne smeši se in pojdi spat.

PrihajaNodi je izjavil:

Z dodatki sta obogatela kar si sam pisal

Drži. Kupil sem vsaj 45 stanovanj v Ljubljani.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

solatko ::

111111111111 - Zakaj lažeš, saj tvoje špecanje ni rdeče in tam se vidi, zakaj se pritožuješ, lažnivček. Od očeta si se naučil kako se to špeca, da sam izpadeš boljši, obdržiš problematično obrt in še obtožuješ druge. Modra riba je UDBA na S-T in podobno deluje. Ne preverja špeckahlinih dejanj ampak jim slepo verjame in ukrepa, tako pač je in jaz sem se s tem sprijaznil, kako pa sicer spiš?
Tudi pri zadnjih postih se vidi, da normalnega razgovora nisi sposoben, bi že pred leti moral dobit naziv PNG, saj iz posta v post samo lažeš in žališ pa še kakšno izmišljotino dodaš, kot naprimer moje trditve o tebi in tvoji ženi.
Delo krepa človeka

Slopek ::

Ja kaj vem? Tko rečejo oni dol: da glumiš bolestnog majmuna :)))

Glej elfer, dejstvo je, da so med korono nekateri zdravniki, na barabinski način praktično obogateli. Lepi dodatki so to bili, velike vsote in tudi ne tako malo ljudi je te "podkupnine" prejemalo kar nekaj časa. Ljudje so jezni. Se čudiš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

111111111111 ::

solatko je izjavil:

111111111111 - Zakaj lažeš, saj tvoje špecanje ni rdeče in tam se vidi, zakaj se pritožuješ, lažnivček. Od očeta si se naučil kako se to špeca, da sam izpadeš boljši, obdržiš problematično obrt in še obtožuješ druge. Modra riba je UDBA na S-T in podobno deluje. Ne preverja špeckahlinih dejanj ampak jim slepo verjame in ukrepa, tako pač je in jaz sem se s tem sprijaznil, kako pa sicer spiš?
Tudi pri zadnjih postih se vidi, da normalnega razgovora nisi sposoben, bi že pred leti moral dobit naziv PNG, saj iz posta v post samo lažeš in žališ pa še kakšno izmišljotino dodaš, kot naprimer moje trditve o tebi in tvoji ženi.

Ne preveč jokat. PNG si si zaslužil ti pokončni pionirček. Pač v teh časih ne moreš špecat soseda in pričakovati, da bo šel na goli otok, medtem ko ga ti sviraš z njegovo ženo...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

PrihajaNodi ::

Drži. Kupil sem vsaj 45 stanovanj v Ljubljani.



Zakaj lažeš?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

111111111111 ::

Slopek je izjavil:

Ja kaj vem? Tko rečejo oni dol: da glumiš bolestnog majmuna :)))

Glej elfer, dejstvo je, da so med korono nekateri zdravniki, na barabinski način praktično obogateli. Lepi dodatki so to bili, velike vsote in tudi ne tako malo ljudi je te "podkupnine" prejemalo kar nekaj časa. Ljudje so jezni. Se čudiš?

Barabinski? Torej so kršili zakon? Jaz nimam nobenega presežka od COVID-a razen to da sem dobil od Janšata bone in 400€ dodatka. :D Kar je še vedno noro več kot mi je dala trenutna vlada, ki dela BOLJE in mi krade iz žepa. :D

Ljudje so jezni? Ljudje so rahlo prismuknjeni. Med COVID-om so bili vsi dohtarji. Danes pa imamo statistiko oslovskega kašlja, ker mamice VEDO da so cepiva škodljiva.

Danes ljudje vpijejo po ZD-jih, da hočejo vse takoj in sami sebi delajo vrsto. Hja, ljudje so/smo rahlo prismuknjeni in v bližnji prihodnosti ne pričakujem izboljšanja, ampak več oseb s posebnimi potrebami tipa Nodi in Solatko.

PrihajaNodi je izjavil:

Drži. Kupil sem vsaj 45 stanovanj v Ljubljani.



Zakaj lažeš?

No pol pa ti povej koliko sem jih kupil. Da še jaz vem.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ce me spomin ne vara 3 v situli pa 2 za bezigradom
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

111111111111 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ce me spomin ne vara 3 v situli pa 2 za bezigradom

Samo 5? Malo še pomisli. Sicer pa si prej napisal, da imaš dohtarje pri roki, naj ti dajo kakšno tabletko za spomin. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Slopek ::

Tole je konec s tabo elfer si pokvarjenec prve vrste in ker Gliha vkup štriha in ker isti ptiči skup letajo....
Bral sem te do tam, kjer si me spraševal o zakonitosti barabinskih dodatkov. Konec. Ne želim ti ničesar dobrega v življenju. Vse najhuj. Black magik.

111111111111 ::

Slopek je izjavil:

Tole je konec s tabo elfer si pokvarjenec prve vrste in ker Gliha vkup štriha in ker isti ptiči skup letajo....
Bral sem te do tam, kjer si me spraševal o zakonitosti barabinskih dodatkov. Konec. Ne želim ti ničesar dobrega v življenju. Vse najhuj. Black magik.

Lepo. kar ven iz teme. Še malo pa prideta Nodi in Solatko za tabo. Nodiju se že meša.

I still got it.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Jure14 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pri urgenci so točno določeni protokoli, ravno tako v bolnici. In ko je zajeb komisija najprej preveri, če se je sledilo protokolu.


To gospodu ki je izgubil mod ne pomaga nic!

Da malo obrnem vašo logiko:
"A pol miljona bi mu pa pomagalo?"

Slopek ::

Tako slabo, ni državni aparat nikoli deloval. To je dejstvo. Delajo se norca iz ljudi.

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Pri urgenci so točno določeni protokoli, ravno tako v bolnici. In ko je zajeb komisija najprej preveri, če se je sledilo protokolu.


To gospodu ki je izgubil mod ne pomaga nic!

Da malo obrnem vašo logiko:
"A pol miljona bi mu pa pomagalo?"


Seveda mu ne bi, bi pa bilo zagotovo veliko bolje če bi dobil pol milijona kot 20k...

To je enako kot če moraš it na šiht ob 8-16 ti nič ne pomaga če dobiš 2k ali 12k še vedno moraš bit ob 8:00 na šihtu, samo če dobiš 12k si malo bolj zadovoljen kot če dobiš 2k ali minimalca... enaka logika je pri odškodnini...

Če ti odstranijo želodec, testise PO NESREČI ne glede na to kolko dobiš boš ostal invalid do konc lajfa brez pomembnega dela telesa, ampak če za to ker so te ZJEBALI dobiš 1 leto plače ali pa 25-40 let plače pa je velika razlika...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Magic1 ::

Sej to je logično, da se stanje v zdravstvu občutno slabša. Socializem žal nima prostora v sodobni medicini. Ne more bit več vse zastonj. Tehnologija je šla toliko naprej, da imamo rešitve za ogromno zdravstvenih problemov. Farmacija se je v zadnjih 20 letih močno razvila v smeri zdravljenja starostnikov. Prav tako zaradi pravnih razlogov operirajo vse, neglede na starost. Danes se brez probema operira 80 in 90 letnike, včasih so jih poslali domov na čaj. In seveda staranje populacije, življenska doba je poletela že na 80 let, nataliteta pa pada, katastrofalna demografska slika, ki se še slabša. V kateri realnosti bo to šlo na tak način kakorkoli na bolje?
Magic

Slopek ::

Magic1 je izjavil:

Sej to je logično, da se stanje v zdravstvu občutno slabša. Socializem žal nima prostora v sodobni medicini. Ne more bit več vse zastonj. Tehnologija je šla toliko naprej, da imamo rešitve za ogromno zdravstvenih problemov. Farmacija se je v zadnjih 20 letih močno razvila v smeri zdravljenja starostnikov. Prav tako zaradi pravnih razlogov operirajo vse, neglede na starost. Danes se brez probema operira 80 in 90 letnike, včasih so jih poslali domov na čaj. In seveda staranje populacije, življenska doba je poletela že na 80 let, nataliteta pa pada, katastrofalna demografska slika, ki se še slabša. V kateri realnosti bo to šlo na tak način kakorkoli na bolje?

Prvi del je resničen, drugi pa ne.
Sem že napisal, kako sorodniki čaka na potrebno operacijo že 4,5 let. No, prva je bila napovedana v začetku kovida, danes pa veš kje smo. Vsako leto opravlja ene in iste preglede. Pa ni star 80-90.
Pa prej sem pisal o celotnem aparati JU. Tako slabo ni bilo nikoli. Za določene stvari sploh ne vejo kaj delajo. Tista trajnostna oskrba, pa to. Pacajo že pol leta, ljudje se odzivajo, oni pa sploh ne vejo kaj počnejo in to ti tudi priznajo. Ampak služba jim pa vseeno mine in nič jih ne zanima, če samo "kopljejo in zasipajo", pa čeprav nič ne "položijo" v zemljo. Jim je vseeno. Oni svoje naredijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Jure14 ::

Ampak še več državnega zdravstva bo zagotovo pomagalo. Majke mi.

PrihajaNodi ::

Magic1 je izjavil:

Sej to je logično, da se stanje v zdravstvu občutno slabša. Socializem žal nima prostora v sodobni medicini. Ne more bit več vse zastonj. Tehnologija je šla toliko naprej, da imamo rešitve za ogromno zdravstvenih problemov. Farmacija se je v zadnjih 20 letih močno razvila v smeri zdravljenja starostnikov. Prav tako zaradi pravnih razlogov operirajo vse, neglede na starost. Danes se brez probema operira 80 in 90 letnike, včasih so jih poslali domov na čaj. In seveda staranje populacije, življenska doba je poletela že na 80 let, nataliteta pa pada, katastrofalna demografska slika, ki se še slabša. V kateri realnosti bo to šlo na tak način kakorkoli na bolje?



No ni glih tko. Medicina je napredovala dostopna pa ni. Razen enkarjem ki je porocen z zdravnico.
To je isto kot da reces da na svetu je dovolj hrane za vse, prav tako je mir a zraven se izvaja genocid nad palastinci. Butaste izjave
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Problem medicine je v tem ker se spet fokusiramo na stare... namesto da bi za začetek pozdravili mlade da ne bo več kronično bolanih mladih... namesto da bi medicina porihtala za začetek da bo človek lahko "ekspres" pozdravljen med 1-70 letom, se ukvarjamo z tegobami skoraj mrtvih...

Morali bi dvigovat kvaliteto lajfa v aktivnem lajfu ne pa podaljševat let ki so nekvalitetna.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

PrihajaNodi ::

Medicina ni enako dostopnost. Babice in dedki so kar pomemben faktor danes sploh pri tistih ki imajo druzine. Vcasih je lahko samo moski delal danes pa morata pa oba. Otroke talo vzgajajo dedki in babice, ce jih sploh imajo. Ti tega problema ocitno nimas.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Magic1 ::

Slopek je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Sej to je logično, da se stanje v zdravstvu občutno slabša. Socializem žal nima prostora v sodobni medicini. Ne more bit več vse zastonj. Tehnologija je šla toliko naprej, da imamo rešitve za ogromno zdravstvenih problemov. Farmacija se je v zadnjih 20 letih močno razvila v smeri zdravljenja starostnikov. Prav tako zaradi pravnih razlogov operirajo vse, neglede na starost. Danes se brez probema operira 80 in 90 letnike, včasih so jih poslali domov na čaj. In seveda staranje populacije, življenska doba je poletela že na 80 let, nataliteta pa pada, katastrofalna demografska slika, ki se še slabša. V kateri realnosti bo to šlo na tak način kakorkoli na bolje?

Prvi del je resničen, drugi pa ne.
Sem že napisal, kako sorodniki čaka na potrebno operacijo že 4,5 let. No, prva je bila napovedana v začetku kovida, danes pa veš kje smo. Vsako leto opravlja ene in iste preglede. Pa ni star 80-90.
Pa prej sem pisal o celotnem aparati JU. Tako slabo ni bilo nikoli. Za določene stvari sploh ne vejo kaj delajo. Tista trajnostna oskrba, pa to. Pacajo že pol leta, ljudje se odzivajo, oni pa sploh ne vejo kaj počnejo in to ti tudi priznajo. Ampak služba jim pa vseeno mine in nič jih ne zanima, če samo "kopljejo in zasipajo", pa čeprav nič ne "položijo" v zemljo. Jim je vseeno. Oni svoje naredijo.

Nisi me prav razumel. 80 in 90 letnike se operira, ker je "nujno", večinoma takoj. Za njih je zelo hitro nujno, ker so pač dosti bolj krhki in stvari so resnejše. Neglede na to, da je rizik operacije za njih ogromen in imajo še kup drugih zdravstvenih težav. Včasih tako starega niso operirali, ker so ocenili, da nima smisla. Danes iz pravnih razlogov tega več ne morejo naredit. Za vse, na katerih sem bil na pogrebu v zadnjem desetletju, so bile opravljene resne operacije nedolgo pred smrtjo. Dobesedno se danes operira do groba. Tukaj pa potem pride do problema, da ni kapacitet za ostale, ki niso takojšno življensko ogroženi. Oni pa potem čakajo leta. Še huje je, da čakajo ljudje na bolniški in tako jih plačuje država, da čakajo na poseg?!??
Magic

Mato989 ::

Nisi me prav razumel. 80 in 90 letnike se operira, ker je "nujno", večinoma takoj. Za njih je zelo hitro nujno, ker so pač dosti bolj krhki in stvari so resnejše. Neglede na to, da je rizik operacije za njih ogromen in imajo še kup drugih zdravstvenih težav. Včasih tako starega niso operirali, ker so ocenili, da nima smisla. Danes iz pravnih razlogov tega več ne morejo naredit. Za vse, na katerih sem bil na pogrebu v zadnjem desetletju, so bile opravljene resne operacije nedolgo pred smrtjo. Dobesedno se danes operira do groba. Tukaj pa potem pride do problema, da ni kapacitet za ostale, ki niso takojšno življensko ogroženi. Oni pa potem čakajo leta. Še huje je, da čakajo ljudje na bolniški in tako jih plačuje država, da čakajo na poseg?!??


Seveda ker je to ebilizem... NUJNO in NENUJNO bi sem oralo drugače pogledat... NUJNO bi morala bit operacija pri tistem ki bo še dolgo potem živel kvalitetno in samostojno

NE NUJNO pa pri tistem ki je svojih dobrih 60 let že odživel.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pithlit ::

Magic1 je izjavil:

Slopek je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Sej to je logično, da se stanje v zdravstvu občutno slabša. Socializem žal nima prostora v sodobni medicini. Ne more bit več vse zastonj. Tehnologija je šla toliko naprej, da imamo rešitve za ogromno zdravstvenih problemov. Farmacija se je v zadnjih 20 letih močno razvila v smeri zdravljenja starostnikov. Prav tako zaradi pravnih razlogov operirajo vse, neglede na starost. Danes se brez probema operira 80 in 90 letnike, včasih so jih poslali domov na čaj. In seveda staranje populacije, življenska doba je poletela že na 80 let, nataliteta pa pada, katastrofalna demografska slika, ki se še slabša. V kateri realnosti bo to šlo na tak način kakorkoli na bolje?

Prvi del je resničen, drugi pa ne.
Sem že napisal, kako sorodniki čaka na potrebno operacijo že 4,5 let. No, prva je bila napovedana v začetku kovida, danes pa veš kje smo. Vsako leto opravlja ene in iste preglede. Pa ni star 80-90.
Pa prej sem pisal o celotnem aparati JU. Tako slabo ni bilo nikoli. Za določene stvari sploh ne vejo kaj delajo. Tista trajnostna oskrba, pa to. Pacajo že pol leta, ljudje se odzivajo, oni pa sploh ne vejo kaj počnejo in to ti tudi priznajo. Ampak služba jim pa vseeno mine in nič jih ne zanima, če samo "kopljejo in zasipajo", pa čeprav nič ne "položijo" v zemljo. Jim je vseeno. Oni svoje naredijo.

Nisi me prav razumel. 80 in 90 letnike se operira, ker je "nujno", večinoma takoj. Za njih je zelo hitro nujno, ker so pač dosti bolj krhki in stvari so resnejše. Neglede na to, da je rizik operacije za njih ogromen in imajo še kup drugih zdravstvenih težav. Včasih tako starega niso operirali, ker so ocenili, da nima smisla. Danes iz pravnih razlogov tega več ne morejo naredit. Za vse, na katerih sem bil na pogrebu v zadnjem desetletju, so bile opravljene resne operacije nedolgo pred smrtjo. Dobesedno se danes operira do groba. Tukaj pa potem pride do problema, da ni kapacitet za ostale, ki niso takojšno življensko ogroženi. Oni pa potem čakajo leta. Še huje je, da čakajo ljudje na bolniški in tako jih plačuje država, da čakajo na poseg?!??

Eden od problemov tukaj je ker zdravljenje zelo, zelo težko zavrneš. Ker je pač treba reševat življenje za vsako ceno.

DNR se ne upošteva (niti v teoriji). Zavračanja zdravljenja se ne upošteva (razen ob izpolnjevanju en kup pogojev, pa še takrat te lahko nek zdravnik enostavno preglasi). Evtanazije ni.

In pol so 'starci' krivi za vse. Pa preden začne spet enkar sikat. Jaz imam notarsko overjen DNR. Kljub temu da mi vsi razlagajo kako to ne gre pri nas, imam še kar upanje da koga sreča pamet.
Life is as complicated as we make it...

Slopek ::

Mato989 je izjavil:

Nisi me prav razumel. 80 in 90 letnike se operira, ker je "nujno", večinoma takoj. Za njih je zelo hitro nujno, ker so pač dosti bolj krhki in stvari so resnejše. Neglede na to, da je rizik operacije za njih ogromen in imajo še kup drugih zdravstvenih težav. Včasih tako starega niso operirali, ker so ocenili, da nima smisla. Danes iz pravnih razlogov tega več ne morejo naredit. Za vse, na katerih sem bil na pogrebu v zadnjem desetletju, so bile opravljene resne operacije nedolgo pred smrtjo. Dobesedno se danes operira do groba. Tukaj pa potem pride do problema, da ni kapacitet za ostale, ki niso takojšno življensko ogroženi. Oni pa potem čakajo leta. Še huje je, da čakajo ljudje na bolniški in tako jih plačuje država, da čakajo na poseg?!??


Seveda ker je to ebilizem... NUJNO in NENUJNO bi sem oralo drugače pogledat... NUJNO bi morala bit operacija pri tistem ki bo še dolgo potem živel kvalitetno in samostojno

NE NUJNO pa pri tistem ki je svojih dobrih 60 let že odživel.

Se popolnoma strinjam. Ampak a najprej je treba evatanazijo uzakonit, al kako? Zato bom gotovo obkrožil proti. Naj najprej poskrbijo za življenje vsaj določene starostne skupine, ne pa da se jim najprej lajša odhod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Mato989 ::

Naj najprej poskrbijo za življenje vsaj določene starostne skupine, ne pa da se jim najprej lajša odhod.


Nič se jim ne lajša odhod, samo nehalo se jim bo lajšat nekvaliteten lajf na račun mlajših.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Slopek ::

Mato989 je izjavil:

Naj najprej poskrbijo za življenje vsaj določene starostne skupine, ne pa da se jim najprej lajša odhod.


Nič se jim ne lajša odhod, samo nehalo se jim bo lajšat nekvaliteten lajf na račun mlajših.

Najprej bi moral povedat kdo so mlajši. Torej ljudi razdeliti v tri, štiri starostne skupine. Nikakor nisem mnenja, da je človek, ko se upokoji za odpis in nikakor ga ne gre enačiti z 80-90 letniki, niti z 20 letniki. Ampak operiran je pa prej 80-90letnik, ker brez operacije, bo gotovo umrl. In mi bomo torej imeli referendum o evtanaziji? Najprej naj pustijo te, ali pa naj se ti, ali svojci, odločijo, da ne bodo imeli operacije in v tem primeru evtanazijo podpiram. Ne pa, da se bo še naprej pod nujno reševalo najstarejše, na račun še vedno zmožnih ljudi, ki lahko veliko prispevajo, ali pa so vsaj sposobni povsem samostojnega življenja.
V takem sistemu bom obkrožil NE.

Mato989 ::

Slopek je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Naj najprej poskrbijo za življenje vsaj določene starostne skupine, ne pa da se jim najprej lajša odhod.


Nič se jim ne lajša odhod, samo nehalo se jim bo lajšat nekvaliteten lajf na račun mlajših.

Najprej bi moral povedat kdo so mlajši. Torej ljudi razdeliti v tri, štiri starostne skupine. Nikakor nisem mnenja, da je človek, ko se upokoji za odpis in nikakor ga ne gre enačiti z 80-90 letniki, niti z 20 letniki. Ampak operiran je pa prej 80-90letnik, ker brez operacije, bo gotovo umrl. In mi bomo torej imeli referendum o evtanaziji? Najprej naj pustijo te, ali pa naj se ti, ali svojci, odločijo, da ne bodo imeli operacije in v tem primeru evtanazijo podpiram. Ne pa, da se bo še naprej pod nujno reševalo najstarejše, na račun še vedno zmožnih ljudi, ki lahko veliko prispevajo, ali pa so vsaj sposobni povsem samostojnega življenja.
V takem sistemu bom obkrožil NE.



V osnovi je najbolje tako razvrstit:

1. skupina 1-19 let
2. skupina 20-64 let
3. skupina 65-69 let
4. skupina 70+ let

Primarno se osredotoči zdravstvo na skupino 1 in 2... 3. skupina dobi sicer VSE ker je statistično verjetnost da bodo živeli še 10+ let... 4. skupina pa konec zdravja samo še ketonali, lekadoli in morfij ali evtanazija... in pa oskrbovanje neposrednih zadev kot je odprt zlom, zlom, ureznina, ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Mato gre seveda v ekstreme. Že sama participacija bi mnogo rešila. Če bi moral 90 letnik plačat x10% operacije, bi folk dvakrat pomislil preden bi šel na operacijo za katero je 50%, da je ne boš preživel. Kvaliteto življenja pa pri taki starosti operacija skoraj sigurno zmanjša.
Lahko se da delno Matotov sistem:
70+ 10%
80+ 20%
90+ 30% particiacije
Kdor nima, gre lahko na CSD/občino zaprosit in se mu usedejo na premoženje, kot v primeru domov za upokojence.
Samo to so sanje, upokojnci s volilno pravico to zatrejo v sekundi.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Mato989 ::

Mato gre seveda v ekstreme. Že sama participacija bi mnogo rešila. Če bi moral 90 letnik plačat x10% operacije, bi folk dvakrat pomislil preden bi šel na operacijo za katero je 50%, da je ne boš preživel. Kvaliteto življenja pa pri taki starosti operacija skoraj sigurno zmanjša.


90 letniki v veliki večini ne razmišljajo in presojajo več objektivno racionalno... tudi večina 80 letnikov bi dejal enako...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Magic1 ::

Ker je zastonj, večinoma svojci zahtevajo operacije. Zdravnik že razloži, da je operacija riskantna in posledice lahko hude. Vendar potem pridejo svojci in zahtevajo, da se vseeno naredi. All in, s dobrimi in slabimi nameni.
Magic

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Ker je zastonj, večinoma svojci zahtevajo operacije. Zdravnik že razloži, da je operacija riskantna in posledice lahko hude. Vendar potem pridejo svojci in zahtevajo, da se vseeno naredi. All in, s dobrimi in slabimi nameni.


Seveda, zato ker sploh svojcem damo to možnost... Itak da bo redkokateri otrok ali svojec zaradi čustvene navezanosti rekel NE ne operirajte ga, ker pol bo pa oseba drug dan umrla in se bo žrl da bi mogoče zaradi operacije svoji ljubi mami podaljšal lajf za 1 leto...

Zato mamo zdravnika da bi odločil ali je smiselno ali ne...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

Iz pravnega razloga zdravnik ne more rečt nič, dokler je vsaj 1% šans za pozitiven izplet, neglede na leta in ostale bolezni. Zavrne lahko le v primeru 100%. Torej praktično iz pravnega vidika, je treba vsako nujno operacijo obvezno izvest, če se pacient strinja (ali svojci). Lep "pravični" svet, kjer imamo vsi enake pravice (ki se seveda potem poteptajo, ker se kup malo manj nujnih posegov ne izvede).
Magic

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Iz pravnega razloga zdravnik ne more rečt nič, dokler je vsaj 1% šans za pozitiven izplet, neglede na leta in ostale bolezni. Zavrne lahko le v primeru 100%. Torej praktično iz pravnega vidika, je treba vsako nujno operacijo obvezno izvest, če se pacient strinja (ali svojci). Lep "pravični" svet, kjer imamo vsi enake pravice (ki se seveda potem poteptajo, ker se kup malo manj nujnih posegov ne izvede).


Vem ampak to je glih napaka... zdravniki bi morali biti dolžni zavrnit posege kjer je zaradi let ali stanja pacienta možnost izboljšanja na samostojno življenje nična... ne govorim tu o stanju preživetja.

Dejansko bi zdravstvo moralo zdravit tiste ki so po zdravljenju na BOLJŠEM ne pa na MANJ SLABŠEM kot prej... torej če pacient ne zmore priti nazaj do samostojnega lajfa (tu jaz tretiram da se lahko umije sam, da lahko pospravi sam, da se lahko nahrani sam, ipd...) potem takega nima smisla več zdravit... razen v primerih seveda zlomov, ureznin itd... kjer je pač stanje neposredno potrebno sanirati (obveze, itd...)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Mato pač, glede na izkušnje iz zgodovine, deli ljudi na prvorazredne, drugorazredne itd.
Kakšen kriterij za to uporabiš, niti ni bistveno. Važno je, da imaš na koncu rezultat, ki ga želiš.
Dolfi bi ti zaploskal.

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Mato pač, glede na izkušnje iz zgodovine, deli ljudi na prvorazredne, drugorazredne itd.
Kakšen kriterij za to uporabiš, niti ni bistveno. Važno je, da imaš na koncu rezultat, ki ga želiš.
Dolfi bi ti zaploskal.


Saj skoraj vsepovsod delimo ljudi... tako kot deljimo na one ki imajo in ki nimajo volilne pravice, pa na one ki imajo penis pa druge ki imajo vagino, pa delimo na one ki so nekaznovani pa one ki so kaznovani oz. v zaporu in so kriminalci itd... A tu pa naenkrat več ne smemo delit?

Tudi delimo one ki dobijo polno penzijo ali pa samo starostno ali pa sploh ne.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

rokp ::

Mato989 je izjavil:

zdravniki bi morali biti dolžni zavrnit posege kjer je zaradi let ali stanja pacienta možnost izboljšanja na samostojno življenje nična... ne govorim tu o stanju preživetja.


Zakaj bi pa zdravniki morali to delati in ne npr. Statistični urad?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokp ()

111111111111 ::

Slopek je izjavil:

Tako slabo, ni državni aparat nikoli deloval. To je dejstvo. Delajo se norca iz ljudi.

A nisi rekel, da greš iz teme? Black magic pa to? :D

PrihajaNodi je izjavil:


No ni glih tko. Medicina je napredovala dostopna pa ni. Razen enkarjem ki je porocen z zdravnico.
To je isto kot da reces da na svetu je dovolj hrane za vse, prav tako je mir a zraven se izvaja genocid nad palastinci. Butaste izjave

Mater solatko je privlekel Komuniste ti pa palestince. A niso to posebej teme?

Tukaj si zato, da preračunavaš kako bogat sem.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Badwolff ::

Jebemti, če bi vsaj malo vedeli o stvareh, o katerih se pogovarjate.

PrihajaNodi ::

Badwolff je izjavil:

Jebemti, če bi vsaj malo vedeli o stvareh, o katerih se pogovarjate.


Kaj pa rabmo vedt? Jamranje dohtarjev (ki so po 4 ure na golovcu med delovnim casom) pa enkarja ker njegova ne prejema vec dodatkov?
Kot da 5 stanovanj v Ljubljani ni dovolj. Grdo in isprijeno
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Jure14 ::

Nodi, v čem je sploh težava?
Zdravstvo v slo je vsaj tako dobro (dostopno) kot v rom.

Ti imaš za romunske razmere nadpovprečno plačo in imaš dostop do zdravnika "takoj".
Tudi v Sloveniji ima nekdo z nadpovprečno plačo dostop do zdravnika "takoj".

Badwolff ::

PrihajaNodi je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Jebemti, če bi vsaj malo vedeli o stvareh, o katerih se pogovarjate.


Kaj pa rabmo vedt? Jamranje dohtarjev (ki so po 4 ure na golovcu med delovnim casom) pa enkarja ker njegova ne prejema vec dodatkov?
Kot da 5 stanovanj v Ljubljani ni dovolj. Grdo in isprijeno



Govorim o 1% in neskončnem zdravljenju 90 letnikov. Se jih zdravi preveč, ni pa to brez limita, niti blizu. O idejah od Mata pa no comment.

Pa DNR da ne velja pri nas? Prvič slišim. Mogoče je nekaj nejasnosti o tem, ampak če to nekdo resno izpostavi, se vsekakor upošteva.

Pithlit, pri tvojih letih, kolikor koli jih že imaš 40, 50, in pretežnem zdravju, imaš DNR za vse primere? Recimo da si v prometni nesreči, prideš res razstelan, ampak z rešljivo stvarjo, recimo poškodbo vranice, da mal banaliziramim, in imaš DNR? Spet so tle nejasnosti, kaj točno to pomeni seveda, te sam dajo Nastran in konc?

Pithlit ::

Badwolff je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Badwolff je izjavil:

Jebemti, če bi vsaj malo vedeli o stvareh, o katerih se pogovarjate.


Kaj pa rabmo vedt? Jamranje dohtarjev (ki so po 4 ure na golovcu med delovnim casom) pa enkarja ker njegova ne prejema vec dodatkov?
Kot da 5 stanovanj v Ljubljani ni dovolj. Grdo in isprijeno



Govorim o 1% in neskončnem zdravljenju 90 letnikov. Se jih zdravi preveč, ni pa to brez limita, niti blizu. O idejah od Mata pa no comment.

Pa DNR da ne velja pri nas? Prvič slišim. Mogoče je nekaj nejasnosti o tem, ampak če to nekdo resno izpostavi, se vsekakor upošteva.

Pithlit, pri tvojih letih, kolikor koli jih že imaš 40, 50, in pretežnem zdravju, imaš DNR za vse primere? Recimo da si v prometni nesreči, prideš res razstelan, ampak z rešljivo stvarjo, recimo poškodbo vranice, da mal banaliziramim, in imaš DNR? Spet so tle nejasnosti, kaj točno to pomeni seveda, te sam dajo Nastran in konc?

Da. DNR ima pri nas točno nič veljave. Če ne veš kaj DNR pomeni pol ne pametuj preveč. Ni nobenih nejasnosti... če nekdo kaže znake življenja rešuj. Če jih ne kaže ga pa pač ne oživljaj. A veš "Do Not Resuscitate" - "Ne Oživljaj". Me ne briga zakaj, me ne briga kako si kdo misli da je rešljivo... If I flatline, I want to remain flatlined. End of story.

Kot sem že rekla, ko do tega pride... upam da pridem pod roke nekoga ki dejansko zna uporabljat tistih par možganskih celic in me pusti pr miru. Enkrat od mrtvih prit nazaj je blo čist zadost. Že takrat nisem hotla, zdej pa še tolk manj.
Life is as complicated as we make it...

Jure14 ::

Pomeni do-not-resuscitate.
Ne oživljaj in ne ohranjaj umetno pri življenju.

Še vedno pa lahko diagnosticirajo,
zdravijo, operirajo,...

Bolj je težava v tem, da ko se recimo nesreča nepredvideno zgodi, in pride do urgence, verjetno takrat nimaš DNR dokumentov pri sebi.

Pithlit ::

A do-not-resuscitate order (DNR), also known as Do Not Attempt Resuscitation (DNAR), Do Not Attempt Cardiopulmonary Resuscitation (DNACPR[3]), no code[4][5] or allow natural death, is a medical order, written or oral depending on the jurisdiction, indicating that a person should not receive cardiopulmonary resuscitation (CPR) if that person's heart stops beating.


Jure14 je izjavil:

Pomeni do-not-resuscitate.
Ne oživljaj in ne ohranjaj umetno pri življenju.

Še vedno pa lahko diagnosticirajo,
zdravijo, operirajo,...

Bolj je težava v tem, da ko se recimo nesreča nepredvideno zgodi, in pride do urgence, verjetno takrat nimaš DNR dokumentov pri sebi.

Ja, če bi ta dokument pri nas imel kakršnokoli veljavo, bi si to tud na prsni koš vtetovirala (vključno z vsemi relevantnimi podatki). Tko je pa brezveze.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Malidelničar ::

Jure14 je izjavil:

Nodi, v čem je sploh težava?
Zdravstvo v slo je vsaj tako dobro (dostopno) kot v rom.

Ti imaš za romunske razmere nadpovprečno plačo in imaš dostop do zdravnika "takoj".
Tudi v Sloveniji ima nekdo z nadpovprečno plačo dostop do zdravnika "takoj".


To je ena najboljših argumentacij zadnje čase! 8-):))
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

solv ::

Kdaj zdravniki dobijo 3000€ bruto povišice? A bo to še letos?

Magic1 ::

So že, še nisi lišal? Samo 100 nadur morajo narest in dobijo povišico 3000EUR bruto.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

solv ::

A ni bilo rečeno, da se bo vsem dalo med 3000€ in 4000€ dodatka po novem? S takimi dodatki bi se verjetno čakalne vrste v roku enega leta porihtale.

PrihajaNodi ::

Sej so mel kovid dodatke? Enkar je 5 stanovanj kupil s kupčanjem od tega.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi
««
95 / 97
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ljubljančani imajo zdravstvo kakršnega si zaslužijo. (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Problemi človeštva
1337135669 (3710) 111111111111

Sv........ v slovenskem zdravstvu 2 (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Loža
1271162402 (56914) 111111111111
»

Plača srednje medi. sestre (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26340694 (32351) Malidelničar
»

Korupcija v UKC Ljubljana: deveterica pravnomočno oproščena (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13220958 (15963) donvitoc

Več podobnih tem