» »

Dodana vrednost EKWB izdelkov

Dodana vrednost EKWB izdelkov

1
2
»

Tomi ::

99sonne77 je izjavil:

Zakaj bi od nekega random Ebay prodajalca z kar slabim feedbackom (sam kupujem samo kar je zelo blizu oz točno 100% feedback) kupil nekaj, kar lahko dobim za podobno, občasno tudi cenejšo ceno direktno? Ne rečem, da zalog nebo bilo. Je pa robe koliko hočeš. In zavedanje da je tvoj davek napačnega nakupa potencialna izguba in šola življenja. Ponudi za nižjo ceno, požri poraz. Vem da bi rad dobil nazaj vse ampak tokrat to ne bo šlo. Tudi inflacija ti bo pobrala in živci, čas. Jaz bi to robo dal nekomu ki ni preprodajalec in jo rabi. Ok morda ne zastonj. Ampak 50% skonto. Niso to niti neki veliki zneski. Boš že drugje to dobil nazaj. Ker prodajati nekaj eno leto. Si že tako na izgubi.

Pa še to. Vsak, ki to rabi bo prvo pogledal kakšne so uradne cene. In točno za to ni interesa. Ker ni nič ceneje. Še dražje, kot je bilo navedeno par postov višje.

Sem že razložil, zakaj je moj feedback neupravičeno nizek.

Razumem, izgubil sem čas z objavljanjem in zadeve mi bodo ostale, ker je očitno trg za nišne izdelke majhen.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Furbo ::

Nima veze zakaj je nizek, nizek je. Folk to gleda.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Bellator ::

93% je nizek feedback?

Ales ::

Bellator je izjavil:

93% je nizek feedback?

Za eBay da, zelo nizek.

Ampak v takem primeru, kjer je relativno malo mnenj, ponavadi pogledam, kaj je vzrok. V Tomijevem primeru gre za en sam neupravičen negativni feedback, IMHO, brez njega bi bil pa na 100%.

Kot kupec to vzamem v ozir in mi v tem primeru 93% prav nič slabega ne pomeni.

Imaš pa prodajalce z 10.000 prodanimi izdelki, ki redno dobivajo slab feedback zaradi vzorca slabega obnašanja. In hitro padejo na 95-96%. Pri teh praviloma ne kupim. Pa bi človek pomislil, da je 95-96% OK... ni! Pri takih iščeš 99% ali vsaj visokih 98%...

Machete ::

Pod 90: je obvoz (odvisno od količine in narave mnenj)
Med 90-97: se malo pregleda zakaj se gre
Nad 97: instant trust (vseeno se malo pogleda)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Lowink ::

Tomi, imaš popolen loop, ni izhoda ;)

HolyFuck1 ::

Aktualno:

Nikonja ::

Jaz to že nekaj časa govorim da je njihova kvaliteta iz leta v leto slabša in je na redditu polno podobnih komentarjev... lastnika sta debila in se lahko zgodi da bodo vse skupaj prodali.

solv ::

Kdo bo kupoval produkte od firme, ki verjetno ni daleč od svojega bridkega konca? Imajo sicer kvalitetne nišne zadeve, ampak za AIO imaš konkurence ko solate.

Ales ::

Za kupit neko cev, koleno, ventil ali kaj podobnega, kar je v standardnih merah... koga briga, kaj bo s firmo?

Velik del potencialnih kupcev ne ve, kaj se dogaja, niti jih ne zanima.

twom ::

Machete je izjavil:

Novo iz trgovine ni enako novo od fizične osebe.
Zapakirano novo bi moral dati vsaj 30-40% ceneje, da bi bilo (meni) sploh zanimivo.
Rabljeno? 1/3 cene.
+1
Čeprav eni omenjajo neko pismenost...

Han ::

D3m ::

"filled with racist jokes"

Ahahaahahahahhaaaha.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Saintek ::

Follow up

solv ::

To je ta dodana vrednost.

maticb492 ::

Izdelki so vedno bli in so verjetno še kar super (nazadnje sicer kupil za časa RTX 3090).

Žalostno da se grejo te bedarije drugače. Nikoli ne bom razumel, da ljudje nardijo firmo, ustvarijo miljone prometa, potem pa takole brezveze zjebejo vse.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

St235 ::

Furbo je izjavil:

Nima veze zakaj je nizek, nizek je. Folk to gleda.

Glede na to kake izpade je imel revez pred leti ko mu je ceh opraskal avto in kako je vse povprek zalil in grozil po zasebnih sporocilih, sem se presenecen, da mu uspe vsaj tak rating drzat.

Tomi ::

Glede na dogajanje z EKWB zadnje tedne je cena komponent še nižja. Edini scenarij, da še kaj prodam, je propad EK in pomanjkanje rezervnih delov.
metrodusa.blogspot.com

Buggy ::

Politicnega ozadja ne poznam in me niti ne zanima. Kot OC entuziast, se v letih ko so zacenjali in je bil overclocking edina "prava zadeva", do tega da se je pocasi preslo bolj v estetiko in prestiz, kot pa funkcionalnost vse bolj mislim, da jim cas ni delal usluge in to nisno zadevo niso znali prilagajiti spremebam na trgu.

Danes OC ni vec sploh, dobis za obcutno boljsi denar zanemarljivo slabse izdelke ali niti to ne.

Zgleda spet kot zgodba, ko ljudje zmotno mislijo, da bodo spali na lovorikah v neskoncnost

solv ::

Zadaj so samo ljudje. Večina uporabnikov pričakuje da bodo imeli produkti neskončen potencial in da bo lastnik vse vlagal nazaj v razvoj. Potem pa je v nekem trenutku treba tudi malo izplačati. In potem še malo in še malo in na koncu pač zmanjka za nekoga, če se to zgodi ob nepravem trenutku. Te zgodbe je pomoje konec. Je treba ohraniti podjetje v lepem spominu in to je to.

Vanadium ::

Eh jaz imam tok ene robe še od EKWB (radiatorje, ZMT cevi, nekje imam cel kup fitingov za ZMT, vardar ventilatorje, nekaj D5 in DDC pump in rezervoarjev, tudi kaki blok se najde, "vintage" CSQ top se tudi kaki najde, ...) tudi od Hardware Labs imam nekaj radiatorjev, pač ostanki iz časov ko sem se še s tem ukvarjal. Moram enkrat si vzet malo časa popisat in pa probati, če bi kdo kaj potreboval pa ne zato kar se dogaja, ampak pač, ker ne potrebujem. Drugače pa tech folk malo preveč drame zganja okoli EKWB in kar se dogaja, sploh Američani, najboljši mi je pa Stevie Wonder get a hair cut tech jesus in drama queen Jay2cents...

Machete ::

Ja ti YT kanali pač živijo od 'drame' 'afer' 'failov' 'you wouldn't believe' itd. Zato iz vsake muhe delajo slona, ker se to (tako) pač prodaja oz. klika.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

d4vid ::

Machete je izjavil:

Ja ti YT kanali pač živijo od 'drame' 'afer' 'failov' 'you wouldn't believe' itd. Zato iz vsake muhe delajo slona, ker se to (tako) pač prodaja oz. klika.



važno, da imajo klike in oglede, pa tudi če zaradi tega kaka firma propade...
No, saj mediji niso nič boljši, se spomnite kake 10 let nazaj, ko so učenci zalotili ravnatelja in učiteljico? Reveža so tolk časa vlačli po medijih, da je storil samomor...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

cenzuriran3 ::

To pa dobiš, če bi se rad šel Snežiča.

Mi je pa zanimivo, da so youtube influencerji iz druge strani sveta, bolj sposobni razkrivati utaje davkov kot slovenski FURS.

In ker so, z utajo davkov, oškodovali celotno Slovenijo in tudi vse nas tule, se jih je treba spominjati samo kot pokvarjene lopove.

Zgodovina sprememb…

bozicek ::

Vanadium je izjavil:

Eh jaz imam tok ene robe še od EKWB (radiatorje, ZMT cevi, nekje imam cel kup fitingov za ZMT, vardar ventilatorje, nekaj D5 in DDC pump in rezervoarjev, tudi kaki blok se najde, "vintage" CSQ top se tudi kaki najde, ...) tudi od Hardware Labs imam nekaj radiatorjev, pač ostanki iz časov ko sem se še s tem ukvarjal. Moram enkrat si vzet malo časa popisat in pa probati, če bi kdo kaj potreboval pa ne zato kar se dogaja, ampak pač, ker ne potrebujem. Drugače pa tech folk malo preveč drame zganja okoli EKWB in kar se dogaja, sploh Američani, najboljši mi je pa Stevie Wonder get a hair cut tech jesus in drama queen Jay2cents...


Če se ti kje valja kakšna combo res/pumpa za male pare se priporočam :D
Sem za hec enega sestavil (prvega) in je EK pumpa šla (sem jo malce na preveč na prazno zalaufal), potem sem kupil kitajca za 40 pa je po enem mesecu začela cvilit
Sedaj mi je pa ostalo fitingov pa cevi in 1151 blok ter tekočine pa bi mogoče spet kaj sestavil ko bi bil čas in volja
Tako da tudi če je EKWB pumpa me ne moti :D
Darila letos samo za poredne

Okapi ::

En kup vzrokov je, zakaj ni zanimanja, večino so jih že omenili.
Ocena prodajalca je nizka - če cena ni res zelo ugodna, se pri oceni pod 95% sploh ne ukvarjaš s podrobnostmi, ampak greš dalje.
Poštnina nesorazerno podraži izdelek, če kupiš samo en ali dva majhna kosa.
Za Angleže je tu še dodatna komplikacija (in višja cena) zaradi uvoza iz EU.
Kupovanje od fizične osebe na ebayu je precej bolj tvegano od kupovanja v trgovini, in tudi če gre za "nov, zapakiran" izdelek, mora biti cena konkretno nižja kot v trgovini. Marsikdo še v trgovini ne kupi, če ni vsaj 10-20% popusta.

Kako in po kakšni ceni kdo prodaja, je pa odvisno od različnih dejavnikov. Najpomembnejši so verjetno trije - kakšen je strošek prodaje in skladiščenja, kako nujno kupec potrebuje denar in kako se vrednost neprodanega izdelka zaradi starosti spreminja.

Objava oglasa ne ebayu je, razen nekaj porabljenega časa, brezplačna. "Skladiščenje" doma v omari je tudi bolj ali manj brezplačno. Če se izdelek v predalu ne stara, in kupec ne potrebuje nujno denarja, lahko pač nastavi poljubno visoko ceno in čaka - morda pa bo nekoč vseeno prodal.

Dodaten dejavnik proti nižanju cene je, ali je izdelek morda uporaben kot rezervni del, ali za kakšen nov projekt nekoč v prihodnosti. Razne majhne komponente je pogosto bolje imeti kot rezervni del (ali za prihodnje projekte), kot prodajati na ebayu, ker moraš ceno zaradi poštnine nastaviti nizko, da si vsaj približno zanimiv za kupce, ebayeva in paypalova provizija ti pa preveč poberejo.

Pri izdelkih, ki se s starostjo ne kvarijo, lahko čakaš poljubno dolgo. Starinarnice delujejo po tem načelu.;) Ni malo stvari, ki jim začne cena zaradi "muzejske" vrednosti z leti celo rasti (ali vsaj izničiti vpliv inflacije).
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EKWB potrdil težave z likvidnostjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8412189 (1277) tiborrr
»

Prevrat v EKWB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11013801 (1326) jeremenen
»

EK-Predator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6011026 (6196) Pennywis3
»

Kako plačati kitajcu?

Oddelek: Loža
171988 (1376) Assass1n
»

Termalna pasta GPU

Oddelek: Strojna oprema
313769 (3380) Seljak

Več podobnih tem