» »

Dodana vrednost EKWB izdelkov

Dodana vrednost EKWB izdelkov

«
1
2

Tomi ::

Od nakupa delov za custom zanko mi je ostalo precej novih, originalno pakiranih EKWB delov, kot so fitingi, cevi in podobno. Ker ne potrebujem, sem dal vse na oglasnike, tako domače kot Ebay. Cene so zmerne, cca 80 % novih. Interesa za nakup ni in to me spravlja v precejšnjo nejevoljo.

Včasih je veljalo, da je EKWB prestižna znanka, ki so jo vsi želijo in so tudi zanjo pripravljeni plačati ceno. Kje in kaj se je spremenilo?
metrodusa.blogspot.com
  • spremenil: Tomi ()

Glodko ::

Prestiž je danes lastniški flet v LJ znotrej obvoznice ne pa EKWB :)

Ampak resno, kdo danes sploh še rabi vodno?

chucki ::

Kdo se nima vodno? Lep izgled + tišina
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Ales ::

V moji okolici se ni nič kaj dosti spremenilo glede njih, znamka je na dobrem glasu, kot je bila.

Tudi tako malo ljudi jo pozna, kot nekoč! ;)

Morda je težava tudi v tem, da za "rabljene" dele v bistvu želiš polno maloprodajno ceno, brez DDV...

kixs ::

Ce ni povprasevanja, potem je cena previsoka. Ce bi rad hitro prodal, spusti ceno ali pa cakaj na nekoga, ki ravno to rabi.

Sicer 80% nove retail cene je cena definitivno previsoka. Spusti na 60%. Ce ne gre v tednu, pa na 50%.

sbawe64 ::

Tomi
Custom vodno je tržna niša z zelo majhnim spektrom uporabnikov.

Zračno pomoje pobere 80% vsega hlajenja, 19% vodno in ostalo custom vodno ?
2020 is new 1984
Corona World order

tikitoki ::

Tomi je izjavil:

Od nakupa delov za custom zanko mi je ostalo precej novih, originalno pakiranih EKWB delov, kot so fitingi, cevi in podobno. Ker ne potrebujem, sem dal vse na oglasnike, tako domače kot Ebay. Cene so zmerne, cca 80 % novih. Interesa za nakup ni in to me spravlja v precejšnjo nejevoljo.

Včasih je veljalo, da je EKWB prestižna znanka, ki so jo vsi želijo in so tudi zanjo pripravljeni plačati ceno. Kje in kaj se je spremenilo?


80% cene novega je pretirano za rablejno. Torej je problem zgolj v tvoji ceni.

kopriwa ::

Branje in razumevanje je zahtevna procedura. Še podčrtal vam je, da so (nekateri) kosi originalno zapakirani. Jaz bi tak izdelek z veseljem kupil za 80% cene, seveda, če bi zadevo potreboval.

kixs ::

Prodaja na eBayu in en iz USA bo raje kupil "lokalno", verjetno novo za nizjo ceno kot jo ima on postavljeno. Velja podobno za nekoga iz DE, ker bo z ze vkljuceno postnino cena prisla na 100% retail.

Ce se ti mudi, znizaj ceno ali daj avkcijo in bos 100% prodal. Ce se ti ne, cakaj. Lahko das tudi "Make offer" in bos videl ponudbe.

chucki ::

Folk nima keša... Prodajam na bolhi zapakiran strižnik za pol cene novega in je 200 ogledov, kupca nobenga... Kriza je zaradi inflacije.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

stara mama ::

Mam podobno izkušnjo, a z drugimi zadevami.
Inflacijsko-napihnjene (nerealne) cene na eni strani, ne-kompenzirane plače na drugi strani.
Cene novih avtov, da te pritisne na eno potrebo.
Če postaviš v perspektivo kdaj si to z delom dejansko privoščiš, te pa pritisne še enkrat.
Če ga sam prodajaš, ga lahko prodajaš močno pod ceno, pa ne bo pravega interesa.
V čudnih časih smo se znašli, neke računalniške komponente so še najmanjši problem...

Tomi ::

kopriwa je izjavil:

Branje in razumevanje je zahtevna procedura. Še podčrtal vam je, da so (nekateri) kosi originalno zapakirani. Jaz bi tak izdelek z veseljem kupil za 80% cene, seveda, če bi zadevo potreboval.

Pohvalno, da še kdo prebere napisano. Če ima zadeva original pečat, je torej nov.

S poštnino vred sem na Ebayu še vedno najcenejši.
metrodusa.blogspot.com

D3m ::

Cene so zmerne, cca 80 % novih. Interesa za nakup ni in to me spravlja v precejšnjo nejevoljo.


Počakaš.

Če ne primejo spustiš na 70% in spet čakaš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

kixs ::

Tomi je izjavil:

kopriwa je izjavil:

Branje in razumevanje je zahtevna procedura. Še podčrtal vam je, da so (nekateri) kosi originalno zapakirani. Jaz bi tak izdelek z veseljem kupil za 80% cene, seveda, če bi zadevo potreboval.

Pohvalno, da še kdo prebere napisano. Če ima zadeva original pečat, je torej nov.

S poštnino vred sem na Ebayu še vedno najcenejši.


Sej ne rabis biti skrivnosten. Daj link, morda kdo tukaj rabi...

Tomi ::

kixs je izjavil:

Tomi je izjavil:

kopriwa je izjavil:

Branje in razumevanje je zahtevna procedura. Še podčrtal vam je, da so (nekateri) kosi originalno zapakirani. Jaz bi tak izdelek z veseljem kupil za 80% cene, seveda, če bi zadevo potreboval.

Pohvalno, da še kdo prebere napisano. Če ima zadeva original pečat, je torej nov.

S poštnino vred sem na Ebayu še vedno najcenejši.


Sej ne rabis biti skrivnosten. Daj link, morda kdo tukaj rabi...

https://www.ebay.co.uk/usr/tomilaptos

Slovenske cene so seveda nižje, pretvornik je funt je evro (+dobra volja).
metrodusa.blogspot.com

ReRMh ::

Hmm, kot uspešen in potrpežljiv prodajalec bi moral ti ugotovitve prinesti nam, da se modrujemo in zgražamo, ne obratno :D

matobeli ::

Tomi je izjavil:

Če ima zadeva original pečat, je torej nov.

S poštnino vred sem na Ebayu še vedno najcenejši.


Sej ni problem v izdelku, problem je v prodajalcu ki kot fizična oseba nima takih obveznosti do kupca kot pravna oseba. Na ebayu sicer so mehanizmi, ampak ravno 2 letne garancije pa ni, poleg tega avtomatsko odpadejo vsi profesionalni builderji ker jim ne moreš dat računa.

A je sploh ta scena živa v evropi?

Machete ::

Novo iz trgovine ni enako novo od fizične osebe.
Zapakirano novo bi moral dati vsaj 30-40% ceneje, da bi bilo (meni) sploh zanimivo.
Rabljeno? 1/3 cene.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ales ::

Tomi je izjavil:

kopriwa je izjavil:

Branje in razumevanje je zahtevna procedura. Še podčrtal vam je, da so (nekateri) kosi originalno zapakirani. Jaz bi tak izdelek z veseljem kupil za 80% cene, seveda, če bi zadevo potreboval.

Pohvalno, da še kdo prebere napisano. Če ima zadeva original pečat, je torej nov.

S poštnino vred sem na Ebayu še vedno najcenejši.

Od kod ideja, da nismo prebrali ali razumeli? Po moje, da so čisto vsi vsi razumeli, da prodajaš "novo" in "zapakirano", ampak lahko le zase govorim: sem prebral in razumel še preden sem prvič komentiral.

Pač mi izkušnje govorijo, da se za 80% cene novega take stvari ne prodajo. Pa so lahko nove z računom, zapakirane in vse. Vseeno.

Ampak OK, saj je možno, da se motim in in ti tudi želim vso srečo z uspešno prodajo...

Klemen86 ::

Realnost je, da fittingi in drugi potrošni material za vodno hlajenje iz druge roke (čeprav novi) so praktično brez vrednosti. Večina jih bo, ali kupila direkt pri EKWB (za podobno ceno, kot jih ti ponujaš + z računom, garancijo in supportom) ali za pol tvoje cene na AE (Barrow, Bykski, etc.).

Tomi ::

Klemen86 je izjavil:

Realnost je, da fittingi in drugi potrošni material za vodno hlajenje iz druge roke (čeprav novi) so praktično brez vrednosti. Večina jih bo, ali kupila direkt pri EKWB (za podobno ceno, kot jih ti ponujaš + z računom, garancijo in supportom) ali za pol tvoje cene na AE (Barrow, Bykski, etc.).

Garancija je prenosljiva. Za vsak predmet imajo navedeno, kdaj je bil kupljen.

Ni problema, bom počakal, ker se mi ne mudi in ker ne bom prodajal pod ceno. Celotna poanta mojega zapisa je, da imam občutek, da ljudje niso več pripravljeni plačati "EKWB davka".

Drugače bo pa ostalo.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Bellator ::

Poizkusi na kakšnem forumu, kjer je ta niša dobro zastopana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellator ()

m0LN4r ::

Tomi je izjavil:

Od nakupa delov za custom zanko mi je ostalo precej novih, originalno pakiranih EKWB delov, kot so fitingi, cevi in podobno. Ker ne potrebujem, sem dal vse na oglasnike, tako domače kot Ebay. Cene so zmerne, cca 80 % novih. Interesa za nakup ni in to me spravlja v precejšnjo nejevoljo.

Včasih je veljalo, da je EKWB prestižna znanka, ki so jo vsi želijo in so tudi zanjo pripravljeni plačati ceno. Kje in kaj se je spremenilo?

Malo si se zmotil, ekwb custom je za specialce, redkokdo posega po tem.
Prej ena mala manjsina entuziastov, ki ma denar in voljo za to.

Tezka bo prodat tako specifiko, celo v teh casih, ko ze graficne stanejo 2-3x tolko kot nekoc
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Klemen86 ::

Tomi je izjavil:

Klemen86 je izjavil:

Realnost je, da fittingi in drugi potrošni material za vodno hlajenje iz druge roke (čeprav novi) so praktično brez vrednosti. Večina jih bo, ali kupila direkt pri EKWB (za podobno ceno, kot jih ti ponujaš + z računom, garancijo in supportom) ali za pol tvoje cene na AE (Barrow, Bykski, etc.).

Garancija je prenosljiva. Za vsak predmet imajo navedeno, kdaj je bil kupljen.

Ni problema, bom počakal, ker se mi ne mudi in ker ne bom prodajal pod ceno. Celotna poanta mojega zapisa je, da imam občutek, da ljudje niso več pripravljeni plačati "EKWB davka".

Drugače bo pa ostalo.


Glede na njihovo letno poročilo nimajo težav z izgubo zaupanja.

m0LN4r ::

Problem je, da nimajo Tiktok pa tiktokerjev, ki bi jim reklamo delal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

darksamurai ::

Tomi je izjavil:

Klemen86 je izjavil:

Realnost je, da fittingi in drugi potrošni material za vodno hlajenje iz druge roke (čeprav novi) so praktično brez vrednosti. Večina jih bo, ali kupila direkt pri EKWB (za podobno ceno, kot jih ti ponujaš + z računom, garancijo in supportom) ali za pol tvoje cene na AE (Barrow, Bykski, etc.).

Garancija je prenosljiva. Za vsak predmet imajo navedeno, kdaj je bil kupljen.

Ni problema, bom počakal, ker se mi ne mudi in ker ne bom prodajal pod ceno. Celotna poanta mojega zapisa je, da imam občutek, da ljudje niso več pripravljeni plačati "EKWB davka".

Drugače bo pa ostalo.

Poanta je, da imaš previsoko ceno, ampak se nočeš sprijazniti s tem. Od nakupa je minilo že več kot 14dni, ker bi drugače vrnil proizvajalcu. Najverjetneje je od nakupa minilo +1mesec in to pomeni da je garancija vsaj za 1 mesec kajša če ne še več za drobiž od prihranka. Fittinge&co vsi kupujemo skupaj z nakupom blokov& ostale robe. Kdo bo pri 400€ stroška za vodno hlajenje ločeno iskal fittinge na ebay-u, da bi prihranil nekaj cekinčkov?

kixs ::

Za pravo ceno se vse proda...

Tomi ::

darksamurai je izjavil:

Tomi je izjavil:

Klemen86 je izjavil:

Realnost je, da fittingi in drugi potrošni material za vodno hlajenje iz druge roke (čeprav novi) so praktično brez vrednosti. Večina jih bo, ali kupila direkt pri EKWB (za podobno ceno, kot jih ti ponujaš + z računom, garancijo in supportom) ali za pol tvoje cene na AE (Barrow, Bykski, etc.).

Garancija je prenosljiva. Za vsak predmet imajo navedeno, kdaj je bil kupljen.

Ni problema, bom počakal, ker se mi ne mudi in ker ne bom prodajal pod ceno. Celotna poanta mojega zapisa je, da imam občutek, da ljudje niso več pripravljeni plačati "EKWB davka".

Drugače bo pa ostalo.

Moje mnenje je, da imaš previsoko ceno. Od nakupa je minilo že več kot 14dni, ker bi drugače vrnil proizvajalcu. Najverjetneje je od nakupa minilo +1mesec in to pomeni da je garancija vsaj za 1 mesec kajša če ne še več za drobiž od prihranka. Fittinge&co vsi kupujemo skupaj z nakupom blokov& ostale robe. Kdo bo pri 400EUR stroška za vodno hlajenje ločeno iskal fittinge na ebay-u, da bi prihranil nekaj cekinčkov?

Cena se mi zdi poštena za nerabljene zadeve. Meni se je že zgodilo, da sem se "zaračunal" in kupil kaj premalo, sem tudi že imel del, ki ni tesnil in sem ga rabil takoj, RMA pa traja. Prav tako je njihova poštnina zelo visoka za male zadeve. Brezplačna je šele po 300 EUR.

Sem prodal že precej njihovih zadev, tudi rabljenih, ker sem menjal za nove modele (recimo leak tester, bloke, ipd), pa nikoli ni bilo težav. Sedaj pa nič od odziva. Oziroma, da se izrazim drugače. Včasih si lahko tudi za EKWB dele postavil poljubno ceno in se je našel kupec. Sedaj pa temu ni več tako. Določene njihove pripomočke imam že več kot leto dni objavljene, vsi pa samo "gledajo".
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

brbr21 ::

Lahko filozofiraš/mo, ampak je trg tisti, ki pove kaj je poštena cena. Prodajaš eksotiko, si zlatar in z 93% oceno tvoje ebay aktivnosti ne pričakuj kupcev v spalkah pred tvojimi vrati.

Ampak... it's your money. O EKWB ugledu pa ne rabiš dvomiti. So ti že drugi povedali. Namig, EKWBjeva bilanca se že dolgo primarno ne fila z denarjem ščepca fanatikov z RGB bling, bling cevkami. ;)

Aja...drugače pa klap klap za gverila marketing tu na slo-techu, le pool potencialnih kupcev je hudo suh :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: brbr21 ()

strumf666 ::

Click-bait naslov... EKWBjev ugled je še zmeraj tam, kjer je bil, ima pa precej več konkurence, kot jo je imel včasih. Trend EKWB (in konkurence), da imajo vsak svoje oblikovanje pa precej vpliva na število potencialnih kupcev v kombinaciji s ceno.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Kako si cenejši, če je ceneje na uradni strani: https://www.ekwb.com/shop/ek-torque-stc... https://www.ebay.co.uk/itm/186369795511...

tule si cca 40 centov cenejši: https://www.ekwb.com/shop/ek-quantum-to...

tule si skoraj 3EUR dražji: https://www.ekwb.com/shop/ek-cable-pump...

samo tule si cca 10-15EUR cenejši: https://www.ebay.co.uk/itm/186369100277...

Ostale nisem šel gledat ampak pri cenah 1gbp - 5 gbp ne vem zkaaj bi kdo na ebayu kupoval, kjer ga lahko kdo nategne, namesto pri retailerju.

Potencialni kupec pa izgubi ves prirhanek, če samo 1 stvar pri tebi naroči, ker potem mora plačevat tebi dodatno poštnino, tako da nima nobenega razloga, da ne kupi raje pri retailerju direktno in plača za vse skup poštnino.

Boš moral ponudit -50% da bo kaj šlo, ali pa čakaš še lep čas. Brez zamere vprašam, kako se vam ljubi prodajat te stvari za tak drobiž in ukvarjat s kupci? A ti ni lažje vse vržt v en lot na bolho za 100EUR in maš mir?

Sicer pa ne vem če so kupci custom vodnega hlajenja ravno navdušeni nad prihrankom 5EUR... če sem zmetal 500EUR za vodno hlajenje se ne bom ubadal s tabo na ebayu, jebiga.

Pa še EKWB ima vsako leto black friday, jaz sem si fittinge in 45/90 deegree adapterje kupoval po dobesedno 2EUR na kos na zalogo..
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

kopriwa je izjavil:

Branje in razumevanje je zahtevna procedura. Še podčrtal vam je, da so (nekateri) kosi originalno zapakirani. Jaz bi tak izdelek z veseljem kupil za 80% cene, seveda, če bi zadevo potreboval.


Razumevanje je res problem. Nihce se ne bo ukvarjal z domnevno novo robo z vprasljivo garancijo, ce ima na voljo novo za prakticno enako ceno.

strumf666 ::

strumf666 je izjavil:

Click-bait naslov... EKWBjev ugled je še zmeraj tam, kjer je bil, ima pa precej več konkurence, kot jo je imel včasih. Trend EKWB (in konkurence), da imajo vsak svoje oblikovanje pa precej vpliva na število potencialnih kupcev v kombinaciji s ceno.

Pozabil dopisat, da, ker prodajaš na UK-ebayu imaš verjetno še dodatno zmanjšan interes kupcev zaradi ddv/carine nerezidentov EU.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

maticb492 ::

Še manj so bli:

X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

tikitoki ::

https://www.ebay.co.uk/itm/186359496560...

ROLF, en od teh nategunov, ki drago prodajajo prazne sklatle, pol pa jokajo, da ni kupcev.

Furbo ::

Postavi se v vlogo kupca, boš naklikal vse komponente za vodno pri trgovcu ali boš nekaj kupil na ebayu, nekaj iz trgovine?

A si sam tudi naročal malo tu in malo tam?

O kakšnem prihranku pa govorimo? Pogledal sem tvoje komponente, to če en vse skup vzame, ne prihrani 30€ (če si spustil omenjenih 20%).

Kdo ki naroča te preserantske zadeve, se sekira za 30€? Noben.
Noben ne bo šel jemati od x modela iz ebaya zato, da prihrani tak drobiž.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tomi ::

brbr21 je izjavil:

Lahko filozofiraš/mo, ampak je trg tisti, ki pove kaj je poštena cena. Prodajaš eksotiko, si zlatar in z 93% oceno tvoje ebay aktivnosti ne pričakuj kupcev v spalkah pred tvojimi vrati.

Ampak... it's your money. O EKWB ugledu pa ne rabiš dvomiti. So ti že drugi povedali. Namig, EKWBjeva bilanca se že dolgo primarno ne fila z denarjem ščepca fanatikov z RGB bling, bling cevkami. ;)

Aja...drugače pa klap klap za gverila marketing tu na slo-techu, le pool potencialnih kupcev je hudo suh :))

Prodajalec je tisti, ki mora oceniti, za kakšno ceno je pripravljen prodati in koliko časa je pripravljen prodajati. Moja ocena je posledica enega negativnega odziva na predmet, ki ga je Ebay rešil meni v prid (samo ocena se ne izbriše). Do sedaj sem imel vedno 100 % in razen te imamo samo na stroških poštnine oceno 5. Na stroške pošiljanja ne morem vplivati. Še enkrat pa pravim, da si lahko včasih za EKWB izdelke postavil višje cene kot sedaj.

V pravokotniku čas prodaje/cena/investiran čas v prodajo/ekološki vpliv lahko res verjetno izbereš samo 3 od 4 postavk.

strumf666 je izjavil:

Click-bait naslov... EKWBjev ugled je še zmeraj tam, kjer je bil, ima pa precej več konkurence, kot jo je imel včasih. Trend EKWB (in konkurence), da imajo vsak svoje oblikovanje pa precej vpliva na število potencialnih kupcev v kombinaciji s ceno.

Popravljeno.

maticb492 je izjavil:

Kako si cenejši, če je ceneje na uradni strani: https://www.ekwb.com/shop/ek-torque-stc... https://www.ebay.co.uk/itm/186369795511...

tule si cca 40 centov cenejši: https://www.ekwb.com/shop/ek-quantum-to...

tule si skoraj 3EUR dražji: https://www.ekwb.com/shop/ek-cable-pump...

samo tule si cca 10-15EUR cenejši: https://www.ebay.co.uk/itm/186369100277...

Ostale nisem šel gledat ampak pri cenah 1gbp - 5 gbp ne vem zkaaj bi kdo na ebayu kupoval, kjer ga lahko kdo nategne, namesto pri retailerju.

Potencialni kupec pa izgubi ves prirhanek, če samo 1 stvar pri tebi naroči, ker potem mora plačevat tebi dodatno poštnino, tako da nima nobenega razloga, da ne kupi raje pri retailerju direktno in plača za vse skup poštnino.

Boš moral ponudit -50% da bo kaj šlo, ali pa čakaš še lep čas. Brez zamere vprašam, kako se vam ljubi prodajat te stvari za tak drobiž in ukvarjat s kupci? A ti ni lažje vse vržt v en lot na bolho za 100EUR in maš mir?

Sicer pa ne vem če so kupci custom vodnega hlajenja ravno navdušeni nad prihrankom 5EUR... če sem zmetal 500EUR za vodno hlajenje se ne bom ubadal s tabo na ebayu, jebiga.

Pa še EKWB ima vsako leto black friday, jaz sem si fittinge in 45/90 deegree adapterje kupoval po dobesedno 2EUR na kos na zalogo..

Ebay "požre" višje cene. Primerjalno sem na novih oglasih s poštnino na Ebayu najcenejši. Zakaj? EKWB izdelkov ne kupujejo "reveži". Se pa sprašujem tudi sam, ali je moj čas vreden tega. Samo stran pa tudi ne morem vreči?

strumf666 je izjavil:

strumf666 je izjavil:

Click-bait naslov... EKWBjev ugled je še zmeraj tam, kjer je bil, ima pa precej več konkurence, kot jo je imel včasih. Trend EKWB (in konkurence), da imajo vsak svoje oblikovanje pa precej vpliva na število potencialnih kupcev v kombinaciji s ceno.

Pozabil dopisat, da, ker prodajaš na UK-ebayu imaš verjetno še dodatno zmanjšan interes kupcev zaradi ddv/carine nerezidentov EU.

Večina kupcev ni iz UK.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

Tomi ::

tikitoki je izjavil:

https://www.ebay.co.uk/itm/186359496560...

ROLF, en od teh nategunov, ki drago prodajajo prazne sklatle, pol pa jokajo, da ni kupcev.

Prazna embalaža od recimo Apple izdelkov se lepo prodaja.

Furbo je izjavil:

Postavi se v vlogo kupca, boš naklikal vse komponente za vodno pri trgovcu ali boš nekaj kupil na ebayu, nekaj iz trgovine?

A si sam tudi naročal malo tu in malo tam?

O kakšnem prihranku pa govorimo? Pogledal sem tvoje komponente, to če en vse skup vzame, ne prihrani 30€ (če si spustil omenjenih 20%).

Kdo ki naroča te preserantske zadeve, se sekira za 30€? Noben.
Noben ne bo šel jemati od x modela iz ebaya zato, da prihrani tak drobiž.

Točni to, včasih je vse šlo, sedaj pa ne več?

kixs je izjavil:

Za pravo ceno se vse proda...

Za prodajalca nima smisla, da prodaja pod ceno, ane?

Ales je izjavil:

Tomi je izjavil:

kopriwa je izjavil:

Branje in razumevanje je zahtevna procedura. Še podčrtal vam je, da so (nekateri) kosi originalno zapakirani. Jaz bi tak izdelek z veseljem kupil za 80% cene, seveda, če bi zadevo potreboval.

Pohvalno, da še kdo prebere napisano. Če ima zadeva original pečat, je torej nov.

S poštnino vred sem na Ebayu še vedno najcenejši.

Od kod ideja, da nismo prebrali ali razumeli? Po moje, da so čisto vsi vsi razumeli, da prodajaš "novo" in "zapakirano", ampak lahko le zase govorim: sem prebral in razumel še preden sem prvič komentiral.

Pač mi izkušnje govorijo, da se za 80% cene novega take stvari ne prodajo. Pa so lahko nove z računom, zapakirane in vse. Vseeno.

Ampak OK, saj je možno, da se motim in in ti tudi želim vso srečo z uspešno prodajo...

Selim se in se mi ne da seliti škatel. Ampak druge možnosti ni.

Pod črto, ocenili ste, da ima glede na povpraševanje previsoke cene, sam jih pa ne bom glede na trud, ki je šel v objavo oglasov, spustil.
metrodusa.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

toro69 ::

Tomi je izjavil:

sam jih pa ne bom glede na trud, ki je šel v objavo oglasov, spustil.


To pojasni vse :)

kixs ::

Vecino stvari se pod ceno prodaja. Vprasanje je bolj koliko casa se ti splaca vztrajat... To moras sam ocenit in potem ne jamrat.

Tudi sam vcasih dam za kako rec visoko ceno, pac bolj v stilu, ce hoce kdo imeti bolj kot jaz. Se pa ne bom sekiral, ce ne bo prodano v pol leta ali vec. Imam stvari na lagerju za prodajo tudi leta in ne pridejo na vrsto niti za objavo... bo ze enkrat :lol:

darksamurai ::

Tomi je izjavil:


Prodajalec je tisti, ki mora oceniti, za kakšno ceno je pripravljen prodati in koliko časa je pripravljen prodajati.

Trg je pa tisti, ki določa ceno. Ti lahko prodajaš za 10X in ne boš nikoli prodal, če je trg pripravljen plačati X. Ti si naredil napako ker si preveč/napačno kupil. Prodajanje pod(tvojo) ceno je pač davek na napako. Mimogrede ti s čakanjem inflacija žere denar. Če boš čez 2 leti prodal za tvojo ceno, boš na istem kot če bi danes prodal za 60% cene. :)

Ahim ::

kopriwa je izjavil:

Branje in razumevanje je zahtevna procedura. Še podčrtal vam je, da so (nekateri) kosi originalno zapakirani. Jaz bi tak izdelek z veseljem kupil za 80% cene, seveda, če bi zadevo potreboval.

Se en pametnjakovic ... "jaz bi pa z veseljem kupil za 101% cene, seveda, ce bi zadevo potreboval". Guess what? Ocitno nhihce tega ne potrebuje po 80% cene, sicer bi nabavil, in to poskusajo ostali dopovedat.

prodajalec lahko nalepi na svoje stavri kakrsnokoli ceno hoce, kupcu pa ni treba vzeti, ce mu cena ni vsec, in zato je tako, da ne gre v prodajo in so vsi srecni, ker so deosegli svoje (prodajalec vidi svojo ceno, kupec pa svoj denar).

Tomi je izjavil:

Prazna embalaža od recimo Apple izdelkov se lepo prodaja.

LOL, nismo 2007 ... Ti prodam eno lepo skatlo od MacBook Proja, staro par mesecev, jo preprodas naprej s profitom :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ahim ()

Meiniken ::

There are no bad products, only bad prices.

Počasi boš šel skozi vse stopnje žalovanja. Zaradi določenih pričakovanj boš šel skozi njih še počasneje.
Five stages of grief - denial, anger, bargaining, depression and acceptance.


Pa srečno :)
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Kn3dL ::

Z realnega vidika gledano boš zelo težko prodal po 80% redne cene. EKWB in resellerji imajo večkrat letno akcije ala black friday, halloween, easter itn. Pri teh akcijah se dobijo stvari kar ceneje kot ponujaš trenutno. Mogoče ti uspe z 80% akcijske cene.

sbawe64 ::

m0LN4r je izjavil:

Problem je, da nimajo Tiktok pa tiktokerjev, ki bi jim reklamo delal.

Tiktokerji generalno nimajo potrpljenja, custom loope montirati.
Niti znanja ali denarja.
2020 is new 1984
Corona World order

kopriwa ::

Ahim je izjavil:

kopriwa je izjavil:

Branje in razumevanje je zahtevna procedura. Še podčrtal vam je, da so (nekateri) kosi originalno zapakirani. Jaz bi tak izdelek z veseljem kupil za 80% cene, seveda, če bi zadevo potreboval.

Se en pametnjakovic ... "jaz bi pa z veseljem kupil za 101% cene, seveda, ce bi zadevo potreboval". Guess what? Ocitno nhihce tega ne potrebuje po 80% cene, sicer bi nabavil, in to poskusajo ostali dopovedat.

Odpeketaj stran, če tudi tebi bralno razumevanje predstavlja težavo. Samo posebni pacienti originalno (za)pakirano smatrajo za rabljeno in pričakujejo 50% znižanje. Koliko je dejanskega povpraševanja po teh izdelkih je pač druga stvar.

Tomi ::

Kn3dL je izjavil:

Z realnega vidika gledano boš zelo težko prodal po 80% redne cene. EKWB in resellerji imajo večkrat letno akcije ala black friday, halloween, easter itn. Pri teh akcijah se dobijo stvari kar ceneje kot ponujaš trenutno. Mogoče ti uspe z 80% akcijske cene.

Vem, samo neumno se mi zdi, da bi to stalo in mi delalo gnečo. Sploh, ker objava oglasov vzame precej časa, ki bi ga lahko porabim bolj profitabilno. Sedaj sem pač v "too big to fail" situaciji.
metrodusa.blogspot.com

Ahim ::

kopriwa je izjavil:

Ahim je izjavil:

kopriwa je izjavil:

Branje in razumevanje je zahtevna procedura. Še podčrtal vam je, da so (nekateri) kosi originalno zapakirani. Jaz bi tak izdelek z veseljem kupil za 80% cene, seveda, če bi zadevo potreboval.

Se en pametnjakovic ... "jaz bi pa z veseljem kupil za 101% cene, seveda, ce bi zadevo potreboval". Guess what? Ocitno nhihce tega ne potrebuje po 80% cene, sicer bi nabavil, in to poskusajo ostali dopovedat.

Odpeketaj stran, če tudi tebi bralno razumevanje predstavlja težavo. Samo posebni pacienti originalno (za)pakirano smatrajo za rabljeno in pričakujejo 50% znižanje. Koliko je dejanskega povpraševanja po teh izdelkih je pač druga stvar.

Nisem omenjal da je karkoli rabljeno, ampak samo to, da ti smetis tukaj s tem kaj bi vse kupil ... ce bi rabil; torej dejansko ne bos kupil. Ce bi nekdo to rabil, bi kupil za 100% cene (po toliko namrec prodajo kar nekaj kosov). Prihrani nam svojo neumnost in - kot si napisal - odpeketaj stran, saj si znamo ocitne stvari tukaj prisotni sami ekstrapolirat.

Lowink ::

Učinkovitost je zamenjal entuziazem in estetika, creativnost prevzame v večini proizvajalec, ostanki so opcija izvedbe premium izdelka.

99sonne77 ::

Zakaj bi od nekega random Ebay prodajalca z kar slabim feedbackom (sam kupujem samo kar je zelo blizu oz točno 100% feedback) kupil nekaj, kar lahko dobim za podobno, občasno tudi cenejšo ceno direktno? Ne rečem, da zalog nebo bilo. Je pa robe koliko hočeš. In zavedanje da je tvoj davek napačnega nakupa potencialna izguba in šola življenja. Ponudi za nižjo ceno, požri poraz. Vem da bi rad dobil nazaj vse ampak tokrat to ne bo šlo. Tudi inflacija ti bo pobrala in živci, čas. Jaz bi to robo dal nekomu ki ni preprodajalec in jo rabi. Ok morda ne zastonj. Ampak 50% skonto. Niso to niti neki veliki zneski. Boš že drugje to dobil nazaj. Ker prodajati nekaj eno leto. Si že tako na izgubi.

Pa še to. Vsak, ki to rabi bo prvo pogledal kakšne so uradne cene. In točno za to ni interesa. Ker ni nič ceneje. Še dražje, kot je bilo navedeno par postov višje.

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EKWB potrdil težave z likvidnostjo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8412178 (1266) tiborrr
»

Prevrat v EKWB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11013793 (1318) jeremenen
»

EK-Predator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6011023 (6193) Pennywis3
»

Kako plačati kitajcu?

Oddelek: Loža
171987 (1375) Assass1n
»

Termalna pasta GPU

Oddelek: Strojna oprema
313768 (3379) Seljak

Več podobnih tem