» »

Zaposlitev

Zaposlitev

tul7 ::

Podjetje pravi, da bo treba ob zaposlitvi podpisati dogovor, po katerem bo zaposleni ostal pri podjetju najmanj 5 let. V nasprotnem primeru bo moral plačati za vsak mesec do tistih 5 let, 100 eur. Npr. da odpoved po enem letu, mora plačati 4.800,00 eur. Takšen pogoj drži vodo?
  • predlagalo izbris: noob96 ()

feryz ::

Ne trolaj.
Razen če so ti dali 6 jurjev brezobrestnega kredita. Potem to drži, ja.

SHA-256 ::

Ne pije vode.
Imel sem podobno situacijo ko sem bil še študent - podjetje mi je plačalo opravljanje dveh certifikatov, in v pogodbo dodalo aneks s podobnim členom trajanja 3 let.
Po pol leta sem šel, grožnjam kadrovske navkljub. Po posvetu z odvetnikom mi je bilo razloženo, da se taki (in podobni) členi pogosto vrivajo v pogodbe o zaposlitvi, ampak jih nihče ne izterja na sodišču, saj posamezne pogodbe o zaposlitvi ne morejo zaposlenim določiti nižje meje pravic, kot jih določa Zakon O Delovnih Razmerjih (ZDR-1).
V Sloveniji gre na sodišču tak primer skozi le, če take bonbončke zapakirajo v pogodbo o kadrovski štipendiji in kasnejši zaposlitvi.

Torej - gre le za strašenje s strani podjetja, ki se verjetno zaveda da njihova kultura/plača ne bosta zadržali zaposlenih. Razmisli, ali bi tam dejansko delal.

Invictus ::

Lahko te pošljejo na izobraževanje, za kar rabijo dodatno papirologijo.

Drugače ta pogoj ne zdrži na delovnem sodišču.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gort ::

Se pa lahko zgodi, da ti nov delodajalec pokrije.

tul7 ::

Me je samo zanimalo, ker na koncu razgovora je bilo rečeno, da so pred cca enim letom začeli dajat podpisovat, da mora novozaposleni ostati na delovnem mestu (ali v podjetju se ne spomnim točno) pet let, ali pa 100 eur/mesečno kazni do 5-ih let...kot napisano. Zaradi stroškov mentorstva in nekih izpitov.
Zdelo se mi je čudno, da ko začneš z delom, se v bistvu zapufaš...to potem ne drži? Izgleda tudi, kot neko dodatno sito - marsikdo bo zaradi tega odklonil službo...

tony1 ::

Kaj pa vem, če sploh hočeš delati za tako "inventivne" ljudi. Čeprav se stanje morda nekoliko ohlaja, je kader še vedno zelo težko sploh dobiti (no, saj zato so pa usrani, da jim kdo ne bi ušel...), ampak taki izumi jim bodo pridobivanje kadra le še otežili...

Spomnili so me na genialno vodstvo iz ene IT firme, ki je leta 2018 šla nižat plače, potem so pa čukasto gledali, ko so ljudje odšli... Očitno je direktor pozabil koledar obrniti iz leta 2012... :))

mertseger ::

tul7 je izjavil:

Me je samo zanimalo, ker na koncu razgovora je bilo rečeno, da so pred cca enim letom začeli dajat podpisovat, da mora novozaposleni ostati na delovnem mestu (ali v podjetju se ne spomnim točno) pet let, ali pa 100 eur/mesečno kazni do 5-ih let...kot napisano. Zaradi stroškov mentorstva in nekih izpitov.
Zdelo se mi je čudno, da ko začneš z delom, se v bistvu zapufaš...to potem ne drži? Izgleda tudi, kot neko dodatno sito - marsikdo bo zaradi tega odklonil službo...


Ti kar povej naj dajo 100 € mesečno več neto, drugače pa sredinec je vedno na voljo.

MIHAc27 ::

Sumljiv pogoj.
Jaz bi si poskusil izboriti vsaj 6 mesečno poskusno dobo, v kateri lahko mirne vesti odpovem.
Se pa tudi meni zdi, da tak pogoj na sodišču more past v vodo.

GregiB ::

Takšni malusi v rodni grüdi niso dovoljeni... Bi rad videl firmo, ki bi se tega lotila izterjat... Ko skleneš delovno razmerje, si po zakonu upravičen do izobraževanja potrebega za opravljenje tvojega dela... in nisi ti dolžan tega financirat, ampak delodajalec... Če te želi obdržati, to lahko stori z bonusi... z malusi ne...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

MIHAc27 ::

Kaj pa en pubec, ki išče prvo zaposlitev ve.

Invictus ::

Zato naj vpraša tukaj, saj so celo pravniki, eni celo uporabni, tukaj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Takšen člen je ničen, ne gre skoz na sodišču.

OP, če se želiš zaposliti v takšni firmi npr. zaradi možnosti nekaj naučiti, plače,..., ok, sicer išči naprej. Ni pa to firma na zdravih temeljih, korektnih odnosih,...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Invictus ::

Za prvo službo čisto v redu, da bo potem vedel kaj ne iskat...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Lonsarg ::

Generalni malusi seveda ne. So pa lahko stroski za kako specificno izobrazevanje (opcijsko, ne tako na katero te podjetje poslje kot nujno) zaracunano, ce das odpoved.

otago ::

Je možno razumeti delodajalca.

Dve takšni izkušnji:
1. Bil sem vabljen na razgovor v DU, še pred uradnim razpisom. Predstavili pogoje. Povedali odkrito, da je prejšnji mlado-zaposleni se odločil za privat sektor po 2 letih dela pri njih. V tem času je pridobil več certifikatov, za kar so porabili vsaj 6 mesecev delovnega časa.
2. Kot iskalec prve redne/prave zaposlitve, takrat prvič v tujini, delo v specifični gradbeni branži, z večimi izobraževanji, tudi glede varnosti (Berggesetz). Predvideli so prevzem, vodenje delovišč ala II.tir, III.os DACH v nekaj letih.

Izbral sem manj stresno varianto - ki pa je tudi manj donosna.

Če dobiš dober certifikat, specifično znanje, ki se ga da dobro prodat... je 100eur/m malenkost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

tony1 ::

" 1. Bil sem vabljen na razgovor v DU, še pred uradnim razpisom. Predstavili pogoje. Povedali odkrito, da je prejšnji mlado-zaposleni se odločil za privat sektor po 2 letih dela pri njih. V tem času je pridobil več certifikatov, za kar so porabili vsaj 6 mesecev delovnega časa."

Če so mu v državni upravi (DU?) plačali, da je šel delat certifikat in še čas za učenje (in ne samo tečaja in delovnega časa za čas izobraževanja) so pa res vesoljski runkeljni. :| Seveda jim ušel, če je pa dobil dvakrat višjo plačo...

Kaj za vraga pa ima DU admin od tega, da gre delat cert? Certe delajo integratorji za partnerski status... 8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starostna omejitev na razpisu za delovno mesto

Oddelek: Loža
395140 (2868) David4747
»

Razgovor za službo - pomembna vprašanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8411152 (7762) PikaPoka828
»

Etika do potencialnega delodajalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615380 (12817) Furbo
»

Diploma na vidiku - kako naprej?

Oddelek: Loža
306499 (4955) Isotropic

Več podobnih tem