» »

Zavarovanje avto GENERALI

Zavarovanje avto GENERALI

bigbada ::

Pozdravljeni,

Dobil sem informativni izračun za zavarovanje za avto.
Se vam to zdi OK cena?
Meni se zdi kar draga glede na to da je avto stal 22k.

Pa še neki bonus imam družinski vštet, drugače bi bilo cca 1200-1300? Je to možno da so take cene?




Se katera pozicija ne splača imeti? Recimo kraja? Oz. kaj naj naredim da znižam ceno

energetik ::

Zavarovalnice dražijo kot pri norcih, klinc jih gleda. Počasi bom še pri novem vzel zgolj obvezno brez kakršnegakoli drugega dodatka. Žal mi je, da nisem tako počel že od začetka, razliko pa vlagal v ETF-e. Bi imel zdaj po 15 letih za skeširat pol novega avta. Tako pa je to zgolj profit zavarovalnice.

OP, poglej še pri Savi. Sicer pa, a rabiš pravno zaščito, kasko na prtljago, ta veliko asistenco?
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

fikus_ ::

Kaj če bi namesto kombinacij delnega kaska izbral odkup prve škode, preveri.
Dvigni odbitno franšizo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Za vse to je cena normalna, se pa vprašaj ali rabiš vse to. Odjebi kombinacije razen tiste, ki niso krite v osnovnem, vzemi odkup prve škode in to je to.

edi45 ::

Drago, odvisno je tudi pri družinskem paketu, čigav bonus se gleda, kdo ima višji bonus? Poglej še na savo

Thomxy ::

Nekoč ti je splošni kasko pokrival (skoraj) vse škode; delne kombinacije so potrebovale le, da ni bilo potrebno plačati odbitne franšize in da nisi izgubil bonus/malus razreda.
To je Triglav ukinil in ti zdaj splošni krije le kar ni omenjeno v delnih kritjih. Ampak, ko sem se zadnjič jaz zavaroval, je pri Generali bilo še po starem. Zato je tam "dovolj" le splošni, če ti ustreza, da si del tveganja obdržiš. Preveri!
In tudi z odbitno franšizo se lahko poigraš. Če želiš, da ti zavarovalnica krije le večje škode, medtem ko si manjše praske rešiš sam, lahko z višjo odbitno franšizo mnogo privarčuješ.
Nenazadnje pa lahko ista kritja dobiš tudi (verjetno) nekoliko ceneje na njihovi spletni strani G24.
Srečno!

_Sajmon_ ::

Hm, sem za štos naklikal na G24 zavarovanje za Škodo Octavio (kupujem v kratkem) in pri vrednosti avtomobila okrog 31k€ mi je dalo 950€ (55% bonusa, z osnovnim kaskom s 300€ lastne udeležbe in dražjim delnim). Nisem gledal, ali je asistenca zraven - sklepam, da ne. Morda bi kdo znal povedati na hitro, kaj izgubiš pri G24 napram Generali klasiki, če tako rečem...

kixs ::

Sheeet, ne dam jurja za zavarovanje...

puginho ::

Nima veze koliko je tebe avto stal, vezo ima koliko je avto vreden nov po eurotaxu. Verjetno okoli 30k. Kombinacije imaš vse potrebne, nimaš druge kot da dobiš ponudbo od konkurence. Tisti ko ti pa odsvetujejo zavarovanje pa ne poslušaj, ker folk ne ve koliko stane npr. vetrobransko steklo, popravilo od toče ipd... Avto deli in urne postavke so se podražili za precej več kot znaša uradna inflacija.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: puginho ()

Utk ::

Eno je imet nič zavarovano, drugo pa plačat vnaprej 300 evrov več zato, da potencialno morda ne boš pri neki škodi, ki je najverjetneje sploh ne bo, ne boš plačal 350 evrov franšize. Malo pameti pa že treba imet...
Razen če imaš vsako leto 2-3 škode, potem raje kupi staro kanto.

kixs ::

Samo za info. Osnovno + stekla + luci + toca + asistenca pride cca 260€ za Renault Scenic 2018. Za ID.4 mi je pa na zavarovalnici naracunala cca 380€.

IL_DIAVOLO ::

Ce je vec kot 500€ v 1. PR-ju, potem je drago.

Drugače pa stekla, divjad, luči. To je nujno, ostalega ne rabis. Morda niti divjadi ne rabiš, ce se vozis vecinoma podnevi.

Max asistenca, parkirišče, toca, kraja, pravna zascita(what the fuck?) ti nanese 250€+. Pa se verjetno imas za 200€ nepotrebnih stvari kje drugje.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Buggy ::

kixs je izjavil:

Samo za info. Osnovno + stekla + luci + toca + asistenca pride cca 260EUR za Renault Scenic 2018. Za ID.4 mi je pa na zavarovalnici naracunala cca 380EUR.


Kje to? Wizz online ki je od Generalija? Tamal bo zdej prvic registriral C3 Aircross 2019 letnik nase, prej se nic ni imel- torej zacne iz starta s PR - ni pa vec mladi voznik.
Pri Generali je druzinsko (isti naslov prebivalisca) ze en avto zaenkrat, drug je pri Savi. Kam dat zdej tretjega da je najceneje. Ima kdo od teh kaksne popuste za "noobe" al vsi zacnejo brez popustov tudi ce se pridruzis kot druzinski clan al kaj jaz vem kaj. Vcasih se je nekaj dalo, ce se prav spomnim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

AndrejS ::

Samo vstran od generalli - ko pride do škode vedno komplicirajo

kixs ::

Buggy je izjavil:

kixs je izjavil:

Samo za info. Osnovno + stekla + luci + toca + asistenca pride cca 260EUR za Renault Scenic 2018. Za ID.4 mi je pa na zavarovalnici naracunala cca 380EUR.


Kje to? Wizz online ki je od Generalija? Tamal bo zdej prvic registriral C3 Aircross 2019 letnik nase, prej se nic ni imel- torej zacne iz starta s PR - ni pa vec mladi voznik.
Pri Generali je druzinsko (isti naslov prebivalisca) ze en avto zaenkrat, drug je pri Savi. Kam dat zdej tretjega da je najceneje. Ima kdo od teh kaksne popuste za "noobe" al vsi zacnejo brez popustov tudi ce se pridruzis kot druzinski clan al kaj jaz vem kaj. Vcasih se je nekaj dalo, ce se prav spomnim?


To je pri mojem agentu. Sklenjeno pri Zavarovalnici Sava.

Meizu ::

energetik je izjavil:

Zavarovalnice dražijo kot pri norcih, klinc jih gleda. Počasi bom še pri novem vzel zgolj obvezno brez kakršnegakoli drugega dodatka. Žal mi je, da nisem tako počel že od začetka, razliko pa vlagal v ETF-e. Bi imel zdaj po 15 letih za skeširat pol novega avta. Tako pa je to zgolj profit zavarovalnice.

OP, poglej še pri Savi. Sicer pa, a rabiš pravno zaščito, kasko na prtljago, ta veliko asistenco?


Pri Savi je isti drek, sem dal 1200eur zadnjič za zavarovanje avta po salonski vrednosti 24k.

neverjetni99 ::

Generali je med najdražjimi, če ne najdražji. AMPAK, preko družinskega popusta, se lahko uveljavi bonus nosilca police. Sam imam komaj 10% bonusa, ker sem prepogosto menjaval avte ali pa jih nisem imel na sebe pisane in mi ni šel bonus gor. Imam pa avto zavarovan pri Generali, preko družinske police, katere nosilec je moja mama, ki ima poln popust (55%) in imam njen popust, meni pa se vsako leto nabira popust. Imam kasko, 0,5% odbitne(190EUR) toča, luči, stekla, divjad in imam 850EUR za avto, ki je bil nov 39 tisoč EUR. Je pa Generali edini mislim da, ki ima te družinske pakete, saj imamo hišo, nezgodna zavarovanja in vse 4 avtomobile pri Generali.

Zgodovina sprememb…

klemenSLO ::

OP: kok si star? Ker (vsaj) generali te do 26 leta smatra kot voznika z malo izkušnjami in začeš zelo visoko.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

fikus_ ::

Buggy, kje je bil avto prej zavarovan? Pozanimaj se, ce se da prenesti popust, pri nekaterih gre starš --> otrok. Preneses lahko toliko, koliko let im otrok izpit.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bigbada ::

klemenSLO je izjavil:

OP: kok si star? Ker (vsaj) generali te do 26 leta smatra kot voznika z malo izkušnjami in začeš zelo visoko.

30

Razmišljam da skenslam ven parkirišče, pravna zaščita, prtljaga, kraja, asistenca gre verjetno manjša?
To verjetno gre?

Bom še pri savi poskusil za informativni izračun.

matobeli ::

Skenslaš vse razen AO.

Če ti stalno srne uletavajo na cesto pa to zavaruješ.

Če živiš v okolju kjer imaš možnosti za krajo, točno, srnjad, parkirišče in ti povrh vsega še nisi najbolj vešč ali potrpežljiv voznik...

Ja pa hudirja, vzem si eno kanto za par jurjev pa odjebi vsa ta zavarvanja.

Pa še zaresen nasvet: asistenca je od AMZS verjetno boljša, pa stane kar nekaj manj.

Ashrack ::

bigbada je izjavil:

Pozdravljeni,

Dobil sem informativni izračun za zavarovanje za avto.
Se vam to zdi OK cena?
Meni se zdi kar draga glede na to da je avto stal 22k.

Pa še neki bonus imam družinski vštet, drugače bi bilo cca 1200-1300? Je to možno da so take cene?




Se katera pozicija ne splača imeti? Recimo kraja? Oz. kaj naj naredim da znižam ceno

Ce zelis lahko mojega agenta kontaktiras. Pa naj ti da konkurencno ponudbo od Grawe. ZS za kontakt.
....

Meizu ::

Jaz sem mnenja da ti je zavarovanje pred divjadjo primarna osnova, če hočeš mir na cesti. Ne vem, jaz imam vsako vožnjo ponoči moose manevre na cestišču, to je počasi postalo skrajno noro. Volkovi pa na dopustu.

bigbada ::

Sedaj sem od svojega ŠKODA prodajalca uradnega izvedel da imam asistenco že od njih vključeno brezplačno.
Tako da ne vem zakaj bi še jo dodatno plačeval enkrat na zavarovalnici.

tam ko sem kupil Škodo so napisali "Asistenca je vedno gratis do prvega pooblascenega servisa, velja pa 1 leto od servisa, z vsakim servisom pri nas pa se brazplacno podaljsa".

Ima kdo Škodo in lahko potrdi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bigbada ()

Meizu ::

To velja za celo VAG grupo, imam isto jaz na mojem VWju.

bigbada ::

Torej je nesmiselno še imeti asistenco na zavarovalni polici?

Ker mi je škoda prodajalec napisal, da velja to celo za celo evropo, ne samo za slovenijo... asistenca od škode.

IL_DIAVOLO ::

To majo se iz casa shimano verig.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

bigbada ::

Zavarovanje delnega avtomobilskega kaska KRAJA

To imate vi vsi po večini?


Tudi registerska tablica in ključ, se mi zdi bedarija. To gre ven.

Lonsarg ::

Ne rebiš delnih kombinacij pri Generali, splošni krije vse.

Delne kombinacije le odstranijo odbitno franšizo in ti omogočijo da ni malusa ob škodi. Ampak ti podvojijo premijo...

Netrunner ::

Jaz sem danes žel zavarovati avto in se mi je premija iz cca 460€ dvignila na 685€!!! ... kao razlog je zato ker se je podražalo + poleti sem menjal šipo pri avtomobilu, ker mi je kamen priletel noter. V preteklosti sem že enkrat menjal šipo pa se mi ni poznalo pri ceni zavarovanja !!! ... ista zavarovalnica (GENERALI), pri kateri sem zadnjih nekaj let. Sem rekel hvala lepa in sem šel do sosednje SAVE kjer so mi naredili dobrih 100€ manj.

Sava je bila najbližja, nevem če je bila najboljša izbira vsekakor pa cenejša od Generali.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Glugy ::

a pri zavarovalnicah enotni evropski trg nč ne velja? da bi šel lahk kakšno bolj ugodno zavarovalnico vzet iz kakšne druge države EU?

fikus_ ::

Mislim da to ne gre.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Buggy ::

fikus_ je izjavil:

Buggy, kje je bil avto prej zavarovan? Pozanimaj se, ce se da prenesti popust, pri nekaterih gre starš --> otrok. Preneses lahko toliko, koliko let im otrok izpit.

Avto je zena dobila v zapuscinski razpravi od tasta in ga misli dati sinu. Zavarovan je bil (je se do oktobra) pri Triglavu. Iscemo najbolj optimalno varianto kako bo sin registriral nase.

Mare2 ::

bigbada je izjavil:

Pozdravljeni,

Dobil sem informativni izračun za zavarovanje za avto.
Se vam to zdi OK cena?
Meni se zdi kar draga glede na to da je avto stal 22k.

Pa še neki bonus imam družinski vštet, drugače bi bilo cca 1200-1300? Je to možno da so take cene?




Se katera pozicija ne splača imeti? Recimo kraja? Oz. kaj naj naredim da znižam ceno


Kontaktiraj me na ZS. Ali pošlji e-mail. Lahko ti izračunam za Savo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Sc0ut ::

neverjetni99 je izjavil:

Generali je med najdražjimi, če ne najdražji. AMPAK, preko družinskega popusta, se lahko uveljavi bonus nosilca police. Sam imam komaj 10% bonusa, ker sem prepogosto menjaval avte ali pa jih nisem imel na sebe pisane in mi ni šel bonus gor. Imam pa avto zavarovan pri Generali, preko družinske police, katere nosilec je moja mama, ki ima poln popust (55%) in imam njen popust, meni pa se vsako leto nabira popust. Imam kasko, 0,5% odbitne(190EUR) toča, luči, stekla, divjad in imam 850EUR za avto, ki je bil nov 39 tisoč EUR. Je pa Generali edini mislim da, ki ima te družinske pakete, saj imamo hišo, nezgodna zavarovanja in vse 4 avtomobile pri Generali.

Ta druzinski bonus res pomaga!
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
848212810 (1844) kixs
»

Kasko za nov avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
735963 (2108) MadMax
»

Zavarovanje Avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
563309 (1899) Ahim
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6916687 (1954) 2dark
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26670515 (38106) ;-)

Več podobnih tem