» »

Prodaja gozdnega zemljišča

Prodaja gozdnega zemljišča

asdragovic ::

Pozdrav,
Dala sem vlogo na ue za prodajo gozdnega zemljišča.
Zmenila sem se z sosedom mejašem za ceno.
Potem sem od sodne cenilke dobila ceno za te parcele duplo večje od cene za katero sem vdala vlogo.
Naravno, sosed je prihvatil vlogo in dal za odobritev pravnega posla.Hitela sem in zdaj čakam.Nisem nič potdpisala pri notarju.Kako se lahko predomislilm in dam drugo večjo ceno za prodat?
Hvala na odgovorju.

delavec44 ::

Za tako ceno kot si dala na oglasno desko je potrebno prodati. V nasprotnem primeru te lahko sosed toži.

primoz4p ::

Kupec, za katerega upravna enota navede, da ima pravico nakupa zemljišča, lahko postane lastnik kmetijskega zemljišča tudi, če prodajalec z njim ne želi skleniti pisne prodajne pogodbe.
Takšen kupec, ki je sprejel ponudbo, lahko na upravno enoto poda vlogo za odobritev pravnega posla, tudi če prodajalec ne želi skleniti prodajne pogodbe. Ko upravna enota posel odobri, pa lahko kupec od prodajalca zahteva sklenitev prodajne pogodbe in izstavitev zemljiškoknjižnega dovolila, na podlagi katerega se bo vpisal v zemljiško knjigo kot lastnik kmetijskega zemljišča. V kolikor ni možen sporazum tudi s tožbo na pristojnem sodišču.

https://www.mojmalipravnik.net/index.ph...

HolyFuck1 ::

A ni iz slovnice razvidno, da "gospa" trolla?

kloko ::

HolyFuck1 je izjavil:

A ni iz slovnice razvidno, da "gospa" trolla?

Skoraj ne verjamem da se norca dela, izgleda dokaj pristno...

Karen ::

V loži tehničnega foruma sprašuje za pravni nasvet, registrirana danes 3 ure nazaj. Proda naj, pa je. To da je cenilec ocenil višje še ne pomeni, da bo dejansko kdo kupil za ta denar.

delavec44 ::

Itak je pa najprej odprla temo v malih oglasih. Po moje bi se trol bolj potrudil.

T440 ::

asdragovic je izjavil:

Pozdrav,
Dala sem vlogo na ue za prodajo gozdnega zemljišča.
Zmenila sem se z sosedom mejašem za ceno.
Potem sem od sodne cenilke dobila ceno za te parcele duplo večje od cene za katero sem vdala vlogo.
Naravno, sosed je prihvatil vlogo in dal za odobritev pravnega posla.Hitela sem in zdaj čakam.Nisem nič potdpisala pri notarju.Kako se lahko predomislilm in dam drugo večjo ceno za prodat?
Hvala na odgovorju.

Da potpišeš krize ni sploh, ker vedno lahko rečeš, da si hitela, ker sosed bi kupil, pa je rekel tolko pa roka, pa si vzela roko pa nisi razumela kaj sklepaš saj je jasno iz predpisanega da slovenščina gre še manj kot sekanje gozda ti od rok, zato odproščena si prodaje pa lahko se zmeniš za več s kom s katerim se še dosedaj nisi pa potem pred notarjem pismeno skleneta.

Furbo ::

HolyFuck1 je izjavil:

A ni iz slovnice razvidno, da "gospa" trolla?

Zakaj imate eni tako potrebo trolati o morebitnih trolih?
Bolj nadležni ste od trolov samih.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Daniel ::

asdragovic je izjavil:

Pozdrav,
Dala sem vlogo na ue za prodajo gozdnega zemljišča.
Zmenila sem se z sosedom mejašem za ceno.
Potem sem od sodne cenilke dobila ceno za te parcele duplo večje od cene za katero sem vdala vlogo.
Naravno, sosed je prihvatil vlogo in dal za odobritev pravnega posla.Hitela sem in zdaj čakam.Nisem nič potdpisala pri notarju.Kako se lahko predomislilm in dam drugo večjo ceno za prodat?
Hvala na odgovorju.


Ne moreš. Kolikor je nastavljena cena, za toliko se proda, če je bila ponudba sprejeta. Kvečjemu te lahko sosed toži na odobritev pravnega posla in tožbo bo dobil. Ponavadi se prodajalec o cenah v okolici pozanima preden zadevo nabije na oglasno desko.

T440 ::

Furbo je izjavil:

HolyFuck1 je izjavil:

A ni iz slovnice razvidno, da "gospa" trolla?

Zakaj imate eni tako potrebo trolati o morebitnih trolih?
Bolj nadležni ste od trolov samih.

Malo razmisli. Kakšna je verjetnost, da je neslovensko govoreča oseba lastnica gozda v Sloveniji? Bi morda razumel če bi pisala v nemščini (kaka stara denacionalizacija), da je pa oseba iz področja bivše Juge, ki še vedno ni toliko integrirana, da bi znala slovensko, lastnica gozda pa ne verjamem. Parcele v mestu ja, gozda pa ne.

Furbo ::

Razmišljam. Kako čuden moraš biti, da analiziraš vsako objavo na slotech in kako low iq moraš biti, da misliš, da manj pismena oseba ne more postati lastnica parcele?

Kakšen bi bil motiv nekoga, da se laže o tem?

Reci tvoji stari mami naj napiše objavo na enem spletnem forumu, boš še zase mislil, da si prišel iz afrike.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

matobeli ::

Jebiga, statistika dela.

Sej je pozabil najmanj samo na celo belo krajino, oziroma na ves obmejni pas z hrvaško.

asdragovic ::

Ne trolam nič, lastnica sem gozda kateri je od moje familije že 250 let.In ne bom prodala svega.

nejc_nejc ::

AD 1774

fikus_ ::

Ce je cena res nizka, upaj da bo kdo drug dal višjo ponudbo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Daniel ::

Ne bo. Ker se pri prijavi na oglasno desko ne pošlje zraven še obvestilo koliko ponujaš ampak gre po vrstnem redu upravičencev.

Invictus ::

Gmajna po m2 je danes vredna manj, kot je strošek čiščenja, tako da...

Jaz bi bil vesel, da jo hoče sploh kdo kupiti.

Moj fotr bi se rad znebil 2 kosov gmajne, pa jih nihče noče.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Daniel ::

Čisto odvisno od gmajne. Če je polna lepih hrastov je vredna kar nekaj. Če je samo čiščenje posušenega in kaj za drva pa ni vredna skorajda nič.

Furbo ::

Pa cenitev nima kaj dosti veze s tržno ceno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

T440 ::

Furbo je izjavil:

Razmišljam. Kako čuden moraš biti, da analiziraš vsako objavo na slotech in kako low iq moraš biti, da misliš, da manj pismena oseba ne more postati lastnica parcele?

Kakšen bi bil motiv nekoga, da se laže o tem?

Reci tvoji stari mami naj napiše objavo na enem spletnem forumu, boš še zase mislil, da si prišel iz afrike.

Ah ja.
Pišeš da razmišljaš.
Žal je to izven tvojega dometa.
Ne razmišljaš, pametuješ.
Razliko si poišči v slovarju ali kakem bolj poljudnem branju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prepis kmetije

Oddelek: Loža
181274 (324) Mato989
»

Kmet mi grozi s predkupno pravico (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
849065 (5317) Invictus
»

Nakup kmetije

Oddelek: Loža
242940 (1501) svecka
»

Prodaja nevrisane nepremičnine v ZK ?

Oddelek: Loža
415570 (4454) telexdell
»

Stroški nakupa stanovanja

Oddelek: Loža
143753 (2817) libreus

Več podobnih tem