» »

Organiziranje telefonskega imenika

Organiziranje telefonskega imenika

Boomerang ::

Isti telefon (android sistem) uporabljam tako zasebno kot tudi za službene namene.
Ker imam v službi en kup projektov, to pomeni veliko nekih telefonskih kontaktov. Problem je, ker se projekti hitro menjajo in s tem tudi kontakti. Včasih koga par tednov potrebujem, potem skoraj eno leto nič, na koncu pa se srečamo na nekem tretjem projektu.
Sedaj imam v telefonskem imeniku polno kontaktov, kar mi povečuje nepreglednost in upočasnjuje dostop do ostalih kontaktov... brisanje kontaktov pa mi tudi ne pride ravno v poštev, zato iščem neko bolj učinkovito rešitev.

Potreboval bi rešitev v smislu, da imam 2 ločena telefonska imenika. Približno tako sem si zamislil:
Prvi (recimo delovni imenik) je imenik telefona, kjer vidim kontakte na telefonu, na SIM kartici, v Google računu itd.
Drugi imenik (recimo backup imenik) pa je ločen od prvega... kontakte lahko aplikacija shranjuje v pomnilnik telefona (kot podatki aplikacije), še boljše pa, če so online in do njih dostopam preko aplikacije (imenika) oz. jih lahko urejam tudi preko spletnega vmesnika.
Dodaten plus je, če ima drugi imenik (aplikacija) možnost importa v prvi imenik, tako da ob menjavi projekta v telefonski imenik hitro naložim pomembne kontakte, hkrati pa iz telefonskega imenika hitro skopiram kontakte, ki jih do nadaljnega ne bom potreboval.

Obstaja kakšna rešitev, ki bi učinkovito reševala moj problem, tako kot sem si zamislil?

nejc_nejc ::

o kakšni cifri sploh govorimo...
po mojih izkušnjah,
kar je pod recimo 3k stikov je brezveze komplicirat

˙janezvalva ::

daš pred vsako ime prefix.
npr. namesto "Ilona Staller", napišeš najprej ime tvoje firme
"drkonja Ilona Staller"
ali
namesto "Mama"
""privat Mama"
tako boš vedno lahko razlikoval med privat in poslovnimi kontakti

klemenSLO ::

Kaj pa grupe?
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

mailer ::

Recimo ime projekta, zunanje firme, itd.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Matko ::

dejansko bi rad "skril" določene kontakte na level2.

To bi prav prišlo tudi meni, ker ko zdaj iščeš "Janez" je že preveč zadetkov

c23po ::

Edina "že vgrajena" možnost, kot je klemenSLO predlagal, je porazdelitev stikov v skupine. Takrat lahko tudi iščeš smo znotraj ene od njih, prav tako po vseh zapisih. Lahko, da se sistem poruši ob prehodu na novi telefon, posebej, če ta ne bo od istega proizvajalca.

Druga pot je integracija nekega drugega zunanjega imenika (recimo Office365) v android. Guglaj "sync office 365 addresses to android".
Računalniki nimajo spominov.

AndrejS ::

Iphone ma to rešeno tako, da imaš še polje Company, ker vneseš recimo ime projekta

link_up ::

cak, kontakt se poisce z vpisovanjem imena in ne drsenjem preko ekrana...oz. v cem je fora? Moj telefon ima vse kontakte ze od leta 2000...takrat so nekje zaceli povisevat prostor za vnose. Kaj narobe delam?
In and Out

matobeli ::

sej je povedal, preveč Andrejev je. Ampak ja, ločiš po skupinah in potem iščeš znotraj teh skupin če ne veš na pamet od katere firme je Andrej.

V googlovmu imeniku je to dodaten klik za it na skupine in še en da skupino izbereš.

AndrejS: tudi android ima to, sam problem je ko veš da iščeš Andreja, ne pa točno iz katere firme je, pol pa mal poskrolaš da vidiš iz katerih firm so Andreji in najdeš pravega :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

nejc_nejc ::

Ja, samo z Andrej v siku 100x bo pa tezka.

mn ::

Jaz sem to resil tako, da sem usposobil Work profil. To sem naredil z aplikacijo Shelter, ki jo dobis na F-Droid trznici, pa se aplikacije lahko na ta nacin locis na delovne in osebne. Cez vikend pa potem izlopis vse sluzbene recimo.

Work profil je potem povezan s svojim racunom s svojim imenikom.

matobeli ::

Elgantna rešitev je tudi da uporabljaš dva ločena google profila za imenik, če že firma ni na googlu oziroma MS pol si pa nardiš svoj služben račun

Invictus ::

Večina firm nima odprtega MS računa, ampak zahteva dostop do tvojih naprav. Tukaj je pol sranje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Sej ponavad tud napravo da firma. Privat jo pa lahko uporabljaš če hočeš, ali pa nosi dva telefona sabo.
Za freelancerje je pa itak vseeno.

Invictus ::

Ni vseeno, če imaš 3 Teams accounte, pa bi rad imel zadevo v eni aplikaciji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Kaj pa je v praksi uporablja? 3 telefoni?

Invictus ::

ja, to bi bila rešiterv, sam ni praktična...

Rabil bi 3 Work Profile, pa Google pusti samo enega.

Pa še za to imam prestar Android.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Res? Sam 1 MS račun lahko not prijaviš? :))
Ker google work računov maš lahk velik... vsaj 4.

Invictus ::

Work Profile na Androidu.

Spet mešaš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

matobeli ::

Sploh nisem vedel da so to dal not, niti nimam te opcije.

Ja kaj maš pa pol, vse tri profile notr zadegane pa yolo, al nosiš leptop povsod sabo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekdo me stalno kliče s številk ... (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578488248 (964) MrStein
»

GDPR, se ze veselite? :) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
33188143 (60250) Mikrohard
»

SMS NATEG HalloKupon Vinjeta -50% (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15630327 (20405) darkolord
»

BlackBerry 10 izšel, nova telefona, RIM ni več RIM (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
5518758 (14267) bluefish
»

T-2 telefonija krši zasebnost uporabnikov ?! In pravni vidik ?

Oddelek: Omrežja in internet
426775 (5379) ales85

Več podobnih tem