» »

Težava z zunanjim trdim diskom

Težava z zunanjim trdim diskom

tujca ::

Dober dan forum.

Poskušam oživiti stari zunanji trdi disk, ki je nenadoma prenehal delovati.
Disk ni padel ali se zunanje poškodoval in je že zdavnaj nenadoma prenehal delovati.
Ko ga priklopim preko usb adapterja, se zdi, da se disk zažene ok, na PC-ju pa ni zaznana nobena naprava, tudi v biosu.
Ima kdo izkušnje s popravljanjem takega diska?
Na spletu sem videl, da lahko kupim isti PCB iz Nemčije, vendar nisem prepričan, ali bo to odpravilo težavo.
Vsak nasvet bi bil zelo cenjen, veliko bi mi pomenilo, če bi lahko obnovil podatke na tem disku.

Hvala vam

Baja ::

prvo poglej v disk manager če ga vidiš. če ja, lahko poskusiš z Recuva, če bo kaj našla.

drugače pa kateri disk? sata, ata? ga lahko direkt v mašino priklopiš brez usb adapterja?

tujca ::

Baja je izjavil:

prvo poglej v disk manager če ga vidiš. če ja, lahko poskusiš z Recuva, če bo kaj našla.

drugače pa kateri disk? sata, ata? ga lahko direkt v mašino priklopiš brez usb adapterja?


Disk se ne prikaže v nobenem upravitelju, niti v biosu, vendar se disk vrti in zveni zdravo.

Mislim, da je pogon SATA, številka modela WD20EARX, vendar nimam namiznega računalnika, da bi ga neposredno priključil, ima kdo blizu CE stroj za preizkus? :D

Han ::

Preko kakšnega USB adapterja ga priklopiš? Ima ta adapter 12 V napajanje?

Kikebetico ::

Najprej lahko preizkusite brezplačne programe za obnovitev na trgu, kot sta Recuva ali Testdisk.
Če to ne bo pomagalo, lahko poskusite s programoma iBoysoft in Disk Drill, ki sta plačljiva in običajno ponujata brezplačno skeniranje in obnovitev določenih datotek.

c23po ::

Če je disk s SATA vodilom, lahko ga vzameš iz ohišja in ga priklopiš naravnost na SATA priključek stacionarnega računalnika. Lahko tudi kupiš novo ohišje SATA - USB.
Računalniki nimajo spominov.

MIHAc27 ::

Jaz sem imel včasih celo omaro okvarjenih diskov... samo 1x se je zgodilo, da je PCB pasal na drug disk brez menjave bios čipa. Niti ni nujno, da je elektronika fuč.

Kot rečeno, če je to 3.5" disk, se ga lahko vzame iz ohišja. Pri 2.5" je vprašnje, ali ni konektor nalotan na PCB. V glavnem priklopit direkt na PC.. če se v disk managerju pokaže se lahko rešuje naprej z Recurvo in podobnimi recovery programi (če ne bo kar shodil).

Drugače pa najbolje nesti podjetjem, ki se z tem ukvarjajo.

tujca ::

Han je izjavil:

Preko kakšnega USB adapterja ga priklopiš? Ima ta adapter 12 V napajanje?


Imam adapter, ki oddaja 12 V @ 1,5 A, star je, majhna verjetnost, da je pokvarjen

tujca ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz sem imel včasih celo omaro okvarjenih diskov... samo 1x se je zgodilo, da je PCB pasal na drug disk brez menjave bios čipa. Niti ni nujno, da je elektronika fuč.

Kot rečeno, če je to 3.5" disk, se ga lahko vzame iz ohišja. Pri 2.5" je vprašnje, ali ni konektor nalotan na PCB. V glavnem priklopit direkt na PC.. če se v disk managerju pokaže se lahko rešuje naprej z Recurvo in podobnimi recovery programi (če ne bo kar shodil).

Drugače pa najbolje nesti podjetjem, ki se z tem ukvarjajo.



Trdi disk sem odstranil iz ohišja in poskusil z lastnim usb adapterjem, rezultat je bil enak.
Na spletu sem našel popolnoma isto številko tiskanega vezja, zato bi bilo vredno poskusiti z zamenjavo tiskanega vezja.

zajtam123 ::

Bios čip boš v vsakem primeru moral menjati

MIHAc27 ::

Poskusiš lahko z drugim PCB. Ceneje bo, kot reševanje podatkov v kakem podjetju.

Preden naročiš, lahko za 1 noč daš disk v skrinjo. Zjutraj spet priklopiš pa probaš, če bo kaj drugače.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

4000GB SATA SSD izgublja podatke

Oddelek: Pomoč in nasveti
111434 (632) AtaStrumf
»

Adapter USB - SATA / IDE (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
595121 (4395) T-Mac
»

Zunanji trdi disk problem!!

Oddelek: Strojna oprema
245489 (4360) Bye
»

usb disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
101064 (981) pino
»

USB HD 2,5 iz laptopa ne gre kopirat

Oddelek: Strojna oprema
141415 (1203) Vasakhan

Več podobnih tem