» »

adsl problem

adsl problem

vmlejnik ::

Ne vem vec kaj storiti, zato se obracam na vas .. mogoce ima kdo se kak predlog.

Stvar je taka, imam probleme s sinhronizacijo (na modemu calisto 821 zacne utripati lucka WAN). Zaradi česar vsakih 5-30 min izgubim povezavo. Težava se je pojavila pred nekaj dnevi do takrat sem lahko bil vsak dan povezan 24h na dan nemoteno.
Klical sem na 116 prijava napak, zamenjali so mi modem, kar ni pomagalo. Nato je prisel nekdo iz telekoma s svojim laptopom in tezava se je ponavljala tudi na tistem racunalniku. Nato so prisli merilci, ki so ugotovili, da je z linijo vse ok. Danes sem kupil nov kabl in ga mimo vsega povezal direktno iz telefonske vticnice v stanovanju do adsl modema. Internet je deloval vendar spet samo za nekaj minut tezava z sinhronizacijo se ponavlja.
Mislim da lahko zagoto izkljucim, da bi bila napaka pri meni doma, saj sem zamenjal modem, kabel in se racunalnik.

What to do?..

Daedalus ::

Klicat pa težit tak dolgo, dokler ti ne bojo zadeve porihtali.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Predator ::

en mesec nazaj sem mel jaz isti problem, linija/kabli vse ok, tud ko so signal izmerili, ga je bilo dovolj za 2mb paket ( ki sem ga imel takrat ), ampak še vseeno je izgubljalo sinhronizacijo; na koncu je pomagalo samo to, da so mi nastavili nazaj na 1mb paket; serviser mi je rekel, da naj, če se bo to še kdaj zgodilo, rečem, naj me resetirajo ( nekaj v zvezi z portom na centrali... ); predlagaj telekomovcu, ko boš naslednjič govoril z njim, mogoče bo pomagalo
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

EASYdoor ::

jaz, se spopadam z istim problemom....sinhronizacija jebe....net deluje en dan potem zacne zajebavat in ne neha ...

imam 1 MB link, v nasi vasi sem najblizji centrali, poleg mene sta se 2 uporabnika...tako da mislim da obremenitev linije ni problematicna...
smo pa ze s telekomom zamenal ISDN centralo, razdelilnik, vse mozne kable, konektorje...in vec ne vem kaj lahko sploh se nardimo?
po mojem so na centrali nekaj zabrkali
...svet ni eden, svetova sta dva - PA JA :)))...

Stayerc ::

Meni se je enako dogajalo. So mi modem prišli zamenjat in je en teden delalo v redu potem pa zopet isto. Srečo sem imel, da sem dobil prijaznega telekomovega monterja, ki mi je zrihtal čisto nov modem in od takrat nimam problemov. Prej sem imel tistega črnega z lightsowom, zdaj pa imam Callisto 821. Monter mi je povedal, da dajejo modeme ki prihajajo iz servisa in na servisu ne popravijo vedno dobro.

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 xDSL (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Omrežja in internet
1293160137 (12004) kixs
»

Amis težave (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8213142 (7530) Cowboy6
»

Prekinjanje interneta (modem se sesuje)

Oddelek: Omrežja in internet
463332 (2388) marky007
»

ADSL problem ki ne izgine

Oddelek: Omrežja in internet
51349 (1021) Soprano
»

ADSL problem (telekom)

Oddelek: Omrežja in internet
283008 (2155) TribesMan

Več podobnih tem