» »

FAT32 vs. NTFS

FAT32 vs. NTFS

Doc ::

Kupil sem si nov 120GB disk WD in me zanima kateri File System mi je bolje formatirati FAT32 ali NTFS. Vem da nasplošno velja da je FAT32 hitrejši NTFS pa naj bi bili podatki bolj varni gor in če se razlika v hitrosti tudi v praksi pozna bi si dal raje FAT32, ker mi je hitrost pomembna. Vendar sem slišal od nekaterih da je razlika v hitrosti zanemarljiva in da so z FAT-om lahko tudi težave.
http://www.joker.si/mnenjalnik/viewtopi...

Koliko je to res in kakšna je razlika v hitrosti med FAT32 in NTFS pri mojem disku ?

DMouse ::

Razlike v hitrosti so enkrat v prid enemu, drugič drugemu (odvisno od testa), tako da nimaš kaj dosti razmišljat... NTFS je edina smiselna odločitev.

boštjan ::

daj lepo sformatiraj v ntfs,ker se gre tudi za varnost,sploh če maš več uporabnikov

mare_ ::

Pri FAT32 je tudi omejitev velikosti fajla - 4GB. Če se hočeš ukvarjati npr. z videom, je potem NTFS nujen.

Caligula ::

Res je. NFTS je pri videu obvezen pa tudi Micrisift sam svetuje za XPje NFTS pri vecjih diskih pa je nasploh NFTS bolj priporocljiv.

Pa saj se da NFTS spremenit v FAT in obratno tudi naknadno, kot je nekje v neki temi na Slo-techu opisano ravno te dni. Poisci s psevdo iskanjem, ce te zanima.

Samo ti kar lepo NFTS daj.

ali3n ::

samo v vednost, da ne bo kake štale - pretvorba FAT32 -> NTFS gre brez izgube podatkov, obratno pa ne...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

hruske ::

Hmnja...jaz sem želel narest eno 80G fat32 particijo, pa fat 32 niti ne podpira tako velike, tako da nimaš čisto prostih rok.

Dead_Eye ::

Hmnja...jaz sem želel narest eno 80G fat32 particijo, pa fat 32 niti ne podpira tako velike, tako da nimaš čisto prostih rok.


he, windowsi so glede tega ful sumljivi, ti ne pustijo formatirat v fat32 particijo večjo od 32GB, s partition magicom pa lahko...... WEIRD!;)
The one and only

boštjan ::

samo v vednost, da ne bo kake štale - pretvorba FAT32 -> NTFS gre brez izgube podatkov, obratno pa ne...

tako je,iz NTFS v fat32 no go


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NTFS ali FAT32

Oddelek: Pomoč in nasveti
212721 (2274) bluefish
»

FAT32 Vs. NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
61430 (1346) Microsoft
»

FAT32 ali NTFS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
706847 (5308) Mavrik
»

Disk noče formatirat v fat32!!!

Oddelek: Strojna oprema
61310 (1235) Mavrik
»

WinXP - Z FAT32 na NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
91802 (1661) jlpktnst

Več podobnih tem