» »

modifikacija Volcanota2

modifikacija Volcanota2

Binji ::

Zanima me ce bi blo kaj boljse, ce bi dal ini vent ku je gori dol, ga dal na stranico (odprto) da bi not pihal in na nasprotno stranico se enega, da bi ven vlekel (zracni tunel), zgoraj pokril z eno tanko bakreno ploscico, cez vse pa dal se en 120x120 vent.

Mnenja?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

OZZY ::

Naredi en zračni tunel tako da bo notri (še bolj pa da bo ven vlekel) ena 120x120 marcina na stranici. Enkrat je bilo nekaj podobnega narejeno z orbom in je bila slika tudi na slo-techu.
Pol bo šele učinkovito.:D
Go with the flow.

Binji ::

Jaja sam stranica od Volcanota je 60x60. Se sam meni zdi al bi bil 120x120 vent mal prevelik?:D:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

OZZY ::

Pa sej lahko celotno stvar malo modificiraš. Sej pri tem nisi omejen samo na določeno velikost. Čar modifikacij je prav v iznajedljivost. Sej sem jest tudi, ko sem delal načrt za vodno hlajenje skozi nekaj rzmišljal kako in kam z opremo in kmalu je bila stvar zamišljena. Material se dobi povsod in s tem ni problema. Samo malo iznajedljivosti pa je.:D
Go with the flow.

Bungee- ::

Mogoce pa sploh ne bi pokril zgornje stranice pa bi 120mm vent dal zgoraj, ona dva pa tako da bi pri strani oba vlekla ven, tako da bi tunel naredil od zgoraj in bi s strani se dodatno odvajal ves priveden zrak? :\ No ja tole bi zgledalo nakako takole:

Vent 120mm
|||||||
ˇˇˇˇˇˇˇ
<---- ####### ---->
Vent <---- #REBRA# ----> Vent
<---- ####### ---->


Glede na testise, ki sem jih delal z ventilatorji in rebri bi se tole se nekje najboljs obneslo. 8-)
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

SkIDiver ::

Zračen tunel nared pa je. Sam poskrb za dobro odvajanje zraka pa je.

Binji ::

Uff kolk bom to mogu plocevine rezat. Fora je da je kao prvo vent prevelik za ga kr gor dat in bo treba adapter narest, pa se kondenzatorji so prevc blizek na plati.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

TribesMan ::

Bungee vse lepo in prav samo ti nisi uposteval tega da ima 120 mm fan precej velik motor in bi zaradi tega priteklo v hladilnik precej malo zraka, ker bi ves zrak razpihalo naokoli. Sicer bi se to dalo resit z uporabo fan adapterja iz 120 na 60 sam ne verjamem da se taki sploh prodajajo. Sicer je pa konstrukcija zelo dobro premisljena vse pohvale Bungeeju, Ampk mislm da bi bilo z uporabo 80*80*25mm in dveh 60*60*10mm Vseskupi bolj prirocno pa tudi nekoliko lazje za namontirat na plato (ne pozabt na kondenzatorje ob soketu!!!)0:)

msmiha ::

Ideja ni slaba sam sem pred približno 4-5 mesci zasledil nekaj takega z navadnimi rebri. Rezultat je bil za 7*C manj kot z orbom. Tak, da bi to lahko z Volcanotom tud probal. Sam bi mogu dat res ene manjše ventilatorje gor.
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Mate ::

Za volcanota bi blo najbols tkole:
Na stranico compa naredis plac za dva 12x12 venta. Od enga potem naredis lepo usmerjevalnik na eno stran volcanota, tako da zrak piha direktno med rebri, in potem od volcanota do druzga venta se en usmerjevalnik, da ta ven t zrak ven srka... pomoje bi ful seknl!

Binji ::

qll. Kako bi pa ta usmerjevalnik dalo naredit? Lahko kar iz kartona?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835367 (4279) mimax
»

kateri athlonje najboljsi za navijanje!!

Oddelek: Navijanje
211519 (995) DjTonic
»

TB900_pečka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10878 (711) element
»

kaksen nasvet za boljse hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301979 (1515) Binji
»

kasna lega ventov?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9993 (868) msmiha

Več podobnih tem