» »

Goggles

Goggles

m_z ::

Ojla,

Ker smo že v sezoni (le se snega ni), je na mestu vprašanje, ki se mi zastavlja zadnje nekaj dni: katere google kupit... (raje bi dobro zaščitil oči kot denarnico)?

Letos začnem bordat(najbrž bo "trd" začetek) in bi se rad naučil na napakah oz. Dobrih izkušnjah drugih...

Za odgovor tnx

Lp

[from boštjan:tole bom jaz v ložico dal,ker kolko vidim se bo tema odvijala,še majčkeno drugače]
  • spremenil: sketch ()

m_z ::

ok, sm se že naučil GOGLES ne pa GOOGLES... stres v življenju opravičuje napake :))
pardon...

BigWhale ::

Goggles, google je samo en :P

Sicer pa moj zacetek pri boardanju niti ni bil tako tezaven, prve nekajkrat sem se vrtel po smuciscu in najbrz zgledal k kak helikopter k se je utrgal u goricah... ;>

Predvsem te ne sme bit strah padca v globino (s hrbtom proti navzdol po smuciscu) in ko pades naprej moras obvezno pasti na podlahti. Moras se upret reflexu, da bi svoj padec prestregel z zapestji in se ujel na roki. aja, pa pri padanju na rit, tolk lovis ravnotezje, da padas enkrat na levo ritnico, drugic pa na desno, da je sila porazdeljena (nekateri celo priporocajo, da si v kombinezon zabases en povster v ritni predel).

Pa dokler se bos bal padcev bos padal, kot zmesan. Padal bos. Pika. :) Ne sekiraj se.

mchaber ::

Pa 70% teže daj na sprednjo nogo.;)

VelikiKitTM Je težko začet.Samo da se je lažje bordat kot smučat.In ko se enkrat nouičiš bordat...8-)
.

m_z ::

tnx za nasvet, ampak...
kaj pa zaščita oči??

izkušnje z različnimi znamkami, vizirji(lečami)...?

LP

Tody ::

Uh sej ni kake znanosti... Kupi si rdeč ali oranžen okvir ti so najboljši lahko tudi ANTIFOG piše gor.. Zlati,srebrni in podobna navlaka se ti odlušč dol in pol en k vidš ven... Aja more še pisat uv filtr gor...

BigWhale ::

Jest sem kupil take smucaske spegle, da imam pod njimi se svoje :P
Drgac bi blo bolj bogo vse skupaj... ;>

Kupil sem pa nekaj v hervisu kar ni blo predrago in ne prepoceni :P

hazardous ::

Po meoj ti gogli ne nucajo dost jst jih ne uporabljam dos, pa bordam že 5 let. Če si začetnik priporočam čelado, pa ščitnik za prsni koš(npr za moto cros), ki zeloooooooo oblaži udarec tudi pri ekstremnih trikih, pa dobre rokavice ker pri zavoju dostikrat uporabljaš roke za lovlenje ravnotežja.

BigWhale ::

> Po meoj ti gogli ne nucajo dost jst jih ne
> uporabljam dos

Smucarska ocala bi morala biti obvezna oprema...

perci ::

Po meoj ti gogli ne nucajo dost jst jih ne uporabljam dos, pa bordam že 5 let.

Potem pa ne bordaš, ampak se drsaš. Apn to, if u ask me.

hokuto ::

boych ::

saj je UV zaščita potrebna, še bolj pa ene pametne rokavice z ščitnikom za zapestja, ki so pri začetnikih najbolj obremenjena!!!!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

BigWhale ::

Ja, ko jebe oci... :P

boych ::

Oči ti enkrat, ko boš boardal nebojo crknile, zapestje pa si lahko zlomiš prvič, ko se spustiš po bregu!
Boardam že 5 let pa še mam zdaj obe oki, pa še nikoli nisem mel očal!
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: sketch ()

BigWhale ::

Na koncu si dva klicaja premalo naredil...

Gre se zgolj zato, da je snezna slepota precej nevarna, danes bolj kot dvajset let nazaj recimo. In da je bilo ze precej ljudi, ki so bili po tri dni slepi, ker niso imeli ocal pri smucanju.

Saj ne da se bo to zgodilo vsakemu ampak, zakaj bi pa raskiral, ce te vse skupaj stane le 5k sit v neki sportni trgovini? :)

boom-bar ::

Da ne bi odpiral nove teme: A priporočate za smučat ''navadne'' špegle al une ''sončne''.
Legalizirajte mehke droge!!!

hazardous ::

se opravičujem unmu BigWhale pa boych in ostalm k sm napisal d ne uporabljam gogle dost!. Men osebno bolj ustreza vožnja brez goglu (npr po sengu če je oblačno vreme, pa če doma bordam nebi nataknu vso možno opremo k jo mam), če je megla ali pa sonce pa res uporabljam gogle k je ta sončna slepota zelo nevarna in v megli omogočajo (gogli) bolšo vidlivost..

boych ::

ne gre se za noben rizik pa za noben dnar!
jaz sem samo hotel povedati, da so zelo pomembni ščitniki za zapestje, še posebaj pri začetnikih, ki kaj hitro začnejo pretiravati pri hitrosti.
bigwhale: če so pa tebi bolj pomembni špegli pa tudi vredu, meni ni do kreganja s tabo, govorim pač iz lastnih izkušenj!
sorry admini nisem vedel, da ne smem napisati več kot enega klicaja!!8-O ...bom pač ubogal
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bordanje

Oddelek: Loža
244385 (2880) cikopiko
»

Celitev roke po zlomu.

Oddelek: Loža
2617007 (14801) martincek1
»

Začetnik: bordanje ali smučanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215541 (14779) c0dehunter
»

Sposoja snowboarda

Oddelek: Loža
152071 (1751) overlord_tm
»

Zima, zima bela... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
514405 (3979) Dr.Miha

Več podobnih tem