» »

ker 19" monitor kupt?

ker 19" monitor kupt?

Enzo77 ::

.

JLP ::

Hja zgleda da bo treba čimprej uštimat search za tale forum.
Kaj pa hočeš od monitorja? Kaj boš z njim počel?
Live long and prosper!

Enzo77 ::

predvsem igre

JLP ::

Pol mislm da bi bil čist uredu en 19" LG. Flat al pa ne po želji.
Live long and prosper!

Mitja 34 ::

Koliko si pripravljen dat ?


andro ::

Jaz bi si kupil 19" LG. Flatron. Mam 17" pa sem ful zadovoljen.:D
To have no errors, woud be life without meaning . No strugle no joy!

Simko ::

LG ponuja skoraj preveč za svojo ceno. Imam 995E in sem čisto kul ...hehe :)

JLP ::

Ja tud jest mam StudioWorks 995E in je za ta dnar res zeeeelo uredu.
Live long and prosper!

yjj ::

OK, igre! Povem ti kupi 17 monitor. Ker boš v nasprotnem primeru moral še kupiti ultra drago kartico in proc. da boš igre igral v 1600x1200. Priporočam ti LG17 FlatTron, ki ti bo povsem zadostoval.

Simko ::

na 19" 1600x1200 ?! no, če hočeš oslepeti ..... al pa si vsaj oči fajn namatrati, potem da, drugače ne. Saj na 19" lahko mirne duše laufa 1024, al pa 1152....
Za 19" sta priporočljiiv ločlivosti:
1280x1024 ter
1024x768 nikakor pa 1600x1200.
Današnje reklame: ja 19" monitor takšno in takšno max. ločljivost. ja pa kaj mi bo na 19 tki 1600x1200 ali več?
SAj prizmam, tudi mene so nategnili. Sem kupil 17" Hyundaija in si govoril ....uh 1600 pri 85 Hz...., ja pa ja....še pri 1280 ne morem v 17" gledat,...pol pa je finta, da tiste ločljivosti, ki bi morale delovati in so priporočljive za 17".. pri teh pa imaš popačenje, pa levo pa desno....
Zdaj mam 19" in ločljivost, ki jo uporabljam je 1152x864. Že pti 1280 se mi tekst zdi mali....saj je oster, ampak premali....kaj šele 1600?!
Torej: kar 19" kupi!

OldSkul ::

Jaz mam 19 palčni hyundai,pa vam rečem da se ga izogibajte,ga bom v kratkem času zamenjal za kej druzga,me najbolj zanima LG flatron 19"!

Simko ::

da hyundai ne, tudi jaz pravim, že cel čas, pa nihče ne posluša . hehe, saj bodo vidli >:D

Trdi ::

Kaj pa je s temi 19" hitachiji ko majo velikost pike 0.21 pa ful pocen so? A ma kdo kaksne informacije o njih? A so res tko slabi?
Trdota d.o.o.

Blue3D ::

LG flatron ima megleno sliko se vam ne zdi ?
En teden sem delal s tiamandtronovim 19" pa
pridem domov na 19" LG flata je bila slika full meglena.
Za igre je 17" cist dovolj raje kako boljso 17 " kot pa
low cost 19"

Trdi ::

Ma ja, sam 19 " je le 19". Konc koncev druzga tvja u lj nimam...
Trdota d.o.o.

tonic ::

sadarj77, zakaj je Hyundai 19" slab?

jaz ga mam v planu kupit

OldSkul ::

Zato ker rabi vsaj 15 do 20 min da se slika raztegne v normalne položaje,tako kakor ti nastaviš,pa slika je kar meglena,ob robovih največ,....
Pa še kaj bi se najdlu!

Trdi ::

OK, res sem v tezkih dilemah, ampak tko pac je - vec denarja - vec dilem.
Zdaj mam se eno dilemo vec, 19 incni ali 17 incni (v tem primeru bi kupil nokio 730C)? Dejte svetovat.
Trdota d.o.o.

Han ::

Trdi, kdo prodaja pri nas Hitachije?

Kolikor sem slišal, imajo tile Hitachiji izjemno ostro sliko. Sem pa danes gledal za Samsungi in ima ravni 19" prav tako piko 0.21, s pripisom, da gre za horizontalo. Gotovo pa tako majhna pika ni po celem ekranu...

Trdi ::

Ja, prasci, mas prou. Tud ti kupujes monitor? Kaj mislis, kaj bi blo dobro kupit?
Trdota d.o.o.

Han ::

Kaj pa vem, odvisno koliko denarja si pripravljen odštet. Če se le da, si pred nakupom monitor oglej v živo - naj bo prikljopljen na kvalitetno grafično kartico...

Če ti je všeč trinitron, poglej za iiyamo, drugače pa Hitachi, Samsung, LG... Pri tem pazi, da so osveževalne frekvence dovolj visoke.

Black ::

www.viewsonic.com

Jst mam model PF790 19" Trinitron , že dobro leto in nisem mel niti malo problema z njemu .Če se marsikdo sprasuje kaj mi bo tak monitor je , webing , design in pa seveda igrice =) ... če pa res hočes samo za igrice je pa IIYAMA cool . En IIYAMIN model 19" trinitron je prov cute ! Pa še dragi niso pa vsak computer Vendor ti jih popravlja v Sloveniji =)


Lp, Black:\

Trdi ::

Ma ne, men je najbolj problem v tem, da ne vem, kolk kvaliteten 19 incni monitor se da dobit za 120 cukov. A mi zna kdo primerjat kvaliteto slike z 17 incnimi? (Se bolj splaca Nokia 730C ali 19 incni za isto ceno?)
Trdota d.o.o.

BoO ::

Trdi: Jaz imam Samsunga 900NF pa sem čisto zadovoljen z njim, pride pa malo manj kot 130k SIT. Čez kvaliteto/ceno nimam pripomb, je popolnoma zadovoljiva.

Vsekakor je bolje 19" kot pa 17".

krho ::

Simko: "Za 19" sta priporočljiiv ločlivosti:
1280x1024 ter
1024x768 nikakor pa 1600x1200"

1024x768@85Hz uporablam jest na 15" in to NORDEXu pa se cit ql vid fonts mam pa na small.
od monitorja pa sedim 70cm.

A ti mogoce rabis ocala?

Trdi ::

Ja, bo00, saj na njihovi strani piše, da je to najboljši monitor na svetu;). Sam me mal moti velikost pike 0.25. Da bi prikazal cisto sliko 1600×1200 s tako piko potrebuješ 21 incnega, sam sej itak bi ga uporabljal na 1280×1024. Je na moji shopping listi,ja. Aja, BTW, kateri monitorji so 10-30% ceneje v big bangu? A kdo ve, kje se to da dobit na internetu, jest dobim sam cdje?
Trdota d.o.o.

Trdi ::

Ti, bo00, kje si najdel tega tvojga za 130 cukov? Ker to bi bilo se tisto maksimalno, kar bi dal, do zdaj sem mislil, da je cez 140.

A ma kdo LG 915 FT+ Flatron 0,24 USB ? Ker ta monitor se mi zdi fenomenalen (po stevilkah, zato pa prasam). Idealna frekvenca je 1280×1024 pri kar 90Hz, optimalna je 1600×1200 pri zelo dobrih 85 Hz (Tolk ma vecina monitorjev 1280×1024) in maksimalna 1800×1440 pri spodobnih 75Hz (ne da bi uporabljal...). Za 135 jurjev. Samsung 900NF ma recimo slabse stevilke. What do you think ?
Trdota d.o.o.

bastadu ::

Pri JAE imaš 900NF za 120kSIT z DDV! - čedalje bolj mi je všeč...

SI_J ::

Iiyama Vision Master Pro 450

XtX ::

x

Trdi ::

Pa ful dobre ocene dobiva na vseh testih, tu je le en izmed njih: Najnovejsi test osmih 19" monitorjev. poleg samsunga se dobro izkaze tudi iiyama 451, hitachi... pravzaprav so kar nekam cudno visoke ocene...
Trdota d.o.o.

borut-t ::

HYUNDAI....

LP

bastadu ::

Ja te ocene so resda malo visoke, sploh si ne moreš nič predstavljati... to bi mogli narediti tako, da najslabši na testu ima 1 zvezdico od 5, ne pa da ma dajslabši na testu 4 od 5ih. Meni se je zdelo, da je Mitsubishi DiamondPro 920 boljši od Samsunga 900NF, ta testa pa kaže malce drugače....

Trdi ::

Dejte se napisat kje se testira monitorje, tu je par mojih testov tega monitorja:
Tale,
tale (malo cudna se mi zdi),
Tale je za lg 915ft+,

tale stran priporoca 900nf koz best buy med vsemi,
pa se ena,
in zadnja
Trdota d.o.o.

Trdi ::

Dejte toletrgovino pogledat. Osvezevanje pri 1280×1024 je "101Hz". Kaj je to za eno sranje, na uradni strani pravijo nekaj o 85Hz (do 89Hz). A kdo ve, v cem je fora teh zelo razlicnih stevilk (za lg 915ft+ sem dobil ze stiri razlicice)? In najpomembneje, lastniki 900nf, kako je v praksi z vasimi osvezevalnimi frekvencami? Se zelo zahvaljujem za pomoc, ker ce ma 900nf res visje frekvence, pade se zadnji plus v korist lg915ft+.
Trdota d.o.o.

XtX ::

x

Trdi ::

Se me je kar zdelo, da za tak kesh mora. Sam se denarce moram zbrat v naslednjih mesecih...
Trdota d.o.o.

Enzo77 ::

tnx ya all

Trdi ::

Zakaj pa vse svoje poste brises, xtx?
Trdota d.o.o.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj mislite o teh 19" CRT monitorjih?

Oddelek: Kaj kupiti
7906 (738) Zheegec
»

kakšna resolucija in razdalja 19" monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
352267 (1672) Nutcracker
»

Kateri monitor je najboljši ?

Oddelek: Kaj kupiti
131425 (1182) sinko999
»

Kater 19 monitor do 130k?

Oddelek: Kaj kupiti
281696 (1347) Trdi
»

Monitor LG 19"

Oddelek: Kaj kupiti
161270 (1116) R0K

Več podobnih tem