» »

Navijanje zaklenjenih Bartonov (Thortonov) in Tbredov (Duronov)

Navijanje zaklenjenih Bartonov (Thortonov) in Tbredov (Duronov)

Tarzan ::

Ali smo le prišli do rešitve tega problema?
Baje se na takle način s tem da spremeniš procesor v Mobilen procesor in malo popraviš L6 mostičke, da odklenit tudi najnovejše primerke.
http://www.cpuheat.wz.cz/html/AXP_multi...

Če mi zrihta kdo dva cheapo Thortona, lahko probam ;):D

BTW, kje se pri nas dobi poceni thortone?

profii ::

kaj se vse ne sponjo probat? :D
zelo zanimiva rešitev.

lp

DjTonic ::

Ja to dela na naslednjih čipovjih, nForce 2 je zgleda skozi padla, hehe.



- To this date function verified on following chipsets (please report other):
VIA: KT266A, KT333, KT400, KT600
SiS: SiS730, SiS735, SiS745, SiS746, SiS748 - All SiS chipsets should support this feature, never chipsets are just updated old versions.
nVidia: There was one report it works on nForce 2 Ultra 400 but others say it doesn't. Maybe some WPCREDIT changes will be required.
AMD: AMD760 series - Those were released before Mobile Athlon 4 (Palomino core), it is unlikely they will support this feature.

Tarzan ::

:O :| :(
Kaj pa AMDjev čipsetza MP? Bi bilo super tva Thortona nabavit in jih spremenit v Bartona ter jima opedenat multiplier, tako da bi lahko mel navitega na solidno frekvenco pri precej švoh FSB, ki ga ta plata nudi.

Upam da kej pogruntajo! Plošča vem da ima polno enih nastavitev v BIOSU, ampak za mobilne Athlone pa ne vem če ima podporo :(

Double_J ::

Jz mam zgleda Thortona 2200+. Kaj je sploh razlika glede na tbreada?

Zaenkrat sem dal samo fsb iz 133 na 166.

Upam, da program prav izpiše.

Double_J ::

Aha ubistvu je to Barton. Fsb daš na 166mhz. Potem pa odkleneš L2 mostičke.

Tkole: KLIK!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

RookY ::

Double_J: ali lahko napišeš katero serijo procesorja imaš, default napetost in kje si ga kupil.
Meni bi takle model kar prav prišel za zamenjavo mojega 1600+, tako da ga na plato fliknem nastavim na 166 in že špilam :)
Juhu juhu spet bom bruhu

Double_J ::

Pr Mlacomu kupljen, vedet moreš edino to, da ma mal bl podolgovato jedro.(barton)
Jz itak nč nisem vedu, pač neki pocen sm vzel.

Na 1.8ghz dela 1.6v, potem sem pa kr lepo dal na 1.75v in zdej dela sinhrono ram 166mhz x13.5 = proc 2250mhz. Več sploh probaval nisem...

Probi 2400+ dat fsb na 166mhz pa bo 2490mhz. Sam to ni zihr da bo delal.:))

Tko, da če nočeš tvegat, raj lepo 2200+ 19jurjev je.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

dusangonzo ::

Ja jest tut mislim da imam Thortona 2000+ (podolgovato jedro). Kupil sem ga isto pri Mlacomu.
AXDC2000DUT3C
AQZFA0341XPMW
Mislim da ima default napetost 1.65V ampak nisem sure ker mi različno piše (1.62V, 1.63V).
Z navijanjem se pa ne morem preveč igrat ker ima zaklenjen multiplier, jest pa PC2100 rame :(((

Tarzan ::

podolgovato jedro imajo tudi Duroni in T-bredi A in B. Thortoni in Bartoni pa imajo podolgovato in precej večje jedro. Glede na izgled ni problema, ga bom prepoznal v sekundi ;)

Tarzan ::

AQZFA0341XPMW
Tole meni pomeni, da imaš Athlona XP ki temelji na Tbred A jedru? Zadnja črka pred letnico izdelave naj bi to nakazovala, morda imajo pa Bartonu tudi kak tak stepping, bom malo preveril:8)

Jap, to je Thorton, in se naj bi kar lepo navijal. Tja do 180MHz FSB kar na default voltaži. Le nabavi si boljši RAM in našibaj procesor kot se zagre ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tarzan ()

Double_J ::

Ram pc2100 mam tud jz. Zlahka gre na 166mhz. Več nisem probal. A naj?

A L2 moste je kdo že odklenu? Jz se ne upam.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

dusangonzo ::

Ja hudo!!
Sm GCPUID zagnal pa mi napiše da je:
AthlonXP ™ (Barton)
CPU Speed: 1677,92MHz (2314+ PR)
Se pravi da je zihr Barton jedro. Sam še 512 L2 odklent pa bo...

dusangonzo ::

Ja tudi pri Bartonih je (preverjeno) tak stepping.

Double_J ::

No dej odklen 512kb, pol pa tle poročej kako in kaj.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

dusangonzo ::

Zgleda ne bo nič z 512Kb L2. Kolikor sem na drugih forumih bral, lahko dodaten L2 odkleneš samo, če imaš odklenjen procesor (množilnik). Po 39 tednu (tam nekje) pa so vsi zaklenjeni. Torej tudi moj. Odklepanje množilnika pa ne vem če je možno. Zdi se mi, da je zaenkrat še precej ugibanja glede tega, zato bom še malo počakal.

Tarzan ::

Baje je treba samo malo spraskat okrog pinov, da prileze ven pravi mostiček, ki je zaščiten s tanko plastjo epoksija. Potem se ga enostavno poveže s srebrno barvo in naj bi delalo. No, bomo videli, kako se bodo stvari naprej razvijale. Zdaj so pogruntali tudi kako se odklene multiplierje s tem da procesor pretvoriš v mobilnega Athlona.:D

dusangonzo ::

Ja sem videl. Bom pa vsekakor še malo počakal da vidim katera metoda je najbolj zanesljiva in zih deluje brez posledic.

RookY ::

Včeraj sem tudi sam nabavil Thortona 2200+ (pozabil pogledat serijo...bom še enkart dol vzel, ko bom še Arctic silver uporabil). Napetost sem povišal 1.625(verjetno bi tudi default delal)...in fsb kar nastavil na 166.
Zadeva dela brez problema na 2250MHz, na proc sem dal Volcano 12 in na min. obratih ima procesor 43-45 C idle, pri temp ohišja 30-32C. Aja probal sem ga tudi na 2310MHz...samo tam moram napetost dvigniti že na 1.65 in Vulcanota malce privt(3000 obratov...da se temp. ne dvigne čez 45C), tako da ne več neslišno vse skupaj....je pa še vedno ušesom prijazno
In končno uživam v tišini :D
Prejšni Vulcano 7+ je bil glasnejši na min. in slabše hladil.
Juhu juhu spet bom bruhu

TribesMan ::

RookY:

Kje si pa kupil Thortona? Si že kaj poizkušal z odklepanjem cachea?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

RookY ::

Kupil sem ga v Mlacom-u.
Cachea nisem probaval odklenit...od oznak se spomnim samo da je 44teden izdelave in pri teh naj se ni bi več dalo odklenit cache in množilnik.
Bom počakal, kot je že prej nekdo pametno ugotovil, da kdo pogrunta kako in kaj;)
Juhu juhu spet bom bruhu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Athlon XP-M na K7S41GX?

Oddelek: Strojna oprema
261446 (1446) _mOuSe_
»

Sempron 2400+ in A7S8X-MX

Oddelek: Navijanje
331554 (1322) Hardstyle
»

Kateri procesor za mojo matično?

Oddelek: Kaj kupiti
301808 (1308) boštjan

Koliko bi vas zanimal barton 2500 mobile (45w) po ceni 27000-27500 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23710647 (7152) kuglvinkl
»

Navijanje Rama pripomore k večji prepusntosti ?

Oddelek: Navijanje
121320 (1021) Zheegec

Več podobnih tem