» »

Twinmos/Winbond in 8rda+

Twinmos/Winbond in 8rda+

The B ::

No to je nova tema ker je Tic tko reku in jst ubogam. :)
Zdej prime laufa ene 4 ure na 215x9.5. Očitno ma tud ta plata tko kot baje velik Nforce2 plat problem z množilnikom 10. Probu sm vse kombinacije timingov in FSB-je 216, 215, 214, 213 in noben ne dela. Prej sm mel pa skoz 178x12 kar znese 2136. Delal je pa tud na 2160. In zdej ne vem kaj nej nardim. Množilnika 10.5 nisem še probu. Samzgleda da bo treba met na "kolkrvisoksebodalpridetsfsb" x 9.5. :( Nisem srečen.
B
Aja zakaj pa prime ni dober za testirat ram? Vedno se je vidl da ne dela ko ni delal.
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Tic ::

Zdej ne vidim tvoj problem. Razen mnozilnika 10. Za to, bos moral poskusiti razlicne BIOSe.

Kar se tiče pa testiranja, pa je prime kar v redu, pa potem tudi ne škodi pognat memtest89.

Maš na plošči VDDmod? Ker Te plošče mislim da imajo okrog 1.6 - 1.65v za VDD. Jaz moram imeti za 228mhz fsbja VDD kar 2.16. Poleg tega, je šlo le 224 brez voltmodanega napajalnika.

Timingi. Hja, pri meni se najbolj obnese x x x 7. Namreč 7 je nekaj malega hitreje od 11. Moj ram zaenkrat nemorem tiščat še pri zelo nizkih zakasnitvah. Vsaj dokler ne naredim Vdimm moda. Potem pa rame na 3.2v in 2 2 2 7 ;)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

c3R4R ::

plošče mislim da imajo okrog 1.6 - 16.5v za VDD.
Bi blo fajn ja. Drugač je 1.65V:D Jst mam za 219FSB MHz 2.06V Vdd.

Če še nimaš voltmoda. Upam, da te je kej štromarja.

Nasvet: Timinge pust ohlapne. Default. Tko boš dosegu višje frekvence.:)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

rfmw ::

fak a tolk voltaže dajete NB-ju, celo preko 2V?8-O 8-O 8-O

meni delajo samsungi ddr333 pri 2.9V vse do 224 MHz in Vdd 1.82-1.84V po MBM. Višje raje nisem upal dati, ker mam sam zalmana-32j s 4x4x2cm deltico na 7V na NB-ju.

Tic ti najbrž NB hladiš z vodo, pa ti crilin15?

še to, jaz skos furam multi x10, pa nobenih problemov.

The B, kar pripravi se na Vdd mod>:D
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

The B ::

Jst mam 1.6V :( . In ne nimam VDD moda. Kar smrdi. Problem je v bistvu v procu. Ce bi proc su (tko k teb) 2400 ne bi blo panike ker bi loh uporabljal množilnik 11. Tko pa loh samo 9.5. Kar je bl mal pr takih FSB-jih. Tko da bo treba mal zmodad plato. Sam problem je v tem da jst pa štrom nisva prjatla. Provzaprov se ne poznava. Tko da ne bo nc. Razn ce mi bo kdo drug pomagu/naredu. :) Sam pol je treba verjetn mal bol NB ohladit? Zdej mam vse originalno. Mam pa doma zalmana NB32j ki je prej rezidiral na SB. Zdej ga pa ni vec tm ker sm ram tlaču v plato pa je vn skoču (prtrjen je bil z unimi plastičnimi zatiči) Pritrjevanje ni preživelo. Sam a je to zadost? Pa bi še kej vprašu sam bo Tic spet jezn da ni taprav oddelk. :)
Aja pa ram ni problem. Pomoje bi šu še precej več k 225. Pa NB ma tud kr potencial ker pr 225 pride v winse. Sam pol pa umre.
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Tic ::

Ti kar upraši, samo da ne bo o hard diskih ;))

crilin: Ja, sem se zatipkal in sem popravil. Pa tudi 1.6 so imele ... ;) [vsaj po mojih spominih, ste ble najmanj 2 verzije]
persona civitas ;>

The B ::

Tko zdej je prime delu 6 ur brez erorja (sm ustavu ker grem spat) pr 215x9.5. Še enkrat nej povem da mi je prej sistem nonstop laufu pr 178x12=2136. Probu pa sm prej dat na 216x10 popolnoma nestabilno (prime umre takoj) isto z 215, 214, 213 vse krat 10. Tko da je pomoje res neki z tem množilnikom. No jutr bom probu do kje gre FSB stabilno (upam da 219) in bo za enkrat tko (219x9.5). Bo pa treba neki narest. Aja timingi so pa 2.0-2-3-11. Sedem bom probu pol k se bom odloču za končen FSB.
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Tugo ::

Včeri sm testiral RAM na 215MHz... ampak dejmo najprej o množilniku :)
Jst mam pa probleme pri množilniku 9!!! Ker sm probal 10x220 in 11x200, da sm vidu razliko, ampak mi je delal na 10x čist ok, samo da ram ni bil stabilen :) hec pa je, da na 9xkarkol sploh noče delat. želel sem ga primerjat z 11*166 (proti 9*200) in ni hotu zalaufat :)

Rami... 215MHz... s primeom je delal kokr dolg sm hotu (kkšno uro)... ko sm zagnal FireBirda je pa javu napako :) Pol sm ga pa spet pustil na primeu in sm zanalašč po ene pol ure uri pognal FireBirda in sicer sm ga kr ene 10x odprl. druzga za drugim... pa je prime delal naprej :( pol sva s kolegom govorila po MSNju, prime pa je delal... enkrat vmes je pa kišta zmrznila... kr neki! po mojem je sicer tole lahko SouthBridgevo maslo :)) kaj menite ostali??? ker tole ni čist nč točno tko kot naj bi blo in imam občutek, da je na 220MHz zelo podobna situacija, le da morm ram malenkost sprostit (timingi).

Bom od dons na jutr pustil prime prižgan čez noč, ko bo PC miroval z drugimi programi, pa bomo vidl kaj bo.

Eno veliko vprašanje: KAKO VEŠ KDAJ IMA SB PREMAJHNO NAPETOST? Je kakšen poseben dejavnik, ki ti to pove? Kokr sam študiram ne moreš vedet niti kdaj je kriv RAM, kdaj CPU ali kdaj SB. Se motim?

lp, T.

The B ::

No men zdej dela na 219x9.5=2080.5. Zgleda da bo. Nism nč s primom testeru ker se mi ne da. Sej bo hmal jasn a je stabilno al ni. Sam zgleda da kr bo.
Ful me matra VDD mod. Pa me zanima kok je treba izboljšat hlajenje in če bi kdo to men pomagu narest/naredu? Ker o elektriki res nimam pojma spajkalo sm pa men se zdi enkrat od delč vidu. :8) Aja zdej počas bom zrihtu vodno. Sam sm mislu za enkrat sam za cpu. Ampak če je treba bi še za NB stisnu.
B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

c3R4R ::

@rfmw
Jst ne hladim z vodo, ampak mam default rebra gor. Ni čist kul hladi. Sam mal bolj vroče je.:D Sicer mam pa delto+SLK900U in ta vent na procu še mal na NB zapiha... Pa itak mam hud prepih pa kišti- chieftec;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z navijanjem (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
604955 (3661) Tilen
»

Kateri rami za 8rda+

Oddelek: Navijanje
291209 (834) Tic
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735218 (3959) Tilen
»

max. FSB na 8RDA+ ?

Oddelek: Navijanje
351320 (794) DjTonic
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231944 (18771) OwcA

Več podobnih tem