» »

max. FSB na 8RDA+ ?

max. FSB na 8RDA+ ?

ferdo ::

odloču sm se da probam, do kje je meja na moji mami plati.

pršu sem do 225MHz nestabilnega vendar sem prišel v WPje

220MHz stabilne z original hladilnikom&Vdd na northbridgu .

1700+ @ 2100+ 220MHzx8 Vcore1.74V lahko bi šu dlje, samo v teh toplih dneh, se vse skupi preveč greje:\

c3R4R ::

En moj frend jo je furu na 230 FSB... Sinhrono z rami.. Seveda z voltmodom:)...
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

_Dejan_ ::

jst sm pršu v winse pr 241mhz mam pa 8rda, vdd 1,8V, stabilno pa ve blo tok da sem naredu test v sandri prime pa je resetiru comp. aja pa NB in SB sta zračno hlajena.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

OwcA ::

242 MHz povsem stabilno, Vdd 2,0 V, Vdimm 3,10 V, vodno hlajen SPP.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

B_U_R_I ::

hey.

kako ste lahko na 8RDA+ dal FSB na več kot 200 MHz?????

jst mam samo opcije 100, 133, 166, 200 MHz.

Pa če dam na 200x9.5=1900MHz mi v Win XP pro ne pride - zaslon postane moder in mi napiše da je zaradi možnih napak windows zaustavljen, bla bla bla

zna kdo pomagat??? plis

ayt

p.s.: sistem v podpisu : laufam ga na 166x11.5=1909, v winsih mi pa napiše 1916 => ZAKAJ???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B_U_R_I ()

c3R4R ::

@B_U_R_I
jst mam samo opcije 100, 133, 166, 200 MHz.
V BIOSu, kjer imaš kontrole nad FSBjem, timingi ramov, naštimaš System Performance na EXPERT... Potem lahko poljubno višaš FSB..;) ;)

laufam ga na 166x11.5=1909, v winsih mi pa napiše 1916 => ZAKAJ???
Zarad tega ker winsi zaznajo kot FSB 166.66MHz... Torej: 166.66FSB MHz x 11.5=1916MHz;)

Še kej mogoče?:)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

OwcA ::

laufam ga na 166x11.5=1909, v winsih mi pa napiše 1916 => ZAKAJ???

Zato ker plošča že sama po sebi kanček navija FSB (pribljižno 1 MHz), poleg tega pa frekvenca tudi nekoliko niha (~0,2 MHz).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

B_U_R_I: Osnove Navijanja:D...pa povej k boš prebral vse:)

B_U_R_I ::

@frenk : ne bit pametn, nism(nikul) razpoložen za fight...rajš mi pomagaj

BTW sm pa če vse po.... članke prebral na tej strani:| :|

kot si reku sem še enkrat prebral članek

sam men še vedno ni jasno zakaj mi noče prit v winse.

sj veste :
na 200x9.5=1900MHz mi v Win XP pro ne pride - zaslon postane moder in mi napiše da je zaradi možnih napak windows zaustavljen, bla bla bla


ok...djte plis pomagat...

ayt

lp, B_U_R_I

BLaCkEnED ::

Ja ram je kriv. Kakega imas?
Ne grejo vsi DDR333 na 200mhz!
Ce pa imas twinmos al corsair more it tud vec...

Dej ram na optimal (ce se nisi) pa probaj ce gre.

B_U_R_I ::

rami so kr eni
naštimano mam že skoz na optimal- kakšna je razlika če dam na agresive al pa turbo?

mene zanima kako spreminjaš FSB po en MHZ al pa po pet
ne pa po 33

pa sj če dam 166x 12 mi tut noče prit u winse

kolk moram dat pa Vcore...najprej sem mel na default pol sem pa spremenu na 1.4 pa postopoma do 1.5 kjer se ni več komp prižgal => reset BIOS

ayt

c3R4R ::

@B_U_R_I
mene zanima kako spreminjaš FSB po en MHZ al pa po pet ne pa po 33
Poglej moj DRUGI post v temi....:|
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

B_U_R_I ::

ne razumem

a frekvenca FSB se lahko spreminja samo skupaj z RAMi?

kaj pa kaj pa ferdo ko je spreminjal 225 pa 220 pa owca 242, itd...

frenk ::

B_U_R_I: povečuješ fsb in poizkusiš priti v vinse...če ne pride povečaš voltažo za en korak in tako gre to do neke meje ki ji pravimo prevelika temperatura...torej proc naj ne gre čez 60°C, primerno ohlajen pa mora biti tud North Bridge...to je tist čip na katerem maš hladilna rebra in logo znak epox...ta hladilna rebra zamenjaj z boljšim aktivnim hlajenjem in tako kot pravi crilin15 naredi vmod...ja tko nekak gre to:)

frenk ::

B_U_R_I:v biosu lahko naštimaš da je frekvenca fsb in rama ista ali pa ne ampak je najbolje da ja ista zaradi hitrejšega delovanja...pa gor si dej tazadn bios

c3R4R ::

Ja, frenk...
Za vse delovanje, ki ni SINHRONO (proc:rami 1:1) pravimo, da je blažev žegenj...;)

Glede voltmoda... Na plati prispajkaj en potenciometer ali upor, da dvigneš Vdd na 2,1V ali več (rajš ne)...
V primeru, da izbereš potenciometer:
Dobro: Lahko ročno nastavljaš voltažo Vddja (NB- mora biti aktvino hlajenje kot je povedal frenk)
Slabo: V primeru, da kdaj kaj spreminjaš po nesreči se lahko hitro kaj pokadi iz compa:\ :D

V primeru, da izbereš upor (ne vem kakšen mora bit:8));
Dobro: Je fiksen, zato ti ni treba skrbeti, da bi kdaj kaj ponesreči prestavljal..
Slabo: Ne moreš ročno nastavljati Vddja...

Jst mam potenciometer, voltaža Vddja je 2,1V, NB in SB aktivno hlajena...

Frekvenca v podpisu je napačna...:8)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

OwcA ::

@criLin15: 2,1 V? To je pa zelo veliko (sam imam 2,0 pa imam vodno hlajen SPP), še posebaj za FSB 200 MHz.

@B_U_R_I: če te zanima kaj več o Vdd modu, ti predlagam ogled članka na to temo.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

c3R4R ::

V bistvu se giblje med 2,06-2,08V...

Ja, sprva sm mislu, da bom prišel z navijanjem precej dlje... Vsaj ene 230FSB MHz.. Pa je sistem samo na 215FSB MHz stabilen... Pol se mi pa ne da poslušat volcanota ko se dere in mam trenutno na 9.5x200 FSB MHz...

Hm.. Hladilnik na NBju je pobran iz ABITke NF7-S... To je dober aktiven kuler za NBje hladit...8-)

Še en dokaz, da nimam proc ki bi šel čez 2200MHz... Ti imaš voltažo Vddja 2V pri 240FSB MHz, jst pa voltažo Vddja (skor) 2,1V in max 215FSB MHz...:\
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

OwcA ::

@criLin15: procesor nima nobenega upliva na najvišji mogoč FSB.
Ni mi jasno zakaj nimaš raje 215 * 9 ali 8,5, višji FSB je vedno dobrodošel.
Hladilnik iz Abitke ni ravno vrhunec hladilnih zmožnosti, zato ti resno svetujem da poskusi s kakšno nižjo vrednost za Vdd. 1,7 V bi moralo zadostovati za 200 MHz in 1,75 za 215 MHz.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

c3R4R ::

Za NB bi si moral ubost un Zalmanov paket, ki ga prodajajo v Mlacomu...

Sej uporabljam manjši množilnik (največkrat 8- ko sm ugotavljal max FSB), ampak proc pri 9.5x215 FSB MHz ni bil stabilen niti pri voltaži 1,950V (več nisem poskusil zarad stranskih učinkov- skurjen proc:\)... Tvoj max FSB je 240, kaj pa frekvenca??

Ali imaš hlajenje tud mosfete?
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

OwcA ::

@criLin15: 242 (realno 243) MHz * 10 = 2428 MHz. >:D

Ali imaš hlajenje tud mosfete?

Seveda.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

pele-on ::

Ker procesor pa maš Owca

OwcA ::

@guzman123: TbreadB 1700+
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MALJUTKA ::

OwcA: ( Nazalost) ima procesor ZELO VELIK vpliv na najvisji mozen FSB.
Ti bom navedel kar moj primer: Prej sem imel TB B 1700+ @ 2300 MhZ in najvecji mozni FSB za sploh v vinse prit 223. Sedaj imam POPOLNOMA enak sistem z POPOLNOMA enakimi nastavitvami, le da imam sedaj ubodenega bartona 2500+. In glej ga zlomka, sedaj laufam plato (NF7-S 2.0) na 242 FSB sinhrono na DC brez blema.
Tudi jaz sem prej mislil, da proci prenesejo vse FSB-je, pa zal ni tako. Se posebej za 1700+ TbredaB je znacilno, da ne prenese ekstremno visokih FSB-jev.Ocitno imas ti en primerek proca, ki se visokih FSB-jev ne brani prevec.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MALJUTKA ()

B_U_R_I ::

Zdravo.
Dve vprašanji :

1. Ko spreminjaš napetost na Vdd. Kje točno se to potem na matični spremeni ( oz kateridrugi komp. )
2. Kako spreminjaš FSB po 1 MHz. Moraš za to imeti voltmod? MOraš večati voltažo? Kaj moraš storiti?

hvala

c3R4R ::

@B_U_R_I
2. Kako spreminjaš FSB po 1 MHz.
Pa ti nisi resen...:| :| Zdele ti to že tretjič govorim...:\ V BIOSu v meniju Advanced Chipset Features nastavi System Performance na EXPERT, hudiča...:| ;((

Jasno??
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

asPeteR ::

->1. Ko spreminjaš napetost na Vdd. Kje točno se to potem na matični spremeni ( oz kateridrugi komp. )

Vddja se na tvoji plati ne da spreminjati. Razen ce si vesc spajkanja, potem je poseg zelo enostaven.

Na netu mas polno Volt mod guideu ->>> use google.
http://blog.stegnar.com

OwcA ::

@MALJUTKA: TBreadi B se povečini čisto lepo počutijo pri visokih FSBjih, kar malo pobrskaj po tujih forumih.Bolj verjetno se mi zdi, da zaradi drugačnega privzetega FSBja plošča deluje kanček drugače. To bi potrdili tudi triki povezani z rezanjem L12 mostička in zloglasni FSB_SELECT mostiček na EPoXoivih ploščah.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

B_U_R_I: tipičen primer lenobe:\...ampak sej sem jest tud tak:D...poglej mal temo "may the nforce2 be with you" in podobno pa boš pomoje kmau dojeu ampak verjetn se ti nau dal ker je precej obsežna...poleg tega pa uporabljaj google in slo-tech iskanje...pa veliko sreče in potrpežljivosti;)

MALJUTKA ::

OwcA: Ce je tako, pa mi prosim razlozi, zakaj so fantje na Extreme samo z menjavo proca TBb1700+ z TBb1800+ (imata enaki privzeti frekvenci) pridobili 8 mhz pri maximalnem FSB-ju plate? (navedel sem ti samo en primer izmed mnogih zraven mojega in kolegovega)

Pa sploh se ne bi rad prerekal, niti to vec ni za v to temo, zato sem glede tega s tem postom zakljucil. Meni dejstva pac govorijo svoje. Pa brez zamere OwcA.

OwcA ::

@MALJUTKA: ali so bili pogoji resnično enaki? Torej ali so tik pred menjavo poskusili kakšen FSB lahko dosežejo, ali so poskusili "nekaj nazaj"? Morda je bil samo procesor prignan preko meje (večji kot je mnogokratnik manj natančno je nastavljanje)? Ali so preizkusili z različnimi mnogokratniki (nekatere nForce2 plošče imajo težave z določenimi mnogokratniki). Kako to razlagaš glede na delovanje procesorja?

P.S. dejstev je malo, mnenj veliko. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MALJUTKA ::

OwcA@ Glej, meni je cisto vseeno v kaj ti verjames in v kaj ne. Se enkrat: Fantje na extremu so imeli velike tezave pri max. FSB-ju in so zadeli ob steno. Ostala jim je edino menjava proca. In kot receno, se je max FSB plate (proc je bil ves cas downclockan, probano z vsemi mnogokratniki itd.) dvignil za 8 mhz. To informacijo ti lahko potrdi Malecky, vendar ne vem ce ima on isti vir. Enak primer pri meni in pri kolegu. Oprosti, ampak jaz vec dejstev kot 3 ne potrebujem.

Fatal ::

Jest bi pa vprašu,za ta overclock memory frekvenci:naprimer zakaj ne morm dat frekvenco na 200...vmes je pa fsb procesorja na 133(1600xp):no neki tazga;mal povejte no;)

Tic ::

MALJUTKA: Imaš presneto prav. Usaj jst to vrjamem.

Pa še neki. Kaj je sploh ekstrem danes. 240 fsb že ne. Sploh pri naših nforskah. Ekstrem je 300, če se ze gremo ekstremno navijanje.
Usak burek uključno z mano je prebil mejo 230 pa mislimo da smo neki navijalci. Ne. All you need is cash $ time.
persona civitas ;>

MALJUTKA ::

Tic@ Tole ti dam prav.
Sta dve varianti kako zelo 1stavno dosegati (relativno) visoke FSB-je: prva je dost denarja in skoraj nic znanja in druga malo manj denarja in malo vec znanja + kancek srece.

DjTonic ::

Ja za izjemne overclocke pač potrebuješ dober pomnilnik to je problem. Za seveda sinhrono delovanje. No bomo videli zdaj kakšni bodo testi Corsairja XMS4000 (500 Mhz DDR) >:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342909 (15693) peter_ki
»

Nov 160GB vendar zazna samo 130GB (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
584788 (3614) Yamasaki450
»

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

Oddelek: Navijanje
381550 (1048) WhiteWolf
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457296 (4978) pele-on
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73231916 (18743) OwcA

Več podobnih tem