» »

Ma jao, kaj je to ?! (procesor/plata..)

Ma jao, kaj je to ?! (procesor/plata..)

MaJaJaJa ::

Sumim procesor al pa plato. Ce se komu izkusenemu svita kaj tocno je slo po gobe...
Aja graficna 100% ni kriva. Probal ze tri.
Verjetno je tudi RAM OK.

Sprva so bili simptomi taksni:
Racunalnik prizgem, ko pride do graficnega nacina winsov pa zablokira, monitor se izkljuci, vse lucke zagorijo (HDD,CD ROMI,etc..) ne pomaga vec ne reset, ne power off ne nic. Restartam lahko le z "kabel out pa nazaj in".
Potem ugotovim sledece: Ce sem racunalnik malce segrel, sem po enem do dveh poizkusih uspesno uletel v winse in stvar je delala tudi po 14 dni aka dokler ga nisem izklopil za vsaj pol ure.
Skratka, v svetu nekih ibr hlajenj in problemov s pregrevanjem sem jaz potreboval zacetno ogrevanje procesorja, drugace se ni nalozilo nic... WTF :D

Zdaj so pa simptomi taksni:
Gledam v BIOSu temperature:
Ce pade temperatura procesorja na/pod 42 stopinj se stvar skensla, lucke spet gorijo.. in jo je treba spet ogrevati...
A V winse stvar ne prileze vec, tudi ce je ogreta.
Win 2000 se resetirajo.
V XPjih dobim na crn zaslon le "-"
Pred tem so se winsi se trikrat uspesno nalozili a delali le 5 minut, potem pa spet monitor off, lucke gorijo.........

Nekako ne stekam kaj tocno je narobe..a vseeno mocno sumim procesor, glede na to "temperaturno odvisnost".

Celeron 1200/DFI CD62-TC plata.
(Navijal nisem nic)

fAtso ::

Jaz bi pa bolj sumil plato kot pa procesor.

MaJaJaJa ::

Ma mogoce se je VSE pokvarlo... :D

delfinus ::

Mozno kak hladen lot na plati. Ko se segreje potegne, ko je pa hladen pa ne dela. Meni je ze marsikaksna elektronska naprava pocela slednje neumnosti in kriv je bil hladen lot. No lahko je pa tudi kaj drugega...

Spajky ::

Lahko tudi kak kondenzator zeza.... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera komponenta PC-ja počasi crkuje?

Oddelek: Strojna oprema
211266 (690) kody
»

Zagon računalnika - je že kak majster videl tak problem?

Oddelek: Strojna oprema
192235 (1577) Riff
»

Laptop zmrzne ko je na miru???

Oddelek: Strojna oprema
191257 (959) Scorpia
»

plata ali procesor ??

Oddelek: Strojna oprema
191719 (1355) Pyr0Beast
»

Zacelo se je z "no signal" na monitorju...

Oddelek: Pomoč in nasveti
61982 (1847) jkleme2

Več podobnih tem