» »

vodno hlajenje

vodno hlajenje

IceIceBaby ::

Mam en problem. Kupil sem tist vodn blok ki jih IR_baboon (al kako se mu ze rece :) prodaja. Pa ga našraufan pa vse. Pa probam pa je temp. cpuja pri obremenitvi kake 10 stopin al pa se več nad temperaturo vode.
Blok mam lepo pošmirglan pa vse. A je normalno da tolk mal hladi to al sem ga js kej posral.

VASkO ::

za kaj vec bos rabo kaksen TEC element (peltier). Pasto si dal na jedro? Ce ne, brz namazi.

element ::

Nujno boš rabu en peltier, npr. 156w (kr hud) pa eno zlo dobro termalno pasto (priporočam Arctic Silver 2, najboljša toplotna prevodnost, električne pa ni :)) ). Odvisno je tud od tega če maš amdja al pentiuma (beri: amdji se svinsko grejejo in ga tud iz 156w peltom ne spraviš pod minus). :))

msmiha ::

Nabavi peltrijer pol pa daj termalno pasto vmes.>:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

OZZY ::

Kst: dej mi povej a si slučajno razstavu blok. A ma tvoj blok nastavke za vodo zgoraj ali z strani. Zanima me ali ima notri speljane kanalčke ali je narejen v črki H. Pa ne se ga bat rastavt, ker je tisto guma in ni nikakor zalimana, saj se samo tako dobro drži, ker je tolk stisnjen.
Go with the flow.

morphling1 ::

Kako naj bi zgledal kanalčki v obliki črke H ?? A ni logično recimo S ali pa W oz. da ima glavo in rep, ker H tega ne more imeti, razen če maš 2 vhoda in 2 izhoda.
Kst povej kaj maš za eno zadevo (Tip, hitrost, voltaža, radiator) potem se pa lahko pogovarjamo o temp cpu , right!
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OZZY ::

Morphling1: Kako ne more imet. Sprašujem če je notri sfrezano v črki H. En spodnji prekat in en zgornji povezana vmes. Isto kot pri črki H. Priključki za vodo pa so tako, da je en v spodnjem in en v zgornjem.
Go with the flow.

IceIceBaby ::

jaz mam tist blok ki ma na stran priključke. Not so kanalčki v obliki črke W. Se prav taka vijuga. Jaz sem za vsak slučaj tisto gumo dol vzel pa lepo vse s silikonskem kitam zalil.
No sej zdej že imam 78W peltier pa en ornk cold plate pa hladilnik za vodo. Upam da bojo rezultati uredu.
BTW... a proda kdo napajalnik za peltier. A se da AT al pa ATX napajalnik prefukat da bi dal tistih 11 al 13 A ven.

morphling1 ::

Ozzy: Jaz si tega ne predstavljam čist dobr, a lahko stvar skiciraš in objaviš sliko ali pa mi jo pošlješ na emal : turbo1@posta.star.si
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TESKAn ::

Pač kot H, lojtra, ane?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

morphling1 ::

Zdaj ko si omenil lojtro mi je jasno, ampak H oblika ima še vedno dve slepi ulici, tako da verjetno mislite črko U, ki je lahko X krat povezana vmes, neki takega ane?
Treba je biti natančen.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

IR Babun ::

Če ne veste zakaj H:
V kanalih oblike W ali S voda ne kroži, H pa sta v bistu dva bazenčka, povezana med seboj, v katerih voda kroži in bolje odvaja temperaturo.:D
SCREW THE GOVERNMENT

Huey P ::

IR Babun a ti še delaš vodne bloke, kajti čez par tednov mislim nabavit vodno pa me zanima, če bi mi naredu blok...


..::DOOM III: The Legacy::..

morphling1 ::

O tem bi se dal razpravljat, ampak ne mislim ,če ti misliš da je H boljši design je to tvoje mišlenje, ampak ti povem samo to, da ker sem strojnik so mi te stvari kar jasne, in sem se o teh stvareh pogovarjal z asistentom za prenos toplote ti povem samo da je boljše da voda teče v eni smeri zavija kolikor lahko ter gre nekje ven, ne pa da se kje zadržuje. Ti ne moreš zagotoviti, da bo šla voda enako po vseh kanalih, voda teče pač po poti najmanšega upora
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

IR Babun ::

Men je vseen, če kdo hoče H ga dobi, če pa kdo hoče W ga pa tud dobi. sam zdej je neka nova varianta, sam še ni ša načrt čist dodelan, bo pa cel kup kanalov (kokr "labirint", sam brez slepih ulic)
SCREW THE GOVERNMENT

Huey P ::

Osebno mislim, da bi najbolje v obliki črke H ali pa W,...

..::DOOM III: The Legacy::..

TESKAn ::

Hm, men je najboli tak dizajn, da voda teče skoz en kanal z presekom 2x40 mm. Nekaj takega, kot je tle:
Klik!
Lp
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

morphling1 ::

Oblika kot si jo narisal ni ravno optimalna, površina sploh ni tako velika kot se na prvi pogled zdi, površina za odvod je 3200mm2 , primer kanala v obliki S pa bi imel na površini 4x4cm in širino in višino kanala 10mm, površino 5200 mm2 . Pa v tvojem primeru ne moreš zagotoviti da bo voda z enako hitrostjo tekla po celi površini in s tem tudi poslabšaš odvod toplote. Nekako optimalna oblik se mi zdi, da bi bila spirala kjer je vhod tik nad proc. in se širi ven (cnc frezalnik), potem je pa važna še površina kanalov, ki ne sme biti gladka ampak čimbolj groba da je tok vode čim bolj turbolenten, kar pa zavisi še od moči črpalke in s tem hitrosti toka.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

TESKAn ::

Hm, jaz ne vem. Ta dizajn je zame najboljši, res pa je pomembno, da daš blok tako, da teče voda od spodaj navzgor - teče prek celotne površine. Glede površine - resda ni tako velika kot pri kanalih, ma je pa bol enakomerna - če je kanal premera 40mm, je to čez vso površino peltiera in ga hkrati bolj enakomerno hladi.
Eh, na koncu je važno samo to, da dobr hladi, rajt?
Lp.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priklop peltierja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
272212 (1903) TESKAn
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517317 (12399) the_unborn

Se en vodni blok (ideja) (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
875217 (3911) morphling1
»

Water Cooling

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231912 (1417) mico
»

Kaj pravite na tole !

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382508 (1721) element

Več podobnih tem