» »

Nenavadno dolgo zaganjajne winXP

Nenavadno dolgo zaganjajne winXP

pvito ::

Pozdravljeni!

Imam en čuden problem, namreč naštimal sem si adsl in odkar sem inštaliral gor program "enternet" ali nekaj takega..za povezavo, ki je prišel skopaj s cd-jem od adsl-ja, se mi windows zažene samo do polovice, potem pa 5 minut nič. Medtem se ne da nič delat. Namozje, pa ikone so vse - na prvi pogled zgleda, da se je vse naložilo, toda karkoli prižgem..moj računalnik, katerikoli program..nič se ne zgodi, dokler ne mine pet minut in potem vse zalaufa, kar sem prej klikal vse počez. Hm....:\
Hvala za pomoč!

mare_ ::

start>nastavitve>omrežne povezave>povezava lokalnega omrežja (desni klik)>lastnosti>označi tcp/ip>lastnosti>daj uporabi ta naslov>vpiši 192.168.1.1

pvito ::

Hja.....tam imam še subnet mask pa default gateway za vpisat.

l-note ::

subnet mask: (klik v polje) oz. 255.255.255.0
gateway: pusti prazno

pvito ::

No, ja ne vidim kake hude spremembe na bolje, pravzaprav nič ne dela s temi nastavitvami..kaj točno naj bi dosegel a tem?

mare_ ::

S tem naj bi odpravil čakanje pri zagonu, ker ponavadi računalnik čaka na IP naslov od DHCP serverja, ki ga v tvojem primeru ni, in zato pač čaka.

Čak, ti maš WinXP? Vrž dol tistega klienta od siol-a in uporabi že vgrajenega v winxp. V omrežnih povezavah zaženeš čarovnika za pripravo omrežja, potem pa samo slediš navodilom.

pvito ::

Mhm...dal sem dol tist client pa naredu po navodilih..novo povezavo...sam čaka se pa še zmeri..ko s tistim ip-jem od zgoraj probam...pa pravzaprav nič ne dela.

delfinus ::

Hej!

Glej moj post se nekaj vec stevilk za vpisat KLIKNI

lp, D.

mare_ ::

Če boš gateway vpisal, ti delalo bo nič:)

Zdej pa naprej ne vem... Zihr vpišeš ti ip na pravo mesto?

delfinus ::

Imam Gateway vpisan za SIOL, dela vec kot odlicno! lp, D.

mare_ ::

Samo po kakšni logiki ti pa potem to dela? Kaj maš router?

delfinus ::

Ne nimam router. Navadno ADSL lino in zadevo imam vpisano tako pod Win98Se kot WinXP pod TCP/IP za svojo kartio. Deluje bp kot vidis :).

lp, D.

mare_ ::

aja, budalo!:D itak da dela! pravzaprav je vseeno:) zakaj, se mi pa ne da razlagat:D grem spat|O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

pvito ::

Evo, končno...vse lepo deluje! :))

mare_ ::

in kaj si naredil?

pvito ::

Ja, to, kar si reku, sam da prej unga dns serverja nisem vpisal, ko nisi nič reku. :))

mare_ ::

No, sam da si zrihtal:))

Ibn Tahir ::

mare_, sem probal s to nastavitvijo in zgleda, da res dela to malo hitreje.Hvala. Mi pa ni jasno zakaj? A niso te zadeve povezane z internetom? Zakaj bi se potem winsi zaganjali pocasneje, ce v startupu nimam nastavljene avtomatske povezave na net?

Pardon, ce sem postavil neumno vprasanje, ampak sam nimam pojma o teh zadevah in bi si jih rad malo bolj razjasnil. S tvojo pomocjo seveda:D

Hvala!

pvito ::

Aja, še to..je s temi mojimi novimi nastavitmavi kaj tole povzano mogoče?

The message could not be sent because one of the recipients was rejected by the server. The rejected e-mail address was 'xxxxxx@siol.net'. Subject 'xxxx', Account: 'xxx.xxxx.net', Server: 'xxx.fxxxx.net', Protocol: SMTP, Server Response: '550 not local host siol.net, not a gateway', Port: 25, Secure(SSL): No, Server Error: 550, Error Number: 0x800CCC79

Skrat ::

Kaj mas nastimano za outgoing mail server (SMTP) ?
Free software is a matter of liberty, not price.

pvito ::

mail.flightproject.net - bi moral bit ok - isti server je namreč tudi za receiving, to pa dela, pošiljanje pa zadnje dni ne dela.

Skrat ::

Za receiving normalno da dela :D

Ti kar lepo nastavi smtp.siol.net za outgoing mail server, pa bo vse delalo normalno. Ponudniki interneta imajo (ponavadi) zaprt mail-relay za streznike zunaj njihovega omrezja.

To seveda prav nic ne vpliva na to, kaj bodo prejemniki videli, ko bo dobil tvoj mail in se vedno ti bodo odgovarjal na tvoja sporocila normalno na e-mail naslov, iz katerega posljes. SMTP streznik je samo "posrednik", ki poslje tvoje sporocilo.
Free software is a matter of liberty, not price.

pvito ::

To je kao moj službeni naslov, ki pa ni isti kot tisti na SiOL-u mail.siol.net tist že dela.

Skrat ::

Se enkrat si preberi moj zgornji post! :|

smtp.siol.net *moras* uporabljat kot SMTP (oz. outgoing) server za posiljanje mailov, ker si prikljucen na SiOLovo omrezje prek ADSLa in SiOL ne dovoli posiljanja mailov prek zunanjih SMTP serverjev. Tvoj incoming mail server za ta mail seveda ostane mail.flightproject.net, ker bos prek tega sprejemal posto.

Se enkrat: prejemnik tvojega sporocila tega ne bo videl (ce ne bo sel gledat mail headerjev).

Dodatno branje
Free software is a matter of liberty, not price.

pvito ::

Aaaaaaa ahaa, štekam. Hvala! :))

Dean2 ::

Zdravo

Se bom kar mal vrinil v pogovor. Imam isti problem kot vsi do sedaj, se pravi čakalna doba je predolga ob zagonu. Imam jasno ADSL preko SIOLa in pa mrežno vgrajeno na plato ter pa bluetooth.

V Network Connections imam 3 postavke:

Bluetooth Network - Bluetooth LAN Access Server Driver
Local area conection 5 - tole je mrežna kartica Realtek RTL8139/810x Family Fast Ethernet NIC #2
Local area conection 6 - tole je pa Efficient Networks Enternet P.P.P.o.E Adapter

Prebral sem vse tele članke in skušal rešit zadevo z spremembo IP naslova in pa DNS-ja na mrežni kartici, kasneje še na bluetooth, vendar brez uspeha. Še vedno čakam 2 minuti. Ko sem pa na Local area conection 6 spremenil IP se je pa konektalo takoj vendar nisem mogel na nobeno internet stran.

Imate mogoče še kako idejo? Zlo bi bil vesel še kakega nasveta. Lahko Vam pošljem tudi sliko mojih nastavitev na mail ali pa kako drugače, ker mi gre tole čakanje resnično na živce.

Hvala za vse morebitne predloge.

Dejan

Dean2 ::

Ok ni potrebe odgovarat, stvar je rešena, porabil sem pa tudi par dni da sem to ugotovil.

Vse kar je bilo treba se naredit je da sem izklopil avtomatski priklop MSN massengerja ob prijavi na internet. Zdaj se connectam na ineternet po 10 sekundah ob prihodu v XP.

LP!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol mail, T-2 internet

Oddelek: Omrežja in internet
4818138 (16486) barakus
»

Po menjavi ponudnika problem s pošiljanjem pošte

Oddelek: Omrežja in internet
425302 (4691) Matko
»

MS Outlook in Gmail

Oddelek: Omrežja in internet
123841 (3669) Jan987
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14012998 (10475) Bakunin
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316539 (16539) Bakunin

Več podobnih tem