» »

XPji mi nočejo vklopiti DMA na CD enoti

XPji mi nočejo vklopiti DMA na CD enoti

Jst ::

Imam sledeč problem:

Na Abit IC-7 sta na IDE2 priklopljena pekač Lite-On (Master) in pa Teac Cd-Rom (Slave). Po inštalaciji XPjev je na obeh enotah vklopljen DMA. Vse lepo in prav. Vendar čez čas, medtem ko sem poslušal glasbo in snemal film na disk iz Teaca mi je začelo preskakovati. Pogledam in vidim, da je DMA izklopljen. Torej PIO. Se mučim nekaj časa. Odklapljam obe enote in v vseh možnih zaporedjih prikljapljam nazaj, pod drugimi kombinacijami master/slave, vednar brez uspeha. Pusim Teaca na miru in uporabljam samo pekač. Potem pa pride mučni čas in xpji se mi začnejo obnašati grdo (slaba odzivnost... itd), pač čas da inštaliram xpje na frišno. Inštalacija poteka bp. DMA vklopljen vsepovsod. Inštaliram service pack, driverje, vse špile, programe. Vse dela OK. Danes, tri tedne po inštalaciji vidim da je DMA spet izklopljen na teacu!! BANDA! Medtem časom nisem inštaliral popolnoma NIČ! A imajo xpji svojo zavest, da me dobesedno pikajo v glavo? Kje so si izbrali SPET Teaca? Why?

Če slučajno kdo ve, kaj storiti, share it with me, please! Before I go mad!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mirko5 ::

Imel se podoben problem. Enostavno sem sel v Device Manager/Ide ATA/ATAPI controllers/ in tam odstranil Secondary IDE Channel. Reboot in vse je blo na DMA.

pivmik ::

Poskusi ponovno inštalirat onilnik od matične plošče za IDE krmilnik(Primary in Secondary).

Če to ne pomaga ponovno inštaliraj windowse, meni je pomagalo :)
LP, Gregor GRE^

profii ::

probaj obrnit juperje. tam kjer je master daj na slave in obratno.
men je to pomagal.

Jst ::

Kombinacije master/slave sem probal, pa mi bilo uspeha. Vedno si izdere Teaca za mučenje. Winse inštalirat (spet) se mi pa ne da... Bom odstranil ide secondary chanel. Upam da bo kaj uspeha.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Mirko5: tvoj nasvet je rešil mojo težavo. Hvala! Samo upam, da se XPji spet ne bodo spravili neke nelogićne neumnosti početi...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Mirko5 ::

Keep your fingers crossed:)

krucymucy ::

meni tega noce nardit sploh ... na VIA cipih nisem imel teh problemov, sem pac nastavil na DMA in je delovalo, na nforce2 pa noce ... :(

Jst ::

Evo, spet po tednu dni premora so se mi xpji odločili izklopiti DMA. Pa kaj naj naredim? Kupim drug cdrom al kaj???
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

krucymucy ::

bodi vesel da se ti samo na vsak teden, jest sploh ne morem dat na DMA cd-roma :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281614 (1367) fictionel
»

teac w540e & problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
111190 (967) fictionel
»

TEAC CD-ROM problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
91535 (1275) rockeye
»

Vklop DMA za CD-ROM v windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
111242 (1055) Maxtor
»

Teac 40X pokanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
271496 (1278) ferjan

Več podobnih tem