» »

R407 direct die

R407 direct die

WhiteWolf ::

Vau ej. Cimprej porocaj.

steev ::

frenk: Bravo.

Dej povej mere kondenzatorja, pa kok je stane, prosim.
:|

frenk ::

če kdo rab kondenzator, cevi, kapilare, itd mi sporočite, ker mam kolega v eni firmi in lahko zrihta mal cnej>:D

steev: mere ti povem k pridem domov

sharp ::

Frenk vpraši kolk je bomba 404??

frenk ::

sharp: na žalost ne...on lahko sam tiste zadeve ki so iz bakra in aluminija...uglavnem je na oddelku, kjer delajo kondenzatorje in lahko nardi kakšnega več al pa vzame kakšno kapilaro al pa kej tazga...kompresorji, plin, itd pa mu ni dostopno

frenk ::

no nekaj slikc je...ostalo pa pol jutr:)

...primerjava starega 1/6HP in novega 1/2HP kompresorja...prvi je delan za r12, drugi pa za r404a





...trdo lotanje kapilare kar na mizici od vrtalnika...bi blo velik bol če bi mel spodaj kakšno opeko al pa kakšen drug izolator, da se mi nebi vsa vročina prenesla na mizco, ampak opeke ne ležijo kar na dvorišču:D...bom mogoče naslednjič s čim podstavu



...no ko sva s kolegom kapilaro v tretje zalotala, sva jo zalotala uspešno, kar povejo tud mehurčki:))



...tukaj pa je še zalotana kapilara na suhem




...zarad pomanjkanja časa bom cel evaporator sestavu šele jutr...če bo vse po sreči seveda:)







p.s.: steev:mere so 20x27x4cm, za ceno pa ne vem kakšna je, ampak za tole sm jest dal 3k sit, čeprav mi jo je ponujal za 1k(ker sva frenda)...če te zanima mu lahko rečem pa bo povedal kakšna je cena:)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

smilyxx ::

iii slike. Komi čakam na rezultate.

Lp
Save water.
drink beer.

MEDENA ::

pa kaj je to pravzaprav ?

frenk ::

medena: kva je to?...zadeva k zmrzne proc:D...s temle kompresorjem pa dejansko pričakujem -30°C do -40°C vsaj

MEDENA ::

ja al kar gor montiraš ? je to potem neke sorte vodno ?

Wad@ ::

zakaj ne pogledaš zečetka teme...je pa plinsko, tako da ni nč z vodo.

frenk ::

MEDENA: tukaj maš napisane osnove delovanja:)

MEDENA ::

LOL da me raznese po steni :D

frenk ::

ah to pa ne...sam po pamet morš delat pa je vse ql:)

...sicer pa zdele lih evap lotam...če bo vse po sreči bo kmal narjen in pol lahko začnem že s sestavljanjem, pol pa v pondelk filanje:D

sharp:al mislš da je bol da u nedelo skup sestavm pa pol kuj nafilam, al je vsen če stoji...no ja sej sistem bo itaq zaprt, ampak tist zrak k bo pa noter ustal pa verjetno lahko poslabša filter...no ja ampak konckoncev mi skor dol pade...če ne bo dobr bomo pa razstavl pa menal filter:D

frenk ::

no evap je recimo da narjen, samo še pri straneh ga bom mal "ojačal"



...pa še moja "delavnica":D ...ostrogledi bojo mogoče še evap najdl:)




p.s.: sharp, s čim si ti izolacijo na evap limal?...navadn lin pomoje ni delan za temperature na -40°C:D...no grem pogledat na embalažo:))

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

sharp ::

Frenk,ko boš sestavu sam vakumiri in nafili.Jaz sem zapurpenu evap,pomoje da bi mogu neostik držat izolacijo.
Kakšen plin boš pa zdej dal noter?

frenk ::

sharp: bom...oziroma to bojo na kakšnem servisu, ker jest nimam vakumirke in plina...na neostiku(ubistvu ponaredek) piše da je temperaturno obstojen do 110°C, torej spodaj nima meje...jih bom tožu če se bo podrl>:D...notr bo plin r404a, glede na to da je kompresor delan za ta plin...če bi dobu kakšnega boljšega ki je kompatibilen s tem oljem bi dal druzga, ampak pomoje pr nas ni velik izbire...kerga pa ti priporočaš?

sharp ::

Ja,najrajši 507 bi pa enkrat probu z 410 to je pa že zadnji normalni plin za naše sisteme razen kaskad,samo tle rabiš
vse dobro polotan in kakšen varnostni štekar.:)

sharp ::

Ja,najrajši 507 bi pa enkrat probu z 410 to je pa že zadnji normalni plin za naše sisteme razen kaskad,samo tle rabiš vse dobro polotano in kakšen varnostni stikal tud nebi bilo slabo zmontirat.:)

frenk ::

aha....bom pogledal mal specifikacije pa bomo pol vidl...a mogoče veš kje bi se dal dobit tedva plina, predvsem r507?

...pa še nekej...kako je s tvojim zdej?...a že dela al morš še kj nardit al kva?...ful sm firbčn:)


p.s.: kva pa r402a, kot pravjo tukaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

sharp ::

404 in pa 507 se dobi v Emporju,samo je najmanjša kanta 11kg,cena za 404 je 35jurjev za 507 pa 50jurjev,razlika med njima pa je 1-2c v prid 507,brez veze kupovat 507.
Če boš dal filat kakšnemu klimarju tud neboš imel hude izbire,ker kakor sem jaz upazu imajo samo r22,r134,r407c in pa r410 ravno tisto kar ne nucam.
Ja sej vidiš,da je na papirju r402 zelo dober plin samo vprašanje je cena in pa dobavljivost?
Hm moj sistem:\ ...a to mojga misliš...a...:\ :D ah nič ni groznega mal premal plina zdaj enkrat ga bom dobil,pa ene par malenkosti...bo že..pa avto šravfam,ni cajta...:)

frenk ::

no kupoval ziher ne bom, ker pol itaq nimam naprave za polnt, poleg tega pa 11kg plina tud ne rabm:D...mah bom vzel kar bo pač mel, če pa ne bo dobr se da pa še vsen zamenat

...no vsaj do nesta ga probej zrihtat da nas bo več :))

...a mogoče kej veš kolk cca. pride polnjenje in ali je odvisno od količine nafilanga plina?

sharp ::

Frenk na nest me verjetno ne bo.
Vakumiranje in polnjenje ne bi smel biti drago,če bo kakšen dober klimar boš dal za pir:) ,drugač pa vpraši.

TribesMan ::

R410A je baje zelo dobra reč, sam baje rabi večji tlak za delovanje... Ima pa nekje okoli 10% večji izkoristek od R22... vsaj tako sem zadnjič nekaj bral...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

frenk ::

tribesman: sej r22 ni več v igri:)...pomoje bom dal kr r404a, ker se mi zdi da bo mel ta evap še s tem plinom probleme, da ga ne bo razgnal, poleg tega pa nism nč kj preveč prepričan v moje lote:8)

TribesMan ::

Sej v evaporatorju ni visokega tlaka... Tlak je v kondenzatorju in v kapilari... v evaporatoju je lahko celo podtlak... če je kapilara preveč restriktivna...

Pomojem je bolj problem v spojih pred kapilaro in v kondenzatorju... R410A baje dela pri 38bar... kar je kar dost... za ostale pa nevem...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

frenk ::

ja to je res...dokler sistem laufa...ko ne laufa je pa tlak povsod enak in je nekje med max. in min. ...pa tud r410a je pomoje nemogoče dobit

...zdele ko sm odpru ventile na kompresorju sm vidu kakšno lukno ma intake...enajst milimetrov notranjega premera, kar je kar mal zajeban, glede na to da morm gor zalotat cev z zunanjim premerom 8mm...no ja bomo že:D

TribesMan ::

frenk... ne bi rekel da je R410A nemogoče dobit... jutri nam namreč pridejo v hišo zmontirat klimo, ki laufa na ta plin... Baje je ta plin najnovejša zamenjava za R22, ki je rahlo strupen, 410A pa je totalno neškodljiv in tudi 10% bolj učinkovit od R22... za uporabo v R22 kompresorju bi sicer mogu zamenjat olje, ker 410A rabi sintetičnega... Najbrž boljša izbira. Morajo ga pa imeti v vsaki firmi ki montira klime...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

frenk ::

ql:)...ampak vsen bom raj najprej probal z r404a, ker kot sm že reku nism 100% v moje lote:D...itaq potem plin zamenjat ni noben problem:)

...no zdele grem na treffen u celovc, pol pa jutr finiširam use skup:)

sharp ::

za uporabo v R22 kompresorju bi sicer mogu zamenjat olje, ker 410A rabi sintetičnega... Najbrž boljša izbira. Morajo ga pa imeti v vsaki firmi ki montira klime...


Tribes man v kompresor narejen za r22 jaz nebi dajal 410,ker je že 404 za r22 dost hud.Za 410 bi prišel v poštev Frenkov ali pa moj kompresor.

TribesMan ::

Sharp: Možno da res... Sem tudi prebral da za 410A priporočajo uporabo rotacijskih kompresorjev in ne batnih... No sicer pa čez 10 minut pride majstr montirat klimo, pa ga bom malo zaslišal, če kej ve...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

sharp ::

Vpraši ga kolk bi prišla polnitev sistema??

TribesMan ::

Evo sem vprašal... Cena je 4500SIT na kilogram plina... To se pravi da glede na to da v povprečno phase change hlajenje ne spraviš 1kg plina bi moglo za ene 5jurjev pa kakšen pir spelat... Je pa baje malo boljši od 407... vsaj tako pravi majstr... On pravi da najbolje je R12, pol 410A, pol 22 pol pa 407... če mu je kej za verjeti... Cene za ostale novodobne pline so okoli 4kSIT... R22 je okoli 1kSIT, R12 je pa baje precej drag, ker se ga ne da dobit uradno...

Evo... to je to.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

sharp ::

Uau cena za 1kg r22 je jurja? Tole kanto bom pa kupu.Mam doma še 3 kompresorje in 2 kondenzatorja tko,da jih bo treba ponucat.Hvala za informacije:))
Sam vrstni red je pa čist sfalil.Ja r12 bojo ukinili zato se ga težko dobi in je drag.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sharp ()

TribesMan ::

Hmmm najdu sem zanimivo stran enega od proizvajalcev hladilnih plinov...

Genetron

Izberite vrsto plina ki vas zanima v drop down menuju na levi (un kjer piše MSDS Download) in kliknite na puščico... in imate datasheete za skoraj vse možne pline... notri so zapisani vsi možni podatki... res fina reč...

R410A ima vrelišče pri -48.5°C, R407C pa pri -43°C... tako da nekaj razlike je... sam rabi pa okoli 30% višje tlake...

glede na podatke na tej strani bi jest razporedil pline takole R410, R407, R22 in R12... Tako si sledijo po temperaturi vrelišča...

Aja pa klima že laufa... kulska zadeva... sam ni fore, ker jo trenutno uporabljamo za gretje :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

frenk ::

mah teli majstri zgleda pojma nimajo...vsi k majo kej pojma nimajo tazga šihta, ampak kje v razvoju al pa kej tazga...teli majstri vejo sam tolk k morjo, pa še to ne zmer:D

...no sej konckoncev je pa pritisk v nazalaufanem sistemu pomoje isti, tud če je r410a not ane?...še obstaja možnost za ta plin:D

VASkO ::

majster Jaka je reko:"vedno je dobro bit toplo oblecen tak da pazite, da vam kdo ne ukrade vase preljube jakne ali pa celo tiste, s katero se najrajsi grejete tudi poleti v sotoru v Luciji!".

steev ::

Hi,

povejte mi, kako deluje "kaskada".
:|

tiborrr ::

Evo, decki, izolacija je koncana, tale Armaflex ITS je super zadevica.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

tiborrr: a hočeš rečt da maš že narjen?...jest bom dons verjetno dokončal sistem, jutr pa grem na filanje>:D...upam da mi ne bo vsega raznesl:D

MEDENA ::

nič bat frenk sem jaz 100m od tebe...pridem pobrat vse računalniške zadeve, tiste, ki bodo še cele....upam,da bo tvoj 21'' LCD ostal cel :D :P

DjTonic ::

Mene pa mika kak Dry Ice za en popoldanski Benchmark poleti, pa še hladil se bom poleg :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

frenk ::

vse skupaj se bo še mal zavleklo...naredu bom nov evaporator, ker tale je čist luknjast, poleg tega tud prevelk in ni dost placa za izolacijo...no ja tolk dela, da bo kolega dons to predstavu v šoli, ampak jest bom pol zihr menjal evaporator...morm pa res pohvalt LTH servis, ker so res ustrežljivi in so nam šli še clo tolk na roko, da so nam kar na slepo dal cisterno r404a freona:)...tale servis je res enaa;)

...tole je bl tko napol narjen ker je blo delan za seminarsko in se je mudil, ampak kot sm že reku, bom naredu nov evaporator, tko da bo zadeva ornk delala>:D

...sicer je pa do nesta še več kot mesc, tko da ni panike:D

sharp ::

Ja to sem hotu poveda za evap,da bojo problemi z izolacijo sam mal pozno a ne?:(

sharp ::

Aja steev lej tle je ena stran kaj in kako je kaskada sestavljena icecold jst sicer vem kako deluje samo je težko razložiti.

steev ::

To stran poznam. Mene samo zanma interstage heat exchanger. Kaj je to?

Kaj s kaskado pridobiš?
:|

OwcA ::

Pirdobiš nižje temerature na zadnji stponji seve. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

sharp ::

Mene samo zanma interstage heat exchanger. Kaj je to?

To je izmenjevalec toplote,tle je recimo industrijski.Sestavljen je iz skupaj stisnjenih kovinskih plošč,med katerimi se ločeno recimo pretakata freon in voda.Freon se uparja in s tem hladi vodo ali pa hladi drugi freon(to se uporablja v kaskadi) lahko se uporablja za gretje itd.

Kaj s kaskado pridobiš?

S kaskado pridobiš nižje temperature(-80c,-100c..).Fora kaskade je v tem da se za nižje temperature uporabljajo freoni,ki imajo vrelišče pri okoli -100c vendar kondenzirajo recimo pri -30c in moramo kondenzator hladiti na takšno temperaturo(za to moramo imeti še en hladilni sistem,da hladi kondenzator),drugače freon ne kondenzira in hlajenje ne deluje.

steev ::

tnx
:|

frenk ::

sharp: ah nis prepozn, sej to sm jest že vedu, ampak tole smo mi delal kolegu za seminarsko, tko da itaq nima kaj velik veze z mojim phase-change...jest bom dal delat nov evaporator, pa tud ohišje bom naredu, itd...uglavnem do nesta naj bi blo dokončano:)

kaskada je zlo vredu zadeva, ampak jest jenikol ne bom mel, ker požre preveč štroma...že tale kompresor požre pol kilovata>:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje cisterne za vino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
197524 (6927) drejdrej
»

Sharpova kaskada (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
15826316 (12861) drejdrej
»

LittleDevil's PhaseChange (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27622931 (13804) LittleDevil
»

Water chiller!!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
23419570 (13207) steev
»

Računalnik v kuhinskem hladilniku!

Oddelek: Strojna oprema
152036 (1670) morphling1

Več podobnih tem