» »

R407 direct die

R407 direct die

frenk ::

a mogoče kdo ve kater material bi lahko uporabu za tesnenje, ker bi rad naredu razstavljiv evaporator...verjetno kakšna guma, ampak ne vem katera je vredu

Boki_ ::

Guma se bojim da bi začela pokati pr kakih temp. spremembah. Bi mogu narest tako, da bi lah fajn stisnu dele skupi, vmes pa bi na tanko namazal kak temp. odporen silikon al pa dal kako tesnilo.
I'm back

TribesMan ::

Pomojem guma ne bi bila vredu, ker so temperature prenizke.... jest bi bolj ciljal na silikon...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

sharp ::

Za tako nizke tem. bi se pomoje najbolj obneslo teflonsko tesnilo.
Ej Frenk a boš delu okrogel al kvadraten uparjalnik,ker pri okroglemu bi jst dal naredit navoje vmes pa tesnilo pa fajn zategnt pa testirat z zrakom.Sam pri -50c pa nevem kolk bi se raztezal,da nebi pol kej puščal??

frenk ::

jah teflon je baje res ql, samo kje bi ga dobil v obliki ploščic?...rabm velikost cca. 5x5cm, pa da ga pol mal porežem

silikon je pomoje preveč mehk

VASkO ::

kaj ti mislis, da ti bo to zdrzalo visok tlak?

frenk ::

ne visok tlak...tlak bo od 10 pa do 15 barov, tko da če zdrži 20 barov je zakon:)...med delovanjem mora pa držat malo podtlaka


...torej kje dobit tale teflon?

sharp ::

Hm nevem kje bi se dal dobit teflon samo,ni mi jasno zakaj nedaš lotat enmu majstru,mu daš tistga jurja in zdravo Nace.Nafilaš noter zrak pustiš en dan in ende,nobenih pizdarij z dihtingam in šravfi,že tko te bo mogoče jebal pa spušal.

frenk ::

mah kva pa vem...rad bi da bi bla zadeva razstavljiva:)

TribesMan ::

frenk ni se vredno zajebavat s tem.... ker ne boš nič pridobil imel boš pa zelo nezanesljiv sistem... naredi tako kot je treba.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

steev ::

Točno TribesMan! ;)

lp
:|

AlesZ ::

SLIKA 1

SLIKA 2

SLIKA 3

Tole sem naredil danes, jutri pa le se hardlotam.

P.S

Za slike sem dal kar povezave,ker nisem zmanjsal resolucije

L.P

steev ::

A udarmo eno debato na #phasechange? :P
:|

AlesZ ::

Eprovator koncan8-)

SLIKA 1
SLIKA 2
SLIKA 3

sharp ::

Opa še en nov član hlajenja.:) Ej kaj maš pa tisto stvar na evapu?

AlesZ ::

To mislis prikljucek na cevi? Za polnitev je, samo bom to krivino pri koncnem sistemu zamenjal z drugo brez njega.

slikica

frenk ::

polnitev?...sej polne se v kompresor

AlesZ ::

Vem ja:) Samo sem ravno to krivino nasel doma v skladiscu. Pa teoreticno bi se dalo tudi tukaj polniti saj je nizek tlak, ampak je neprakticno.

sharp ::

Pomoje,da je ta priključek od avtomobilske klime.Ej a maš očeta,ki se ukvarja z klimo?

AlesZ ::

Ja, avtoelektrika

DimmniBurek ::

OK fantje sam neki mi razložte- kako je tle sam ena cev? A ne pride ta hladilna tekočina/plin not in po drugi cevi vn kukr pri vodnem?
There Is No Stronger Drug Than Reality

AlesZ ::

Ja, saj je isti princip kot vodno. Po kapilari pride tekocina do eprovatorja kjer se vplini in odvzame energijo (toploto) iz sten in dna eprovatorja. Nato pa gre po tadebeli cevi nazaj v kompresor. Lahko bi pa imel kapilaro in cev loceno tako kot pri vodnem, samo je nekoliko neprakticno imeti dve cevi.

AlesZ ::

To cev ko ti vidis ni ena. V njej je tudi kapilara. Torej dve cevi:)

frenk ::

no fantje dajmo mal debate:D

...na phase-change so pogruntal da je najbolši evaporator tak, ki je delan v stilu "open chamber", torej samo pini, kot pa "maze" stil, tko kot ga vidmo pri vodnih blokih...pravtako ima nekaj vpliva tud gravitacija, tako da kapilara naj bi prišla not v sredini, izhodna cev pa bi bila na vrhu...tako bom pomoje tud jest naredu:)

...no da slišm komentarje

aja...še klik na phase-change:)

steev ::

Potem je bil moj dizajn (ki je samo na papirjih) 100% tak, kot si ti povedal. Yesssssss :))
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

frenk ::

steev:no gremo skenirat :)

še nekj...vsi ki zagovarjate lotanje in ne tesnilke...kje lahko pol dobim SnAg pasto za lotanje med dvema ploščama, kjer ne prideš zravn s palčko?

steev ::

frenk: u najkrajšem možnem času, če nau skenerja pa u CorelDraw11:D
:|

frenk ::

steev: al pa do mene prnes

zdele kmal enkrat dobim dihtnge iz klingerita...al bo to vredu?:)

steev ::

Sodeč po www se mi zdi, da bo kr vredu. A si to naroču iz Beograda?
:|

steev ::

Pa še neki. Dno mojga evapa bo tok velk k P4, torej 30mm X 30mm. To je zarad izolacije. A je to dobr?
:|

frenk ::

30x30 je mogoče mal mjhno...jest sm razmišljal o 40x40, ampak sm se pol odloču da bo 50x50, da ga sploh bo kej:D

Sodeč po www se mi zdi, da bo kr vredu. A si to naroču iz Beograda?


WWW?beograda?

frenk ::

no še moj dizajn



...tistih 8 lukenj okol je za šravfe

...upam da mi odpustite ker je tolk načečkan:D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

steev ::

Moj bo iz mau več delou, da mi ga nou treba delat na CNC. Pride dons zvečer gor.
:|

steev ::

Pa še neki za tvoj blok, a nebi blo bol če bi na tisti srednji levi sliki naredu štir lukne, nat tisti spodnji levi sliki pa bi naredu k en križ.:\ A me razumeš?
:|

frenk ::

razumem ampak to ni to...če bi naredil 4 luknje b bile 2 spodaj in 2 zgoraj, spodaj jih pa ne sme bit, ker pol bi tekočina ušla skozi spodnje luknje še preden bi izparela, oz. bi izparevala kar v luknji namest v evaporatorju

pa še nekj...evaporator ni sestavljen iz samih palčk ampak ima tud eno poličko direktno nad procesorjem in sicer zato, da se tukaj utekočinjen freon malo posede. Če bi bilo brez police bi takoj padel na dno in bi hladil večinoma druge dele evaporatorja, kar pa ni v korist:)

steev ::

Še en dober nasvet. Hvala :))
:|

AlesZ ::

Frenk zakaj pa ne bi bilo vredu ce bi imel vijake tako SLIKA ?
Saj ti v tem primeru sila vijaka deluje po celi diagonali na obeh straneh. Tako,da po moje z 8-imi vijaki ne dosezes nic le vec lukenj in navojev moras narediti.

P.S
Za moj sistem pa se rabim iti po kondenzator in kapilaro, ker sem v soboto zamudil v Empor (prisel prepozno) bom zdaj to soboto kupil, tako da bo kmalu nared.

frenk ::

pomoje da je bol več vijakov ker se sila mal razporedi

pa pričakujem slikce:)

AlesZ ::

Jaz bi pa na tvojem mestu dal le 4 vijake. Manj lukenj, manj oslabis materjal. Pa sila vijaka je ziher vecja ker deluje ta sila po celi diagonali od vijaka do vijaka.

Slikce pa bodo:)

AlesZ ::

No sem zdajle malo v slikarju nacickal. Ce imas ti 4 vijake po vogalih dosezes le to SLIKA Torej mas se eno moznost vec da bo tam na stranicah med vijaki tesnilo popustilo in eprovator bo spustil. Da to napako odpravis doddas, se med stranicami po en vijak (skupno torej 8 vijakov na pokrovu-->kot na tvoji sliki). Torej z tem si moral zvrtati le 8 lukenj in narediti tudi toliko navojev. Zato se meni zdi bolj smiselno dati 4 vijake na kriz, ker sila vijaka deluje po celi diagonali SLIKA

Moje skromno mislenje:)

frenk ::

jah ampak pri tem izgubim 4 konkretne robove...ker bo to evaporator velikosti 50x50 je treba vsak prostorček izkoristit...poleg tega tud če pogledaš recimo kako so prišravfani deli pri hidravliki lahko vidš da majo recimo kakšni pokrovi na skoraj vsak centimeter luknjo...bolje več kot premal;)


...pa še nekj...če kdo misl dalet tak evaporator kot jest naj mi pove, ker bo tako proizvodnja malo cenejša...jest ga bom delal v zelo kratkem času, tako da pohitite:)

OwcA ::

jah ampak pri tem izgubim 4 konkretne robove...ker bo to evaporator velikosti 50x50 je treba vsak prostorček izkoristit.

Poglej kakšen WW vodni blok. Tu pride do 95 % prestopa toplote na površini 1 cm^2. Pri hlajenju s spreminjanjem faze je vse skupaj še nekoliko lažje, ker imaš boljši nadzor nad več parametri.

poleg tega tud če pogledaš recimo kako so prišravfani deli pri hidravliki lahko vidš da majo recimo kakšni pokrovi na skoraj vsak centimeter luknjo...bolje več kot premal

V izparjevalniku nimaš pretirano visokega tlaka.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

steev ::

Poglej par postov višje, smo se pogovarjali o tem. Ko je kompresor vključen je tlak v evapu okoli enega bara. Kaj pa ko ko kompresor ne dela? Potem je tlak povsod enak, torej okoli petnajst barov (malo več, malo manj).
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

OwcA ::

Že, ampak še vedno ne gre tega primerjati s hidravliko, kjer govorimo o tlakih velikostnega reda 100 ali 1000.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

steev ::

No prov. Sej si zmagu :D :P
:|

Eddy ::

Tudi sam sem moral pogledato, kaj bo frenk še tukajle pogruntov.
Predvsem pa drugi!

Tistih nekaj lukenj in navojev več sploh ni problema narediti.
Res ne vem zakaj toliko problemov in postov delate okoli tega... :\
www.ekwaterblocks.com

steev ::

Frenk: jst bom delu čist bodobnga k ti.
:|

Eddy ::

Živjo!

No tkole je moj predlog evaporatorja po majhnih debatah s frenkom...
Taklole stvarco bi se dalo narediti v sprejemljivem času.
Mere evaporatorja so 50/50/10, globina kanalov 7 mm.
Mislim, da 8 vijakov sploh ni potrebno, saj ni problema, da bi se baker zvil...



Tesnenje bi bilo izvedeno s silikonskim tesnilom, ki zdrži temperature od -60 do 200 °C.

Teža bloka je dobrih 135 g.
Celotna površina bloka je 11577 kvadratnih mm.
www.ekwaterblocks.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eddy ()

steev ::

A nau uporabu tistih dihtung.
:|

Eddy ::

To sem dal jaz predlog, kako misli tesniti točno mi še ni povedal...
Naj mi sporoči, saj se mi ne da celega topica brat ;)
www.ekwaterblocks.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje cisterne za vino

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
197524 (6927) drejdrej
»

Sharpova kaskada (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
15826314 (12859) drejdrej
»

LittleDevil's PhaseChange (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27622930 (13803) LittleDevil
»

Water chiller!!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
23419568 (13205) steev
»

Računalnik v kuhinskem hladilniku!

Oddelek: Strojna oprema
152036 (1670) morphling1

Več podobnih tem