» »

Lahko odstranim ventilator na 133MHz Pentiumu?

Lahko odstranim ventilator na 133MHz Pentiumu?

meszaj ::

Zanima me ce bi lahko odstranil ventilator 133MHz Pentiumu brez posledic za procesor.
Racunalnik v katerem je uporabljamo za router in ventilator od procesorja zelo zelo glasen, kar nas vse moti...
Po moje niti ni orginalen vent. ampak kar z ene grafične kartice dol vzet.

Oziroma ce se to ne da, kaj mi svetujete, da ga bom utisal. Imam se neka rebra od enga procesorja, ce bi dal tisto namesto ventilatorja bi bilo dovolj?

thnx vnaprej za odgovor

Groovy ::

Ventilator zelo ohladi rebra!!!!

Probaj z večjimi rebri in ventilatorjem priključenim na 5V. 8-)
(man obratov -> tišje)

Probaj z roko, če rebra lahko normalno držiš po nekem času polne obremenitve, in da se ti ne sesuje, potem je OK) :P
I am the captain of my soul

kajzer ::

Probej ga odstranit, prižgi komp, mej skoz prste na hladilniku, pa ga polno obremen, pa če ne boš mogu več držat hladilnika, ne bo šlo brez ventilatorja. Potem kup en vent pa ga zvež na 7V (med 5V in 12V linijo na molex priključku).

mare_ ::

Moralo bi it - jaz sem imel p200 brez ventilatorja.

Lith ::

mare_ : oh, saj gre, saj.... ampak potem se pa računalnik čudežno blokira, pa zmrzuje....

Lahko pa daš gor namesto tistega 'original' 5mm visokega hladilnika, kakšna večja rebra (npr. od kakega starejšega AMD K6 ali Celerona 400 procesorjev) in ga zalepiš (metode so bile napisane tudi v forumu - nekaj termalne paste in hitrega lepila, pa menda dela - vsaj meni)
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

mare_ ::

Lith: Meni ni. Samo sem se spomnil, da ni bil p200 tisti, ki ni imel računalnika, ampak je ta čast doletela 486-ko>:D. Ko smo zamenal 486-ko s p200, je ohišje ostalo enako, pa sem zamenjal vse skupi :8).

2nemesis ::

Sam sem na K6 200Mhz dal hladilnik od Athlona in dela brez ventilatorja.
Zdej bi pa najraje ven vrgel še ventilator v napajalniku, vendar ne smem, ker je edini vir cirkulacije zraka.

DimmniBurek ::

Mah ne priporočam, jest sm meu AMD proc 166:D sam pazi AMD v tistih cajtih-pač sreča0:) , no in se je greu ko prasec, pr nepolni obremenitvi me je speku hladilnik, sm meu rdeč in pekoč prst neki cajta :D Ful se greje, pomoje čez 70°C8-O
There Is No Stronger Drug Than Reality

Golden eye ::

Jest sem na mojmu celeronu 366 dal dol ventilator in odpru škatlo. Pa dela čist kul, milim na 70°c sam nič se ne sesuva (je stabilen8-O ). Men se zdi da nebi blo nč narobe. Probej skuril ka itak ne boš tko hiter če ne boš dol hladilnika jemal sam ventilator dej dol pa poročaj

kajzer ::

meszaj dej dol vent, pa spremli skoz temp reber (s prstom) pa če bodo prevroča (da jih ne boš mogu držat) kup en večji vent ki te pride cca. 1k pa ga zvež na 5V.

Simpl ko pasulj :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

mare_ ::

jao...zdej šele vidim, kaj sem napisal:
Samo sem se spomnil, da ni bil p200 tisti, ki ni imel računalnika, ampak je ta čast doletela 486-ko

:D :8) :D

Daedalus ::

Večja hladilna rebra daj gor, pa mora delat b.p.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

meszaj ::

Morda nisem bil dovolj natancen. Hladilnih reber sploh ni gor. Ventilator je kar tako "nasraufan" na procesor, pa ventilator je kar od ene grafične vzet.

Imam ena rebra od amd athlona samo so precej prevelika za ta procesor, a jih naj vseeno probam nekako gor spravit?

VASkO ::

saj socket ima iste mere pa lahko zataknes tudi novejsa (vecja) rebra za tiste plasticne zatice na socketu

tak bo skoraj ziher delalo pasivno, torej brez ventilatorja. ce ne pa eno osmicko daj na 5V, da cisto malo cez piha, slisalo pa se ga ne bo pa da je amen.

smilyxx ::

JSt tut iščem en poceni cooler, da bom rebra namontiral na celerona 300Mhz. Pa sem razmišljal da bi namontiral kar Zalmanovo pahljačo, da bo mir :D .

Lp
Save water.
drink beer.

zed 5.0 ::

Men doma laufa taka stvar, P133 brez ventilatorja. 24/7, uporabljen za router... vse BP

Boki_ ::

smilyxx a rabiš nov vent box od athlona XP 2400+. Sm ga včeri dubu s procom, pa ga nism nit tiku, k sm itak meu Volcanota 11 Xaser od prej. Če rabiš za male pare. Pa se mi zdi dokaj dobr kr ma bakreno jedro in dokaj visoka rebra.
I'm back

Caligula ::

Ma v Mlacomu vzames tisti zalmanov heatskink za northbridge za cca 900 SIT in ga nalimas gor pa bi moralo delat. Ce ne pakupis se en mai vent za jurja pa ga das da gor piha pa ne bo glasno. Samo najprej probaj kar brez. Ce procesor ne dela nic kaj pretresljivega bi moralo bit OKt pa saj bos videl, ce bo zmorzoval pa kako vroc bo heatsink. Oz heatsink ze mora bit vroc, ker to pomeni, da opravlja svoje delo in prevaja toploto.

Skratka nabavi tisto in opazuj,ce ti racunalnik dobro dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Vlady ::

Jaz imam enga celerona 533MHz z samo pasivnim hlajenjem... pa je samo mlačen. Spodaj bakrena plošča na procesorju, zgoraj prilepljena rosfrei rebra... zadeva deluje. Kupiš lahko v BOF-u za celerone in socket A procesorje. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje za P200MMX

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9994 (854) domeski
»

Utisanje in hlajenje P166 masine

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121745 (1524) .:Toto:.
»

Prosim pomoc pri V3 3000

Oddelek: Navijanje
151589 (1381) element
»

tisje/bolje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241920 (1528) Bungee-
»

Neslišen računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
391922 (1423) KamikazA

Več podobnih tem