» »

Odklep bartona po 40 tednu izdelave

Odklep bartona po 40 tednu izdelave

Eddy ::

Živjo... šel sem na AMD forum in kaj sem našel!?
Tale link spodaj...
Odklep bartona!

Če sem dobro dešifriral angleščino je potrebno povezati in prekiniti nekatere mostičke da barton postane Mobile...
tako ga bios prepozna kot mobile in lahko spreminjaš množilnik...
Samo mislim da to ni vse in je potrebno množilnik spremeniti s programom iz windowsov, ki ga je napisal nek čeh.

Pa še ena slikca...


No ja sicerje bilo že nakaj govora o tem samo vseeno... je kermu to že ratalo pri nas... in ali je res tako zakomplicirano?
www.ekwaterblocks.com
  • zavaroval slike: Tic ()

kajzer ::

Js mam ta program. Če boš kaj poskušal povej, pa ti ga bom poslal.

Eddy ::

Mam jest tut...
www.ekwaterblocks.com

kajzer ::

Pol pa probi, če si upaš!:D Če ti uspe boš pa car!>:D

kajzer ::

Jup, probaj ga spremenit u M.

Pol boš pa mobilen!!!:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kajzer ()

TribesMan ::

A se sam men zdi al ponovno odkrivate toplo vodo. Tale zadeva je znana že vsaj 2 meseca... tak da nevem zakaj zdej tako navdušenje. Skratka zadeva deluje, vendar morate multiplier spreminjat iz winsow, sam je pa še en problem, tole ne deluje na NF2 platah... tako da better luck next time.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

blazp88 ::

shit


ja i kaj bi mel potem od tega, če bi zadevo mel na mobile?

JustVi ::

Tilen ::

Nižje voltaze kao pri istih frekvencah, sam vseeno se mi zdi nelogicno tole glede voltaze kajti jedro ostaja enako tudi ce ti vezes tiste L5 gor dol levo desno nima veze. Mobile jedro je ze po sestavi drugacno od barton jedra zato lahko deluje pri nizjem Vcore. Ce se motim me popravite :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

jedro je naceloma isto, samo je mnogo bolj kvalitetno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

nekako tako sem mislil ja :) in posledicno zarad vecje kvalitete rabi manj V za delovanje pr istih frekvencah in ce mi povezemo tiste L5 ne vem kako lahko dobimo boljso kvaliteto jedra in enake sposobnosi pri enakih V.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

spreminjanje v Mobile je samo zaradi mnozilnikov, ostalo ostane isto.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

samo je bad ker tole ne deluje na NF2 platah ;((
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

VASkO ::

in ce mi povezemo tiste L5 ne vem kako lahko dobimo boljso kvaliteto jedra in enake sposobnosi pri enakih V

ja saj jih ne

tiborrr ::

Mobilni Athloni so posebej handpicked izbrati 'kucni' Athloni, kateri preizkuseno delujejo na istem taktu pri nizji voltazi. Ce ga bos spremenil v mobilnega, ne bos pridobil nic, ker jedro ni tako dobro kako tisto, ki je na mobilni verziji...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Tilen ::

... bos pa imel odklenjen mnozilnik ce nisi "ponosen" lastnik Nf2 plate
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tiborrr ::

Danes je vsak resen navijalec AMDja (nazalost, ker pac VIA KT600 to ni) na nF2... :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Dr_M ::

tiborrr: to se mocno motis...to je vse samo v glafi folka, ker ne poznajo zadev in so vse samo nekje slisal neki... tisti ki pa imajo znanje lohk brez problema dosezejo z kt600 take overclocke kot z nf2...ampak slabo informirani nocejo razkirat.. je pa res da je mn dobrih plat na kt600.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

OwcA ::

Dr_M: izprsi se in pokaži kak KT600 nad FSB 250 MHz ali s pomnilniško prepustnostjo preko 4000 MB/s. Ali so tudi te informacije rezervirane za "elito"? :\
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Dr_M ::

nekdo je ze prlepu slikco na slotech ene kt600 plate (se mi zdi da abitke) z 254mhz FSBjem...
ce pa kje srecam ksn podatek, pa ga z veseljem prilimam sm.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

tiborrr ::

Dr_M: Kolikor vem, KT600 nima PCI locka in to slabo vpliva na overclockerske sposobnosti.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Dr_M ::

ja to je res, ampak ce uporabljas nvidia graficno, to ni ovira.
kako sm pa jest prsu do 160mhz fsbja, ceprov plata podpira 133...kako je TribesMan prsu na BX chipsetu, ki podpira 100mhz prsu cez 180mhz, kako je morphling1 prsu na kt333 precej cez 200??
ce uporabljas slabe komponente pa res ne mores kej dost nardit.
v casi TX,LX in BX,kt133a,kt266 in kt333 ni blo nikakrsnih problemov zarad tega, zdej pa kr na1x je??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

VASkO ::

ce si lahko privoscis, da se ti zaradi OC sfuka kaka particija na disku, pol ni problema. eni (including me) si ne morejo.

Dr_M ::

se mi to se ni nikol zgodil (na sreco). sej kot sm reku, ce mas crapy robo, pol mas probleme...

edit: sicer je pa to stvar posameznika, za kaj bo delu zrtev...usega pac ne mores met. ni popolne stvari.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

morphling1 ::

Glede na to da sem s Kt333 prišel do 226 FSB mislim da vsaj ~230 ne bi smel biti problem na kt600. Pogoj je Nv Grafa in non Maxtor disk, ostalo pa seveda s pravimi komponentami. Ta čipset ni tako slab, kot večina misli in glede na povprečje je tudi malo brez veze govorit, da gre vsaka NF2 plata z lahkoto čez 230 fsb, ker to seveda ni res.
Vseeno pa ne glede na vse, v globalu so NF2 plate malenkost hitrejše in lažje za navijat ter to, da ni neke hude KT600 plate, ker so jih proizvajalci enostavno postavili eno stopničko nižje
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

tiborrr ::

Haha, se dobro, da imam R9800 in Maxtorjev disk. Zdaj bos rekel, da ker nimam nVidiine kartice, da imam crappy VGA adapter?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Dr_M ::

ne najboljsi je, ampak samo tvoj....:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DjTonic ::

tiborrr morf je mislil, da imajo radeoni/maxtorji nekaj težav pri doseganju visokih PCI/AGP frekvenc, ki so posledica zvišanega FSB-ja, če ni locka.

tiborrr ::

Dr_M: Potem pa nehaj pisati nekaj v stilu: sej kot sm reku, ce mas crapy robo, pol mas probleme..., ker je neutemeljeno in napacno povrh. :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

KameHameHa ::

mene pa zanima do koliko voltaže lahko ženem svojega bartona brez,da bi blo nevarno za moj sistem?
mam ga na 233 fsb 1.875V na 10.5x množilniku in pri max temp 54°C stabilno se pravi 2446 MHZ.
moj sistem: barton 2800; 256MB Kingston hiperx 3500;seagate 120GB SATA;asus a7n8x-delux;
aja hladim ga pa z zrakom zalman CNPS7000A-AlCu.
je to koliko toliko rezultat za zračno hlajenje?
Kaj pravite?

Dr_M ::

moja izjava je povsem na mestu. pa sit sm folka, ki jim starci dajejo kes, da si lohk otroci kupijo "najboljsi" hardware in potem misljo, da so boga za jajca drzal...

sicer pa tut radeoni prenesejo frekvenco nekje med 75 in 80mhz, kar znese 225-240mhz fsb...
mam pa tut sam maxtorjev disk in prenese tut 40mhz pci...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tiborrr ::

Dr_M, toliko, da bos vedel - nisem en od tistih, ki jim stari pokupijo vse, kar si zelijo. Ceprav bi bilo lepo... ;)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

KameHameHa ::

To z kesem si mislil mene??;(

bond007 ::

no sam sem bartona 2500 spremenil v mobilnega, zdej še samo čakam, da kdo pogrunta registry entrije, da se bo dal on the fly spreminjat pomnoževalnik iz winsov (nf7 plata). Bral sem na tujih forumih in eni so precej blizu rešitvi in so celo navedli nekaj registrov, ki naj bi na nforce 2 platah omogočl spreminjanje pomnoževalnika. Samo v večini primerov stvar ne deluje.

Sedaj mi na začetku napiše unknown cpu type, če pa grem recimo z cpu-z gledat pa napiše mobile athon xp. Pa tudi pri spreminjanju pomnoževalnika z programom CPU MSR imam enablano spreminjanje pomnoževalnika, prej je pisalo disabled.
Škoda, da imajo ravno NF2 plate s tem probleme...

Je pa še ena bolj drastična rešitev in sicer rezanje L3 mostičkov (pogoj je prej povezan predzadnji L5 mostičkek). S tem naj bi, če sem razumel prav, določil defoult pomnoževalnik ob zagonu. Vendar si ne upam it glih rezat mostičke, lažje bi jih bilo z baterijo blownat, samo je potrebno prej spraskati vrhnjo plast in priti do kontaktov...

Bom še raje malce počakal - mogoče pa najdejo rešitev za nf2 plate

KameHameHa ::

na žalos sem mogo trdo delat za svoj denar pač res škoda,da nimamo staršev,ki bi nam vse kupli kak bi se nam pač poprek postavlo!:'( Škoda;)

TribesMan ::

Sej ne da bi se hvalil sam recimo da mam precej izkušenj z visokimi frekvencami na AGPju in PCIju. Kot je bilo že rečeno sem pripravil BX chipset do delovanja pri 184MHz, to nekako pomeni 61.6MHz na PCIju in okoli 122MHz na AGPju... Res da je blo to z skorajda neuporabnim sistemom, saj je bilo disableano vse razen diska in grafike... Ampak za disk in grafiko pa lahko trdim da sta braz problema prenašala extremne FSBje. Recimo največ kar sem sploh probal na AGP (grafična je bla nVidia Riva TNT2) je blo 133MHz FSB z 1:1 deljiteljem... Pa ni blo nič narobe... delalo k šus. Disk je ves čas v tej mašini delal pri PCIju 44MHz in prav tako v več kot 4 letih uporabe niti enega data lossa zaradi tega. Disk je bil od IBMa, slavni Deathstar... ti diski so vedno delali povsod BP neglede na FSB.

Sem pa v tem času ugotovil eno stvar. Če uporabljaš PCI kartice, ki podpirajo tako 33MHz kot 66MHz PCI frekvence (kartice ki imajo 2 zarezi v slotu) ne bo nikoli prišlo do problemov. Recimo primer SB Live!, 3Com mrežne karte, USR modemi, TV kartice od Pinnaclea... skratka roba od znanih in kvalitetnih firm... Medtem ko so mi pa 33MHz PCI karte vedno delale probleme če je bil FSB visok...

Je pa še nekaj. Recimo na BX platah se je zelo enostavno dalo modificirat plato tako da je bila PCI, ali AGP, frekvenca konstantna in neodvisna od FSBja. Enostavno si naredil nov Clock generator in odklopil starega... tastar je še vedno generiral eno frekvenco, ki je ni uporabljala nobena naprava, nova frekvenca pa je bila potem poljubna, sam kristal si zamenjal in je blo rešeno. Tako sem jest zmodificiral dve plate na BX chipsetu in nikoli ni bilo nobenih problemov niti performance dropov... tako da ne vidim razloga zakaj se tega ne bi dalo na Via KT600 platah, ki imajo glih tako zunanji generator frekvence. Pri nVidii je to bolj zoprno, ker je generator frekvence integriran v NB...

Ah ja zanimive teme so tole... Sam problem KT600 ni v PCI locku pač pa drugje, to so plate nižjega cenovnega razreda in tako je vse na njih temu primerno. Kvaliteta komponent ni na visokem nivoju in tukaj se ogromno izgubi na overclockabilnosti... Poleg tega je NF2 še vedno hitrejši clock to clock in to je največ kar šteje. PCI lock in Dual Chanel so postranskega pomena.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

bond007: a je voltaža kaj nižja in kolko manj se ti greje. Si že probal kaj navijat. Vrhnjo plast pa ni problema zdrsat. Eno iglico vzameš in nad pikicami s konico narahlo drsaš. Za jih preščipnit pa z iglico postrani prerežete povezavo mez mostički. Ampak pazljivo da ti ne zdrsne iglica kot je meni.
I'm back

Caboose ::

Hmmm, jaz pa imam nF2 chipset, maxtor disk, pa 2500 bartona. To pomeni da ne morem spremeniti pomnožilnika? Fsb gre max na 200, to je 2.2Ghz (epox 3RDA+)
If you can't explain it simple, than you dont know it good enough.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caboose ()

lopov ::

Men zdaj nc jasno ... V enem topicu je nekdo dal linke na overclockers forum kjer pise, da so po 39 tednu bartoni zaklenjeni.


Zal nisem doma da bi pogledal, ampak ... imam 2500 AXDA3200 in se nekaj -- kam hudica naj pogledam da vidim, a je al ni zaklenjen? Proc je drugace v plati in bi moral sneti hladilnik, kar pa v bliznji prihodnosti ravno ne nameravam :/


Doma se mi valja se en XP1800 spodaj pripenjam podatke, zanima pa me, ce je kaj "overclockable"? Dal bi na ga Abit KG7-raid s PC2100 rami (mislim da infineon).

Hvala,
b.

Core Palomino
CPU Model 6
Performance Rating 1800+
Working Frequency 1533
Package Type OPGA
Operating Voltage 1,75v
Operating Temperature (Max) 90°C
L1 Cache Size 128KB
L2 Cache Size 256KB
Multiplier 11.5
FSB Frequency 266MHz
Stepping Code AGOIA
Manufacture Year 2002
Manufacture Week Week 12
Production Batch m
Batch Production Number N/A
Laser Marker ID N/A
Process Technology 0.18ľ
Estimated Thermal Power 66,0w

boštjan ::

lopov,če je zaklenjen lahko hitro sprobaš.v biosu nastaviš multi 10 in pol vidiš v CPU-Z ali maš multi 10 ali 11

VASkO ::

tega bos moral odklenit s povezovanjem L1 mostickov. pa fajn se bo dal naviti. AGOIA je eden najboljsih steppingov na Palominotu :)

lopov ::

O shit :)

Se bojim da se ne pocutim dovolj sposobnega za odklepanje :|
Tiste mosticke sem si ogledal in so cist premajhni za tko hlodastga cloveka kot sem jaz, poleg tega mi pa po branju vseh teh variant sploh ni vec jasno, kaj je treba narediti -- nekje nekaj spraskas, pa pol zalijes, pa pol nekaj povezujes ... kr neki :\

Hvala obema,
b.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Boki_ ::

Saj ni rečeno da je zaklenjen. Če pa je ti ga lahko jast odklenem zastonj.
I'm back

lopov ::

Zgleda, da je moj misko (XP2500+) odklenjen >:D

Vesoljc ::

@tom

kolk si jih že uniču? tri?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Tilen ::

kolk si jih že uniču? tri?

Podarjenemu konju se ne gleda pod zobe.

lp, Tilen
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Boki_ ::

Točno tako vesoljc.
I'm back


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

sempron 3000 in epox 8rda3+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
644129 (3553) mtosev
»

plata za amd anthlon xp 2400+

Oddelek: Kaj kupiti
221573 (1407) Jan987
»

Išče se Gospoda ki odklepa BARTONA

Oddelek: Navijanje
371671 (1244) boštjan
»

Navijanje zaklenjenih Bartonov (Thortonov) in Tbredov (Duronov)

Oddelek: Navijanje
201709 (1126) RookY
»

KT600 ali nForce2

Oddelek: Kaj kupiti
492150 (1276) tac

Več podobnih tem