» »

Obvezno branje za NFORCE 2 plate

Obvezno branje za NFORCE 2 plate

Caligula ::

Sicer sem ze enkrat to omenil dolgo nazaj ampak trenutna verzija mi celo dela na 8RDA+ REV 1.1 delala pa naj bi tudi na ostalih Nforce 2 platah... Dobite ga Tukaj

Gre za program 8rdavcore, ki omogoca navijanje in odvijanje iz Windowsov brez restartanja in Biosa...

In zadeva deluje odlicno.

Takoj si downclockam comp iz 2200 Mhz na 1800 in zbijem voltazo za 0.3 volta in se temperature padejo primerno pa je to idealno za vse k majo 24/7 racunalnik zalaufan, da lahk utisajo ventilatorje,.. brez da bi mogl vsakic v bios skakat,..

Na dolocenih platah lahk tud prek tega ventilatorje upocasnjujes,.. sam se ne na 8RDA+

Da se pa tud navijat enako in moja teorija je, da boste vsi, k mate najhujse RAMe pa tud tisti z mal manj hudimi, lahk dosegli visje FSBje.

Recimo na NF7 je bl vcasih problem, k bi hudu rami delal na ful visokih FSBjih sam zbootat se racunalnik ni hotu. Cim pa je enkrat v Windowsih pa se da normalno na ful visje FSBje dajat... skratka priporocam vsem takim-da probajo prek tega dosegat se visje FSBje...

Nasploh je program ena izmed tistih prelomnih zadev k Nforce plata rata se ful bolj user friendly k sam navijes ko rabis pa da se clo tko delat, da frekvenco sam stela racunalnik glede na temperaturo,...

Skratka huda zadeva. PROBAT PA POROCAT!

PS: Dajte postopno vecat, nizat,.. vrednosti pa ne pozabte FSBju voltaze prilagajat,.. da vam ne resetira racunalnika. Pocasi se dalec pride. Po kakih 150 Mhz naenkrat se mi zdi najboljse za downclockat pa pac mal ugibat za voltazo.

JAz mam za 11*170 trenutno recimo 1.475 v in nisem niti probaval manj ali vec ker ful lepo dela...

PA verjetno se da tud RAM timinge boljse dosezt ko si v Winsih kakor ce se morjo se bootat...

:D
  • spremenil: Caligula ()

Tic ::

Erm, ta zadeva je ze stara.

PA verjetno se da tud RAM timinge boljse dosezt ko si v Winsih kakor ce se morjo se bootat...

Ja, in imas potem v windowsih nestabilen sistem? Ne hvala.
persona civitas ;>

Caligula ::

Ne, TIC, zadeva je pac podana v novejsi verziji in ta dela. Sem pa itak omenil, da sem o zadevi ze precej casa nazaj pisal samo mnogi za to ne vedo.

In ne, znano je, da je specifika Nforce 2 cipseta, da se tezko zbootajo windowsi z dolocenimi super hitrimi RAMi in timingi, ko pa se zadevo nastima v Winsih pamagicno dela vse imas pa takointako na voljo teste za stabilnost pa probaj.

Na zacetku je folk na veliko kritiziral kake Corsaire, ker niso mogli Winsi zalaufat na hudih timingih na recmo NF7...
Delno so to z biosi pr ABITu resili vsega pa ne.

Sicer pa ce se ti res gre za dosegat vrhunce s tem da probas zgubit nimas kaj.

Tic ::

Ne, TIC, zadeva je pac podana v novejsi verziji in ta dela. Sem pa itak omenil, da sem o zadevi ze precej casa nazaj pisal samo mnogi za to ne vedo.

Zadeva je delala ze prej.


Kar se ti ce pa timingov in problemi s corsairi, pa bios in abit nima nobene veze z tem programom.
persona civitas ;>

Caligula ::

Ne, ne na 8RDA+ REV 1.1 pa nasploh ne na tolkih Nforce 2 platah in niti prilizno tako stabilno na tistih na katerih je delalo..

O tem koliko je blo problemov z low latency RAMi na Nforce platah pa predvsem z bootanjem bos raje pogledal po kakih tujih forumih kot napamet govoril. Jaz sem tega prebral na tone in tudi zato takjrat nisem videl smisla v nakupovanju kao hudih RAMov.

Sicer pa raje probaj in potem govori. Bo bolj koristno.

Za veliko vecino pa je to zelo uporaben program. Ze zaradi tega, ker ni reba za vsako spremembo resetirat racunalnika.

In meni mimogrede, ze nekaj casa zdaj delajo RAMi s simingi 5,2,2,2.5 kar mi prej ni uspelo in so se zbootali Winsi samo z 5,3,2,2.5
Deluje zelo stabilno vse.

Skoda ke se zadnje vrednosti ne morem tukaj stimat, ke bi se to probal dat na 2.

Bom se pa pol malo poigrall se z navijanjem pa ze kar vidim, da bom dosegel precej visji FSB stabilnost pa bomo itak probali.

mesoreznica ::

THX Caligula!! Da kaj takega obstaja sploh nisem vedel. Bom preizkusil. Jaz imam 8RDA+, pa moram rečt da sem bil navdušen na stabilnost pri dvigovanju FSB-ja do 200 (8RDA+, 2500+ barton, 2x 256 Corsair 400. Vendar pa proc gre višje 220 FSB, RAM-i pa niti 1 čez 200 ker pol ne morem bootat računalnika. Upam, da bo tole izboljšalo zadevo.8-)

LP

Caligula ::

JA, samo glej,da bos tudi RAMom dvignil voltazo potem, ce mislis res 220 dat.

Pa nasploh pojdi postopoma. Najraje po 50 Mhz, ko gres navzgor. Ker recimo ce gres na kako vrednost postopoma dela, ce pa skocis naenkrat za recmo 300 Mhz ti pa lak resetira,..

Skratka lepo pocasi.
Pa postopoma tudi dviguje ustrezne voltaze...

Pa ta program je res kul za downclockat kadar ne rabis. Za kak P2P ponoci,..
Skoda k se ne da se multiplierja. Pol bi mel jaz ponoci skos 5*100 in nakakih 1.3 volta... :D

mesoreznica ::

Caligula še eno vprašanje. Kolk naj dam po tvojem mnenju voltažo za rame in timinge. In a misliš, da bi dvigno voltažo tudi za chip set? Do zdaj še namreč voltaže nisem spreminjal. Se bojim te voltaže ko hudič žegnane vode.:D :D

THX!

Caligula ::

Voltaze se ne boj, ker so vazne temperature.

Voltaze RAMov bi rekel, da pocasi dvigaj, ko gres pri FSB ju preko 200 ali 205.
Moji recimo se na 210 radi cuzajo le 2.5v. Sam so glede tega malo posebni.

Probavat bos moral se vedno a delaj rahle korake.

Pejt recimo na 205 FSB najprej z isto voltazo RAMov pa procesorju povecaj voltazo za recimo 0.05 al pa 0.1v

SPloh se ne bolj voltaze. Jaz dam mojga kadar se kej igram tudi na 2.1 volta in vec,..
Temperature so bolj vazne pa procesor itak povsem normalno biva tudi tam pri 80C.
Pa itak ti v tem programu tudi pise temperatura procesorja..

Pol pa kar je cez pocasi skos malo visaj voltazo RAMa in procesorja. Skratka se vedno bos moral veliko probat. Tako kot vsak.
Pri RAMih probaj dat najprej v BIOSU timinge na recmo 7,3,3,2 ali pa 7,3,3,2.5 in potem od tam dalje probaj iz windowsov.
Predvsem, ker se te cisto zadnje vrednosti iz tega programa ne da stelat (to ko sem ti napisal da daj 2 ali 2.5) .

Pol se pa pocasi igrackaj in probavaj. Kdaj ti bo tudi resetiralo samo se vedno ti je prihranjeno ogromno sranja v primerjavi z poskusanjem iz BIOSa.

Pol ko bos dosegel nek fajn FSB pa zacnes probat se zategovat timinge RAMa-recmo bos porbal dat pol na 7,2,2,2 al pa 5,2,2,2 al pa 6,2,2,2...

Pac bos videl kaj ti bo delalo najbolje. Sej se bos poas navadil na te stvari...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

DarwiN ::

Jaz bi samo povedal da mi ob uporabi tega programa ne dela Sensible Soccer, verjetno se strinjate da pa je to Tragedija, z velikim T :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

GUFY ::

Caligula: Zadeva je že stara in tudi tale tema izpred dveh mesecev govori o tem programu. 8-O 8-O 8-O

mesoreznica ::

Lepo, samo kako naj nekdo najde kaj takega če sploh ne ve da to obstaja.

Pa kaj če je to bilo pred dvema mesecema že objavljeno? Mislim, če se neka tem obdeluje znova in znova pol se verjetno večini že več ne da gledat tega. Recimo "kako se navije 5900XT". Pa človek če ga zanima navijane grafe lahko poišče z iskalnikom.

Za tako zadevo se strinjam z Caligulo, da jo je pametno objavit. Če pa komu gre v nos pa naj ne bere.

Svašta.

LP

Zgodovina sprememb…

Tic ::

Naceloma nemaramo podvojenih tem.
persona civitas ;>

mesoreznica ::

Tic to popolnoma zastopim. Pač večni problem vseh forumov. Samo mislim, da če se kakšna tema samo občasno ponovi ni nič slabega.

Mi je pa všeč, da nalepite linke do prejšnih. Se da še kaj dodatnega prebrat.

LP

morphling1 ::

Ah kaj komplicirate, una tema je že zamrla, če so vmes dosegli napredek, se naj čisto lepo debata nadaljuje tu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Caligula ::

Saj sem sam o tem pisal se pred malo vec kot dvema mesecema samo tole bi kar sodilo v kako sticky temo, ker je za moje pojme tko uporabno, da bi moral met zadevo na PCju vsak, ki ma Nforce 2 plato. Sploh pa taki, ki jim comp laufa 24/7 ali pa jim to ne, ker je ponoci preglasen, ker s em tok simpl downclockajo, da lahk odvijejo vente.

Pa napredek s to verzijo je opazen.

Mi je pa vedno mal smesn k pr vsaki stvari kdo zacne piskat da tist k kej napise tega ni izumu :D

Sej nism jz tega programa naredu.

Se mi pa zdi prou, da se spet mal opozori nanj, ker je tok koristen. Ce nocete, da se teme podvajajo in ta stvar je aktualna, raj notri vpisi svoje izkusnje. Tiste od takrat ne stejejo, ker takrat zadeva ni bla tok stabilna. Pa tud ni pdpirala drugih plat.


A je mozno temo v zvezi s tem programom dat v sticky?
Ker vsak k navija lahk od tega profitira, ker ogromn prspara ko isce zgornje meje svojga sistema, ce mu ni treba za vsakih par stopenj FSBja v bios,....

budili ::

:) me to
``THX Caligula!! Da kaj takega obstaja sploh nisem vedel. Bom preizkusil.``


a dela AutoFsb?

je mozno:lavfam recimo tb1700+ na 12x166 1.65v in ga downclockam prvo na 12x100 in recimo 1.45v.Je mogoce kdo poskusal spodnjo mejo fsb-ja (kao jo je treba najti)? Al pa coreV?

Recimo duron 700 mi lavfa na 1.45v (nizje plata ne gre).Mogoce info na koliko core V bi sel tb1700+ na 12x100?

super ce dela tole bo vsaj mal vec `tisine`:|

Caligula ::

Auto FSB nisem probal bi pa koral delati.

Zame v bistvu nima smisla clockat pod 1900 Mhz (AMD 2400) ker mi ze takrat dela pri 1.475v in temperature mam ze deruace ful nizke in pod 1800 nisem niti probaval. Ko se mi bo dalo bom probal malo navijat. Vceraj sem na hitor probaval in je ze ocitno, da bo slo dlje in lazje kot prek BIOSa ker je lazji delat manjse premike pa ugotavljat v kero smer je treba it z voltazami, FSBjem,..

Skratka tole bo navijanje spremenilo v pravi uzitek brez sranja z resetiranjem za vsako malo spremembo :)

Res fajn, da koncno dela.

Zheegec ::

Uh, osnovne nastavitve delajo na 8Rda (brez +), kar je zelo kul, saj mi boota na 166FSB brez težav, na 167FSB pa samo piska, BIOS update ni pomagal.
Samo nekaj me zanima - DDR frekvenca se z "apply" sinhrono poveča s FSB?
Verjetno bi moral help prebrati :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

Jp, sinhrono. Daj si se Nvidia system tools gor vrzi pa ti tam lepo pise frekvenco RAMa in FSBja..

Gre pa to sinhrono da.

Zheegec ::

Sem že pogruntal, nč bat :D
Dobra zadevca tole.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jRk0 ::

ves kaj si mi naredo s tem pof**** programom debilnim. nekaj gb fajlov zgubo, tono zivcev pas e downloadat morem 100mb najmanj na gprsu spet...

grrr. in to samo zato ker sem fsb prestavil 2mhz previsoko pa se je resetiral comp in nikol vec ni prisel v winse.

iz biosa se kaj takega ne zgodi nikol. rajsi vsakic resetiram, itak rabi 20,30 sekund do winsov...mars pa se neki programi v winsih...
You fuck up once, you loose two teeth.

Caligula ::

:D
Kako je tebi to ratalo narest se meni sanja ne, raje pa napisi kero plato imas...

Meni ce ga se tako nasponam se pac resetira.

To, da si pa par giga podatkov igubil je pa sploh nekaj specialnega. Skratka povej na kaki opremi ti je to ratalo.
Ze ce v ggogle vpises ime tega programa ni zasledit ene kritike in jaz vem, da bi se vsak, ki bi mel take probleme, nekje fajn zbunil. Tko kot ti recmo :D

Da ne bos mislil, da ti privoscim tezave, ki jih imas samo ti moras met nekaj hudo narobe z racunalnikom, da ti tko kr par giga podatkov zbrise.

Pa kako ves,da si zgubil podatke na disku? A si prisel v Winse ali kar skplepas, da je vse zginilo?

Lahko, da ti je uniclo bios-probaj ga na drugem compu nalozit na bootable floppy pa daj ALT+F2 recmo,..

Skratka bodi natancen glede opreme pa tako naprej...

Mene ful zanima kako ti je to ratalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Fury ::

Sam to pa res... s tem programom sem jest tako pizdarijo ze ustvaru... navil FSB do 255 iz 240 za foro >:D in zacne slika utripat, PC speakerju se sname in KR ENE strgane frekvence spusca, vse neki piska in pol se reboota... AMPAK - pol ko se je restartal je vse spet lepo delal - nism nc zgubu nicesar (razen cookijev v mozilli, ki je bila takrat odprta in pac ni flushala fajlov na disk)

Caligula ::

:D

Najbol vse vklopit ko navijas v winsih ja. Bravo

Delat pac tko k z benchi.
Porobas najprej osnovno stabilnost in pol, pol pozenes kak bench,,.,..
ne pa da veselo vse laufa ti gres pa sponat vse do konca :(


Sam se vedno mi ni jasno kaj je mislu kao z zginjanjem par giga....
Ce se winsi ne dvignejo se ne pomen da ni vec nc na disku

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

mesoreznica ::

jRk0 tole bo prej kak virus. Navijanje ti ziher ne briše fajlov. Lahko ti mogoče skuri kako komponento. Ampak da zgubiš par G podtakov kr tako??

LP

Caligula ::

Na se kdo poigra se s probavanjem recimo spreminjanjem timingov RAMa,.. in peko DVDjev,.. ce se kaj pozna. Jaz malo probavam zdaj, ko sem koncno dobil par novih DVDjev da vidim, ce to igra kako vlogo pri peki.

PA se to, vsem, ki majo Nforce 2 plato priporocam, da imajo za IDE kar original Windows driver, ker meni tako pece lepse kot tudi z najboljsim Nforce driverjem pa tudi po Googlu folk prihaja do podobnih zakljuckov. Nvidia zgleda ni sposobna narest res dobrega IDE driverja.

mesoreznica ::

Caligula prehitel si me.:D

Glih včeraj sem to pogrunat.:D

LP

Caligula ::

Pa se ena pomambna prednost je, ce mas recimo MAxtor disk. Maxboost driver z originalim IDE driverjem od XPjev dela in se kr pozna tko da Nforce driver ugotavljam res ni dobra zadeva. Vsaj dokler se enkrat ne spravjo res dobrega narest.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RAM

Oddelek: Strojna oprema
381710 (1310) celada
»

timingi 2.2.2.7 na hyperx 3200 ne delajo niti na 190FSB*10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
663926 (3242) boštjan
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457345 (5027) pele-on
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73232070 (18897) OwcA
»

kam po 200MHz CAS2 CMD1 DDR 512MB ram? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544152 (3353) asPeteR

Več podobnih tem