» »

Težava z navijanjem na 8RDA3+

Težava z navijanjem na 8RDA3+

1
2
3

asPeteR ::

guzman123: Se ne mores sprijaznit, da si za rame placal prevec in zdej pljuvas po TwinMosu/winbond?:\
Lej, cipe k mas jih na tvojih 3500 in jaz na mojmu TwinMosu so CIST ISTI - BH-5!

In se glede specifikacije 2.5: To je odlocitev TwinMosa(so raznorazna predvidevanja zakaj tako ...). Ampak dejstvo je da ti rami delajo rock stable na 220Mhz 5-2-2-2!

morphling1 ::

Hehe, guzman care to bet :) Kolk si pa dosegel v Sandri ? Sicer pa tudi zame je Corsair še vedno najboljši modul generalno gledano, z najmanj slabše navijalskimi moduli, ki najdejo v vsaki serijski proizvodnji. Samo za to ceno je Twinmos boljši ram. Nekaj moraš vedeti da ima Twinmos pc3200 bh/ch5 čipe, navadni Corsair pc3200 c2 pa bh6, šele pc3200 LL in pc3500 imata bh5. Samo ima pa Corsair vrhunsko izdelan pcb ter izbrane čipe, tako da tudi navaden pc3200 ni veliko slabši (če sploh je kot twinmos pc3200)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

pele-on ::

guzman123: Se ne mores sprijaznit, da si za rame placal prevec in zdej pljuvas po TwinMosu/winbond?

Na žalost sem za te rame dal SKORAJ man kot ti za twinmos.Za corsair 3500 256mb sem dal 17k.Tako da mi ni žal da sem dal tok.Ne pljuvam po teh ramih sam niso to kar sem mislu ker sem jih mel doma.Za to ceno so pa twinmos res hudi sam če maš več denarja rajš kupiš dražje.

Kolk si pa dosegel v Sandri?

Nisem se kej na veliko trudo ker sem jih komaj dubu sam je šlo do 3,6 gb/s.Mislim da bi šlo še več.Res pa da mam 2*256 to pomen dual chenel in je še mal hitrej zarad tega.Ampak rami so res hudi.Če jih dobiš tok pocen se pomojem bol splača moje vzet.

NE PLJUVAM PO TWINMOSU.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pele-on ()

rap3r ::

3,8gb?
Kak sistem pa pol maš?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Fury ::

3800 MB = 475 * 8 => ne mi rect da si mel ram na 475 mHz pri 100% iskoristku LOOOOOL!!

237 FSB -> to je ze orenk -> use voltmodan in tako dalje? in to DC? 100% stabilno? hmm... dobro plosco mas ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

Sergio ::

da se držimo originalne teme:

sedaj ko imam Twinmos pomnilnik, je vse dosti lažje. Opazil sem, da je bottleneck postal chipset. Trenutno se moj Barton poti na 2200 MHz, RAM pa na 200 MHz CAS2 253. Pomnilnik ima še dostii prostora za dihanje, saj trenutno goni na voltaži 2.77 V, Barton pa tudi.

Pozor, vse skupaj teče samo pod Volcanom9. Ko bo vse skupaj vodno hlajeno, si lahko obetamo še boljše rezultate.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Malecky ::

Mislim da ima guzman daljši jezik kot graf v Sandri 2003:\

pele-on ::

Se opravičujem Max memory bandwidth je 3,8 uno je pa komi 3,6 se še enkrat opravičujem.Vedno gledam max.Plata epox 8rda3+.

Mislim da ima guzman daljši jezik kot graf v Sandri 2003
No da te ne bom kej reku k se spomnim da teb ni ram šel več kot 228.Pa ni treba nekoga obsojat če se zmoti.Se dogaja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pele-on ()

WhiteWolf ::

Morphling1: Kako pravis, da ti na ABIT NF7-S rev 2.0 z kingston HyperX PC 3500 2*256 DDR v DC deluje pefektno?? Jaz morm povedat, da pri men na isti konfiguraciji ne gre stabilno čez 200! Npr 210 dela kaksni dve uri, sam potem napise, da ne je neke narobe z ramom, da ne more brat al neki tazga,.. Zazeni kaksno igro (Warcraft 3 ce imas) npr. na 220FSB pri 5,2,2,2 ali slabsih timingih, pa lahko imas vse voltaze na najvec (za rame, chipset,..) in bos videl, kako hitro bo tvoj sistem nestabilen,... Vsaj pri meni in se pri dveh kolegih je tako,...

morphling1 ::

Jep dela 100% 24/7 stabilno na 13*200 DC več nimam, ker imam na nb-ju še original crappy cooler, sem pa samo probal kako se obnaša in sem prišel tudi 220 v winse in naredil par testov. Meni je to dovolj, da vidim, da ne bo nikakršnih problemov kasneje, ko bo NB pod vodo. Ker trenutno je ovira samo slabo hlajenje, jaz imam na zadnji strani mb pladnja luknjo, kjer lahko potipam spp podnožje in bilo je zelo vroče, za razliko ko je enkrat pod vodnim blokom. Zato vem, da me samo to ovira pri stabilizaciji višjih fsbjev na tej plati. Z zračnim coolerjem nisem prišel nič višje tudi s 8rda in rev 1.2
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

asPeteR ::

Sergio: Kako, da laufas samo na 2,2Giga(no sej jaz tud sam na tolk;) ), ko pa si zgoraj v temi napisal, da ti dela stabilno na 2375Mhz?

Sergio ::

asPeter: 2375 je delal ob declockanem RAMu, RAM je delal na 230 CAS2 na declockanem procesorju. Težava je enaka, kot jo ima morph -- severni most bo treba shladiti z vodo. Potem ne bo težave.

Ampak meni se zdi 2200 MHz z Volcanom 9 na 4000 obratih kar zgleden rezultat. Seveda računalnik folda 24/7.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

asPeteR ::

Sergio: Ne, ne sej je 2,2Giga, kar zgleden rezultat!8-) Samo cudno se mi je zdelo, zakaj prej 2,375Giga, zdej pa manj.

A mas narejen voltmod ali kaj, da se ti tolk chipset greje? Men se v bistvu ne tolk ...(originalen hladilnik, pobrusen, AS3)

Sergio ::

Nimam voltmoda, zadeve pa tudi se nisem brusil. Ko bo konec izpitov, se bom posvetil racunalniku do take mere, da bo potem se za kaksno leto dober. ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

WhiteWolf ::

Morphling1: Hja, na 200 tud jaz vem da dela stabilno v DC, problem, da ne gre visje pa ni v gretju chipseta! Ker meni potem npr. ko je kolega prinesel njegove Twinmos rame pc3200 z winbond ch5 cipi dela brez problema na 220 pri 5,2,2,2 in 2,8v! Vec pac nisem problal, ker je kolega pac naslednji dan hotel rame nazaj! Tako da tam do 225 pridejo vsi z originalnim hlajenjem na NB! Problem je v ramih! Saj mi jih bodo menjali za 2*512 Twinmose CH5, heheh! Vsaj obljubli so, enkrat vec rama za isto ceno, heheh,....

morphling1 ::

Jaz sem pa 100% da bom te rame spravil vsaj na 235 DC, ko poštimam hlajenje, tako da jaz sem zadovoljen z njimi, sicer so pa moji iz US če že slučajno to na kaj vpliva :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

Seveda boš poštimal na 235 DC. Nama z Brad3Kom je uspelo CH5 256 MB modul spraviti na 235 Single Channel, brez vsakršnega hlajenja. Seveda je izvedljivo.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Ja upam, SC me tako in tako ne zanima :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

Sem pa primerjal SC in DC, in morph, verjel ali ne, Sandra je pokazala !! 0 !! MB/s razlike. Nikjer niti MB hitrejše. Pa sem si mislil, če sem slep, šel dodatno preverjat, če sem res imel DC, ter ugotovil da je bil vključen. Ne vem, kaj bi lahko bilo narobe.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Sergio ::

Evo, 200 MHz, DC 2x512, CAS 2, 2-3-3.



Ima kdo kakšno primerjavo oz. je to v redu za to frekvenco FSB?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

Kje ni bilo razlik ? V 3dmarku 2k1 in igrah je razlika, pa tudi v Sandri bi morala biti. Sicer pa normalno da je rezultat dober, timinge sicer brez potrebe zateguješ, ker s tem nič ne dobiš na tej plati, mogoče celo kaj zgubiš. Moj rekord na 200 FSB je 3093 MB/s trenutno mam pa v SC 2980 MB/s in grem zdajle iskat drug modul ter še enkrat zalaufat test na tej nf7s s katero se še nisem veliko igral.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Sergio ::

No ja, T(RAS) na 3 je bil predlog Owce. Višje FSBje bom dosegal takrat, ko bo vodno hlajenje. Do takrat pa foldamo na 2200 MHz na 11x200 MHz ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

_Dejan_ ::

mene pa zanima če je kdo že laufal Epox 8rda na več kot 240mhz fsb?
meni je delala na tko sam pol se mi NB tok segreje da prime vrže napako vn. žal na NB še nimam vodnega, pa tut ram je čuden da se comp. neglede na FSB noče bootat na cas3 samo na cas2 in 2.5.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

Sergio ::

Joj, sem amater :). Zdajle sem ugotovil, da nisem imel vključenega dodatnega 12V konektorja, ki ga moram imeti poleg standarndega ATX. Zna biti, da bo sistem malce stabilnejši ;)))

No, jutri. Za danes imam zadosti ;). Lahko noč.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

morphling1 ::

_Dejan_ hočeš reči da si prišel v winse pri 240 z zračno hlajenim NBjem ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Fak dobri rezultati.
ja dejan ker čipset pa maš na plati?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

_Dejan_ ::

ja pršu sem v winse pr 240mhz Fsbja. sam ni tok stabilno. Pomoje je kriv napajalnik ki je en no name 300W saj dela v windowsih sam čim ga obremenim se comp. resetira.
Steping NB pa je: G313X....X0252A3 če vam kaj pomaga Vdd je na 1,86V.
Ja NB je zračno hlajen zato tudi ne upam Vddja povečat ker se že pri 222mhz orenk greje.
Vodno mam samo na CPU-ju. Bom pa kmal kupu blok za NB in radeona 9000. Ta mesec bom kupu ohišje(en big tower), ker ta ki ga imam je zlo majhen(mam lahko samo en ram noter pa še tega ne morem vn dat razen če ploščo vzamem ven iz ohišja),julija pa grem delat še izpit za avto, tko da sm bl švoh pr dnarju.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

morphling1 ::

Sinhrono in dual channel ? Ker če je tako imaš pa čisto čarobno platko in dober ram, ker nisem še videl plate, ki bi bila tega sposobna sploh pa pri tako nizkem vdd-ju in zračno hlajen spp.
Maš srečo :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

_Dejan_ ::

ja sinhrono je ni pa DC. Ram me zlo zafrkava sloh ne dela na cas3. A obstaja kakšna rešitev?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Malecky ::

Prišel kolega k meni sva dala v Abit NF7-S 2.0 Corsair PC3200 LL RAM in sem ga lepo spravu na 228mhz CAS2 5/2/2 več pa plošča trenutno ne zmore...Vdd 1.6V. Fora je da folk jamra o RAM-u k pa to sploh ni problem...verjetno rabite pravi bios pa potrpljenje, če pa koga zanima bolj natančno kaj SME in kaj NE sme delat ko ma notr HUD LL RAM pa lohk na mejl pošlje...če ma NF7-S.

Clemento ::

_Dejan_: baje je kriva plosca ne ram...ker plata ne mara ravno cas3...0:)
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

_Dejan_ ::

ja ampak z samsungom DDR400 pa mi je lepo delala na 220mhz cas3.Tko da je pomoje problem v ramu.Ker ram tut noče delat na 5 2 2 2 pri 210mhz(niti pri 180mhz) na 5 3 2 2 pa lepo dela na 220mhz.
Bi mogu tega twinmosa nekje sprobat sam nima tle v moji okolici take hude kište.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

Clemento ::

_Dejan_: po moje tud ce bi delal ram cas3 ne bi blo nc bolj stabilno... Ram pac ne mar cas3 tko da
ga ne krivit za o;)
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

_Dejan_ ::

ja sam če bi delu cas3 bi lahko dosegu 250mhz.
pa tut na t rcd 2 noče delat sam na 3 in višje.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Clemento ::

po moje nebi prisel do 250fsb tudi ce bi bil na cas3...probi rajsi najprej 240fsb stabilno nardit pol pa naprej...
probi postat slikco sandre z 240fsb ce lahko?
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

_Dejan_ ::

evo slikca na 240 mhz. procesor je delu na 2ghz(2400+) čim sem navil procesor mi sploh ni pršlo v winse prej mi je resetiral comp.
 240x8.jpg

240x8.jpg

ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

HeiJack ::

Je kdo opazil, da navijanje čez 2V velikokrat da BSOD? Tle na http://www.8rdafaq.com/Epox_nForce2/ sem opazu, da prekineš 16 pin na čipu, ki regulira vCore in procesorju lahko brez blema (dokler ne skurš zadeve) dodajaš voltažo. Pa še na forumu je en model reku, da na 8rda3+ dela.

Skankulja ::

ne bom nove teme odpiro... danes dobim v roke 8rda3+... vse lepo in prav. procesor=barton 2500+... rami 2x256 333 samsung (krneky)... na prejsni plati (8k3a) je proc laufo kamot na 190x12.5 (1.7V). plata se zbudi normalno na 166x11. takoj ko hocem dvignit fsb ali mp se ne zbudi vech. edina stvar ki ga pripravi do reinkarnacije je cmos clear. sprva sem milisl da je kriv bios... flashnem na latest official (5/26) isto... za foro probam se zadnji beta (6/20)... isto. in pa eno vprasanje za lastnike doticne plate. je normalno da ko spreminjas nastavitve v biosu in ko slednje shranis (velja za nastavitve proca pri ostalih ne javi vedno) in se plata vnovic bootne ti javi tole "BIOS FLASH DO NOT TURN OFF OR RESET YOUR SYSTEM PLEASE WAIT"... nakar se se enkrat restarta in ce je proc na default freqvenci laufa v nasprotnem primeru pa zacne "cvlilit" (hate that sound ;)). ko koncno le utisas zvok (beri: ugasnes masino) in jo vnova zazenes se ne prizge sploh... oz. se prizge in takoj ugasne. pomaga le cmos reset. uglavnem nix jasno. kolkr berem po tujih forumih nimam samo jaz teh problemov : klik. in pa ja... napajalnik je dovolj mocn (chieftec 420W), baterija (3V) ni kriva (tried switching it), vse mozne varjante sem ze eliminiro... visanje voltaze nima efekta (tako core kot vdd, dimm,...) idej nimam vech. mocno pa sumim rame... ker nforce2 plate so ultra "aklisch" kar se taga tice... ta teden nameravam kupit 2x256 twinmosa (winbond) - v kolikor berem nimajo problemov s plato - sergiove izkusnje (oz. plata nima problemov z rami ;)). in pa ja skoraj sem pozabil... ce je slucajno kdo prisel na idejo da bi bil kriv dualchannel... been there done that. takisto sem piso na epox support... me prav zanima kaj bodo pobi porekli. naj se malo pokritiziram epox... layout plate z vsako inacico bol "falijo" se vam ne zdi? ;P. hvala za replike.

lp, skank.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

bradek ::

Vzami dol jumper za 100/133mhz, to je nek znan bug, pomojem ne bi smel imet problemov potem. Drugace imas pa lahko probleme z ramom (ker zvisujes fsb) tako kot jih je imel sergio (dolocen ram & 8rda+ = no go). Ali visas tudi multiplyer? Lahko je zaklenjen. Drugace pa se nasvet: ce se ti racunalnik ne zbudi ker si se igral z nastavitvami za proc (vkljucujoc FSB) potem (ce imas oziceno ps2 tipkovnico) uporabi tipko INS pri bootaju in ti bo ignoriralo nastavitve v biosu za procesor, PC se ti bo prizgal normalno, da ti ne bo potrebno vedno zbrisat cmos. Ce ne razumes cisto, poglej v prilozena navodila, je lepo opisano.

Sergio ::

Ma nForce2 dejansko ima določene težave s tipi pomnilnika. Tako sem imel jaz na 8rda3+, saj de facto NISEM mogel dvigniti FSBja nad 166, preko multiplierja je pa šlo, ker so Bartoni pač po def. odklenjeni...

Potem sem zamenjal RAM ter začel uživati. Kupil sem pa Twinmos Winbond CH5.

Seveda pa poslušaj Brad3Ka ter odstrani FSB jumper. Kako agresivne RAM nastavitve imaš v BIOSu?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Skankulja ::

1. to z fsb jumperjem poznam (moras biti slep da to spregledas po tolkih postih na forumih ;)) -> ni efekta. 2. cudno se mi zdi da tudi ko zvisujem mp se dogaja isto... npr. 12... se pravi 166x12 (1.7V) - (fsb ostaja isti!) -> piskanje, shutdown, ... mp ni zaklenjen (barton+nforce2=zaklenjen mp=!od kdaj ;)). kar se pa tice tipke INS... slednje obstaja ze tako dolgo da bi mogel bit popoln laik, da tega nebi poznal (na nekaterih platah je blo tud F11)... timinge sem spustil do kolkr je le slo... ne pomaga. ocitno so res problemi z kompatibilnostjo.ce je kdo pomislil na overheating -> to takisto ni problem. menjam rame ta teden in porocam. se enkrat hvala za odgovore in lp.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

Sergio ::

ce si dvigoval mnozilnik, ter ram pri imel osnovni frekvenci, zna bit troje...

1) Slab proc
2) Nestabiln northbridge
3) Presibek napajalnik
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

OwcA ::

1) dvomim, kakih 50 MHz nad privzeto gre vsak (edinle če so skoki preveliki).
2) ne
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Sergio ::

res mislis, da ni mozno, da je northbridge kriv za to?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

OwcA ::

@Sergio: Ja. Oziroma je zelo zelo hipotetična možnost, da je kaj narobe z generatorjem frekvence procesorja, ampak v to močno dvomim, ker bi bilo preveliko naklučje, da bi njegov procesor ravno še delal, kaj več pa ne. Onkraj tega pa SPP nima kakšnega odločilnega vpliva na procesor. V vsakem primeru bi morala plošča delati na 200 MHz, saj ima C18D.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Sergio ::

Kakšen napajalnik imaš, Skank?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Skankulja ::

chieftec 420W... potemtakem je kriva plata in ne rami ja?.... cudno se mi zdi da ob default freqvenci ne dela nobenih problemov whatsoever... ne zastopim res... nejvecji problem pa je da tud ce je plata defektna je ne morem dat v garancijo... ka nej recem "ne da se navijat" ;). tale msg mi ne gre v glavo FLASHING **** PLEASE WAIT. nix jasno no. uglavnem se enkrat se bom ponovil... ko proc navijem (fsb, mp... doesn't realy matter) se enostavno noche vec bootnt. przge se pa se ugasne.. ob naslednjem zagonu se sploh ne prizge vech. pomaga samo... in zdj pazite to... da disconnectam strom iz napajalnika, pocakam minuto, dve in ga prizgem z drzanjem INSa. nobene logike whatsoever. huh... strange shit. bi blo mozno da bi plata kje prebijala? bluzim... nimam vech idej ;). hvala.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.

OwcA ::

Tisto sporočilo Flashing ... je povsem normalno, kajti nForce2 ima premajhen CMOS, da bi vanj stlačila vse podatke, zato so nekateri (naprimer FSB) v FLASH pomnilniku. Včasih se je FLASH prepisal kar ob izhodu iz BIOSa, kar pa je pripeljalo do mnogih okvar le-tega, saj so ljudje pretiravali in se jim je sistem obesil med flashanjem, kar je okvarilo celotno vsebino. Zato so spremenili način posodablanja in sedaj se računalnik najprej resetira, uporabi varne nastavitve, flasha in šele potem preklopi na nastavljeno.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

frenk ::

HeiJack: to sm jest probou pa ne dela...najbol pomaga hlajenje mos-fet elementov

...ja jest sm tud edn tistih ki mi je bios crknu...z novim dela že nekj cajta ok:)

Skankulja ::

hmmm... zanimivo... od soseda sem si sposodil 512 rama (1 modul - 333 - unknown). uglavnem zadeva zacuda laufa. sicer sem probal navit sam z mp ker vprasanje do kolk sploh grejo ti rami. zj se pa pojavi vprasanje. je mozno da je kriv dual channel? ali samo nekompatibilnost z rami? ceprav sem probal samo z enim modulom (moji rami) zadeva ni laufala. torej velja drugo?... ju3 narocim 2x256 twinmosa pa bomo vidli kolk je ura. lp. in pa cisto mimogrede... ce ma kdo namen "limat" rebra na graficno z termalnim lepilom, ki je prilozeno zalman northbridge coolerju: DON'T!!!![:O] ... zadeva prevaja (preverjeno - instrumenti). zadnje dve uri sem se mucil spravljat zadevo z grafe (ramov). in se vedno ni tako kot bi moglo bit (obcasni artefakti). lp.
Neumen človek se zmede ob slehernem glasu razuma.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero nForce2 plato (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Kaj kupiti
47930414 (17009) Jaffa
»

Ze ima kdo 8RDA+ rev 2.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
653986 (3002) cole-22
»

"težava" z NF7-S in AthlonXP 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
735191 (3932) Tilen
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329066 (5529) AtaStrumf
»

Problem pri navijanju NF7-S 2.0 plate (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
974791 (3251) Fury

Več podobnih tem