» »

Kater PSU za hard OC

Kater PSU za hard OC

««
5 / 12
»»

Malecky ::

OMG frenk teb se sko ni nc kapnil....|O

A nas v sol res niso nc naucl...zgleda da res...

Moj bog ce se neki lotevate se djte bl resn :'( :'( :O

frenk ::

malecky:hehe...jest sm se ornk lotu in kupu ornk napajalnik, ki ornk dela...v čem je problem:D...so nas pa v naučil zadovoljivo;)

Malecky ::

Ja pa se vedno stokas paa tak napajalc mas...pojma nimate kok stroma rab en sistem pa kok ga lohk en napajalc da vn...

Moj sistem ravno tako dela na TP480W kot na 350W macron napajalniku (4300SIT+DDV) OC je enak in tud stabilnost je =. Najprej pridte nad to pol pa stokat naprej...:O

GUFY ::

Frenk:Tud men ni jasn zakaj rabiš 550W napajalc saj meni moj novi antec TP 430W zadostuje za kar visok OC. Res pa je, da je ima moj napajalc modane vse tri linije, ki so pomembne za dober OC.

Trenutno s tem napajalcem laufam moj sistem na 2640 MHz pri 1.95V napetosti na procu. Rami se mi potijo na 3.5V, NB pa pri 2V, moj FX 5900 je navit na 560/940 MHz. V sistemu imam še 1 disk, disketnik, 1 CDRW, 1 CD, 2 x 120 mm venta in 1 x 80 mm.

JIM22 ::

frenk: Od viška glava ne boli!>:D Kaj ne?

frenk je nabavo tak napajalc, da je siguren v naprej in da ga ne bo kmal napajalc jebo. Jaz bom tud tega nabavo pa bo. Ima da comp. pol kar sam od sebe leti:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Freelancer ::

Ja itak. Sej js tud ne rabm enermaxa 460W, bi verjetn slo s 360W, sam zakaj bi pol spet menju cez pol leta al pa se prej. Visek stroma nkol ne skodi :).

Zgodovina sprememb…

frenk ::

JIM22 in FREELANCER me zgleda razumeta:)

WhiteWolf ::

Ce se enkrat kupi se kupi vredu! Men je tud zal da mam Chiefteca HPC 420, ki se grejo ko prasica.

Boki_ ::

Js mam pa Chiefteca 460W in pr vseh ventih in OC-ju so linije stabilne, izmerjeje z multimetrom. 12V@12,28V; 5V@5,19V. Dovolj stabilno?

@Whitewolf Moj chieftec ma temp. senzor in vent se vrti tako počasi, da lah vidiš lopatke, če pozorno pogledaš, pa je napajalc praw hladen.
I'm back

Dr_M ::

pr vseh ventih in OC-ju so linije stabilne, izmerjeje z multimetrom. 12V@12,28V; 5V@5,19V. Dovolj stabilno?

ja in iz cesa nej mi izluscimo stabilnost??
dej se kozle strelat...:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Malecky ::

Ne fora je...da se vedno jamras frenk pa 800W max outputa mas v kisti...krneki...

Pol pa tile vrli s-t overclockerji mislejo...da je treba dat za napajalc 40k da sploh lohk kj navijes...

Js sm laufu podoben sistem kot gufy zgoraj ampak se vec voltaze in mogoce se bolj pozresno grafo z 350W Macron napajalnikom...

Zdaj mislis da rabim 550W Anteca in stabilne linije da pridem visje? Malo morgen.....nic nisem pridobil in tudi vem zakaj...

WhiteWolf ::

@Tom DeLonge: Ce pozorno pogledas oziroma potipas napajalnik bos videl da je nesramno topel. Vsaj moj napajalnik je. Morda tudi zaradi tega, ker ima navite linije. Brez da bi linije navijal mi sistem prehitno klence, ker 12+ prevec pade. Sedaj je 12+ okoli 12.21.

Je pa res da sistem pozre kar nekaj toka:
ABIT NF7-S Rev 2.0
CHIEFTEC HPC420
DISK WD 120GB 8Mb
DVD LG
CDRW LITEON
Barton 2500+@2410 (1.85v)
2*512 Twinmos Twister Pc3700 (11*220 7,3,2,2 2.8v)
Leadtek Ti4200 128MB (306/294)
TV Tuner: Pinnacle PCTV RAVE
5*ZALMAN ZM-F1(8cm) vsi na 5v - vetilator na ohisju CHIEFTEC
1*9cm ventilator pod grafično (na 5v)
1*9cm ventilator na SP97 na 1900 obratih

To je to kar mam prklopljeno in napajlac je tak vroc da je kar joj, je pa res da se venti notr pocas vrtijo.

DjTonic ::

Jaz še trenutno poganjam sistem na 2 leti starem napajalniku (Edina stvar, ki je še ostala od prej) za 5k +DDV je pa 400W. Gor pa visi vse živo od 9800XT, P4@3300Mhz, 4x256MB rama, 7 ventov oni tihi TT pri Xaser III, itd. Stvar je pri teh frekvencah še stabilna problemi se začnejo potem pri višjih frekvencah, saj linije že preveč nihajo (Full Load cca 3%, Vcore pa še več). Sploh pa +12V linija pade na npr 11.7V, itd. Jaz si moram nujno nabavit nek boljši PSU, ker v tem primeru bi ga res rabil. Ciljam pa na vsaj Anteca TP 480W, ki bo najverjetneje prišel v mojo kišo.

Freelancer ::

Jaz sem mel 400W Macrona, pa raje ne bom komentiral, sploh pa ga nebi primerjal z anteci, enermaxi, itd. :).

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

A ta Macron je po kvaliteti enak Mercury napajalnikom ? >:D
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

frenk ::

Malecky: jamral sem preden sem linije pomeril z multimetrom, ko sem jih pa pomeru z multimetrom sm pa vidu da je ta napajalc zakon...poleg tega je lahko zelo močan napajalnik tudi zelo tih če je minimalno obremenjen kar je še en plus...se pa strinjam da je za zelo majhno razliko med antecTP480W in antecTC550W treba plačati precej več, ampak naj še enkrat povem da tukaj ni govora o price/performance, ampak samo performance:)

JIM22 ::

frenk kolko kil ma ta napajalnik? Približno?
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

frenk ::

Pravjo da 2.3kg ampak jest ga nism vagou...je pa res da takoj ko ga primeš v roke dobiš občutek da to je pa zdej to>:D

JIM22 ::

OK. Hvala ti. Me je zanimalo zaradi poštnine.>:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

frenk ::

če boš kupoval drugje raj razmisli o PC power and cooling;)

JIM22 ::

Uuuuu... Huda stvar. Samo kaj ko je draga. V Ameriki nekje čez 200$. Samo linije ma pa stabilne za popizdit. Nihanje samo za 1%.

Fino a drago:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

frenk ::

jah stvar resda stane ampak je kar nekaj razlike proti temu antec-u>:D

JIM22 ::

Sem gledo mal teste in Enermax 550w nima za burek. Tale PC Power and coolig 510 deluxe niti se ne gane, nap. mu zaniha za 0,01V>:D
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Dr_M ::

ce ti napetost zaniha za 2% usake sekunde oz ob vsaki manjsi obremenitvi, je to hudo.
ce ti pa zaniha za 5% v 1 tedni (v krajsem casovnem obdobju pa za npr 0.5%) pa sploh ni panike.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Boki_ ::

ja in iz cesa nej mi izluscimo stabilnost??

Katero stabilnost si mislil? Tukaj se govori o stabilnosti linij, ne sistema. Sicer pa, linija pomeni da je stabilna, če napetost ne niha in se spusti pod določeno mejo. Mislim, da moje napetosti niso pod mejo, torej? Pa tut sm opazoval z MBM pa ni pokazal nihanj, pokazalo je high/low/average vse enako. Tako pri 5 kot pri 12 V liniji. Ne vem koliko je programčk zanesljiv, ampak mislim, da bi sicer pokazalo vsaj kako malo večje nihanje.

@WhiteWolf Napajalnih sem potipal in ni skoraj nič topel. Mogoče ma kakih 35-40°C. Ampak se mi ne zdi logično, zakaj bi imel napajač temp. senzor, potem pa bi se vent vrtel na low, napajalnik bi pa žarel?
I'm back

Dr_M ::

ce si ti 5 sec meru, itak da ni nobenga nihanja...
ce mas ksn dobr multimeter, da ga lohk prklopis na pc, si posnem za ene 12h, pa bos vidu nihanje.
jest tut nimam nevem kok dobrga napajalnika in tut kr precej nihajo napetosti. ampak to...1x na 2h recimo za 0.1V pri 5V liniji... se nism opazu,da bi se napetost konstantno spreminjala.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Boki_ ::

MAm kar dobr multimetr, sm elektronik,sicer hodim še v šolo, ampak sm nabavu enga dobrga, da ma vse in da je zanesljiv. Nihanje pa sm spremljal ene 2 urci, sm si dal pod ekran poševno multimetr, tako da bi lah vidu, če se kdaj številke obrnejo. Sicer pa, najboljše bi blo, če bi res mel kak multimetr, da bi ga prklopu na komp, in bi potem izrisalo graf nihanja.
I'm back

Dr_M ::

mnja...jest mam enga metexa, ki ma moznost priklopa na comp in zadeva celo dela, sam ta zadeva sploh ne pokaze tok nihanja in tut precej visje napetosti kaze, kot pa npr bios al pa mbm.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DjTonic ::

Nevem kateri model imaš ti, ampak meni moj Metex ME-32 meri zelo natančne vrednosti. Preveri, če imaš slučajno prazno baterijo. Ima pa ta moj multimeter tudi možnost priklopa na comp samo ne najdem RS-232 kabla.


+12V (Idle) Izmerjeno 11,94V -> BIOS/MBM 11,97V
+5V Izmerjeno 5,03V -> Bios/MBM 5,05V


+12V Load skače med 11,78-11,81V -> Skače med 11,79-11,85V
+5V linija ne pade pod 5V

frenk ::

sej to je normalno da kaže višje napetosti

Dr_M ::

Nevem kateri model imaš ti, ampak meni moj Metex ME-32

mam ME-32 :) :))
nism reku da ni tocen, ampak se izmerjene napetosti precej razlikujejo. vsaj pri +5V, pri +12 je pa zelo podobno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

JIM22 ::

Za točnost multimetra ga je potrebno dat vsaj enkrat na leto skalibrirat. Odvisno je pa tudi kakšne kakovosti je. Bolši je, bol bo natančen in bo hitrej zaznal manjše spremembe kot en za malo denarja.
Digitalni marketing, nastop na spletu v naročnikovem imenu.

Vsi na FB pridružite se itVision :)

Mirč ::

pozdrav!
Da nebi odpiral nove teme bom kar tu postavil vprašanje:imam namreč namen kupit nov procesor in sicer mobilnega amd 2500+.Imam pa en problem namreč sedaj sem noter imel palominota 1800+,ki se ne da sicer nič skoraj navit,verjetno slabo jedro procesorja in posledica tud mojega slabega PSU-ja.Z motherboardom 5 sem izmeril karakteristike mojega Psu-ja(ki so prikzane v nadeljevanju) in me zanima kateri nov PSU bi bil najbolj primeren za ta procesor in tud kasneje če bom prešeltal na 64 BITNO tehnologijo čez kako leto ali dve pa,da bo tud sposoben poganjat nove grafične karte.
-------------------------------------------------------------------------+
|Total number of readouts: 859 CPU Speed: 1601 MHz
|Running from: 11.6.2004 14:29:41 until: 11.6.2004 16:53:04
+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+
|Sensor | Current | Low | High | Average |
+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+
|Case | 55° C | 48° C | 57° C | 54° C |
|CPU | 63° C | 53° C | 66° C | 61° C |
|Core 0 | 1,78 V | 1,74 V | 1,79 V | 1,76 V |
|+3.3 | 2,82 V | 2,75 V | 2,88 V | 2,82 V |
|+5.00 | 4,65 V | 4,46 V | 4,68 V | 4,54 V |
|+12.00 | 12,59 V | 12,46 V | 13,13 V | 12,86 V |
|-12.00 | -12,93 V | -13,51 V | -12,68 V | -13,23 V |
|-5.00 | -5,34 V | -5,74 V | -5,29 V | -5,53 V |
|Fan 1 | 3214 RPM | 3154 RPM | 3276 RPM | 3241 RPM
Test je bil naret ob ca.2h 100% obremenitvi CPU-ja (prime 95)
Za PSU bi odštel nekje do 25ksit
moj sistem trenutno:amd1800+(palomino)osn.pl.MSI KT3ULTRA2,ram 1*256ddr333mhz,1*512ddr333mhz(768mbdr),trdi disk100gb ibm(7200),gf ti 4200,cdrw,nič dodatnih ventilatorov(ker bi se tak sistem skup sesu verjetno zaradi slabega psu-ja)in 300W PSU od suuny technologies(en šit).
lp
Mirč:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mirč ()

Dr_M ::

teb pa bi prsu prov nov napajalnik....
uzem tagana 480 u mlacomu za 23k sit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Oz, ker nimas ravno vrhunskega sistema in ce ti vse dela ne rabis boljsega. ce bi rad dostojno navijal pa vzai LC power silent 550w v Mlacomu za dobrih 10.000 SIT. Se precej bolj splaca. Sploh za tak sistem kot ga imas ti pa se tisji je in ne greje se niti pribizno toliko.

Freelancer ::

Ko boste na forum dodajali banworde, ne pozabte na "LC Power" >:D.

Mirč ::

pomojem je tagan 480u najboljša izbira stane 20ksit.
lp
mirč:)

DjTonic ::

ce bi rad dostojno navijal pa vzai LC power silent 550w

Caligula ne more iz svoje kože :D

TribesMan ::

Caligula kaj je zate dostojen overclock? Dej zaupaj mi koliko navito imaš ti svojo mašino? Ker me prav zanima...

Aja pa nej še enkrat ponovim... za extremne OCje (navsezadnje topic je "Kater PSU za hard OC" in ne "Best Price/Performance PSU") ti bo Tagan super služil... pa če boš slučajno menjal plato čez leto ali dve ti bo še vedno prav prišel, ker podpira BTX standard... Če nisi glih škrtonja pozabi na LC Power in kupi resen napajalec...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Mirč ::

nisem škrtonja bom vzel tagana upam, da bo šel v mojo kišto:))
kaj pa je to btx standard
lp mirč:)

TribesMan ::

V kišto bo šel 100% ker je enake velikosti kot katerikoli drug napajalnik. BTX pa je nova oblika ohišij, ki se bodo uporabljala v prihodnosti... je nadomestek ATXa, sam ima drugačne konektorje za napajanje...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Kdo od vas da roko stran, da je Tagan boljsi?
Tukaj eni ne morte iz svoje koze. Poglejte kak sistem ma. In vi mislite, da mu bo s Taganom slo dlje?
Ste ruknjeni v glavo?

Tukaj mate eni issues. Sam da je firma pa bi nekaj nabijalii. Najdite nekje dokaze, da je Tagan boljsi od LCja.
Do takrat na pamet bluzite, da je vreden vec kot 10 jurjev vec. Ce bi dosegel 50 mhz visji clock bi blo veliko.

In tukauj nimate kaj bluzit, da gre za ekstremen overclock. Poglejte kak sistem ima. Inmeni gre na 2400 Mhz AMD 2400 na vec pa a ne dajem, ker ga ne mislim furat na 2v, ker se mi ne zdi vredno tistih 100 mhz tko kurit dodatno, ker se nikjer ne poznajo.
S Taganom nebi bilo nic boljse.

Tudi frenkovo navitje ni nic izjemnega. Sploh pa tiste linije ne zgledajo nic posebnega sploh pa ne pri tistih voltazah.

In nisem jaz tisti, ki ne gre iz svoje koze. DR M verjetno ve, da s Taganom nebi noben dobil omembe vredno boljsega rezultata kot z LCjem pa vseeno na pamet svetuje tak enkrat drazji napajalec. Od kje mu ta prepricanost v Tagane? Lahko kak test pokaze?

Namesto ,da bi clovek kupil bljsi procesor od cesar bi mel precej vec, ker bi ga lahko na nizji voltazi dlje spravil in bi dejansko mel nekaj od tega mu vi pac svetujete naj kupi precenjen napajalnik da svojo staro jetro od procesorja spona do meje.
Ko boste pa govorili logicne stvari bom pa tiho. Freelancer, ti pa sploh ne vem zakaj bi se oglasal tukaj. Nimas recimo ne Enermaxa, ne LCja ne Tagana ne Anteca pa ze prisegas na Anteca do groba,.. WTF?

NA TEJ STRANI mate pa par linkov do testov tko od LCja kot do Tagana. Ne vem zakaj vsi pravjo, da je LC power best buy pa ful dober pa hladen pa tih napajalc?!?

Tagan kao OK pa dober sam iz linij pa iz nicesar ne sledi, da bi bil ful boljsi.

Medtem ko od Freelancerja kake pametne nebi pricakoval bi pa vsaj Tribesman lahk malo bolj premisljeno svetoval stvari. :\

PA SE EN TEST

Se prav trije testi (edini na netu) in vsi polni hvale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Freelancer ::

A lahko en admin Caliguli prosim odpre en sticky topic, kjer bo lahko po mili volji vsak dan pisal svoje izkusnje in dozivetja s svojim LC super powerjem al karkol pac ze tista 300W jajca v 550W ohisju so >:D.

Aja, pa js mam Enermaxa 460W :D. Nevem, kako si to lahko spregledal?

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Freelancer, v tej temi bi raje gledal Dj Tonicove, Frenkove pa kdaj pa kdaj kak Tribesmanov post. Ce ze gobcas daj kaksen test pokazi. Drugace pa raje napisi svoje ekstremno ocerske izkusnje ali pa vsaj razlozi od kje taka goreca zaljubljenost v najdrazje napajalce. Si se kakega ze sploh dotaknil kdaj?

Tam so testi. LCje hvalijo tako testerji kot userji. Seveda ni najboljsi ampak malokeri napajalec je precej boljsi.
Tagan to zagotovo ni.

Bi pa dal tebi sticky kjer bi lahko vse firme s katerimi nimas ne izkusenj ne preko testov ne osebno, lahko do amena castil in jih tako dobrohotno prporocal vsakemu iz dna svoje razgledane dusice >:D

Cakam zdaj od bolj kompetentnih odebkov v tej temi, da napisejo zakaj bi se njemu splacalo za to jetro od sistema kupovat Tagana za 23 jurjev?

Resno me zanima. Tribesman, kaj je zate dostojen overclock (ne vrhunski-za to je treba met tud vodno hlajenje,..) pa za koliko boljsi razultat mislis, da bi dosegel s takim Taganom glede na LCja?

Pa malo napisi zakaj LC ni "zaresen" napajalec. Testerjem se zdi. Kako ze pravis-ker nima pol tone materiala notri?
Pa malo cudno je, da se ob dobrih rezultatih tako malo greje. Ker Tagani se fajn grejejo. Skratka malo argumentiraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Azrael ::

Višje gor je bilo vprašanlje kakšni so Macron napajalniki; po mojih izkušnjah obstajajo taki, ki so v redu in taki, ki so bolj tako, problem pa je da so nalepke enake:| !

Kupil sem napajalnik Macron 300W, ki je imel samo 4 Molex konektorje in zelo drobne kable. Temu se je napetost 12V linije sesedla na 10.8V, 5V pa na 4.4V8-O . Takoj sem ga nesel nazaj v trgovino in zamenjal za drugega, ki ima 6 Molex priključkov in konkretno debele kable (rekel sem, da bi mi zelo prav prišlo več Molex konektorjev...), temu drugemu pa je napetost pod obremenitvijo padla na 11.92V in 4.99V.

Testiral sem tako, da sem na napajalnika obesil 6 MFM diskov in meril napetosti na ATX konektorju. Moji MFM diski so izbrana druščina, tokovi pri zaganjanju (prvih 10-15s) so na 12V liniji 2.5 - 3A, na 5V okoli 3A, pri obratovanju diska pa 1.5A na obeh linijah, to velja za en disk, na napajalnik pa jih je bilo obešenih 6.

Navedene napetosti so za čas ko so se diski še zaganjali, ko pa so se diski stabilizirali in bili pripravljeni za delo pa so bile napetosti malo več kot 12V in 5V .

Prvi napajalnik je bil uporaben za kakšno res švoh mašino, druga pa je mnogo boljši, samo zunanjih razlik, razen števila priključkov in debeline kablov ni bilo. Nalepki sta bili identični, razen serijske številke.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

TribesMan ::

Caligula... Moj sistem trenutno je:

Abit NF7-S v2.0 Vdd (2.0V) in Vtt mod
Barton 2600+ @ 2600MHz @ 2.05V vodno hlajen
2*256MB TwinMOS Twister @ 2-2-3-7 @ 2.9V
Ati Radeon 8500 LE @ 330/330MHz vse voltmodano in vodno hlajeno
Hitachi 120GB 8MB
Liteon 811S
Par ventov in še nekaj šodra

Napajalnik je Mercury 400W za 4990SIT... sicer je predelan tako da je približno 70% komponent v njem zamenjanih z močnejšimi, vendar je njegova edina slabost to da linije niso neodvisno regulirane kot pri Taganu in Antecu...

Tole je readout iz MBMja... bodi pozoren na 12 in 3.3 linijo... pa tudi na napetost CPUja....

+-------------------------------------------------------------------------+
|Total number of readouts: 44237 CPU Speed: 2603 MHz |
|Running from: 7.6.2004 18:25:01 until: 12.6.2004 21:19:53 |
+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+
|Sensor | Current | Low | High | Average |
+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+
|Case | 35° C | 27° C | 37° C | 32° C |
|CPU | 45° C | 35° C | 46° C | 42° C |
|Sensor 3 | -48° C | -48° C | -48° C | -48° C |
|Core 0 | 2,05 V | 1,98 V | 2,10 V | 2,04 V |
|Mem | 2,90 V | 2,88 V | 2,93 V | 2,90 V |
|+3.3 | 3,63 V | 3,52 V | 3,70 V | 3,63 V |
|+5.00 | 5,11 V | 5,08 V | 5,11 V | 5,10 V |
|+12.00 | 12,28 V | 11,98 V | 12,65 V | 12,28 V |
|-12.00 | -12,77 V | -13,01 V | -12,52 V | -12,78 V |
|-5.00 | -5,39 V | -5,49 V | -5,29 V | -5,39 V |
|Fan 1 | 2700 RPM | 2596 RPM | 2743 RPM | 2655 RPM |
|Fan 2 | 0 RPM | 0 RPM | 0 RPM | 0 RPM |
|Fan 3 | 0 RPM | 0 RPM | 0 RPM | 0 RPM |
+-----------------------------+----------+----------+----------+----------+

No zdej priložnost sem mel testirat že 2 Anteca... in zadeve so super. Nihanja linij skoraj da ni. Nihanje CPU napetost je VELIKO manjše. Imel pa sem na probi tud Chiefteca, ki je zasnovan zelo podobno kot LC Power in zadeva se je obnašala popolnoma enako kot moj napajalnik...

Zdej pa še nekaj. Moj CPU kuri okoli 130W... Tvoj CPU kuri recimo 80W... Če jest odvijem CPU na rang tvojega... imam POPOLNOMA stabilne linije razlike se pojavijo šele ko res našponaš ves sistem. Torej če je debata o napajalnikih za ekstremne overclocke... potem se razume da hoče oseba navijat... u iber. Za nenavite sisteme pa je dober popolnoma vsak 300W napajalnik.... verjemi mi. Ne rabiš nobenga LC Powerja in še nevemkaj...

Poleg vsega je tagan še zasnovan za BTX tako da bo lahko dobro služil še veliko let... Navsezadnje bo človek enkrat najbrž kaj menjal v sistemu... in takrat mu najbrž ne bo hudo tistih dodatnih 10 jurjev razlike ki jih je zdej doplačal... Takrat bodo sistemi najbrž kurili še več kakor danes in kvalitetno sestavljen napajalnik z regulacijo posametnih linij se bo takrat zelo dobro izkazal...

Upam da sem razjasnil zakaj priporočam Tagana za ekstremne overclocke in za ljudi ki bi radi kupili kvaliteten napajalnik ki ga ne bo treba menjati ob prvi manjavi matične plošče...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Jah ne morem lih sprejet napisanega. Z ekonomskega stalisca se definitvno bolj sp0laca kupit cenejsega zdaj (razen za res ekstremne overclocke pa se takrat pac res najboljsega Anteca ker naj denar nebi bil issue). Drugace bodo ze v kupljenih poceni ohisjih cez 2 leti napajalci ob katerih se bo takle Tagan pokakal.

Skratka nakup Tagana sploh ni smiseln. In se enkrat-utihnil sem, ko se je pac res govorilo o ekstremnih overclockih. Kaksen Djtonic recmo rabi kaj res orenk. Ostali folk vecinoma ne. In pol mas zarad nepazljive artikulacije na forumu cedalje vec folka, ki sprasuje a amm dost mocen napaajlnik (pa jim vse dela-tud navito) in mislijo, da morajo met vsi nevem kak napajalec...

Ce ze hocte na vsak nacin to priporocat dejte dat jasno vedet, da je to za folk, ki ma (DOBRO vodno hlajenje, odlicne rame pa dobro in res pozresno pa se navito graficno od 9800 PRO navzgor) ker za ostal folk ni nobene razlike pa se za folk k ma vodno bi rekel, da s Taganom ne boido prisli prakticno nic dlje kot z LCjem. S kakim res dragim Antecom se ampak ostalo pa ze ni neke razlike in ce ni neke razlike ni razloga, da bi kupoval napajalec, ki je vec kot enkrat drazji, glasnejsi in se bolj greje.

In se vedno ne potegne vsem skupaj, da se najbolj ekonomsko splaca kupit best buy napajalec pa ga magar vsako leto menjat kot ful drag napajalec, ker glede na trenutno rast potreb nima smisla planirat, da bo v ohisju vec kot 2 leti. Ne v kisti, ki bi se navijala.

Ker marsikdo z Enermaxom takega procesorja kot ga mam jaz ni mogel dat na 2365 Mhz kar sem jaz lahko el ze s svojik noname 400w napajalcem, ki je ze bil v ohisju.

In jz lahko z zracnim furam procesor na 2 voltih sami ne vidim smisla. Samo mene nebi nic motlo, ce bi vi upostevali, da z vasim nacinom pisanja dostmu folku ni jasno, da ne rabijo takih napajalcev. Mal poglejte po forumu kok je tem kjer je folk cist zmeden zdaj zarad napajalcev.

Pa tudi ni mi vsec, da na pamet razlgas, da je LC "neresen" napajalc. Ker je kao podobno grajen kot Chieftec. Ce bi ga sprobal ne recem. Tako pa ni na mestu. Pa moral bi vas mal skrbet, da se pojavljajo zmedeni pa nekriticni osebki tipa Freelancer k nimajo pojma zakaj se kaj rabi pa na pamet folku priporocajo stvari o katerih nimajo pojma. To je znak, da neki ne stima.

Skratka zjasnte se, da za folk k nima vodnega pa res navijaskih in pozresnih komponent, napajalec ni prva stvar na nabavni listi. Sploh cloveku s Palominotom.

GUFY ::

Caligula: Naslov te teme je kateri napajalnik za HARD OC ti pa govoriš o nekem LC napajlaniku. Že lepo, da si zadooljen s svojim LC napajalcem ampak vsi pa res ni treba da imamo LC napajalce v svojih računalnikih mar ne?
Pa ti firma LC plača za raklemo ko jih tako ZELO hvališ?!8-O 8-O 8-O

Za vsako dobro stvar je treba plačati malo več denerja, kar velja tudi za dober napajalnik. Strinjam pa se s teboj, da vsak res ne potrebuje napajalnika kot so Antec, Tagan, OCZ... ampak naj se ljudje vendar sami odločijo kaj bodo kupili. Vsaka šola nekaj stane pa če so pripravljeni plačati za napajalnik 40.000 SIT pa naj plačajo, saj ti ne boš zato imel nič manj denarja.

TribesMan ::

Drugace bodo ze v kupljenih poceni ohisjih cez 2 leti napajalci ob katerih se bo takle Tagan pokakal.


Aha... kako že gre una zgodbica s svizcem in čokolado? Antec dela take napajalnike že par let pa je sedaj Tagan prva firma ki je naredila podoben napajalnik... Da boš pa take napajalnike videl zraven ohišij boš moral pa vsaj serversko ohišje... al pa Antecovo kišto... za ene 40kSIT... :D

In se vedno ne potegne vsem skupaj, da se najbolj ekonomsko splaca kupit best buy napajalec pa ga magar vsako leto menjat kot ful drag napajalec


Ja in veliko bolj pametno je da vsako leto kupiš novega Celerona, kot pa da bi enkrat na dve leti kupil P4 a ne? Pa veliko bolj pametno je kupiti letos R9600 pa ga drugo leto zamenjati z X600, kot pa da bi letos kupil R9800... a ne? Pa še kakšna bi se našla...

S kakim res dragim Antecom se ampak ostalo pa ze ni neke razlike in ce ni neke razlike ni razloga, da bi kupoval napajalec, ki je vec kot enkrat drazji, glasnejsi in se bolj greje.


Čist tko Anteci in Tagani imajo boljši izkoristek kot ostali napajalniki in se manj grejejo... Poleg vsega imata Aktivni PFC, ki ga LC power nima... Aja pa Anteci in Tagani so kljub temu da imajo 2 8cm ventilatorja ZELO tihi napajalniki... ker se ventilatorja vrtita z zelo nizkimi obrati mislim da okoli 1500 rpm... V antecih sta praktično neslišna... Tagan je po meritvah še malo tišji od Anteca...

Ker marsikdo z Enermaxom takega procesorja kot ga mam jaz ni mogel dat na 2365 Mhz kar sem jaz lahko el ze s svojik noname 400w napajalcem, ki je ze bil v ohisju.


In kaj ima Enermax z to debato? Poleg vsega Enermaxi nikoli niso bili nevemkaki OC napajalniki... to so napajalniki ki so mišljeni za strežnike in delovanje 24/7...

In jz lahko z zracnim furam procesor na 2 voltih sami ne vidim smisla.


Jah pač nisi hard overclocker... Eni pač radi vidimo da iz sistema izstisnemo vsako malenkost ki se jo iztsiniti da.

Mal poglejte po forumu kok je tem kjer je folk cist zmeden zdaj zarad napajalcev.


In ti si sveto prepričan da k temu z svojim LC Powerjem nič ne prispevaš?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Mirč ::

Dober večer!
Kar nekaj ste napisali.
Jaz namreč ne kupujem PSU-ja za mojega palominota(ker se ne splača +100-200mhz),pač pa kupujem nekaj kar bo tud kasneje zadostoval(amd64,geforce 6800........).Kupujem pa zato PSU,ker nameravam kupit sedaj mobilnega bartona,ki pa ga moj 300w sunytecnologies nebi dohajal.Ne mislim pa pol čez 1 ali 2leti spet kupit nov napajalnik.

lp

mirč:)
««
5 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LC Silent Power napajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
18711360 (7502) Alec999
»

Tagan TG-380-U01

Oddelek: Kaj kupiti
311606 (1310) kuglvinkl
»

Antec NeoPower 480 W vs. Tagan 480 W (mini test)

Oddelek: Strojna oprema
322142 (1606) DjTonic
»

TAGAN TG330-U01 vs. Enhance 1136H

Oddelek: Kaj kupiti
151252 (1026) DjTonic
»

Nakup napajalnika

Oddelek: Kaj kupiti
231473 (1240) MEDENA

Več podobnih tem