» »

Pretvorba PICVIDEO MJPEG v DV format

Pretvorba PICVIDEO MJPEG v DV format

faca9 ::

Živijo,

imam problem, ko želim pretvoriti MJPEG avi v DV avi.

Imam precej filmskih izsekov, ki bi jih želel pretvoriti iz PICVideo MJPEG codec formata v DV format. Obakrat gre za AVI datoteke.

Seveda obstaja možnost, da enega po enega pretvorim v Studiu9 ali Premiere PRO-ju (oba podpirata to mođnost, seveda z deinterlace opcijo vključeno), vendar me zanima, če obstaja kaka možnost za avtomatično pretvorbo večjega števila filmskih insertov. Zvok mi ni pomemben.

Ali kdo ve, če obstaja kak program, kjer bi lahko to pretvorbo opravil avtomatično za večje število izbranih datotek.

LP,
David

marS ::

:D premiere
...no more heroes...
https://ilbis.com/

faca9 ::

Kako naj v Premiere-u avtomatiziram pretvorbo za npr. 100 datotek?

faca9 ::

Še kak predlog?

CaqKa ::

mislim da se da z vdubom nastavit več jobsov.. torej več opravil.. predno daš save morš menda nekje v okencu obklukat add to job list


ja v spodnjem kotu saveas okenca imaš chekbox kjer to obklukaš in s tem addaš datoteke.

faca9 ::

Nakako ne morem pripraviti VDUB-a da bi mi posnel datoteke v DV formatu.

Zdi se mi, da sem nekje sem prebral, da Vdub sploh ne dela z DV formatom. Ali imate drugačne izkušnje?

LP,
David

PS:
Vdub bi mi močno pomagal

CaqKa ::

dv kodek si namesti

faca9 ::

Hvala,

s Panasonicovim DV codecom se zadeva pretvori v DV. Ob tem uporabim še deinterlace filter in rezultat je zadovoljiv.

Naslednji problem pa mi nastopi po pretvorbi. Jakost barv se mi spreminja, tako da izgleda, kot da bi slika utripala (vir in dv datoteka sta v 25 fps) - kadar je kvaliteta video materala nekaj slabša.
Kako naj odpravim to nihanje v nasičenosti barv?

lp,
David

CaqKa ::

probaj z drugim kodekom..
jaz sem delal z tistim ki pride poleg ulead media studio.
torej inštaliraj si ulead media studi ki ti bo poleg inštalacije dodal še dv kodek.

faca9 ::

Kar v redu napredujem. Sem uporabil Mainconceptov codec.
V VirtualDub-u sem uporabil deinterace filter in shranil kot DV. Rezultat je nekoliko slabši, kot če isto storim v Premier-om. Vendar pa je mogoče vse skupaj narediti z Batch datoteko, kar odtehta tudi malenkost slabšo kvaliteto.

LP.
david


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljse zajemanje videa na pc?

Oddelek: Programska oprema
142110 (1745) rimljan
»

filmčki snemani z digitalcem.Kako vstavit zvok?

Oddelek: Zvok in slika
161654 (1465) CaqKa
»

Pinnacle Studio 8.1 - pomoč

Oddelek: Zvok in slika
101709 (1586) CaqKa
»

Virtualdub ne prepozna kamere?

Oddelek: Zvok in slika
201456 (1280) CaqKa

kateri program uporabiti za kompresijo videa v DivX formatu (delam iz DV AVI formata)

Oddelek: Zvok in slika
402357 (1609) nemesis

Več podobnih tem