» »

DVD ripper!

DVD ripper!

slycer ::

Kje bi lahko na netu staknil kakšen dober DVD ripper. Rabim!

matevzm ::

www.doom9.org. SmartRipper je najbolj prijazen.
Ce rabis se kaj, bos verjetno tudi nasel na tej strani.

branko_bm ::

s kerim programo se da najlepse (najboljenostavno, dokaj kvalitetno) zripat dvd v divx format? po moznosti tako da das naj ti skopresira tocno na 700 oz. 650mb

matevzm ::

Edini, ki mu dolocis velikost, je FairUse. Tam lahko dolocis dolzino v MBjih in ti on naredi maksimalno za to velikost (kolikor pac zna). Zvok moras potem sam dodati notri, to je minus.

branko_bm ::

aha.. HVALA! pol ne obstaja, ki bi se sam dal not zvok?
skoda 2x-no delo :( pol si moras rezervirat plac se za zvok... s kerim programom pa se to pol naredis, virtual dub ? ali je se kaj preprostejsega?

aja keri pa je drugace najbolj/si, enostaven program, da ti skompresira celi dvd (film) v divix in da sam not zvok ter vse lepo skopresira?

pa ce obstaja moznost izbire jezika in pa podnapisov da jih zraven kompresira?

matevzm ::

Ne vem ce ni Flask se vedno edini, ki vse postori sam brez vmesavanja... Upam, da bo FairUse kmalu dodal zvok.

branko_bm ::

kateri program pa je najboljsi v kombinaciji z FairUse?

ja kaj vi uporabljate da zakompresirate dvd...
kaj predlagate?

matevzm ::

FairUse je ripper in encoder v enem, same z zvokom ni se nic.
Sliko tako naredis vse s FairUse, zvok recimo SmartRipper, nato pa azid. Ali pa ripnes film, pa das vob2audio ali DVD2AVI. Zadnji korak je se kreacija mp3ja, to lahko naredis z lame.

branko_bm ::

pa ni ta fair use malo pocasen? oni drugi program (flask) zakodir vse v 4-ih urah to pa mi dela ze kakih 8 ur pa se 10 ur bo ziher delalo...

whatson ::

slycer:http://sip.gajba.net/divx.html
ta proces ti priporocam jaz...
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

matevzm ::

FairUse je pocasen in porabi ogromno diska. Ampak kar se kvalitete tice je se po moje splaca. Pa naj racunalnik dela, zato sem ga kupil..
Flask je najslabsa opcija verjetno. Najboljsi je trenutno verjetno NanDub, ki je priblizno 2x casa Flaska, samo pri NanDubu se moras pa malce poigrati s parametri. Imas ene 3 okenca z nastavitvami za DivX.

branko_bm ::

zakompresiral sem scream 3

saj kvaliteta je ok nekaj cez 600mb je zdaj filma

moti me le to da slika preskakuje (trza) in to ocitno (pevec!)
pa je tam nareto 25slikic na sekundo (pal ali kaj je..)

se nekaj kaksna je razlika med fast in low motion-om nacimom kodiranja?

matevzm ::

FastMotion ima privzeto kompresijo nad 5 (ali 7, ne vem). Low Motion pa ne.
Zato obicajno lahko postavis FastMotion an precej vecjo stevilko, pa je velikosti se vedno v redu. Zadeva pa je grda v mirnih scenah, ker vsako sliko prevec stisne.

Flega ::

Kako pa rešite problem tisti, ki uporabljata Win98 operacijski sistem? FAT 32 ima namreč omejitev velikosti datoteke???>:D:'(

Mr.B ::

Jaz uporabljam DVD2AVI , pa mi ripa tudi s povprečjem 15Fps , nato pa z VirtualDub-om združim zvok ter ga konverteram v MP3 , Bolj enostavno že ne more iti.

Ripam pa najprej celi DVD na disk , ter pustim velikost datotek nespremenjene , nato pa mi DVD2AVI sam preklopi vsako posebej. Vem pa da mi Flask , ne potegne vseh datotek skupaj , ampak samo prvo ??. Pa še to je končni proeceran čas rippanja 14 ur. Halo , če mi DVD2AVI zripa zadevo v slabih 3-4h + Recimo 1h za zvok rezanje ter podobno.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri idelavi Divx-a

Oddelek: Pomoč in nasveti
71137 (923) freejack
»

Rip zvoka z DVDja + zdruzitev zvoka in slike

Oddelek: Zvok in slika
181528 (1361) zile
»

Divx Encoding: SBC vs. m4c

Oddelek: Zvok in slika
7879 (756) eraserr
»

Kateri program za dvd v dvix...

Oddelek: Zvok in slika
131996 (1775) Matty
»

kako narediti najbolši DivX?

Oddelek: Zvok in slika
241961 (1411) matevzm

Več podobnih tem