» »

Radeon 9500 softmod, sledi...

Radeon 9500 softmod, sledi...

Boki_ ::

Torej redeona 9500 sm z omega driverji softmodal v 9700, ko pa posodobim hlajenje bi rad še kaj več. Najraje bi ga spravil na 9700 pro+. Kaj naj najprej naredim? Zelo me vleče hardmod, navodila že mam, le pripomočki in mirna roka mi manjkajo. Hardmodal bi pa zato, da mi na bi bilo treba po formatu diska spet softmodati. Ali pa naj kar naložim bios od 9700. A bi bios meu enak učinek kot softmod, torej odklenil cevovode? Al bi šla grafa u k****? Pa sm čital še, da se z navadnimi biosi ne da nič, da se komaj s PRO kaj naredi. Kaj najprej narediti, k bi rad spravu karto do extremov, pa sm popolnoma zmeden.
I'm back

Fury ::

Hardmod se ne splaca. Itak bos mogu driverje instalirat po reinstallu in bos dal Omega gor in samo eno klukco extra mogu stisnt.

Ce gres bios flashat bos verjetno pridobil predvsem na memory clocku, na CPU pa bolj mal. Razen ce mas eno od tistih zaklenjenih varjant. Ob flashu nimas kej unicit, dokler ti ne zmanka stroma umes. Ti pa povem, da se je men bios ful poznal na clocku, vendar je bil benchmark isti kot prej, zato ker so tajmingi bli prenizki...

Ne, samo flash ti ne bo zmodal kartice.

Navijaj z Rage3D Tweak ali pa recmo RadClocker. (google)

Boki_ ::

Navijal sm z dodatkom v Omega driverjih, bios pa sm mislu fuknt od 9700, po možnosti še pro, pa me je zanimalo to, če bi lahk bios kaj zjebal, kr ni original od karte. Če ne samo flash, kaj pa bi moral še narediti, da bi odklenilo? Potem pa ko bi meu flashano na recimo 9700PRO, bi po formatu moral še vedno softmodat ane, sicer bi meu sam 4 cevovode?
I'm back

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boki_ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

razvrstitev radeonov

Oddelek: Kaj kupiti
442604 (1540) jest10
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
422010 (1361) mi_c_ho
»

maticna plosca

Oddelek: Strojna oprema
261638 (997) DrKiller
»

radeon 9800se oklepanje cevovodov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1389255 (5230) Tilen
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041339 (23737) sharp

Več podobnih tem