» »

ADSL - inštalacija

ADSL - inštalacija

AlesP ::

Imam problem.. od petka imam doma modem ADSL od danes pa tudi software od Siola in geslo, pa mi nikakor ne uspe zrihtat povezave. Če je kdo to že inštaliral, bi bil hvaležen za kak nasvet al pa mogoče kar tel. št. da bi to urihtal, ker tepci od Siola itak nimajo enkrat časa drugič pa pojma... torej problem je pa ta da pri registraciji napiše "Timeout while trying to connect to the network" in to na dveh različnih mašinah vedno isto.. En od siola mi je reku da je problem z mrežno kartico pa da nej drugo not vtaknem pa bo delalo.. pa ne dela.. niti v win2000. Help pls :'(

cekr ::

Jaz sem kupil novo mrežno, jo vtaknil noter, inšteliral gonilnik in zadevaje že peljala.

NiggerBob ::

ej, kaj ne gledaš postov teden dni nazaj:))
......here we go again:
Poglej na zadnjo stran tiste slikanice Navodila za namestitev ADSL.
10. točka se začne: V jezičku "Configuration" preverite, če so vaše nastavitve identične........ Zraven je slikica, tam kjer je Option, imaš 3 polja ->
Prvo polje: Require encryption
Drugo polje: Log on to the network
Tretje polje: Do not modify route metrics when connecting

POČISTITI moraš prvo polje, to je Require encryption. Kvadratek MORA!!! biti prazen, brez kljukice, drugače ti javlja napako "Timeout while trying to connect to the network". Ostala dva polja sta lahko prazna ali polna, kakor ti je volja. Očitno je napaka v Siolovih navodilih;((, kjer je prikazano, da morajo biti vsa tri polja polna....

Če boš imel probleme s počasno povezavo, ko boš odprl IE in ti bo vse nekaj deset sekund mirovalo, IE pa bo izpisal "detect proxy settings", povej, boš dobil nasvet tudi za to
Nobody is perfect -> tudi ADSL se da OC -> Slo-Tech naloži v 0.5 s:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

AlesP ::

Cekr: ktero mrežno pa imaš zdej?

AlesP ::

NiggerBob: pri meni že na zečetku ni bilo tu nič odkljukano.. in nobena kombinacija kljukic ne prime..

NiggerBob ::

daj napiši malo več, kakšne nastavitve imaš, tudi kakšna slika okenca zaželjena (desna tipka miške, Profile -> Properties)
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

AlesP ::

hja najprej je še modem dol padu da se ni mogu sinhronizirat, pol sm pa winse na novo naložil in zdaj čudežno dela.. no vsaj dela z 63kB/s iz tujine :D

AlesP ::

NiggerBob:
hmm tisto o čakanju v IE pa proxy detection... mi poveš, kako se to skrajša? Traja res kar nekaj sekund..

NiggerBob ::

ko si povezan, klik z desno tipko na ADSL ikono (dva računalnika) v trayu, potem Profile Properties -> jeziček TCP (drugi zgoraj), pa označi Specify DNS/NBNS server addresses.

Spodaj vpiši:
Primary DNS: 193.189.160.11
Secondary DNS: 193.189.160.12

Ostala dva pusti prazna, samo 0.0.0.0

Je kaj boljše?:D
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

[Gric] ::

AlesP
za proxy settings..

Control Panel/Internet options

jezicek conenction/Lan settings

tle poberes vse kljukce ven



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xbox 360 & windows media player

Oddelek: Konzole
233486 (2633) astras
»

ADSL problem

Oddelek: Omrežja in internet
121472 (1195) mich
»

ADSL-CELJE

Oddelek: Omrežja in internet
491806 (989) sekundek
»

Mrezna karta za ADSL

Oddelek: Kaj kupiti
251333 (1099) Igor
»

končno.....ADSL!

Oddelek: Omrežja in internet
211606 (1157) MUC

Več podobnih tem